Seno

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

gabis
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Stř Srp 26, 2009 13:53

Seno

Příspěvekod gabis » So Dub 10, 2010 22:37

Ahoj :) Mám dotaz ohledně sena. Činča má v kleci malý kovový seník, je v "prvním patře" nad poličkou. Hodně sena z něj vypadává a činča se toho vypadlého už ani nedotkne, jenom vytahuje ze seníku nové :) Přitom padá na úplně čistou poličku, neřeknu, kdyby to padalo do znečištěné podestýlky :roll: Dělají vám to činčilky taky, nebo je ta moje trošku praštěná, že takhle plýtvá senem ? :D

Disable adblock

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Re: Seno

Příspěvekod jaji-nka » So Dub 10, 2010 22:45

Já si myslím,že je to úplně normální .. Mně to taky činčiláci dělají :D Jim naplním úplně hodně,a za 3 dny,vytahané.. KOlikrát to vytahují z nudy,ale hlavně papkají :) Dělali to činčiláci i mé kamarádce,takže je to normální.. Činčilky si berou čerstvé seno.. Nikdy jsem u kluků neviděla,že by brali ze země,oni jen čerstvé nepošlapané a nepočůrané :-)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Dub 10, 2010 23:11

dělají to, že je to baví :-) když jim seno vrátíš zpět do seníku, tak něco snědí a něco roztahají :-D Já osobně jim to davam do misky a přesně dávku, co snědí, protože nemám mezipatro a pada to na podestylku a ja se bojím, aby si to seno nepočůrali a nenafoukli se. Takže každý den dostanou příděl :-)

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Ne Dub 11, 2010 0:41

Jj, naše potvory taky roztahají seno, kam se dá :). Taky u nás seníky procházely vývojem- nejdřív jsme používali senem naplněnou kartónovou trubku se třemi otvory, která ležela dole v podestýlce... vůbec se nedalo uhlídat, kolik toho snědly, protože seno bylo všude mezi pilinama... Teď máme krabičku od léků s dvěma vyřezanýma otvorama a je nahoře na nejvyšší poličce... sice ji občas shodí dolů a seno je taky různě po patře, ale aspoň se nemusím bát, že by si ho počůraly (na to chodí dolů) :wink:. Ale ještě pořád to není ono, chtělo by to nějaký chromový mini seníček (u nás vedou spíš granulky), který se mi ale nedaří nikde sehnat :roll:

Disable adblock

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Ne Dub 11, 2010 8:00

no aj mne zo senníka vždy všetko vybrali :D tak som im dala seno do takej veľkej keramickej misy....síce ho sem tam povyberajú, ale aspoň ho nevedia vyťahovať zo všetkých strán a odvtedy čo to tak mám tak ho vyberajú len vtedy keď idú z neho aj papať...podľa mňa sa oni prehrabávajú tým senom aj preto lebo hľadajú tie najchutnejšie stebielka :D sú moc prefíkaný :D :wink:

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Ne Dub 11, 2010 9:16

Samozrejme je to normalne :wink:

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Ne Dub 11, 2010 9:19

Já seníček mám,ale nepoužívám ... jak čikoušek tak pan jezevec si seno berou jen tak ze země... Seníček jsem zkoušela a uspěchh žádnej :)

helenka35
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: Út Ún 03, 2009 15:00
Místo/Bydliště: BÍLINA

Příspěvekod helenka35 » Ne Dub 11, 2010 9:32

tak seníček nepoužívám,kluci přišli na to,že se na něj můžou i posadit a tak tak seděl vždy spíše George,měla jsem strach,že do něj čůrají tak šel seníček pryč a seno leží na podlaze :D a v poho

gabis
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Stř Srp 26, 2009 13:53

Příspěvekod gabis » Út Dub 13, 2010 16:17

:D činčilky jsou asi vybíravky...moje vytahá jenom ty nejtlustší stébla a ten zbytek jí moc nejede...takže se to válí všude kolem :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Dub 13, 2010 16:29

