Jsou vhodné na páření?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Jsou vhodné na páření?

Příspěvekod camilla » Ne Lis 13, 2005 11:59

Ahoj všichni.
Asi mám problém.... Charlie se nechce nechat zkrotit. Jak mi Alice napsala do mailu, zdá se jí Charlie nepodařený a není dobrý do chovu a měl by být chován samotný.. Je fakt, že neustále štěká a že Rozárka, která je celá po něm, dělá úplně to samý. Nevím, zda by nebylo lepší je dát pryč, někomu, kdo chce mít jen jednu činčilu. Rozárka na mě včera prskala a štěkala, pořád si nezvykla. Cipísek (2. z mláďat) byl úplně jinej. Možná bude fakt lepší,když je dám do rukou někomu, kdo se jim bude věnovat jako jedinci. Místo nich holt seženu pro Casynu staršího samce a pro Luckyho, kterýho si přivezu od Janči malou samičku... Ale stejně mi to asi utrhne srdce... :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Lis 13, 2005 12:34

Liliana napsal:To je mi líto :cry: A myslíš, že se to fakt nespraví?? Aspoň Rozárka :(
a nebue pak smutná i Casy?? Jako když na sebe byli zvyklí??


Charlieho mám 3/4 roku a Rozárka je stará 3 měsíce - beze změn...

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Lis 13, 2005 13:14

tak to je opravdu smutný!!!! :cry: nevím co bys měla dělat!
možná bude lepší je dát pryč!
ale bude to hodně těžký!!!!

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Ne Lis 13, 2005 16:14

nemusi sa chovat samostatne ,len by sa nemal parit.Moze byt v klietke s inym samcom aby mal spolocnost.Ale nedoporucujem parit koli povahe a velkosti.

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Lis 13, 2005 16:30

bude to hodně bolet,ale najdu vhodný domov pro moje zlatíčka. Vždycky jsem měla zvířata po párech (samice + samec) a budu v tom pokračovat... :(

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Lis 13, 2005 16:32

camilla napsal:bude to hodně bolet,ale najdu vhodný domov pro moje zlatíčka. Vždycky jsem měla zvířata po párech (samice + samec) a budu v tom pokračovat... :(

tak přeju hodně štěstí a ať to moc nebolí..když je budeš dávat pryč! :cry:

Michal.M

Příspěvekod Michal.M » Ne Lis 13, 2005 16:34

Taky přeju hodně síly a činčilkám hezký nový domov :cry: .

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Lis 13, 2005 16:53

Otázkou je, kdo si ho vezme. Když ho dáš Camillo někomu známému a budeš ho moci navštěvovat(nebo mít aspoň zprávy), tak se to dá zvládnout, ne? Nebo Alice říkala, že si přeci můžeš nechat. Vyřazení z chovu neznamená dát ho pryč z domu.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Ne Lis 13, 2005 16:58

Terezka napsal:Otázkou je, kdo si ho vezme. Když ho dáš Camillo někomu známému a budeš ho moci navštěvovat(nebo mít aspoň zprávy), tak se to dá zvládnout, ne? Nebo Alice říkala, že si přeci můžeš nechat. Vyřazení z chovu neznamená dát ho pryč z domu.


Presne tak.ja mam tiez doma zvierata ktore niesu vhodne do chovu ale nechcela som ich dat prec.Ziju v klietke po doch ale ako samicka a samicka a samec + samec aby sa neparili. Ako domaci milacikovia su skveli :D

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Ne Lis 13, 2005 17:07

Oba moji kluci byli vyřazeni z chovu, protože byli nejagresivnější. O Lumpíkovi chovatel dokonce řekl, že takového divocha ještě neměl. Ale nešlo o zlobu, jen o (pro velkochov) nezvladatelný temperament. Ani na chvíli jsem nelitovala, že mám právě je. Jde o prostředí, do jakého se takové činčilky dostanou a když je to pro ně to pravé ořechové, nikdo si pak ani nevzpomene, že mohli skončit jako zlí agresivní myšáci.

Hodně štěstí při hledání nového domova. Ten nápad s někým hodně blízko je moc dobrý :)

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Lis 16, 2005 10:57

:cry: dneska ráno jsem se s oběma rozloučila. Budou sice v dobrých rukách, ale hrozně to bolí. Casy vůbec nechápala, co děláme, než jsem odešla do práce, tak jsem jí viděla, jak ještě pořád sedí na poličce a má hlavu natoučenou tak, jako by opravdu nechápala. Kdybych si Charlieho a Rozárku nechala, jejich mláďata by asi jejich povahy dědila. Možná mě za to tady někteří odsoudí, ale věřte, že kdybych nebyla teď v práci a byla doma, brečím jak želva.. A až přijdu z práce, tak určitě budu.. Udělala jsem to pro jejich dobro. Už taky jenom kvůli psum, ti dva se neustále lekali, když jeden z nich prošel kolem klece... :cry:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Lis 16, 2005 10:59

Alice napsal:
Terezka napsal:Otázkou je, kdo si ho vezme. Když ho dáš Camillo někomu známému a budeš ho moci navštěvovat(nebo mít aspoň zprávy), tak se to dá zvládnout, ne? Nebo Alice říkala, že si přeci můžeš nechat. Vyřazení z chovu neznamená dát ho pryč z domu.


Presne tak.ja mam tiez doma zvierata ktore niesu vhodne do chovu ale nechcela som ich dat prec.Ziju v klietke po doch ale ako samicka a samicka a samec + samec aby sa neparili. Ako domaci milacikovia su skveli :D


musela bych je mít po jednom, teď bohužel už nemám prostředky na to, abych stavěla nové klece. Charlie půjde do rodinny ke starším lidem, kterým činča umřela stářím.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Lis 16, 2005 20:51

Nebuď smutná!
Je to moc krásné, že jsi jim našla domov u hodných lidí.
Všichni budou v pohodě, věřím tomu :wink: .

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Stř Lis 16, 2005 21:08

je strašné a bolestivé že ti to rve srdce, ale zároveň tě musí hřát myšlenka, že je u hodných lidí(Charlie) a že i Rozárka si najde nového a hodného majitele! :wink:
Hodně štestí k překonání této nepříjemné události
přeje Artur a Khelis
P.S:a pozdravuj své činčilky!

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”