Přišli jsme o Matýska

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Milan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: Pá Dub 06, 2007 12:18
Místo/Bydliště: Prostějov

Přišli jsme o Matýska

Příspěvekod Milan » Čt Srp 13, 2015 12:51

Dnes jsme na radu doktora Hauptmana nechali uspat našeho Matýska. Před téměř čtyřmi lety mu byly v Brně diagnostikovány přerůstající kořeny a následné přerůstání stoliček. Tenkrát jsme absolvovali dakrát obrus a celé ty tři a půl roku se Matýsek držel a veterináře nepotřeboval. Až letos v dubnu, kdy jsme zjistili, že hubne, podstoupil další obroušení. Jenže už to nebylo ono. Přibral strašně málo, ale stále se držel. Před třemi týdny však opět zhubnul. Jeli jsme tedy do Brna, kde měl zrovna službu doktor Jekl. Vyšetřil ho a zjistil opět přerostlé stoličky. Provedl korekci a doporučil kontrolu po třech týdnech. Jenže Matýsek od poslední korekce strašně slintal a s váhou to také moc slavné nebylo. třicet gramů nahoru, dvacet dolů, deset nahoru, třicet dolů... Zajímavé bylo chování jeho kamaráda v kleci, který se od něj nehnul, pořád s ním seděl a pospával na poličce a byl mu stále na blízku. Jakoby tušil a chtěl s ním být ještě co nejvíc.
Dnes jsme se tedy vypravili na kontrolu a popravdě řečeno, měli jsme divné a zlé tušení, které se bohužel potvrdilo. Doktor Matýskovi mrkl do tlamky a zjistil, že korekce netřeba, že nic nepřerůstá. Jenže váha, ta byla děsivá - pouhých 380 gramů. Doktor Hauptman usoudil, že nepřibírá, protože má už velké bolesti, kdy mu kořeny prorůtají do kostí a prognoza do budoucna byla pomalé vyhladovění a trpitelská smrt. Dal nám čas na rozmyšlenou, abysme to mohli v čekárně zvážit. Řeknu vám, že horší rozhodnutí jsem ještě nedělal. Nakonec jsme usoudili, že by bylo opravdu cynické, nechat Matýska dál trápit a zvolili jsme euthanasii.
Matýsek tu byl s námi sice jen šest a půl roku, ale i za tak krátkou dobu si nás získal svou dobrotivostí. Hodnější činčilu jsem zatím nepoznal. Všechny ostatní jsou raubíři, ale tojhle byl kliďas k pohledání.
Matýsku, budeš nám moc chybět a nikdy na tebe nezapomeneme.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Přišli jsme o Matýska

Příspěvekod Wulfina » Čt Srp 13, 2015 21:32

:( Je mi to líto... Každá ztráta bolí...

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přišli jsme o Matýska

Příspěvekod Dantha » Út Srp 18, 2015 23:00

Upřímnou soustrast!

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”