Kousání

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Digy

Kousání

Příspěvekod Digy » Ne Dub 23, 2006 10:05

Ahoj, chtěla jsem se zeptat pro mě činčila kouše, když si jí chci pohladit nebo dokonce nakrmit. Když jí mám v ruce tak je hodná, to jí nevadí že se s ní mazlím. Činčily jsem už chovala, ale žádná mi tohle nedělala. Manžela kouše jak kdy a mě vždycky. :cry: Je to samička, je možné že by na mě zářlila?

Disable adblock

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vilverin » Ne Dub 23, 2006 10:33

A aká je stará? Ak je mláďatko, možno si na vás ešte nezvykla.. Alebo čaká, že máš v ruke nejakú dobrotu a chce to skúsiť.
Ak je staršia, tak sa jej možno málo venujete. Ja som mala dvoch škrečkov, prvý ma nikdy nekusol, aj mi zaspal na ruke, druhý ma dosť často kúsal, neviem prečo, ale viem, že som sa mu nevenovala toľko ako tomu prvému. Musíš si získať jej dôveru.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Dub 23, 2006 11:19

činčilky mě taky občas okusujou - oni tím zkouší, jestli jsi to ty. Zálež na tom, jestli koušou doopravdy (to znamená, jestli to bolí), nebo zoubky jemně jezdí po kůži (to znamená, že tě jen ochutnávají) :wink:

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Ne Dub 23, 2006 12:54

Náš Skipy taky kouše, ale když ho nesu já tak se me ani nedotkne nebo jen lehoučce, ale když nejsme doma a bere ho do ruky taťka tak toho hryzne pořadně :-) asi je to o zvyku :-)

Disable adblock

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vilverin » Ne Dub 23, 2006 15:08

No teda..... A to som bola v tom, že činčily nekúšu :?

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Ne Dub 23, 2006 15:27

vilverin napsal:No teda..... A to som bola v tom, že činčily nekúšu :?
Je to individuální u každého zvířete :-) :lol:

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Ne Kvě 14, 2006 18:54

Ferdík ten mě okusuje taky jen , že mě ochutnává .. Nebolí to, jen někdy když se chytne zoubkama a myslí si, že nevím, že přidává na stisku :-)
No a Evžének začal dělat takovou zajímavou věc .. olizuje mi prsty , ruce :-) :-) Nikdy nekousal, ani mě nekoštoval :-) Jen jednou kousnul neteř do krve .. ale dobře jí tak, aspoň se poučila :-) :-) :-) Ale mě nikdy, prostě koho zná, tak toho činčila nerafne, podle mě :-)

Avatar uživatele
bobinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 185
Registrován: Pá Črv 23, 2006 20:27
Místo/Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bobinka » Po Črv 26, 2006 8:49

mě Monty nekouše, jen spíš občas naznačí, jako by mě ochutnával, jestli jsem k jídlu :D

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Po Črv 26, 2006 13:35

Mě ty naše činčilky taky vubec nekoušou. Spíš jen očuchají a pak nastrčí břicho nebo bok abych je podrbala. Taky jsem žila v představě, že prostě nekoušou - teda do lidí, do všeho ostatního hlodou se strašnou chutí.

Radim

Příspěvekod Radim » Po Črv 26, 2006 13:55

Mne ze zacatku,jak jsem si je dovezl tak mne jemne okusovali,v knizce pisi ze je to zkusebni kousani ze zkousi jestli je to k jidlu! :wink: :!: :idea:

Zdenula
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: Út Říj 30, 2007 19:00

Příspěvekod Zdenula » Ne Bře 09, 2008 20:48

Jo mě taky pořád kouše...jako fakt nevím co mám dělat jako né že by mě jen tak lehce kousala ale hrozne moc vždycky mi tam zůstane jizva a bolí to...ale vůbec nic jí nedělam...... :( :evil: :( ....

