Susena zelenina a ovoce

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
jan.svehla
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: Út Kvě 11, 2010 3:20
Místo/Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Susena zelenina a ovoce

Příspěvekod jan.svehla » Út Kvě 11, 2010 22:55

Ahoj, chtel bych se zeptat, jestli muzeme cincilakovi dat a jestli mohou tyto veci v susene podobe:

-jahoda
-hruska
-paprika
-rajcata
-cukety
-lilek

Diky:-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Út Kvě 11, 2010 23:24

No, spíš se činčilám dávají sušený jablíčka, brusinky, mrkev, sem tam hrozinky (jsou na činčily moc sladký), šípky, pampelišky, kopřivy a další bylinky... hlavně s tou sušenou zeleninou bych moc neexperimentovala :wink:

Být tebou bych si přečetla něco v diskuzích o stravě, je toho tam o zdravých pamlscích pro činčilu opravdu hodně :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Kvě 12, 2010 5:22

Taky bych tuhle zeleninu nedávala,je toho dost co je ověřené.Nejraději mají ty bylinky.My neděláme nic jiného než že sušíme.
U nás letí: sušené pampelišky,kopřivy,sedmikrásky,lístky z růže,jahodníku a maliníku,sušený kontryhel,občas máta,pampeliškové listy......
Obšas dáváme rozinku (kazí zuby),sušený šípek,hrachové a kukuřičné placičky a sušenou mrkev.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Kvě 12, 2010 9:50

Určitě je dobrý pamlsek sušená mrkvička. To letí ;-).

Disable adblock

Petunia
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: Čt Říj 30, 2008 21:59
Místo/Bydliště: Nový Ples
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petunia » Stř Kvě 12, 2010 11:50

u nás letí sušená mrkvička, jablíčka a sušené bylinky a vůbec nejlepší jsou prý sušené sedmikrásky, ty květy, to je bašta :-) ale pozor, kamarádka, když byla batole se jich trošku přejedla a pak prý prospala půl dne, takže opatrně, trošku tlumí :-)

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Stř Kvě 12, 2010 15:28

sušenou jahodu nebo hrušku jsem občas dávala, když jsem loni měla - ale fakt sušenou doma, ne kupované sušené ovoce! je dost proslazené :?
sušenou cuketu nebo lilek nevím, jestli by vůbec jedli 8)

Avatar uživatele
jan.svehla
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: Út Kvě 11, 2010 3:20
Místo/Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jan.svehla » Čt Kvě 13, 2010 17:40

Ivanka napsal:sušenou jahodu nebo hrušku jsem občas dávala, když jsem loni měla - ale fakt sušenou doma, ne kupované sušené ovoce! je dost proslazené :?
sušenou cuketu nebo lilek nevím, jestli by vůbec jedli 8)


Ja sem spis myslel z toho lilku a cukety ty slupky nasusene. Protoze Kubik miluje slupky z okurek. Btw - kolik tech susenych bylinek se jim muze dat? (pampelisky, sedmikrasky, listky jahodniku atp.)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Kvě 13, 2010 17:44

My dáváme tak mlsku denně a střídáme to.Každý den něco jiného.

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Pá Kvě 14, 2010 9:15

jan.svehla napsal:
Ivanka napsal:sušenou jahodu nebo hrušku jsem občas dávala, když jsem loni měla - ale fakt sušenou doma, ne kupované sušené ovoce! je dost proslazené :?
sušenou cuketu nebo lilek nevím, jestli by vůbec jedli 8)


Ja sem spis myslel z toho lilku a cukety ty slupky nasusene. Protoze Kubik miluje slupky z okurek. Btw - kolik tech susenych bylinek se jim muze dat? (pampelisky, sedmikrasky, listky jahodniku atp.)


Lilek ani slupky z okurek bych vůbec nedávala. U sušených bylinek je to ok, toho bych se nebála, to se dá i ve větším množství, než po jednom kusu :)

Avatar uživatele
Činčiláček
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: So Srp 07, 2010 5:50
Místo/Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Činčiláček » Ne Zář 19, 2010 8:45

Ahojky...mám dotaz...taky se vám mrkev když uschne tak smrskne??Měla jsem krásný kolečka a teď???Jsou miniaturní mlkvičky... :lol: spíš ďupky...nevíte co bylo špatně??Suším na papíře...díky za odpověď... :wink:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Susena zelenina a ovoce

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 19, 2010 9:01

jan.svehla napsal:Ahoj, chtel bych se zeptat, jestli muzeme cincilakovi dat a jestli mohou tyto veci v susene podobe:

-jahoda
-hruska
-paprika
-rajcata
-cukety
-lilek

Diky:-)


Ahojky, když zeleninu, tak jen mrkev, ten zbytek co si napsal, tak bych činčám nedávala... A když ovoce, tak z vašeho seznamu jahody. Jinak samozřejmě brusinky, občas rozinku, jablíčka a šípky :-)

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Ne Zář 19, 2010 10:45

Činčiláček napsal:Ahojky...mám dotaz...taky se vám mrkev když uschne tak smrskne??Měla jsem krásný kolečka a teď???Jsou miniaturní mlkvičky... :lol: spíš ďupky...nevíte co bylo špatně??Suším na papíře...díky za odpověď... :wink:

to sa stane vždy, keď sušíš...či už je to mrkva, ....preto krájam mrkvu tak že robím väčšie kolečká lebo počítam s tým, že sa zmenšia :D :wink:

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Ne Zář 19, 2010 10:49

a čo sa týka tej zeleniny...tak už mnoho bolo spomenutého ...ale sušená rajčina sa môže dávať, ale popravde im moc nechutí (teda ako ktorej), respektíve u nás nie sú na to zvyknuté. Ale sú chovatelia ktorý si to nevedia vynachváliť, tiež im to podávajú ako pamlsek, čiže z mierou :wink:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Zář 19, 2010 12:32

Činčiláček napsal:Ahojky...mám dotaz...taky se vám mrkev když uschne tak smrskne??Měla jsem krásný kolečka a teď???Jsou miniaturní mlkvičky... :lol: spíš ďupky...nevíte co bylo špatně??Suším na papíře...díky za odpověď... :wink:

Ano, smrskne se to úplně nehorázně :). Ale o to výraznější mají chuť, nejen pro myšouny ;-).

Ccaroda
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Čt Bře 11, 2010 11:44
Místo/Bydliště: Rokycany

Příspěvekod Ccaroda » Ne Zář 19, 2010 16:22

Já škrábu mrkev na co nejsilnější proužky po celé délce,výsledkem je poměrně pěkná "pokroutka" :D Jablíčka krájím na velká kola,aby i po usušení vůbec něco zbylo :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”