činčila a cukr??

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

lucy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: Po Srp 08, 2011 16:54

činčila a cukr??

Příspěvekod lucy » Po Srp 15, 2011 8:04

Chci se zeptat zda činčilkám nevadí cukr (v piškotech, sušeném ovoci atd..)??? Kamarádka má osmína a ten z piškotů má šedý zákal, ted činčilkám dávám sušené ovoce které neobsahuje přídavek cukru- jen cukr který je přirozený...můžou tedy piškoty a sušené ovoce které je slazené? Děkuji za odpověd

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Srp 15, 2011 8:16

Piškoty nemůžou vůbec. Ovoce můžou sušené, ale nepřislazované, nejlépe sušit doma. Vhodné jsou jablíčka, hrušky, goji, brusinky, borůvky (při průjmu), rozinky (méně často, kazí zuby).
Můžou i sušené bylinky a zeleninu, šípek, takže ovoce střídat s nimi.

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Út Srp 16, 2011 21:51

No podla toho co pises mam taky zly pocit, ze bezne krmis cincilku susenym ovocim z obchodu, ktore sa kupuje pre ludi ako pochutina...nielenze je to pre cincily totalne zle (rovnako ako piškoty a iny "bordel") ale este toto ovocie obsahuje aj nemaly podiel siričitanov, ktore su skodlive a nevhodne pre ludi, nieto pre 450g vaziacu cincilku...ak bola takto tvoja cincilka stravovana dlhsiu dobu, mohlo jej to sposobit uz bohuzial nenapravitelne poskodenia na peceni (jatrach) a to je celkom zle...:(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Srp 16, 2011 22:55

Nejen tohle, ale i cukrovku:-(.
Pokud jsi tim opravdu krmila, tak ji aspon zkus procistit jatra ostropestrcem marianskym, na spicinku noze ted obden asi 10dni, pak 14dni pauza a pote dvakrat do tydne stejne mnozstvi porad.S cukrovkou ovsem, pokud uz ma zadelano nic neudelame, nedavej ted vubec ani rozinku, pouze susene platky karotky jeden kousek jednou tydne kvuli zubum a take je riziko, ze po tom vsem se ji docela mohly i zkazit zuby, nebot to susene ovoce z marketu obsahuje strasne moc cukru a jak napsala Karolina i je to konzervovano.

Disable adblock

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Stř Srp 17, 2011 9:09

Radši si usuš vše doma,já teď suším o život,mrkve,jablka ještě i plátky růží,listy jahod,listy ostružin a spoustu dalšího.Borůvky už taky mám nasušené a čekám jak dozrajou jablka u rodičů od přítele to budou uplné sušící orgije jablek :lol: .Pokud kupuješ v obchodech tak jsou fakt s přídavkem cukru a to je na houby.Za chvíli už budou šípky,máme vyhlídnuto kde sbírat,loni byla dobrá úroda a jak jsem pozorovala tak i letos to bude dobrý a hlavně podřený ruce :D

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Stř Srp 17, 2011 11:39

já si taky suším všechno doma.a chci se zeptat sušené švestky asi taky nejsou moc vhodný.jsou dost sladký tak budou taky obsahovat asi hodně cukru

lucy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: Po Srp 08, 2011 16:54

Příspěvekod lucy » Stř Srp 17, 2011 14:27

taky jsem vytáhla sušičku a suším doma, už mám sedmikrásky, listy z růží a plno jiného, z ovoce jsem sušila hrušky...někdy dostáváj něco sušenýho z krámu ale minimálně - ted už mám susičku tak budou mít jen domácí - hlavně jsem se ptala i ze zvědavosti, ted už to napravím tím domácím sušením :wink:

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Ne Srp 21, 2011 13:51

AnnaVV napsal:já si taky suším všechno doma.a chci se zeptat sušené švestky asi taky nejsou moc vhodný.jsou dost sladký tak budou taky obsahovat asi hodně cukru

No nie sú...jednoducho nie je vhodne zbytocne cincily prepchavat susenym neviemcim, pretoze to nie je pre ne dobre. Cloveku sa aj zda, ze ved nech ma cincilka vselijake dobroty, aby sa mala u mna ako v raji, ale efekt je presne opacny...drz sa radsej striedmej stravy(seno+granule+voda) a v mlskach zbytocne neexperimentuj. Je tu o tom milion prispevkov, co ano a co nie...pravidelne krmenie takouto "pestrou" potravou cincilke urcite len ublizi...

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Ne Srp 21, 2011 18:30

já se chci zeptat na vhodnost doma sušené hrušky - je hodně vodnatá, ale cukru má asi taky dost :?

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Ne Srp 21, 2011 18:35

hrušky jsou dost cukernaté. dávala bych případně podobně jako rozinku, ne víc jak 2 za měsíc

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”