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Bře 09, 2008 20:58

Zdenula napsal:Jo mě taky pořád kouše...jako fakt nevím co mám dělat jako né že by mě jen tak lehce kousala ale hrozne moc vždycky mi tam zůstane jizva a bolí to...ale vůbec nic jí nedělam...... :( :evil: :( ....


když tě kousne, tak zařvi au a prašti ji ukazováčkem jemně přes čumaček....když tao nepomůže, tak ji můžeš troch vytahat za ucho- ono ji to neboli, ale neni ji to přijmeny

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Bře 09, 2008 21:11

JSi holka nebo kluk? :D A to, co kouše, je sameček nebo samička? Náš Fousek nesnesl po celý svůj život (8 roků) syna. Asi ho vnímal čichem jako konkurenci a stačilo, aby se syn prošel po pokoji, kde Fousek běhal a činčilák mu visel zakousnutý do lýtka. Jediná pomoc byla, umýt si ruce parfémovaným mýdlem a ošidit činčilí nos. :D A brát si dlouhé kalhoty a dvoje ponožky, někdy i rukavice :D

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Ne Bře 09, 2008 21:36

silva napsal:JSi holka nebo kluk? :D A to, co kouše, je sameček nebo samička? Náš Fousek nesnesl po celý svůj život (8 roků) syna. Asi ho vnímal čichem jako konkurenci a stačilo, aby se syn prošel po pokoji, kde Fousek běhal a činčilák mu visel zakousnutý do lýtka. Jediná pomoc byla, umýt si ruce parfémovaným mýdlem a ošidit činčilí nos. :D A brát si dlouhé kalhoty a dvoje ponožky, někdy i rukavice :D


tak tohle mě opravdu rozesmálo :lol: :lol: :lol: takovýho zabijáka jste měli doma jo? :lol:
mě čikouš taky okousává, většinou po ránu mi dělá takovou mírnou akupunkturu zoubkama po rukách a když z nich cití nějaké jídlo tak ochutnává jestli to jde urafnout :lol: někdy ochutná až moc bolestivě ale co bych mu neodpustila :D akorát mě občas štve že kouše ikdyž ho chci třeba pohladit, ožene se, hryzne a uteče...nj i zvířata mají své dny :)

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Bře 09, 2008 21:52

Fousek byl ten nejlepší činčilák, co jsme kdy měli. Já ho nosila v roláku, mohla jsem si číst, on mi spal v roláku pod krkem. Ale syna rád neměl. Já s dcera jsme s ním mohly dělat, co jsme chtěly, manžel - jen když si umyl ruce mýdlem a syn si bral rukavice :D Prostě - Fousek byl činčilí osobnost. :D Myslím si, že si jen bránil teritorium před dalším samečkem a nevadilo mu, že to není činčilák :D Na veterině seštěkal i pana doktora :D

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Bře 10, 2008 8:50

Mna ten moj este nerafol a to ho mam 2 roky,ale sestrinho priatela pekne do krvy raz rafol a to som nechcela tomu verit :D

florindela
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Stř Srp 22, 2007 13:29
Místo/Bydliště: SR, Bratislava

Příspěvekod florindela » Po Bře 10, 2008 15:06

mojho brata zase kusu vsetky cincili co mam doma aj tie mesacne... a to preto lebo ich provokuje a robi im zle :(... a tak mu treba!

Zdenula
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: Út Říj 30, 2007 19:00

Příspěvekod Zdenula » Po Bře 10, 2008 15:12

silva napsal:
JSi holka nebo kluk? A to, co kouše, je sameček nebo samička? Náš Fousek nesnesl po celý svůj život (8 roků) syna. Asi ho vnímal čichem jako konkurenci a stačilo, aby se syn prošel po pokoji, kde Fousek běhal a činčilák mu visel zakousnutý do lýtka. Jediná pomoc byla, umýt si ruce parfémovaným mýdlem a ošidit činčilí nos. A brát si dlouhé kalhoty a dvoje ponožky, někdy i rukavice

No já sem holka a to co kouše :twisted: je samička Viky..... :( .... Taky si musím dávat dlouhé kalhoty a tlusté ponožky, když Vikynu pustím.... :(:(

Avatar uživatele
bigi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 197
Registrován: Čt Zář 27, 2007 20:44
Místo/Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bigi » Po Bře 10, 2008 18:27

Tak to naše Niki použije zuby trošičku pouze v případě, že by chtěla utéct z klece a bráním jí v tom, aby neutekla, a navíc pak ruku packou odstrčí. Jinak prakticky nekouše.

