Strava - vaše otazky a zkušenosti

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
kurupirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: Stř Srp 01, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kurupirka » Pá Srp 03, 2007 8:28

vcera som zacala skusat s preformovanim a obmedzit,co som tu skusala,asi im to bude trvat dlhsie sa preorientovat...

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Srp 03, 2007 11:54

Vem jim z klece směsku, seno a všechno co by mohli jist a strč jim tam misku s granulema....do napaječky jim můžeš rozdrtit půku vitaminu b, aby měli zvýšenou chuť k jidlu.
Nesmíš jim nechat vybrat ;-) Je jasny, že když dítěti dáš vybrat mezi mrkvi a čokoládou, že sahnou po čokoládě:-)
HOdně štěsti :-)

Avatar uživatele
kurupirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: Stř Srp 01, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kurupirka » Pá Srp 03, 2007 11:57

vdaka posnazim sa.... len nech z toho,ze to nebud chciet zdochnu,to by bol ten najhorsi pripad... :(

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Srp 03, 2007 12:09

kurupirka napsal:vdaka posnazim sa.... len nech z toho,ze to nebud chciet zdochnu,to by bol ten najhorsi pripad... :(


Musíš to třeba odvažit..nebo odměřit..dát třeba dvě lžíce granulí večer a rano se mrkni, koli toho sežrali...a když nic nesežrali, tak jim tam dej hodně sena ;-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Srp 03, 2007 14:14

kurupirka napsal:ano,to vsetko pekne chapem.... lenze ako sa ma obycajny clovek o tom dozvediet,ked!!!!!!!! v tej predajni davaju to iste a dokonca tam pre nich maju len to...
To je ta uplna zakladna informacia...
Ked som jej neskor kupovala "podla Vas zdravsiu vyzivu" uz nechcela take,len si vyberala,co bude jest a ostatok nechavala tak...
Podla mna je zakladny problem v tom,ze bola vychovavana inak,ako len zdravo


Kazdy sme zacinali nejako a vacsina z nas zle.
Dolezite je zhanat si rozne informacie z rozlicnych zdrojov a tie porovnat. Na anglickom fore a ani na nemeckom ti nikto nikdy nedoporuci zmesku a aj ked si pozries fotky ich cincil, tak maju v miskach len pelety. VSetkym nam trvalo chvilu kym sme zistili, co je to zdrave a co nie. To vsetko prislo casom. :wink:

Avatar uživatele
Iwka
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Stř Črv 06, 2007 21:29
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Iwka » So Srp 04, 2007 15:37

Mno právě moje Cecilka toho >>sežere<< až se sama divím,ona s Jonášem spíš radši normal nesušené ovoce než to sušené (kromě rozinek)
:o .

Host

Příspěvekod Host » Ne Pro 30, 2007 4:40

:?: Dobry den potřeboval bych poradit mam malinkou činčilku doma ji mam asi 3 dny a nejak nechce zrat granule ani susene ovoce rozinky nic prosim poraďte bojim se dekuju predem za odpoved :) :?:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Pro 30, 2007 9:46

A jí aspoň seno? Pokud nejí vůbec (což pochybuju) tak bych navštívila veterináře. Dej ji do klece čistou vodu, seno a granule. Hlídej kolik toho sežere ;-)

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Pro 30, 2007 14:47

Golman22 napsal::?: Dobry den potřeboval bych poradit mam malinkou činčilku doma ji mam asi 3 dny a nejak nechce zrat granule ani susene ovoce rozinky nic prosim poraďte bojim se dekuju predem za odpoved :) :?:

A odkud ji máš? Pokud od chovatele, sežeň si granule stejné značky, na které byla zvyklá, když byla ve zverimexu, zajdi se zeptat, co dostávala tam. Popř. zkus jiné mlsky - šípek, pampelišku, sušenou mrkev... Jestli nebude činčila jíst nic, zbývá jenom návštěva veteriny.

Avatar uživatele
moje89
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: Út Říj 30, 2007 15:20
Místo/Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod moje89 » Stř Led 02, 2008 18:35

čtu dobře???3DNY????????

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Stř Led 02, 2008 19:29

jako ze ji má doma 3 dny ne ze ji sou 3 dny :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Led 02, 2008 19:44

že jí ma doma tři dny :-)

Avatar uživatele
moje89
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: Út Říj 30, 2007 15:20
Místo/Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod moje89 » Čt Led 03, 2008 7:45

Aha... :oops: :oops: :oops:

Avatar uživatele
Equiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Čt Pro 13, 2007 16:16
Místo/Bydliště: Nový Jičín

Příspěvekod Equiska » Ne Led 27, 2008 21:27

Hledala jsem ve starších tématech, ale přesnou odpověď jsem bohužel nenašla.. tak se zeptám tady.. Jak často můžu činči dávat kousíček čerstvého jablíčka?? Dávám kousek každý den a když vynechám, tak má moje činča strašně mrňavé bobky :( takže fakt nevím, jestli raději dávat denně, aby neměla zácpu a nebo ji nechat bez jablíčka (přesto, že má minibobečky) :roll: když jablíčko dostane, tak za chvilku má bobečky krásně velké (v normálu) a v hojném počtu.. :wink: díky za odpovědi :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Led 28, 2008 7:41

