znovu otěhotnět?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Salimar
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Čt Dub 01, 2010 19:05

znovu otěhotnět?

Příspěvekod Salimar » Pá Črv 25, 2010 22:22

Zdravím,

chtěla bych se zeptat na to, kdy může po porodu samička znovu otěhotnět. Vím, že může hned po porodu asi 4 dny. Pak jsem se dočetla, že znovu ji může sameček oplodnit až po odstavu mláďat, což bývá nejdříve na 6 týdnech. My máme miminka tři týdny a sameček už po samičce zase skáče, samička je otevřená. Mám strach, že se mi to opět nepodařilo ohlídat a samičku znovu oplodnil. Teď je to už druhý vrh za sebou, poprvé trojčata a teď dokonce paterčata. Může ji tedy oplodnit i tři týdny po porodu? Asi mám superplodnou činčilu...

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Pá Črv 25, 2010 22:25

Pokud je otevřená může ji oplodnit pokud to už neudělal.

Salimar
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Čt Dub 01, 2010 19:05

Příspěvekod Salimar » Pá Črv 25, 2010 23:07

hmmm...nejsem si jistá, zda sem právě toto chtěla slyšet. Viděla jsem ho akorád jak se čistí, muselo to být pár vteřin, když mi jedno mládě uteklo po pokojíčku a nemohla jsem je kontrolovat. Ale mokrá nebyla nic no...tak snad pokud si štrejchli, tak k oplodnění nedošlo...mno uvidíme časem...já doufám, že nic, bylo by toho na ní už moc...

Přesto děkuju za odpověď...

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » So Črv 26, 2010 1:20

Je to docela pravděpodobný,že jí oplodní po porodu,každá samička to má jinak,je to dost individuální,některá se nechá už druhej den,některá si dá měsíc pauzu,některá si dělá delší pauzy. Já mám spíš zkušenosti s tim,že se samičky nechali nakrýt už v tom prvním týdnu po porodu.

Disable adblock

Salimar
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Čt Dub 01, 2010 19:05

Příspěvekod Salimar » So Črv 26, 2010 9:39

MNo ono hned po porodu měl Jouli zájem taky, ale teď po třech týdnech znova...

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » So Črv 26, 2010 10:08

Oni maj zájem pořád :wink: záleží na samičce ale podle vlastní zkušenosti ji samec nakreje hned je lepší ho dát pryč před porodem

Salimar
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Čt Dub 01, 2010 19:05

Příspěvekod Salimar » So Črv 26, 2010 12:01

To sem udělala, ale na chvíli ho dávám k samičce a hlídám, ale teď mi uteklo mrněpo pokoji a já mám ještě psa...takže sem to nějak nezvládla ohlídat no...

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » So Črv 26, 2010 13:25

Oni toho hned využili jsou to koumáci :P

Salimar
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Čt Dub 01, 2010 19:05

Příspěvekod Salimar » So Črv 26, 2010 14:38

No jouli vůbec! Vždycky kouká a když si myslí že nekoukám, tak zdrhá! Nejednou si sám otevřel klec. Poprvé když byla na smičku, jako jsou králíkárny a podruhé teď, když je na řetízek. Občas pak po někom hodí dřevo, co má uvnitř klece...je to koumák až hrůza. Byla docela sranda, když rodina přišla domů a všechny činčilky si běhali po celém bytě. Doma pes (ještě že je hluchá a skoro i slepá - stářím) Si to klidně štrádoval po celém bytě. Byl aj v ložnici na posteli u rodičů...

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » So Črv 26, 2010 17:52

To znám naštěstí mají svou místnost v podkroví ale občas se stane že se přijdou podívat dolu do obyváku co zrovna dávaj v telce. :P

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Črv 26, 2010 19:47

Tak to my neznali do včerejška,kdy se šli Eliška s Maxíkem v noci projít po bytě.Ráno byli všude bobky a myšáci si hověli jeden v pokujíku,druhý u počítače. :D

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”