Máme tři miminka to poslední je ale moc malinkéé přežije to?

Zde pište, pokud se vám narodily mladé činčilky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

luciekres
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Ne Bře 11, 2012 9:52

Máme tři miminka to poslední je ale moc malinkéé přežije to?

Příspěvekod luciekres » Čt Dub 11, 2013 19:29

tak se nám včera narodili tři činčilí miminka. Dneska jsem je vážila a to které se narodilo jako poslední se pořád třepe a enmá pořádně otevřené očička, má je jakoby zalepené a váží jen 27gr, další má 30gr a to co se narodilo první má 36gr...přežije to to malé?? máme ho nějak začít už ted přikrmovat? bojím se aby měla samice vůbec dost mléka...měla v říjdnu dvě miminka a ty rostly pěkně ale nevím jak zvládně tři??

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Máme tři miminka to poslední je ale moc malinkéé přežije

Příspěvekod Wulfina » Čt Dub 11, 2013 20:10

U toho malého je to otázka, většinou miminka s touto váhou nemají moc šanci žít. Pokud se narodili včera, tak bych počkala do zítra do rána, pokud by nepřibralo, krmila bych, na umělém mlíku se ti může povést miminko udržet naživu.. Ale moc šancí prostě není. :|

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Máme tři miminka to poslední je ale moc malinkéé přežije

Příspěvekod arziska » Pá Dub 12, 2013 6:59

Já jsem úspěšně odchovala mimi s 24g, ale krmili jsme pravidelně po 2 hod, což není dost možné, pokud bys na to byla sama. Pokud se ty očička neotevřely, zkus jim pomoct, později by to už nemuselo jít vůbec. Držím pěsti, aby to mimčo zvládlo!

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Máme tři miminka to poslední je ale moc malinkéé přežije

Příspěvekod minlub » Pá Dub 12, 2013 12:44

S takovou váhou většinou nepřežijí, ale občas jsou bojovníci a zvládnou to. Už jsem odchovala 2 takové miminka, jedno zvládla krmit maminka, u dalšího jsem pomáhala (kleslo na 24g). Pokud ti nezačalo přibírat nebo s váhou kleslo, začala bych přikrmovat kočičím mlíčkem s Glukopurem.
Očíčka mívají někdy zalepené, pokud se od 2 dnů neotevře, můžeš smočit tampónkem s převařenou vodou a jemně (ne silou) zkusit očíčko otevřít.

Disable adblock

luciekres
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Ne Bře 11, 2012 9:52

Re: Máme tři miminka to poslední je ale moc malinkéé přežije

Příspěvekod luciekres » So Dub 13, 2013 16:19

tak sem je dneska vážila a dvě přibývají pěkně a to nejmenší shodilo za dva dny dva gramy...takže jedu pro mlíko kočičí ted a takové to sypké že, to tekuté nemám kupovat? a krmit teda co dvě hodky, snad to bude chtít a nebude odmítat.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Máme tři miminka to poslední je ale moc malinkéé přežije

Příspěvekod minlub » So Dub 13, 2013 16:35

Ano, sypké, tekuté ne. A v lékárně Glukopur (hroznový cukr) http://www.cincilkyzvetrni.eu/index.php ... 7&Itemid=8

luciekres
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Ne Bře 11, 2012 9:52

Re: Máme tři miminka to poslední je ale moc malinkéé přežije

Příspěvekod luciekres » Ne Dub 14, 2013 20:17

tak krmíme krmíme a stejně nepřibírá, od včerejška dokrmujeme a má furt 25gr, včera váha ukazovala i 26 a dneska taky ale jen chvílema jinak spíš 25 takže asi nepřibral furt ach jooo...a vůbec nevíme kolik toho musí vypít toho mlíka náhradního..stačí jedno kapátko když vypije?

Disable adblock


Vrátit se na “Máme miminka”