Nám se to taky nepodařilo vymyslet.Máme kovový seník-něco vyžerou a zbytek roztahají.Dávám jim méně a ne každý den.Když jsem ho dávala denně,většina byla roztahaná a počůraná.
Teď máme ve dvou klecích zkušebně kovový kulatý závěsný seníček a z toho to tak netahají,zatím se osvědčil.

gabis
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Stř Srp 26, 2009 13:53

Příspěvekod gabis » Út Dub 13, 2010 16:45

Ta moje má v kleci seník válcový, vlastní výroby, takže na něm dost často sedí a táhá seno shora, to si na něj může načůrat? Protože jinak pečlivě chodí na jedno místo v kleci, poličky jsou čisté jako nové...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Dub 13, 2010 16:49

Pokud chodí dolů,tak by neměla.Načůrají většinou do toho co roztahají a pak by se mohli nadmout.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Út Dub 13, 2010 17:49

Mi jsme koupili na zkoušku tu závěsnou kouli a bylo to naprosto super... skoro nic nevytahali a co jo, tak pak snědli ze země (měli jsme ho nad poličkou a činčilky chodí čůrat dolů, takže seno bylo čisté) Teď jsem kouli ale radši kvůli miminkům vytáhla, aby si něco neudělali... Ono přece jen to mrně z toho rozum nemá a leze kde se dá. Až pujdou mimča z domu, zase velcí dostanou kouli.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Dub 13, 2010 17:56

My je taky vytahujem když jsou mimča.Teď už jsou větší,tak jsem ji vrátila.

Avatar uživatele
jan.svehla
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: Út Kvě 11, 2010 3:20
Místo/Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jan.svehla » Po Kvě 17, 2010 0:10

Me to taky dela, ze vsechno z toho seniku vyhazi, vybere par nejlepsich stebel a zbytek shodi z policky dolu. Je sranda ho pozorovat, jak ta stebla bere do pacek a normalne zahazuje dolu:-D Jen jsem se chtel zeptat na pomerne laickou otazku, ale jak v tech pilinach poznam, kam mi chodi curat? Zatim to neni nijak citit. Jednou se mi vycural do domecku a pak tam nechtel spat, ale to proto, ze sem mu tam dal trochu pilin. Ted kdyz mu je tam nedavam, tak uz je to dobry...

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Po Kvě 17, 2010 0:16

Jsou v nich vidět tmavší fleky :wink: . To určitě poznáš, čerstvý piliny jsou světlý a postupně tmavnou :D . A cítit to moc není, činčily naštěstí nejsou křečci :)

Avatar uživatele
jan.svehla
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: Út Kvě 11, 2010 3:20
Místo/Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jan.svehla » Po Kvě 17, 2010 0:20

Vignette napsal:Jsou v nich vidět tmavší fleky :wink: . To určitě poznáš, čerstvý piliny jsou světlý a postupně tmavnou :D . A cítit to moc není, činčily naštěstí nejsou křečci :)


Ja to mam prave dost pokryty senem... :lol:

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Po Kvě 17, 2010 0:43

Být tebou bych to seno (a vůbec asi veškerou vyházenou potravu) ze dna vždycky posbírala, protože by si to moh činčilák počůrat a pak třeba sníst a nafouknout se :wink: . Aspoň se to říká...

Avatar uživatele
jan.svehla
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: Út Kvě 11, 2010 3:20
Místo/Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jan.svehla » Po Kvě 17, 2010 9:37

Vignette napsal:Být tebou bych to seno (a vůbec asi veškerou vyházenou potravu) ze dna vždycky posbírala, protože by si to moh činčilák počůrat a pak třeba sníst a nafouknout se :wink: . Aspoň se to říká...


Diky za tip, uz jsem to tak pro jistotu zacal delat. On je plysak dost vybiravej, ale clovek nikdy nevi:-) Neco zfutruje hned a nad necim ofrnuje :lol:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Kvě 17, 2010 12:31

já bych řekla že určitě nehrozí, že by to sežral, neznám činčilu, která by byla něčeho tak "fuj" schopná... jsou to spíš dost citlivky, a seno, které se dotklo země, už je přece "nečisté" :D... Ale spíš tam hrozí, že počůraný seno může dost rychle zplesnivět nebo shnít, a to by mohlo být špatný na kožich, na dýchání a tak...

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”