Přednídávka

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Přednídávka

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 31, 2010 9:40

Několikrát se mi stalo, že činčilky objevili víčka od přesnídávek (které snídám) a byli po tom celé divé.
Nikdy jim po tom nic nebylo... Tak mě napadlo, zkoušel jste to někdo? Stalo se vám něco podobného? 8)

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Říj 31, 2010 10:00

Když jsme dokrmovali,měli jsme doporučeno do kaše trochu přesnídávky.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Říj 31, 2010 11:07

Taky do kaše na dokrmování dodávám přesnídávku, dodává to energii. Ale normálně bych nedávala.. Myslím, že sušená jablíčka jsou lepší. :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 31, 2010 16:17

žanda napsal:Taky do kaše na dokrmování dodávám přesnídávku, dodává to energii. Ale normálně bych nedávala.. Myslím, že sušená jablíčka jsou lepší. :)


Normálně jim to snad nikdo nedává... Ikdyž jakej je rozdíl mezi jablem, sušenym jabkem a namixovanym jabkem? :D :D

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Říj 31, 2010 16:22

Tak přesnídávka není jen mixovaný jablko.I když je bio,nevyhneš se konzervantům,ev.cukru....

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 31, 2010 17:43

minlub napsal:Tak přesnídávka není jen mixovaný jablko.I když je bio,nevyhneš se konzervantům,ev.cukru....


Jelikož už pracuju v biopotravinách, tak se tak nějak stravuju bio a v přesnídávce je ve 100g 86% meruněk, 6% jablek a zbytek - třinový cukr a tak.. a přesnídávka má 60g. Tak dobře, není to 100% meruňka, ale je jí tam více než čehokoliv jiného... :D A lžička je nezabije... když nebude denně... :)

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Říj 31, 2010 18:03

Ale činčila by meruňky neměla.. Já sem názoru, že sušené jablko je nezdravější..
Jako první pomoc v dokrmování je přesnídávka super, pro jeji energii, ale zase bych volila jablečnou, nikoli meruňkovou...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 31, 2010 19:22

žanda napsal:Ale činčila by meruňky neměla.. Já sem názoru, že sušené jablko je nezdravější..
Jako první pomoc v dokrmování je přesnídávka super, pro jeji energii, ale zase bych volila jablečnou, nikoli meruňkovou...

Hm, tak někdo říká to a druhý ono, někdo říká, že radši meruňky než banány, někdo zas říká radši jabko než meruňky :D Je to težké...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Říj 31, 2010 19:24

co si pamatuju tak meruňky už se tu rozebírali že jsou moc sladké.A banány totéž,to tu nedoporučovali.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Říj 31, 2010 19:26

Pokud vim, tak tropické ovoce se činčilám vůbec dávat nesmí. Takže Banány??? Ty se nesmí!!!!!

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 31, 2010 19:30

Já tohle nějak neřešim, dostávaj jabka a šípky...
občas líznout přesnídávky a hotovo...
Nic víc nedostanou...
Ať si jim každej dává, co chce... já nejsem pitomá, abych jim cpala všechno, co vidim.. jako někteří - už jsem se setkala s tím, že prej jim chutnaj bebe sušenky... (Já myslela, že ženský utrhnu hlavu...)
:shock: :roll:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Říj 31, 2010 19:33

já věčně někomu vymlouvám směsku.je to tak půl na půl-někdo mě pošlu do háje,jiný chce dát činčilce to co má dostat.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 31, 2010 19:37

minlub napsal:já věčně někomu vymlouvám směsku.je to tak půl na půl-někdo mě pošlu do háje,jiný chce dát činčilce to co má dostat.


