klec

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: klec

Příspěvekod Krista0671 » Čt Črv 28, 2012 13:40

saskie napsal:U nás, kde jsou ještě použitelné klece s plastovým dnem, tak přesně, také alespoň vlnky :lol: . Když jsme byli na několik dní v Holandsku a měli jsme zařízeno hlídání, ale nikoli výběh, jen kontrola, bašta a pití, tak se kluci naprdli a začli likvidovat přes klec napáječku. Dali jich asi pět, než jsme narychlo sehnali skleněnou. Počítám, že příště bude na řadě ten ohyb u dna a zdrhnou.. Tak naštěstí ta plastová dna některé hlodavce nenapadne zlikvidovat, ale nepochopím plastové poličky a jiné takové vybavení, co jsou výrobci schopní dát do klecí pro hlodavce. Nebo když dělají poličky z pletiva, to je sice lepší, ale když na to člověk něco nepřidělá, těm chlupáčkům z toho akorát bolí nožičky.

U klecí pro hlodavce taky záleží na hlodavci který danou klec obývá ;) třeba potkanům se dávají do klece plastová patra protože to jsou čuňátka a čůrají si na ně a to pak celkem smrdí takže pro ně jsou lepší plastová. Pro činčilky samozřejmě dřevo ;) ale neříkám, že ani potkani ten plast nekoušou :D já jsem teda kdysi měla štěstí a nekousali mi ho. U drátěných pater no teda nevím mě by se po tom taky dobře nechodilo to se mi nelíbí. Jinak u nás taky letí "vlnky" :D Akorát mě teď štve, že mám možnost udělat si dvě skříňovky ze starých skříní akorát na 2 činčilky ale přítel nechce :( což je škoda. Úplně je v tom pokoji vidím :D

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod saskie » Čt Črv 28, 2012 13:49

Ta plastová je fakt na houby, nepochopím, jak tomu můžou říkat klec pro hlodavce (asi jako slunečnico-banánové směsce kompletní krmivo pro činčily). Plastová dna, no také mi z takových klecí pár hlodavců (včetně činč) uteklo, nejvíc se bojím, aby jim z toho nebylo špatně. Činčilky, co mám ještě v klecích s plastovým dnem, postupně přemisťuju do celokovových klecí, do těchto: http://cincilka.cz/search?q=klec+chinchilla a nemůžu si je vynachválit. A ohledně cestování, dají se složit na placku o výšce cca 8cm.

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Re: klec

Příspěvekod Hanča » Čt Črc 12, 2012 22:27

Co se týká plastových van u klecí, tak jde o konkrétní zvíře, každá činčilka je jiná. Mám 12 párů činčil v klecích s plastovým dnem už tři roky, prokousaly se mi dva páry, zato jeden už dvakrát (plast nežerou, jen hlodají, vždy mi zůstala kupka nastrouhaného modrého plastu u díry kudy utekly).. ostatní si van nevšímají... dokonce je tento páreček tak vynalézavý, že utekl i ze skříňové klece, kde si prokousal díru ve dvířkách.. Slečna uvažuje, že dá na sebe dvě naše klece XXL http://www.levneklece.cz/www-levneklece ... ily-osmaky
Každá tato klec s policemi váží přes 11 Kg. Vzhledem k bezpečnosti zvířátka ve spodní kleci, bych to spíše nedoporučovala (nemáme to odzkoušené). Každopádně jedna tato klec samostatně stojící nebo ještě ta o číslo větší XXXL (100x100x55) je pro činčilku dostačující a vzhledem k malé rozteči mříží můžete vesele odchovávat i miminka :wink:
www.cincilka.webgarden.cz
www.levneklece.cz

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Re: klec

Příspěvekod Pajafa » Po Črc 16, 2012 14:02

Ahoj koupila jsem tu tridoorku a budu do ni vyrábět dřevěné poličky. Co se týká plastu v kleci pro hlodavce. Je to těžké před rozhodnutím o pořízení činčily jsou uvažovala o potkanovi a tak jsem pročítala potkaní fóra, tam mají zas všichni oblíbený plast a nechtějí dřevo v klecích ani vidět. Je tam větší priorita aby klec nesmrděla než aby plast nekousali. U činčil je to nastaveno naopak protože nevyprodukují tolik moči a tudíž dřevo za měsíc nesmrdí jako u potkanů.
Přesto je stále hodně majitelů, kteří si tu klec pořídili dali do ní činčily a plastové poličky tam nechali, určitě záleží i na konkrétní činčile. Niky třeba nikdy neokusovala ani dřevěné poličky.
Co se týká dna, je u této klece dvojité, tudíž uvidíme a případně dám okolo dokoupené pletivo aby neutekly.
Nemohu si dovolit celokovovou klec za 7tisíc, a tato je za přijatelnou cenu opravdu veliká a prostorná a rozkládací.

