Problémy se zuby

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Čt Bře 20, 2008 19:51

Šikulka :D Ještě si zapamatuj, kudy a čím jsme jely k nám a bude to na jedničku :D :D :D

Disable adblock

secreet
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 126
Registrován: Pá Bře 07, 2008 19:18

Příspěvekod secreet » Pá Bře 21, 2008 14:08

xx
Naposledy upravil(a) secreet dne Stř Dub 09, 2008 10:36, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Pá Bře 21, 2008 17:27

já bych teda neříkala hurá (i když pokud se jedná o preventivku, která ej v pořádku) tak možná jo... Moje poslední návštěvy veteriny mi přivodily trauma...
M.

Avatar uživatele
Bibinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: Út Črc 31, 2007 14:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bibinka » Ne Bře 23, 2008 11:14

Martej: tak asi jsme zmatkaři všichni...zopakuju ti postup rozhovoru co tady vedeme.....
1.jsem se tady dozvěděla že veterina je na Palackého
2.šla jsem na veterinu na palackého třídě ale na druhém konci této ulice
3.dozvěděla jsem se že jsem šla špatně, ale s tím že ta veterina kterou jste mysleli Vy je na té samé ulici
4.a ty mě teď sem napíšeš, že tady už do nekonečna opakujete že to NENÍ na Palackého třídě

Ta veterina JE na palackého třídě......Neházím na nikoho vinu, chybu jsem udělala já, ale kůli omylu jsem napsala ať to vysvětlíte blíže,aby se nespletli i jiní lidé....

Disable adblock

Avatar uživatele
Bibinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: Út Črc 31, 2007 14:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bibinka » Ne Bře 23, 2008 11:17

jinak děkuju Styrovi a Sylvě za vysvětlenou...jj to je přesně ona. Ta druhá je až u zastávky Hudcova a přesněji je to sídlo veterinární správy...

Avatar uživatele
Bibinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: Út Črc 31, 2007 14:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bibinka » Ne Bře 23, 2008 11:21

pardon Silvě :oops: mám taky sestru Sylvu s tvrdým y...

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Bře 23, 2008 22:26

Bibi: Děkuji za opravu chybky :D :D Mám totiž narozky na Silvestra :D :D , proto to "i" :D :D

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Pá Dub 18, 2008 15:15

zasílám obrázky:

Obrázek

Seila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: Pá Lis 02, 2007 18:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Seila » Ne Kvě 18, 2008 20:40

Tak pro me dalsi novina prerustani zubu je ve velke vetsine dano chybnym dedicnym postavenim zubu a pak nedochazi k obrusovani a mohou vznikat ostre hroty a haky ktere pak bodaji do jazyka atd. a vzdy by melo dojit k vyrazeni z chovu!

Smejkop
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: Po Říj 06, 2008 7:56
Místo/Bydliště: Lipt.Mikuláš

Příspěvekod Smejkop » Stř Říj 08, 2008 7:34

potrebujem poradit !!!surne!!! moja cincilka nechce nic hlodat a neviem co robit lebo uz zacina akoby škrýpať zubkami a bojim sa ci ich nema prerastene a neviem ako to vypada keby mala lebo ju mam len kratko a uz mi prestala papat,a stale spi a aj v noci

Smejkop
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: Po Říj 06, 2008 7:56
Místo/Bydliště: Lipt.Mikuláš

Příspěvekod Smejkop » Stř Říj 08, 2008 7:35

neobrusuje si ich vobec

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Říj 08, 2008 10:09

Hlodáním se obrušují přední zuby, ty poznáš snadno přerostlé.
Stoličky se obrušují potravou - granulemi a zejména senem, ty už přerostlé nepoznáš, ale poznáš to podle příznaků, že činčila hubne, nepřijímá potravu, slintá a nebo drobí. Jestli máš podezření na přerostlé zuby, urychleně vyhledej odborníka, protože to jde pak všechno strašně rychle, činčilka má bolesti a umře na vyhladovění.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Říj 08, 2008 12:15

jen to upřesním - určitě vyhledej Dr. Jekla z Brna - veterina na Palackém. Číslo je 541 562 368. Máš to poměrně blízko a je to jedinej člověk, kterej je na činčilí zuby opravdu expert...

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Říj 08, 2008 12:40

Smejkop napsal:potrebujem poradit !!!surne!!! moja cincilka nechce nic hlodat a neviem co robit lebo uz zacina akoby škrýpať zubkami a bojim sa ci ich nema prerastene a neviem ako to vypada keby mala lebo ju mam len kratko a uz mi prestala papat,a stale spi a aj v noci

Jediná rada: veterinár!

