Pamlsek

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Niksa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Ne Pro 30, 2007 19:56
Místo/Bydliště: Bohumín

Pamlsek

Příspěvekod Niksa » Pá Ún 15, 2008 19:51

Co je nejlepší jako pamlsek činčile?:)

Disable adblock

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Pá Ún 15, 2008 20:17

to se nedá říct konkrétně na jednu věc.. je fajn, když pamlsek spojíš i s přísunem vitamínů (šípek, kopřiva, sedmikráska, pampeliška, jablíčko, heřmánek), ale na bylinky pozor - dávat málo, všeho moc škodí

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Pá Ún 15, 2008 20:25

to už se tu taky hodněkrát probíralo:) třeba šípek poupátka růže křížaly hrozinky atd :) to vsecko sušené :)

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matty » Pá Ún 15, 2008 20:26

Doporučuju sušené jablíčka (nejlépe domácí) - nejenže čičám chutnají, ale jsou dobré i na zažívání.

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Ún 15, 2008 20:29


Avatar uživatele
Niksa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Ne Pro 30, 2007 19:56
Místo/Bydliště: Bohumín

Příspěvekod Niksa » So Ún 16, 2008 11:38

Jj dekuji!

Leggy
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Stř Říj 17, 2007 20:20
Místo/Bydliště: SK

Příspěvekod Leggy » Ne Ún 17, 2008 10:47

Mozu sa brat ako pamlsky aj citrusove plody?

Avatar uživatele
Simona Obrdlíková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: Ne Led 20, 2008 16:59
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Simona Obrdlíková » Ne Ún 17, 2008 11:11

Citrusové plody? To slyším poprvé. Není to pro ně příliš kyselé a nezdravé? Moje Sylvinka tyto věci naštěstí ani neřeší.

Leggy
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Stř Říj 17, 2007 20:20
Místo/Bydliště: SK

Příspěvekod Leggy » Ne Ún 17, 2008 11:20

Ja som sa stretla s rozporuplnym nazorom na tieto plody, preto si niesom ista.

Avatar uživatele
Simona Obrdlíková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: Ne Led 20, 2008 16:59
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Simona Obrdlíková » Ne Ún 17, 2008 12:00

Já osobně bych jim nic takového nedávala. Byly tu vypsány činčilkám neškodné pamlsky.

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matty » Ne Ún 17, 2008 16:42

Tropické a ani subtropické ovoce by neměli jíst. Navíc si myslím, že citrusy jsou dost kyselé a nepřijde mi to jako vhodné. K tomu jsou chemicky ošetřené!

Leggy
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Stř Říj 17, 2007 20:20
Místo/Bydliště: SK

Příspěvekod Leggy » Ne Ún 17, 2008 18:53

Matty napsal:Tropické a ani subtropické ovoce by neměli jíst. Navíc si myslím, že citrusy jsou dost kyselé a nepřijde mi to jako vhodné. K tomu jsou chemicky ošetřené!

chemicky osetrovane je dnes asi vsetko aj jablka,ktore cincily bez problemov mozu.

Host

Příspěvekod Host » Ne Ún 17, 2008 22:33

Ahojky...
na tomhle fóru jsem se dozvěděla že jako jedny z nejlepších pamlsků jsou křížaly. S jejich domácí výrobou zatím nemám žádnou zkušenost, tak jsem chtěla poprosit o rady. Například která jablíčka jsou pro to nejvhodnější, jaký způsob šušení zvolit a tak...a také v neposlední řadě jak často to může činčila dostávat. Děkuju

Avatar uživatele
Lucka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: Pá Srp 17, 2007 16:07
Místo/Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucka » Stř Ún 20, 2008 15:15

Ahoj, podle mě na druhu jablek moc nezáleží, jasně že jsou lepší domácí nestříkaná, ale moje činča jí i skoro všechny kupovaný. Jablíčka nakrájím na plátky a suším na topení, teď v zimě je to usušené raz dva :wink: . Dávám jí je tak 3x týdně malinký kousek, střídám to i s mrkví a petrželí :lol:

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Pá Ún 22, 2008 10:31

kupuji činčíkovi od Vitakraftu takové tyčinky na dřívku s Calciem a jiné, mám mu to dávat spíše jako pamlsek nebo nevadí když jednu sní a dám mu hned jinou? obvykle zmizne během 3-4 dní, má je moc rád:)

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Pá Ún 22, 2008 10:32

Peťulinka napsal:kupuji činčíkovi od Vitakraftu takové tyčinky na dřívku s Calciem a jiné, mám mu to dávat spíše jako pamlsek nebo nevadí když jednu sní a dám mu hned jinou? obvykle zmizne během 3-4 dní, má je moc rád:)


Ja nie som za tie tycinky... :wink: nemali by sa davat..

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Pá Ún 22, 2008 10:45

Určitě ne pořád.. jako pamlsek jednou za čas možná ano, ale taky nejsem pro.. Jsou mnohem zdravější mlsky.. :wink:

Leggy
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Stř Říj 17, 2007 20:20
Místo/Bydliště: SK

Příspěvekod Leggy » Pá Ún 22, 2008 18:49

tie tycinky su dobre na zuby, na obrusovanie ale neviem ci zlozenie je najvhodnejsie.