Disable adblock

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Re: klec

Příspěvekod Pajafa » Po Črc 16, 2012 14:06

Už mám zarezervované dva klučíky k odběru na konci srpna, tak teď budu klec vylepšovat a upravovat. Až bude hotová dám sem foto, aby jste tedy mohly zhodnotit jestli je opravdu tak špatná.
Nemohu se dočkáááát.....ať už je srpen! =D>

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod minlub » Po Črc 16, 2012 14:08

To uteče rychle :D

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: klec

Příspěvekod Kobylatko » Ne Srp 12, 2012 10:35

Bude stačit klec o rozměrech V-86 Š-51 H-43 ,pro dvě činčily?V kleci sou 3 poličky,špalíčkový žebříček a větev.Někteří tu mají 2 činči v této kleci http://www.exo-eko.cz/Klece-a-plastove- ... a-Chichi-2 sou to skoro stejné rozměry :D .Nebyli bi tam navěky,jen do té doby než seženu jinou větší skřín :wink: .

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Re: klec

Příspěvekod Pajafa » Čt Srp 23, 2012 12:06

Tak v úterý si kluky přivezeme, tak posílám foto připravené klece. Ještě bude malá změna oproti fotce, že na podlaze bude jedet ten rošt vyndaný a bude tam podestýlka po celé ploše.

Obrázek

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: klec

Příspěvekod Lenca » Čt Srp 23, 2012 19:12

nemam slov! uchvatný palác,je hezké,že činčilky budou mít dobrý domov.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod saskie » Pá Srp 24, 2012 13:07

Krásné :D Zábrany na poličkách jsou samovýroba?

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: klec

Příspěvekod Kobylatko » Pá Srp 24, 2012 20:37

Bude stačit klec o rozměrech V-86 Š-51 H-43 ,pro dvě činčily? :D

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Re: klec

Příspěvekod Pajafa » Pá Srp 24, 2012 21:39

saskie napsal:Krásné :D Zábrany na poličkách jsou samovýroba?


jj samovýroba :) plech z OBI něco na střechy nevyznám se v tom, ale je to do L takže super 2m za 99,-Kč.b :D


Kobylatko napsal:Bude stačit klec o rozměrech V-86 Š-51 H-43 ,pro dvě činčily? :D


Já osobně razím heslo čím větší tím lepší a často se doporučuje minimálně 1m takže pro dvě nevím nevím, ale nech si poradit od někoho zkušenějšího. Také zaléží zda dočasně nebo dlouhodobě. Pokud budeš pouštět každý den na delší dobu tak by to možná šlo, přes den stejně spí. Horší bude ta noc kdy potřebují pohyb. Uvidíš co písnou ostatní :wink:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: klec

Příspěvekod Lenca » Pá Srp 24, 2012 21:49

Pajafa napsal: jj samovýroba :) plech z OBI něco na střechy nevyznám se v tom, ale je to do L takže super 2m za 99,-Kč.b :D


týjo,tak to díky za tip, o tom vážně pouvažujeme, alespoň částečně to omezí binec kolem klece :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: klec

Příspěvekod Kobylatko » So Srp 25, 2012 9:05

Bude to jen dočasně než seženu druhou skřín a budu ji moct upravit na klec :D .Druhá činča bude mimi a Kikinka je malinká. :D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod saskie » So Srp 25, 2012 11:16

Lenca napsal:
Pajafa napsal: jj samovýroba :) plech z OBI něco na střechy nevyznám se v tom, ale je to do L takže super 2m za 99,-Kč.b :D


týjo,tak to díky za tip, o tom vážně pouvažujeme, alespoň částečně to omezí binec kolem klece :)

To zní fakt zajímavě :D Až pujdu do obi, tak to zkusím najít. Z obrázku to vypadá pěkně, ale já jsem trochu paranoidní, co se týká bezpečnosti, nemůže to být ostré?

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod Zrzka » So Srp 25, 2012 20:54

Kobylatko napsal:Bude to jen dočasně než seženu druhou skřín a budu ji moct upravit na klec :D .Druhá činča bude mimi a Kikinka je malinká. :D


no, pokud je to dočasně, a budeš pouštět každý den, tak by to mohlo stačit, ale opravdu u činčilek čím větší, tím lepší... myslím, že za chvíli jim to bude malé... měla jsem půl roku dva kluky v kleci 1x0,55x1 m (šxhxv) a už jim to bylo fakt malé - a to běhali každý den 2-3 hodiny...

