ztratila se mi v domě činčila

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

radek
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Po Kvě 12, 2014 9:34

ztratila se mi v domě činčila

Příspěvekod radek » Po Kvě 12, 2014 9:39

Ahoj,
koupili jsme v pátek 2 měsíce starého činčiláka a hned v noci so/ne nám utekl - je mrňavý a protáhl se mříží. v nedělu jsme klec "zabarikádovali" králičích pletivem, ale "strop" klece ne, tak jen trčelo zbylých 30cm pletina... mysleli jsme, že tama neuteče a zase utekl.
Nikde ho doma nemůžeme najít - skříně, lednička, myčka, postele odstaveny... vše prohledáno.

Jediné co mě napadá, mohl vyskočit ze země do záchodu a projet přímo do odpadu???

Nemáte nápad, kde bych ho mohl doma najít? Nějaké špekovky, které by nás nenapadly... nebo jak ho zkusit vylákat ven? je možné, že od 6 ráno tvrdě spí a vzbudí se večer a odněkud vyleze?

Díky moc za nápady

Radek a Terezka

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: ztratila se mi v domě činčila

Příspěvekod Lenca » Po Kvě 12, 2014 10:49

ježiš marja :shock: určite je nekde zalezlý, hlavně aby nepřekousal nějaké kabely nebo neochutnal něco škodliveho. Snad ho najdete! Mohl zalézt za nějakou skřín,nebo do uzkych štěrbin. Napište jestli jste ho našli v pořadku.

radek
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Po Kvě 12, 2014 9:34

Re: ztratila se mi v domě činčila

Příspěvekod radek » Po Kvě 12, 2014 11:04

Teď volala žena, že je zalezlý za vestavěným sporákem a protáhl se tam dírou kolem kabelů. Žena vypla pojistky a číhá, až sám vyleze:) takže víme, kde je a že žije... ještě, že ho našla... to by bylo jinak zase slzavé údolí...

děkuju za podporu:)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: ztratila se mi v domě činčila

Příspěvekod Lenca » Po Kvě 12, 2014 13:06

Ještě že tak. Tak hlavně aby ted sám vylezl potvora :D aspon víte čeho je schopný. My když jsme se přestěhovali,tak první víkend jsme jeli pryč a činčily zůstali doma samotné a naše holčička se prokousala plastovým dnem,ikdyž ho dříve nekousala a v tom novém bytě okousala co se dalo.Usídlila se v šuplíku na důležité papíry, do kterého vlezla mezerou za skříní, a snědla mi maturitní vysvědčení, všecko ostatní počůrala. Doteď když otevřu šuplík a všecko je žluté a vidím ten zbylý cancour, tak mam chuť ji přiškrtit :lol:

Disable adblock

radek
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Po Kvě 12, 2014 9:34

Re: ztratila se mi v domě činčila

Příspěvekod radek » Po Kvě 12, 2014 19:26

No, problém přetrvává v tom, že činčilák je za vestavěným sporákem a dostal se tam nepřístupnou dírou cca 8x8cm, odkud ho nemůžeme dostat:) on žije, když se tam podívám baterkou a zrcátkem tak na mě čumí, ale ven nechce. 2x bych venku, ale hned zase vletěl dovnitř.
jak ho nalákat ven? nebo co ho donutí vylézt?:)

Díky moc za tipy:)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: ztratila se mi v domě činčila

Příspěvekod Lenca » Po Kvě 12, 2014 19:29

nějak ho vyštourat nejde? Násadou od koštěte nebo tak? Nebo pak jedině číhat a jakmile vyleze,tak tu díru zacpat,ale to je o nervy....

radek
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Po Kvě 12, 2014 9:34

Re: ztratila se mi v domě činčila

Příspěvekod radek » Po Kvě 12, 2014 19:32

nejde se tam nijak dostat... žema číhá už od rána a 2x rychle vletěl zase dovnitř.... nevíme, na do ho vylákat nebo jak ho donutit... je to 2 měsíční miminko:/

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ztratila se mi v domě činčila

Příspěvekod Dantha » Po Kvě 12, 2014 22:37

Zkusila bych mu dát před díru nějaké pamlsky a dobrůtky... tak daleko aby musel vylézt celý. Připravit si něco, čím rychle zatarasíte díru, aby tam nemohl vlézt zpět. takže ideálně něco co bude viset nad dírou na provázku a jak činčila vyleze ven, tak rychle provázek pustit a až se nebude moct do díry vrátit, tak ho rychle odchytit.

Hlavní je číhat ze zálohy, aby nevěděl, že tam někdo je. Pokud na Vás ještě není úplně zvyklý, tak se teď spíš bojí, takže bude málo zvědavý. (Když mi minule utekly dvě samice, tak stačilo chvíli krmit ostatní zvířata a najednou na mě obě koukaly z pod skříně a věděla jsem hned kde jsou, ale když mi takhle jednou utekla bojácná samička, tak jsem ji musela opravdu dlouho hledat a ta seděla celou noc uplně potichu skoro se ani nehýbala, jak byla vystrašená - naštěstí byla schovaná na celkem přístupném místě, takže špa vytáhnout)

Přeju úspěšný lov!

P.S. Pak by se dal použít ještě sklopec nebo něco na ten způsob domácí výroby, dovnitř dát mlsky, vodu a čekat až se chytí. Třetí varianta rozebrat vestavbu :-(

radek
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Po Kvě 12, 2014 9:34

Re: ztratila se mi v domě činčila

Příspěvekod radek » Út Kvě 13, 2014 8:56

Činčilák úspěšně odloven ve 2:49 :D udělal jsem past, že jakmile vyleze pro seno, drcne do špejlí a podtácek pod pivo mu zavře vchod... :D Odchyt v kuchyni byl už easy :lol:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: ztratila se mi v domě činčila

Příspěvekod Lenca » Út Kvě 13, 2014 10:01

:lol: :lol: :lol: super vynalez, to by bylo dobre natocit :D ikdyz chapu ze bylo temer nerealne ho chytit, natoz to jeste natacet :D hlavne aby tam nezalezl zas, radsi zacpat preventivne vsechny diry. Jsou fakt neskutecny, potvurky :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: ztratila se mi v domě činčila

Příspěvekod Wulfina » Út Kvě 13, 2014 10:02

:lol: :lol: :lol: =D> =D> Pěkně!!!

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ztratila se mi v domě činčila

Příspěvekod Dantha » Út Kvě 13, 2014 13:01

No gratulace! Hlavně že se podařil odchytit!

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: ztratila se mi v domě činčila

Příspěvekod Jitka Řeháková » Stř Kvě 14, 2014 13:53

No a pozor na další útěky, někdy se z nich stávají trvalí dezertéři #-o , hlavně mít ucpané všechny škvíry :lol:

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: ztratila se mi v domě činčila

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Pro 19, 2014 9:35

gratuluji a sdílím Vaši radost. Jo, jo, snad skoro každý to máme za sebou. Hlavně zavírat záchod!!!!!!!!, ucpat všechny možné škvíry třeba odřezky koberců na výšku, ne na šířku - tunýlky, a předvídat nepředvídatelné :lol: :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”