mrzutá činčilka

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

skresh
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Út Zář 10, 2013 21:22

mrzutá činčilka

Příspěvekod skresh » Út Zář 10, 2013 22:12

ahoj, mám z Kony malej problém. je strašne mrzutá a strašne nafoukaná. jako by ji nekdo neco vzal a ji by to štvalo. pritom má vše co chce a ktomu bydlí v kleci ze skříně do ktery by se vlezl i člověk. dávam ji pamsky za to že si pro něj příjde ke me na ruku ale jak dojí tak proste uděla takovy naštvany zvuk a uteče. nebo nesnáši když ji nekdo šáhne na zadní část. ano je to ženská! :D mám už pocit jako by ji chyběla zvířecí přitomnost. měl sem kdysi potkanici z kterou si pořad hrála. no jednou se popraly ale pak zas byly vpoho jakože jeden druheho chytal nebo po sobě hopsaly a dělaly kravinky. Potkan se doživá malo roku a bohužel je už pod kytičkama. měl sem ješte klučinu potkana. narovinu to byl uchylák. chtěl jen jednu vec a to sem nechtěl zas já bo by to nedělalo dobrotu. tak sem ho daroval známym. no a od ty doby co je sama je tak mrzutá, nenecha na sebe pomalu ani šáhnout a jediny co ji zajíma je, jestli muže z klece ven a kdy dostane najíst. už si nevím rady. koupili sme ji drahou houpačku kterou rozbila (čekali sme to) potom měla ješte předtím svyho oblibenyho plyšáka a ted je z něho neco ve tvaru kuličky, páječku rozbila. proste se chová uplně jinak. už si nemužu dovolit další zvířatko tak hledám jiny řešení jejího problému. jop a zapoměl sem dodat že každej den minimalně hodinu mi běha po posteli, pod posteli, pokoji a baráku ze psem(německá doga). někdy spolu dělaj taky blbosti že psík lehne a kony po něm skáče nebo ho kouše do ocasu ale proste když ji už chcu dát zpátky do klece tak je nekdy až agresivní dokonce se postavila na zadní a začla na mě močit :O :D.. prosim o radu a omlouvam se za rozepsáni. opravdu si už nevim rady :(

jeji fotky zde: http://skresh.rajce.idnes.cz/cincila#2013-06-1715.45.57.jpg

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: mrzutá činčilka

Příspěvekod Wulfina » Út Zář 10, 2013 22:18

Ahoj,
jednoznačně by činčilka potřebovala trochu více péče - kvalitní písek, je taková zacuchaná...
Další věc, čím krmíš? Jaký má bobky? Kolik jí je?
:wink:

skresh
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Út Zář 10, 2013 21:22

Re: mrzutá činčilka

Příspěvekod skresh » Út Zář 10, 2013 22:42

no pisek ji měním každy ráno pred snídaní. kupuji tady tenhle http://www.avicentra.cz/hlodavci/17-ostatni/106-koupaci-pisek-pro-cincily.html

zacuchaná byla protože zas chrápala a ja ji vzbudil. ráda spí na boku. jinak mam PP. rok narození je 2010 ale přesně ted netuším. nekde sem ho založil a netuším kde :O krmím ji papánim co mi doporučila veterinářka jelikož kní chodíme co pul roku na kontrolu. kvuli tomu sme koupily aji přepravku a mini napáječku :D

skresh
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Út Zář 10, 2013 21:22

Re: mrzutá činčilka

Příspěvekod skresh » Út Zář 10, 2013 22:52

jo a bobky ma tvrdé. prej takovy jaky má mít. nikdy neměla prujem a žádny jiny problémy. teda krom toho jak se popraly. to měla jen pár chlupu vytrhanych ale bez kousance a bez zvyšene teploty. i tak nam dala veterinařka antibiotika nebo co to vlastně bylo. jen kdyby náhodou.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: mrzutá činčilka

Příspěvekod Wulfina » Stř Zář 11, 2013 9:34

Avicentra patří mezí písky, které jsou vhodné, tak pro osmáčky nebo pískáče... činčile kožíšek neočistí...
http://cincilka.cz/jr-farm-pisek-pro-cincily-1-kg - zkus tuten :)

Nepřibylo do rodiny nové zvíře? Kdy si zjistil, že je jiná?

skresh
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Út Zář 10, 2013 21:22

Re: mrzutá činčilka

Příspěvekod skresh » Stř Zář 11, 2013 16:10

No po tom co mi umřela potkanice.. možna i o neco pozdeji. a od ty doby co ji mám nepřibylo žádny. už si nechce ani hrát. zaleze pod postel a sedí jako by byla uražená že sem ji vubec pustil ven z klece :O

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: mrzutá činčilka

Příspěvekod Jitka Řeháková » So Zář 21, 2013 14:33

No já teda nevím, ale taky mi připadá hooodně smutná, spíš ji něco trápí zdravotně bobky tvrdé nejou taky OK, měly by být měkké nebo měkčí, samozřejmě, že pak zatvrdnou. Činčilky nejsou všechny mazlové, mně to trvalo 5 měsíců, kdy jsem trpělivě čekala na každé bližší seznámení a plašanka Amy ta někdy přijde, někdy ne....Rozhodně nečekej přítulnost samosebou, není to kočka ani pes a třeba potkanka byla kontaktnější. Ale to vůbec není důvod proč bs ji neměl mít rád nebo ji odsuzovat. Jsou sví a proto je máme rádi, vyžadují péči a vlídné zacházení..... Je to na tobě jak se spolu sblížíte #-o

skresh
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Út Zář 10, 2013 21:22

Re: mrzutá činčilka

Příspěvekod skresh » Stř Zář 25, 2013 14:22

No příjdu domu ze školy a pustím ji ven, chvilku si sni hraju teda pokud vubec vyleze, dám napapat, vyměnim vodu a dám seno. pak necham vokoupat v písku bo ji ho tam nenechávam jinak by si z toho udělala záchod :D a takhle každej den. ty dve hodinky denně co si sni hraju ji by mělo stačit. pokud sem pořád v pokoji tak ji nechávam běhat i třeba 5 hodin kdy mi stejne usne pod postelí :D už sem ji odnaučil okousávat mi prsty a zipy u oblečení :D je to už o neco lepší. na den nato nad našim barákem lítaly ruzny letadla tak se bála a přilezla si kě me :) tak me to dostalo :) tak vam děkuji a přeji taky mnoho uspěchu :)

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: mrzutá činčilka

Příspěvekod Jitka Řeháková » Út Říj 01, 2013 11:25

Přijdu domů za školy? tj v kolik? #-o činčily jsou spíš na to venčení večerní, přes den spí. Moje pouštím tak po osmé hodině, někdy i v devět večer, to už jsou vyspalí oba a čilouši.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: mrzutá činčilka

Příspěvekod Kobylatko » Út Říj 01, 2013 12:46

Též pouštím večer zhruba od těch 8 hodin.Odpoledne je když chcou ony a to si o to ještě řeknou :lol: .

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”