Zaloha za činčilu

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Čt Lis 17, 2011 10:27

A jak dlouho si ji měla? Ono někdy činčilka cestováním do nového domova hodně zhubne a změna granulí ji nedodá. Trvá jim i měsíce než se vrátí na váhu co měli v minulém domově. Osvědčilo se mi i to, že na jednom místě v bytě jim bylo dobře a na jiném mi neprospívala většina myšek z chovu.. Když si koupim činčilku a nemá hned váhu jakou by měla mít, tak ji dám šanci a třeba ji nechám i jednou miminka. Ona váha 540 na miminka je v pohodě a dost často si samice po porodu nechaj váhu.
A další poznatek - roční období taky ovlivňuje váhy ;)

Jinak mě jsi taky psala o činčilku jako vážný zájemce a pak odmítla. Já bych ti zálohu nevrátila po takovémhle přemlouvání, osmítnutí jiných zájemců a najednou odmítnutí. Maximálně bych ti dala polovinu částky, ale celou ne! Máš to jako ponaučení.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Lis 17, 2011 10:32

Možná by jsi taky měla uvést fakt, že ti Vila byla majitelkou prodána za 2 tis s upozorněním, že je okousaná od mláďat a po odstavu, tak se potřebuje srovnat. S tím jsi jí kupovala. Po kojení většina samic na váze klesne a po převozu, hlavně u dospělých není vyjímka pokles váhy i o 50g. A plíseň se snadno stresem z převozu rozjede.
Nic nejde hned, měla jsi jí nechat srovnat a zvyknout si, ne jí dál hned prodat a ještě za ní chtít 3 tis :!:

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 10:33

měla sem jí asi 3 měsíce.byla hrozně zubožená když sem jí přivezla domů.dala jsem jí aspon trochu do kupy.
A žando,pokud si dobře vzpomínám měla sem zájem o tvého činčiláka,ale umřel! Tak co to kecáš?
A copak sem nepsala aby si tu zálohu nechla?že to pochopim?
Jen nechápu že paní se neobtěžovala tohle co tu píše napsat mě osobně.neodepisuje mi.nevim ani jestli dorazily peníze.nic. A pak to začne rozrejpávat tady přede všema.to je taky teda super chování!

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Lis 17, 2011 10:36

luciex napsal:měla sem jí asi 3 měsíce.byla hrozně zubožená když sem jí přivezla domů.dala jsem jí aspon trochu do kupy.
A žando,pokud si dobře vzpomínám měla sem zájem o tvého činčiláka,ale umřel! Tak co to kecáš?
A copak sem nepsala aby si tu zálohu nechla?že to pochopim?
Jen nechápu že paní se neobtěžovala tohle co tu píše napsat mě osobně.neodepisuje mi.nevim ani jestli dorazily peníze.nic. A pak to začne rozrejpávat tady přede všema.to je taky teda super chování!


Ona taky nevi jestli ty tvoje penize došly....Vypis z učtu přichazi kolem 25.

Disable adblock

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 10:36

kde ste kdo vzal že sem za ní chtěla 3 tis? To je lež.
Vim že samice zhubnou,ale porod měla už dlouho před koupí. A paní mi psala že má váhu 600g,ne že tolik vážila před porodem a navíc když sem ji dovezla domů měla 450g!!!

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 10:38

Plačková Kamila napsal:
luciex napsal:měla sem jí asi 3 měsíce.byla hrozně zubožená když sem jí přivezla domů.dala jsem jí aspon trochu do kupy.
A žando,pokud si dobře vzpomínám měla sem zájem o tvého činčiláka,ale umřel! Tak co to kecáš?
A copak sem nepsala aby si tu zálohu nechla?že to pochopim?
Jen nechápu že paní se neobtěžovala tohle co tu píše napsat mě osobně.neodepisuje mi.nevim ani jestli dorazily peníze.nic. A pak to začne rozrejpávat tady přede všema.to je taky teda super chování!


