Sežrání mláďat

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Út Bře 31, 2009 0:26

B bylo mysleno asi jako b-komplex, muzes nechat vylouhovat tu pecicku B-komplexu az se zabarvi trochu voda, tak ji to dej do napajecky, ale osobne bych dala radeji jeste jednu navic, protoze jim ten b-komplex moc nedeje...a vapnik- kvalitni seno a davam vitakraftove tabletky calcifit (tusim ze se tak jmenuji) a taky davam kulicky od vitakraftu pro cincilky 1-12 mesicu, tam je taky vyvazeny pomer vapniku a fosforu a muzou se potom utlouct :P :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Út Bře 31, 2009 19:36

Tak ještě jednou:
denně dávej gravidním samicím 1/4 velké tbl. B komlexu a 1/8 tbl Calcifitu. Rozdrť je mezi dvěma lžičkama a buď do něčeho přimíchej nebo přidej vodu a injekční stříkačkou. Ale dej pozor, ať je neudusíš, pomalu a opatrně. Asi týden před porodem do doby 10 dnů po porodu zvyš dávkování Calcifitu na 1/4 tbl. Doplňování vápníku po porodu závisí na tom, kolik je ve vrhu mláďat.
Hele - čísla na Brno na Palackého máš, tak tam zavolej, řekni, co se stalo a třeba Ti poradí ještě něco jiného. Jsou ochotní.
PS: B komplex se nedá předávkovat, tak se té 1/4 neboj. Do napáječky to nedávej, protože stejně to nevypijou celé a tak to nemá význam. Ti moji, než by se napili vody, ve které je rozpuštěné "béčko", by raději měli žízeň. :(

Avatar uživatele
Bobanecek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: Stř Led 16, 2008 21:32
Místo/Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bobanecek » Út Bře 31, 2009 19:39

A kde ten B-komlex a Calcifitu koupim? U nas ve zverimee maj od Vitakraftu pouze smesy a nic jineho. A jestli mohu poprosit jak to baleni vypada?

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Út Bře 31, 2009 19:42

Calcifit je od Vitacraftu - cena asi 70,- Kč ,- takže zoomarket apod a na B-komplex (ten je pro lidi) zkus lékárnu :D . Stojí kolem 15,- kč. :D

Disable adblock

Avatar uživatele
Bobanecek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: Stř Led 16, 2008 21:32
Místo/Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bobanecek » Út Bře 31, 2009 20:15

silva napsal:Tak ještě jednou:
denně dávej gravidním samicím 1/4 velké tbl. B komlexu a 1/8 tbl Calcifitu. Rozdrť je mezi dvěma lžičkama a buď do něčeho přimíchej nebo přidej vodu a injekční stříkačkou. Ale dej pozor, ať je neudusíš, pomalu a opatrně. Asi týden před porodem do doby 10 dnů po porodu zvyš dávkování Calcifitu na 1/4 tbl. Doplňování vápníku po porodu závisí na tom, kolik je ve vrhu mláďat.
Hele - čísla na Brno na Palackého máš, tak tam zavolej, řekni, co se stalo a třeba Ti poradí ještě něco jiného. Jsou ochotní.
PS: B komplex se nedá předávkovat, tak se té 1/4 neboj. Do napáječky to nedávej, protože stejně to nevypijou celé a tak to nemá význam. Ti moji, než by se napili vody, ve které je rozpuštěné "béčko", by raději měli žízeň. :(


A jak poznam ze mam tehotnou samicku? Nikdy mi to nehlasi tak nevim kdy bude mit mlade a tak to nemuzu ani odhadnout jak dlouho je pred porodem. U nekterych teda vim kdyz na pohled poznam ze jsou o hodne kulatejsi a maj brisko takove tvrdsi ale nepoznam kdy maj rodit atd tak pak bych nevedel kdy mam zvysit davkovani. Jinak moc dekuji za radu

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Út Bře 31, 2009 21:29

Nevím jak Ty, já činči vážím docela pravidelně a jak začnou přibírat, tak je vážím každý týden. A protože většinou přibírají po měsíci gravidity, tak to odhadnu. Ono je to celkem jedno, jestli jim dáváš vitamíny o týden dřív, hlavně, abys je dával. Když je dáš činčile, která mláďata nečeká nebo i samečkovi, taky budou rádi :D
Dávej jim pestrou stravu - granule, sušená jablíčka, šípky, růžové lístky, sušené listy toho, co je jedlé, pampelišky, heřmánek, bylilnky - podívej se do kapitoly strava.

Čím jim zpestřuješ jídelníček?

Avatar uživatele
Bobanecek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: Stř Led 16, 2008 21:32
Místo/Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bobanecek » Út Bře 31, 2009 21:34

Susene sipky jim davam toho pokazde nasusim aspon 5-10Kg takze je mam celorocne, kruzalky a rizinky davam taky a jak jsou koprivy tak ty davam take. Ja vazim cincilky jednou za mesic kdyz maj normalni bobky. Pokud je maj male tak je vazim casteji abych vedel jestli mi nehubnou a jsou zdrave. Pampelisky jim davam take ale pokud rostou. Minulej rok jsem nasusil hodne ale nejak mi chytli plisen tak jsem to musel vyhodit a pritom jsem to mel v nadobe ktera vetrala. A granule jsou jejich zakladni strava.

Srnka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: Út Ún 24, 2009 20:48
Místo/Bydliště: Košice

Příspěvekod Srnka » Stř Dub 01, 2009 11:43

mozes skusit aj ine susene bylinky. Inak ten B-komplex mozes vyskusat rozdrvit do trosicku kase, neviem, ci to bude tvojim chutit, ale moja Čika (prave ma mladatko) si vyslovene pyta vecer kasicku s B a Calcifitom (davam jej tak 5 ml, je po porode dost vychudnuta, tak jej to velmi nevadi) :D (inak by mi to nezjedla - do paciek nechce a taku vodu by nepila) :lol:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Dub 02, 2009 22:25

Ja zase dávam vodu iba s B-vitamínom (rozpustené B-compositum) a pijú to v pohode.

Avatar uživatele
missulka
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: Čt Led 15, 2009 19:08
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod missulka » Út Črv 02, 2009 11:28

ahojky, docela teďkom rozumím, jak se asik cítíš... něco podobnýho se mi totiž před měsícem taky stalo. mělo to být její první krásné miminko, ale místo toho jsem v hnízdečku našla jenom mrtvolku napůl sežranou. A důvod? to taky nevím... ale nejspíš bych to přičetla její bázlivé povaze... vítamínů si myslím měla dost a kllidu taky. u některých činčilek to hold je zatraceně zajímavý... ale přesto jak se říká, naděje umírá poslední, a tak i když jsem na ni byla zprvu naštvaná věřím, že se to už podruhý nebude opakovat a tohle ti přeju taky=)

Avatar uživatele
Sabka
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: So Ún 28, 2009 22:09
Místo/Bydliště: Nové Sedlice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sabka » Po Led 04, 2010 18:15

Slyšela jsem, že zvířata to tak dělají, když vycítí, že je mláďě nějak nemocné.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Po Led 04, 2010 20:48

Urcite,samice mohla vycitit,ze je neco v neporadku,povahou to nebude.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”