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matty » So Ún 23, 2008 9:16

Leggy napsal:
Matty napsal:Tropické a ani subtropické ovoce by neměli jíst. Navíc si myslím, že citrusy jsou dost kyselé a nepřijde mi to jako vhodné. K tomu jsou chemicky ošetřené!

chemicky osetrovane je dnes asi vsetko aj jablka,ktore cincily bez problemov mozu.

Neměly by dostávat nic chemicky ošetřeného-ani jablka. Samozřejmě, většina pamlsků, co koupíš v obchodě, je něčím postříkaná. Ale i tak se dají sehnat neošetřené mlsky. Avšak stejně nejlepší je sušit si ovoce vlastní "výroby". Pokud ovšem nemáš zahradu, tak to může být větší problém.

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matty » So Ún 23, 2008 9:29

U tyčinek pozor. Často obsahují nevhodné ingredience (slunečnicové semínka, ořechy,...). Pokud neobsahují žádné olejnaté semena a ani další nezdravé věci, tak si myslím, že je může sem tam dostat. Pokud ale něco takového v sobě mají, tak mu je raději nedávej. (Ještě tě chci varovat před pracovníky zverimexů. Spousta z nich doporučuje různé směsky, tyčinky apod. jako vhodné krmivo přesně pro činčily. Jenže to je špatně. Bohužel lidé to pak kupují s pocitem, že dělají něco dobrého pro svou činču, ale opak je pravdou.)

Leggy
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Stř Říj 17, 2007 20:20
Místo/Bydliště: SK

Příspěvekod Leggy » So Ún 23, 2008 10:10

Matty napsal:U tyčinek pozor. Často obsahují nevhodné ingredience (slunečnicové semínka, ořechy,...). Pokud neobsahují žádné olejnaté semena a ani další nezdravé věci, tak si myslím, že je může sem tam dostat. Pokud ale něco takového v sobě mají, tak mu je raději nedávej. (Ještě tě chci varovat před pracovníky zverimexů. Spousta z nich doporučuje různé směsky, tyčinky apod. jako vhodné krmivo přesně pro činčily. Jenže to je špatně. Bohužel lidé to pak kupují s pocitem, že dělají něco dobrého pro svou činču, ale opak je pravdou.)

Nedoporucuju len zmesy krmiv ale rozne ,,vitaminy,, ktore su vraj nevyhnutne pre zdravie cincily, cloveka donutia aby si kupil to co nepotrebuje vobec.

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Po Ún 25, 2008 9:20

A co svatojánský chléb?

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Po Ún 25, 2008 10:28

neprodejny vzorek napsal:A co svatojánský chléb?


Jako pamlsek taky dobrý.. :wink:

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Čt Ún 28, 2008 18:01

Matty napsal:U tyčinek pozor. Často obsahují nevhodné ingredience (slunečnicové semínka, ořechy,...). Pokud neobsahují žádné olejnaté semena a ani další nezdravé věci, tak si myslím, že je může sem tam dostat. Pokud ale něco takového v sobě mají, tak mu je raději nedávej. (Ještě tě chci varovat před pracovníky zverimexů. Spousta z nich doporučuje různé směsky, tyčinky apod. jako vhodné krmivo přesně pro činčily. Jenže to je špatně. Bohužel lidé to pak kupují s pocitem, že dělají něco dobrého pro svou činču, ale opak je pravdou.)


.... a jsou lepené medem.

S obsluhou ve zverimexech je to na štíru. Doporučí to co chtějí prodat a většinou nemají ani základní znalosti. Dost často se setkávám s tím, že je doporučována směs pro králíky nebo morčata... atd.

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » So Bře 01, 2008 17:23

lwici napsal:
Matty napsal:U tyčinek pozor. Často obsahují nevhodné ingredience (slunečnicové semínka, ořechy,...). Pokud neobsahují žádné olejnaté semena a ani další nezdravé věci, tak si myslím, že je může sem tam dostat. Pokud ale něco takového v sobě mají, tak mu je raději nedávej. (Ještě tě chci varovat před pracovníky zverimexů. Spousta z nich doporučuje různé směsky, tyčinky apod. jako vhodné krmivo přesně pro činčily. Jenže to je špatně. Bohužel lidé to pak kupují s pocitem, že dělají něco dobrého pro svou činču, ale opak je pravdou.)


.... a jsou lepené medem.

S obsluhou ve zverimexech je to na štíru. Doporučí to co chtějí prodat a většinou nemají ani základní znalosti. Dost často se setkávám s tím, že je doporučována směs pro králíky nebo morčata... atd.


jojo, s tím medem je to pravda, četla jsem to ve složení na obalu + semena apod. takže jedna tyčinka zůstala a tu dostane tak za půl roku, možná ani né, ale vyhazovat se mi ji nechce, tak snad mu to jednou neuškodí. A s tou obsluhou je to u nás stejné, málem jsem se minulý týden pohádala s jednou prodavačkou protože mi nabízela granule pro králíky, tak jsem jí říkala, že to snad nemyslí vážně, že přece činča a králík nemůžou stejné věci a ona prý že je to přece jedno ne? takže tenhle obchod sem ryyychle opustila a ikdyž tam měli všechno potřebné tak tam už z principu nikdy nevkročím...navíc činču co tam měli přes vánoce, no chuděrka seděl tam v koutě nehnutě několik dní v maličké kleci bez domečku, nad ním řvali celý den ptáci...hrůza a děs, majitelku bych vyliskala a strčila ji do tý klece místo nebohýho zvířátka :(

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”