Equiska napsal:Hledala jsem ve starších tématech, ale přesnou odpověď jsem bohužel nenašla.. tak se zeptám tady.. Jak často můžu činči dávat kousíček čerstvého jablíčka?? Dávám kousek každý den a když vynechám, tak má moje činča strašně mrňavé bobky :( takže fakt nevím, jestli raději dávat denně, aby neměla zácpu a nebo ji nechat bez jablíčka (přesto, že má minibobečky) :roll: když jablíčko dostane, tak za chvilku má bobečky krásně velké (v normálu) a v hojném počtu.. :wink: díky za odpovědi :wink:


Já dávám jablíčko tak jednou týdně.. to samé rozinku.. většinou je znakem zácpy nesprávná strava, jako jsou směsi apod.. pokud krmíš činčilu granulemi a senem, jak by to mělo být, tak bych jí dopřála více pohybu.. :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Led 28, 2008 12:13

Equiska napsal:Jak často můžu činči dávat kousíček čerstvého jablíčka??

Já dávám zhruba obden při věnčení :wink: .

Avatar uživatele
Equiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Čt Pro 13, 2007 16:16
Místo/Bydliště: Nový Jičín

Příspěvekod Equiska » Út Led 29, 2008 18:41

camilla napsal:
Equiska napsal:Hledala jsem ve starších tématech, ale přesnou odpověď jsem bohužel nenašla.. tak se zeptám tady.. Jak často můžu činči dávat kousíček čerstvého jablíčka?? Dávám kousek každý den a když vynechám, tak má moje činča strašně mrňavé bobky :( takže fakt nevím, jestli raději dávat denně, aby neměla zácpu a nebo ji nechat bez jablíčka (přesto, že má minibobečky) :roll: když jablíčko dostane, tak za chvilku má bobečky krásně velké (v normálu) a v hojném počtu.. :wink: díky za odpovědi :wink:


Já dávám jablíčko tak jednou týdně.. to samé rozinku.. většinou je znakem zácpy nesprávná strava, jako jsou směsi apod.. pokud krmíš činčilu granulemi a senem, jak by to mělo být, tak bych jí dopřála více pohybu.. :wink:


Díky za radu.. nakonec jsem zjistila, že činča má malé bobečky jenom přes den, když spí a moc se nehýbe.. večer jak se probouzí a pak ji pouštím po bytě, tak je má normální.. takže jablíčko určitě není potřeba :wink: díky moc..samozřejmě ji pouštím denně a krmím granulema :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Led 29, 2008 21:01

Equiska napsal:Díky za radu.. nakonec jsem zjistila, že činča má malé bobečky jenom přes den, když spí a moc se nehýbe.. večer jak se probouzí a pak ji pouštím po bytě, tak je má normální.. takže jablíčko určitě není potřeba :wink: díky moc..samozřejmě ji pouštím denně a krmím granulema :D


já dávám myšákům jablko dvakrát do týdne :-)nic špatného to neni ;-)

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Čt Ún 21, 2008 14:55

potřebovala bych poradit....je tu spousta a spousta příspěvku ale než bych je všechny přečetla tak se raději zeptám...
koupila jsem směsku Avicentra a jsou tam oříšky, kokos, apod. mám mu to raději vybrat?? a ještě jednu...měla bych kupovat i granule nebo stačí tyto směsky? zatím jsem kupovala pouze směsky, tak jestli jsou granule taky potřeba....díky:)

Avatar uživatele
KAKTUS1010
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 532
Registrován: Stř Bře 28, 2007 16:10
Místo/Bydliště: Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KAKTUS1010 » Čt Ún 21, 2008 15:03

zmesky nikdy iba granule zmesky im pokazia zuby a tak

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Ún 21, 2008 15:06

Peťulinka napsal:potřebovala bych poradit....je tu spousta a spousta příspěvku ale než bych je všechny přečetla tak se raději zeptám...
koupila jsem směsku Avicentra a jsou tam oříšky, kokos, apod. mám mu to raději vybrat?? a ještě jednu...měla bych kupovat i granule nebo stačí tyto směsky? zatím jsem kupovala pouze směsky, tak jestli jsou granule taky potřeba....díky:)


tak ty směsky sem měla je to hnus nevybrala sem z toho vubec nic dobrého v třebiči to prodavaj snad všude :evil: kupuj jen granulky směsky mu nedavej nakonec sem je dala kralikum

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Čt Ún 21, 2008 15:08

Oříšky a kokos rozhodně nepatří do denní stravy.. bohužel směsky jsou toho plné.. Určitě kup granule a postupně ubírej směsku a přidávej více granulí, až zůstanete jenom na granulích.. Pokud budeš krmit směskami i nadále, bude mít činča postupem času zdravotní problémy.. :?
Takže SMĚSKU NE :!: :!: Jenom granulky, vodu a seno..

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Ún 21, 2008 15:13

taky bych je nekrmila smeskama :) tech orechu je tam moooooooooooc

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Ún 21, 2008 15:20

Základ je granule a seno, jak bylo psané. Ale směsku vyhazovat nemusíš, dá se tam najít pár věci které v omezeném množství mohou jako mňamky. Já z toho vybírám rozinky, svatojánsky chlebíček, lisovanej hrách a kukuřici, barevné kousky a popř. i něco jiného. Důležité je nedávat činče nic tučné a přeslazené.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Ún 21, 2008 15:26

v tyhle směsce jsou jen slunečnice ořechy kokos a možna trochu tech barevnejch nevi čeho :D

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”