Ona taky nevi jestli ty tvoje penize došly....Vypis z učtu přichazi kolem 25.


a že by se třeba obtěžovala mi to napsat? Já myslela,že má i internet. Bankovnictví

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Lis 17, 2011 10:38

3 měsíce je fakt bomba....Dostalůa sem zuboženyho samce mam ho tedkom 8 mesicu a ted zacal přibírat dostala sem ho kdyz mel 400g ted ma 620. A jeste to byla samice po miminkach?:D no tak to si fakt milovnice když nevíš že se z toho dostavaj samičky dlouho jeste po převozu... :roll: :roll:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Čt Lis 17, 2011 10:39

Lucko, měla jsi zájem o samce White ebony AVC. Pak jsi odmítla a když se mi narodil White tan AVC, tak jsi opět psala. Ten pak umřel, ano. Ale i kdyby ne, už jsem si na tebe dávala pozor a dát jsem ti ho nechtěla ;) Takže kdo tu kecá?

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 10:43

každej neni takovej odborník aby z ničeho nic znal vše o činčilách.
A žando,to si nevspomnam promin. A po jaké době sem ti napsala,že ho už nechci?

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Čt Lis 17, 2011 10:46

a právě proto je forum aby se člověk mohl přivzdělat, žádnej učenej u nebe nespadl
ale taky je třeba uvažovat nad tim co říkam a jak se chovam,tohle je tak na úrovni malého dítěte

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Čt Lis 17, 2011 10:47

s luciex zkušenosti u prodeje nemám, ale k té záloze - myslím, že pokud je v podmínkách prodeje jasně napsáno, že záloha je NEVRATNÁ, tak bych ji nevracela. Kupce o této podmínce ví a je to jeho problém, že si pořádně nerozmyslel, zda činčilku opravdu chce nebo ne, a prodejce totiž mezitím přichází o opravdové zájemce...
zálohu bych vrátila pouze ze závažných důvodů, ale i o tom lze polemizovat, jelikož vymyslet si může člověk cokoliv a já těžko budu vědět, jestli je to pravda nebo ne. v takovémto případě bych asi vrátila polovinu zálohy.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Lis 17, 2011 10:47

mefoxinka napsal:a právě proto je forum aby se člověk mohl přivzdělat, žádnej učenej u nebe nespadl
ale taky je třeba uvažovat nad tim co říkam a jak se chovam,tohle je tak na úrovni malého dítěte


škoda že tu není "To se mi líbí" :D:D:D

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 10:58

tak proč se tu vlastně řeší jestli se má záloha vrátit nebo ne,když o činčilku zájem mám a nikam dál prodávat jí nehodlám? :D tak ale stejně vše je mezi mnou a prodávající,tak co se do toho pletete?

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Lis 17, 2011 11:01

protože už ti ji asi prodat nechce nez aby se bala že ji prodas za větší prachy. Tohle je chovani 10ti letyho děcka.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 11:05

krystepane,proč mluvíš stále za ní? Já se tady chovám jak dítě? Ona má problém a není schopná mi ani napsat natož zavolat!

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Čt Lis 17, 2011 11:05

luciex napsal:tak proč se tu vlastně řeší jestli se má záloha vrátit nebo ne,když o činčilku zájem mám a nikam dál prodávat jí nehodlám? :D tak ale stejně vše je mezi mnou a prodávající,tak co se do toho pletete?


protože na začátku byl položen dotaz, tak jsem na něj odpověděla a napsala svůj názor ;)

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Lis 17, 2011 11:12

Však ja se jen ptala jak by jste to řešili :) nic vic nic miň :)

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 11:15

zeptám se takhle,co mam udelat,aby sem se vam dostatecne omluvila a ospravedlnila se.
omluva vam jak vidim asi nestaci.Je mi lito me chovani,jsem si vědoma chyb,

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Čt Lis 17, 2011 11:20

možná se do budoucna začít chovat svéprávně a despěle
a přestat z lidí dělat blbce :D

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 11:28

i kdybych začala.stejně se všichni budete stále rýpat v minulosti.to mi je jasné. Tady nemá nikdo druhou šanci mi tak připadá.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Čt Lis 17, 2011 11:30

pokud se nebudou opakovat stále stejné "chyby" jako doted a ruzné výmluvy tak nevim proč by někdo nemohl dostat další šanci

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 11:42

to bych byla všem moc vděčná :) Opravdu sem nic nemyslela špatně.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 17, 2011 12:26

minlub napsal:
luciex napsal:no já nevim jak vy,ale já teda nemám potřebu lhát...