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod Zrzka » So Srp 25, 2012 20:57

týjo,tak to díky za tip, o tom vážně pouvažujeme, alespoň částečně to omezí binec kolem klece :)[/quote]
To zní fakt zajímavě :D Až pujdu do obi, tak to zkusím najít. Z obrázku to vypadá pěkně, ale já jsem trochu paranoidní, co se týká bezpečnosti, nemůže to být ostré?[/quote]


já mám teď zvlášť v normální kleci jen Kleofáška a radši zametám - taky se bojím ostrých hran - jak lítá, bála bych se... ale kdyby se to třeba nějak přehlo a udělal se oblý okraj.... :-) bylo by míň bordelu... :-)

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod Zrzka » So Srp 25, 2012 21:05

Pajafa napsal:Tak v úterý si kluky přivezeme, tak posílám foto připravené klece. Ještě bude malá změna oproti fotce, že na podlaze bude jedet ten rošt vyndaný a bude tam podestýlka po celé ploše.


klec je nádherná - fakt jo - jen ty poličky s těma ťapinkama za chvíli asi činčulky rozcupujou - jestli to je takovej ten plyš pro kočičky... :-) uvidíš, ale vypadá to náramně a kluci mají spoustu poliček na hopsinkování...

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: klec

Příspěvekod Kobylatko » Stř Pro 05, 2012 20:17

Hojky máte tu někdo na skřínokleci rám dveří kovový?třeba z trubiček,malé kulatiny?Ted stavím novou klec a už je skoro hotová jen dveře,tak přemýšlím z čeho a jak je udělat. :D .Budu ráda i za fotečku na ukázku :) .

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: klec

Příspěvekod Kobylatko » Čt Ún 21, 2013 16:09

Hojky z čeho udělat omyvatelnou poličku do klece?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod martej » Pá Bře 01, 2013 10:26

stačí dřevěna a pokud je nějaká tvoje činčilka prasátko, tak stačí koupit drátěný kartáč na železo, poličku vydrhnout, utřít a je jako nova ;-)

Obrázek

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: klec

Příspěvekod Kobylatko » Pá Bře 01, 2013 15:53

Tak ocelákem to by me nenapadlo,to je super nápad =D> :wink:

Avatar uživatele
Alexandrius
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: Ne Kvě 03, 2009 16:28
Místo/Bydliště: Lom (západní Čechy)

Re: klec

Příspěvekod Alexandrius » Ne Bře 10, 2013 15:03

Co takhle místo toho plechu našroubovat dřevěné zarážky ,? mnohem bezpečnější a praktické :) .... a co se týče klecí co jsou ze zvemexu. Tak nic moc nejlepší je si jí vyrobit sám jen si nechat nařezat materiál ten hlavní. Má kllec má 2 kubické metry a vešel jsem se do 2.000 Kč a ne ža 4.000-12.000 Kč to jsou zbytečnosti.

Zrzka napsal:týjo,tak to díky za tip, o tom vážně pouvažujeme, alespoň částečně to omezí binec kolem klece :)

To zní fakt zajímavě :D Až pujdu do obi, tak to zkusím najít. Z obrázku to vypadá pěkně, ale já jsem trochu paranoidní, co se týká bezpečnosti, nemůže to být ostré?[/quote]


já mám teď zvlášť v normální kleci jen Kleofáška a radši zametám - taky se bojím ostrých hran - jak lítá, bála bych se... ale kdyby se to třeba nějak přehlo a udělal se oblý okraj.... :-) bylo by míň bordelu... :-)[/quote]

dan7211
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Čt Dub 04, 2013 18:48

Re: klec - prosím o radu

Příspěvekod dan7211 » Pá Dub 05, 2013 14:51

Pajafa napsal:Rozhodla jsem si znovu pořídit činčilku a zvažuji nákup klece. Momentálně pro mě bude výhodnější koupit klasickou klec než ji stavět ze skříně z několika důvodů. Chtěla bych ovšem, aby klec byla prostroná (pro 2 činčilky) a zároveň aby se z ní dala udělat klec menší na případné hlídání a tedy převoz k babičce apod. Uvažuji mezi dvěma variantami a musím se rozhodnout rychle vzhledem k omezené akci a poslední možnosti koupě jedné z klecí.

varianta 1. http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klec ... ery/170839
ta je momentálně v akci za 2590,- pak už nikde není, na zaraniční stránce uváděl jeden majitel že se dá rozdělit do 3 částí a na hlídání by tak bylo možné sundat např. 1 patro pro snazší převoz

varianta 2. http://www.levneklece.cz/www-levneklece ... cm-x-80-cm
tyto klece bych koupila 2 a dala je na sebe výsledná cena 3000,-Kč

Děkuji za jakékoli doporučení či zkušenosti. Klec tridoor si velmi chválí na zahraničních stránkách


Vůbec se takových klecí neboj já používám stejné nakoupil jsem na vvv.nejklece.cz , přímo tyto : http://www.nejklece.cz/klece/eshop/4-1- ... ily-osmaky XXL - kvalitní , velké , dobrá cena.

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Re: klec

Příspěvekod Hanča » Pá Dub 05, 2013 17:34

Ty dvě XXL je možné dát na sebe, je tam dobrá cena:) a dodání do tří dnů:)
http://www.levneklece.cz/www-levneklece ... ily-osmaky

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”