Avatar uživatele
kanya212
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: Po Srp 03, 2009 17:08
Místo/Bydliště: Puchov

Příspěvekod kanya212 » Ne Srp 16, 2009 16:27

welmi pekne napisane ;)

Avatar uživatele
Equiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Čt Pro 13, 2007 16:16
Místo/Bydliště: Nový Jičín

Příspěvekod Equiska » Ne Zář 27, 2009 13:36

Ahoj.. Moje činča nikdy žádný příznak problémů se zuby neměla.. Nehubne, neslzí ji očka atd.. ale všimla jsem si, že na dně misky s granulemi většinou zůstává vrstva "granulové drti".. Je to problém nebo je to u činčil normální? :( Občas se drobky objeví i na poličce, ale né moc.. taky jsem si všimla, že většinou granulku rozpůlí, jednu půlku sní a druhou zahodí.. poraďte, díky :wink:

Host

Přerostlé stoličky

Příspěvekod Host » Út Zář 29, 2009 13:14

Ahojte, ráda bych se s Vámi podělila o moji zkušenost s bolavými zoubky u činčily. Mám celkem tři činči, ten nejstarší a největší mazel se jmenuje Kvido. Jsou tak 2 týdny, co jsem si všimla, že Kvidovi kolem očička začaly vypadávat chlupy. Nejdřív jsem to brala jako přechodnou záležitost, ale situace se nezlepšovala, tak jsem si na této diskuzi přečetla příspěvky vztahující se k tomuto problému. Doufala jsem, že bude problém s plísní, nikoli se zoubky. Koupila jsem mast Funfgicidin a objedala Fungistop. Bohužel Kvido přestal jíst. Dokonce začal odhazovat i tak oblíbenou rozinku a nedojedl ani hrachovou vločku. Včera jsme se proto rozhodli zajet na pohotovost na vetrinární kliniku v Brně (Palalackého 1). Ujal se na nás pan doktor Jekl. Kvidovi prohmatal bříško a vzápětí řekl, že to budou zřejmě ty zuby, v žaludku měl víc vody, než je normální. Pak se mu podíval do tlamičky a věc byla jasná. Kvidovi přerostly stoličky a kořeny mu prorůstají až k očím, kde tlačí na slzovod, a proto činčilka slzí a začínají jí vypadávat chlupy v tom místě. Kvida si tam rovnou nechali a dali mu kapátkem prášky proti bolesti. Dnes je na operaci, sřezávají mi ty přerostlé stoličky, bohužel nejde zastavit průstání kořenů do dásní, což je to bolestivé. Proto budu Kvidovi každý den dávkovat léky proti bolesti. Poučení, které z toho mám, je toto: činčila si obrousí přední zuby okusováním dřeva, jedením pelet atd., ale zadní zuby si obrousí jen tak, že bude žvýkat seno. Pan doktor mi radil, abych ubrala pelet a přidala seno a sem tam i čerstvou trávu, což je pro ně přirozená složka potravy.
Teď tedy čekám na výsledek dnešní operace. Kvida si povezu domů snad zítra a věřím, že to bylo jediné správné rozhodnutí vydat se na kliniku. Problémy se zuby má prý každá druhá činčila a je dobré se aspoň pokusit těmto problémům předejít. Ozvu se za pár dní s tím, jak to u nás probíhá. Ahoj.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Zář 29, 2009 15:35

Tak to přeju hodně štěstí! Tobě pevné nervy při péči a myšákovi, aby se z toho nejhoršího dostal. Také jsme si to prožili a ta starostlivost za každý další den života našeho miláčka rozhodně stojí, i když to není vůbec lehké.

Miri
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: Po Ún 07, 2011 21:59

Příspěvekod Miri » Út Dub 26, 2011 18:36

Tak náš Maxík čtyřletý činčilák má taky problémy se zuby.V pátek jdeme na uspání a úpravu přerostlých stoliček.A to nám asi před třemi měsíci Šmoulík umřel na to samé.Tak mám strach jak to dopadne.Dneska jsme začali dokrmovat rodicarem a koupili kaši tu osmizrnnou.Narkozu používají tu správnou, jak tady píšete a pan doktor se specializuje na malé hlodavce.Tak vím,že bude ve správných rukou,ale stejně mám strach jak to dopadne.Děti říkají,že jestli nám umře i Maxík tak už novou nechtějí a necháme si jen Matýska to je náš nový mazel,kzerého jsme si pořídili za Śmoulíka tak je i z toho smutno. :cry:

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Út Dub 26, 2011 18:59

To je mi s Maxíkem líto, budu držet palce aby vše dobře dopadlo. Matýsek mu určitě dodá sílu :wink: posílám pozdrav

Miri
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: Po Ún 07, 2011 21:59

Příspěvekod Miri » Út Dub 26, 2011 19:13

Děkuji,máš pravdu oni se mají s Matýskem fakt rádi, hned od prvního dne se k sobě tulí

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Dub 26, 2011 22:17

Šmudlátka, přeju mu hodně štístka.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Stř Dub 27, 2011 6:19

moc držíme palečky.........

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Dub 27, 2011 11:28

Take drzim palce.

Miri
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: Po Ún 07, 2011 21:59

Příspěvekod Miri » Pá Dub 29, 2011 20:07

Tak dneska byl na zákroku a poté nám veterinář řekl a ukázal fotky zubů.On tam měl jen takové malé korálky a v nějakém zcela špatném postavení prostě se s tím nedá nic dělat jen léky na bolest a proti zánětu a stejně nebude jíst a bude se zhoršovat.On vážil jen asi 350g.Tak jsme tam jeli rozloučili se a nechali ho uspat.Je nám strašně smutno.Před asi třemi měsíci nám umřel Šmoula a teď i Max.Byli mu jen čtyři roky.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”