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Po Bře 10, 2008 18:53

taky bych chtěla mít tak hodnou činču :lol: mě čikouš kouše i do obočí, do víček a do nosu když ležím třeba na polštáři, nohy, ruce, jednou mě štípl i do břicha, no prostě všude :lol: je to malej ďábel :lol: a nevím jak to chápe on ale třeba když si odpoledne hraje a běhá tak ho trošinečku zlobím, tak se mi možná mstí :lol:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Bře 10, 2008 19:18

bigi napsal:Tak to naše Niki použije zuby trošičku pouze v případě, že by chtěla utéct z klece a bráním jí v tom, aby neutekla, a navíc pak ruku packou odstrčí. Jinak prakticky nekouše.


přesně tak packou odstrcit a nic vic :)

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matty » Stř Bře 12, 2008 18:18

Moje činča mě okousávala, když byla nová. Bývalo to takové to "zkušební" kousnutí. Jenže když zjistila, že nejsem k jídlu, tak toho nechala :lol:. Ale jsem opravdu překvapená, že vás takhle koušou. Vážně jsem žila v domnění, že tohle oni nedělají. :roll: Hald se tady člověk dozví spoustu věcí! :)

Avatar uživatele
Barča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 319
Registrován: Út Říj 02, 2007 13:09
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Barča » Stř Bře 12, 2008 18:26

Tak to já taky nemám problémy stím že by mě činči kousaly,jen mě tak něžně oňufňávaj sice zoubkama,ale nikdy mě doslova nekously.Za to ale když sem pomáhala Parrise se Sonym když si skalpoval tu nožičku tak to sme byli pokousaný obě dvě.Parrise měla prsty jak cedník,protože Sonyho držela když já mu mazala mastí tu pacičku,ale na mé prsty se dostal taky naštěstí méně než na Parris.Docela krvák :wink: :lol: :lol: :lol: :wink:

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Stř Bře 12, 2008 19:39

Barča napsal:Tak to já taky nemám problémy stím že by mě činči kousaly,jen mě tak něžně oňufňávaj sice zoubkama,ale nikdy mě doslova nekously.Za to ale když sem pomáhala Parrise se Sonym když si skalpoval tu nožičku tak to sme byli pokousaný obě dvě.Parrise měla prsty jak cedník,protože Sonyho držela když já mu mazala mastí tu pacičku,ale na mé prsty se dostal taky naštěstí méně než na Parris.Docela krvák :wink: :lol: :lol: :lol: :wink:
To je fakt,bylo to dost drsný.Ještě dlouho potom mě nenáviděl.A navíc se naučil,že ho pustím,když mě kousne.Takže jsem ho to musela odnaučit.Jak?Dala jsem ruku do klece :arrow: hryz a už mi visel na prstě.Tak jsem ho ťukla do nosu a zavřela klec.Za chviličku jsem klec opět otevřela,dala tam znova ruku a když mě nekousl,dostal odměnu.Pokud ano,tak znova dokola.Trvalo to týden a dnes už vůbec nekouše,taky jen ochutnává.

Avatar uživatele
aaki
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: Čt Lis 16, 2006 10:17
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kousání

Příspěvekod aaki » Čt Bře 13, 2008 14:07

Digy napsal:Ahoj, chtěla jsem se zeptat pro mě činčila kouše, když si jí chci pohladit nebo dokonce nakrmit. Když jí mám v ruce tak je hodná, to jí nevadí že se s ní mazlím. Činčily jsem už chovala, ale žádná mi tohle nedělala. Manžela kouše jak kdy a mě vždycky. :cry: Je to samička, je možné že by na mě zářlila?


a akým spôsobom ju chytáš do klietky? ak ju naháňaš, možno sa ťa bojí. ak ju chceš kŕmiť a ona ťa rafne, potom sa jej niečo nepáči. choď k nej rukou vždy pomaličky, nie rýchlo. keď ťa rafne, daj jej po nose a poriadne nahlas zakrič au. činčily nemajú rady hluk, nebude jej to príjemné a možno si časom uvedomí, že to nemá robiť. keď ťa nerafne, pochvál ju a pohladkaj. pri chytaní ju hlavne nenaháňaj. nebude ti dôverovať.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”