Tak o lhaní by se dalo polemizovat :wink:

From: Lucie Kolářová [mailto:luciex@atlas.cz]
Sent: Sunday, April 24, 2011 10:43 PM
To: Monika Fazekašová
Subject: RE: Odpověď na inzerát: bílá činčila White Mosaic (Muj-bazar.cz)

činčilu scháním pro syna,nejdříve chtěl více tmavou činčilu,ale ted chce spíše toho bílého.
Takže si zítra napíšeme a já Vám dám vědět kterou činčilu si vybral.
Hezký večer
Kolářová

Tak tohle uz zavani necim, jako schyza:-).

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 17, 2011 12:33

mefoxinka napsal:ono tady nejde ani tolik o rejpání spíš o to jak se prezentujete vy sama
na jednu stranu je chov váš neboť je všude uvedeno vaše jméno
ale na druhou stranu při jekemkoliv problému už za vás jednaní jiní. . .tatínek, maminka a nevim zda ještě nekdo
píšte že nepřeprodávate a tak dál, ale u Villy a Standartky ste to udělala
nemluvě o činčilkách z německa
ale to je vaše svědomí a vaše věc jen pozor na to co píšete
neskutečně si protiřečite tak se pak nemůžete divit že na to lidi reagujou

Presne tohle je take muj nazor a pohled na vec, ikdyz se me to netyka, ale to chovani je tak zarazejici uz delsi dobu, same prekrucovani, bachorky a delani blbcu z lidi tady.Ikdyz pises, ze cincily milujes, tak bych to docela rada videla na vlastni oci, aby to zase nebyl dalsi vymysl a bachorka.Ja osobne bych se bala nekomu takovemu nechat i zizalu.
Opravdu nevim, kolik Ti je, ale jak se prezentujes neustale tema vymyslema a celkove, dela to dojem nedospeleho decka, nebo cloveka s rozdvojenou osobnosti, tak si vyber.Anebo do tretice brutalniho lhare, ale proc?Tady sis to asi zavarila svym chovanim natolik, ze dle meho Ti nikdo solidni cincilku zadnou uz neproda,natoz do chovu,ponevadz by se musel klepat strachy, co s ni bude.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 17, 2011 12:42

minlub napsal:Možná by jsi taky měla uvést fakt, že ti Vila byla majitelkou prodána za 2 tis s upozorněním, že je okousaná od mláďat a po odstavu, tak se potřebuje srovnat. S tím jsi jí kupovala. Po kojení většina samic na váze klesne a po převozu, hlavně u dospělých není vyjímka pokles váhy i o 50g. A plíseň se snadno stresem z převozu rozjede.
Nic nejde hned, měla jsi jí nechat srovnat a zvyknout si, ne jí dál hned prodat a ještě za ní chtít 3 tis :!:

Tohle Moniko opravdu udelala?Tak byt to predtim moje cincila, ja bych ji ale neprodavala, ale byt to moje cincila a ja se tohle dozvedet, tak bude velke zle.Tahle slecinka uz me, ale myslim, ze i vetsinu lidi zde nikdy nepresvedci, ze zvirata miluje.Je to dalsi trapna vymluva.Ze neco nebude vporadku jsem tusila take delsi dobu, zvlast tema nabizenyma zahranicnima cincilama a rozpory neustalymi.A ze jde hlavne o penizky mi bylo jasne uz jen treba tema hodne predrazenyma bylinkama, ktere inzerovala.To snad i v lekarne jich koupim vic a levneji.
Chudak ta Villa, jak to s ni dopadlo?To je opravdu laska ke zviratum, jak hrom.Rekla bych, ze spis laska k sobe same.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”