Tak nějak... Někoho nepřemluvíš, ani kdyby ses postavila na hlavu a někdo si říct nechá, je to samí, jako s granulema pro psi... Radši obyčejnej Brit než Pedigree.. je to tak se vším... :roll:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Lis 01, 2010 12:17

V biopresnidavce by konzervanty a ecka byt nemely, ale je tam cukr navic, takze urcite jen tak ne, ale jako prvni pomoc pri dokrmovani a nejakem problemu, kdyz cincila nebasti a potrebuje pribrat, ci je po zakroku, tak na posileni ano, ale lepsi do nich primichat rozdrcene granulky.
Asi me sezerete:-), ale ja obcas, jednou do mesice, mozna jednou za dva mesice davam moji holcine platek cerstveho bananu, ale pouze biobananu.Jen, jak ho vidi, ze ho jim, tak muze ztrhat pletivo:-).Jak ho jednou ochutnala, tak proste je to jeji nejzamilovanejsi mlska.A vrha se na nej, jako smyslu zbavena.Ale jak rikam, pouze jednou do mesice platecek.Nemyslim si, ze by to melo uskodit.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Lis 01, 2010 15:13

jasmin napsal:V biopresnidavce by konzervanty a ecka byt nemely, ale je tam cukr navic, takze urcite jen tak ne, ale jako prvni pomoc pri dokrmovani a nejakem problemu, kdyz cincila nebasti a potrebuje pribrat, ci je po zakroku, tak na posileni ano, ale lepsi do nich primichat rozdrcene granulky.
Asi me sezerete:-), ale ja obcas, jednou do mesice, mozna jednou za dva mesice davam moji holcine platek cerstveho bananu, ale pouze biobananu.Jen, jak ho vidi, ze ho jim, tak muze ztrhat pletivo:-).Jak ho jednou ochutnala, tak proste je to jeji nejzamilovanejsi mlska.A vrha se na nej, jako smyslu zbavena.Ale jak rikam, pouze jednou do mesice platecek.Nemyslim si, ze by to melo uskodit.


Nesežerem, já jsme zastánce toho, že když toho není hodně a není to často, tak to klidně může být. Já taky nesmím lepek a čas od času neodolám fornetkám :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Lis 01, 2010 15:22

Když byl myšák nemocný a nechtěl papat,byla jsem ráda že aspoň sušený banán zbaštil.Tak jsem mu ho taky občas dala :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Lis 02, 2010 10:26

Ja davam maly platecek cerstveho, ale bio bananu.Je v tom rozdil v chuti, i me vic chutnaj a cas od casu je koupim, kdyz jsou v akci

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Lis 02, 2010 10:35

jasmin napsal:Ja davam maly platecek cerstveho, ale bio bananu.Je v tom rozdil v chuti, i me vic chutnaj a cas od casu je koupim, kdyz jsou v akci


v banánu je velmi cukru a staví, takže hrozí, že by se činčila mohla ,,ucpat". Banán bych rozhodně nedávala !

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednídávka

Příspěvekod neprodejny vzorek » Út Lis 02, 2010 16:34

Wulfina napsal:Několikrát se mi stalo, že činčilky objevili víčka od přesnídávek (které snídám) a byli po tom celé divé.
Nikdy jim po tom nic nebylo... Tak mě napadlo, zkoušel jste to někdo? Stalo se vám něco podobného? 8)


Naše holky přesnídávku asi milujou. Jakmile otevřu skleničku, něco se v nich pohne a už mi ji chtějí sníst. Nevím, co tam cítí za dobrotu, ale jsou tři věci, kvůli kterým se chovají jak šílený - přesnídávka, mandle a ochucený burizony. Mám dost problému to před nima schovat, když mlsám.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednídávka

Příspěvekod Wulfina » Út Lis 02, 2010 20:05

neprodejny vzorek napsal:
Wulfina napsal:Několikrát se mi stalo, že činčilky objevili víčka od přesnídávek (které snídám) a byli po tom celé divé.
Nikdy jim po tom nic nebylo... Tak mě napadlo, zkoušel jste to někdo? Stalo se vám něco podobného? 8)


Naše holky přesnídávku asi milujou. Jakmile otevřu skleničku, něco se v nich pohne a už mi ji chtějí sníst. Nevím, co tam cítí za dobrotu, ale jsou tři věci, kvůli kterým se chovají jak šílený - přesnídávka, mandle a ochucený burizony. Mám dost problému to před nima schovat, když mlsám.


Jsem ráda, že nejsem sama :D :D

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”