Černá listina

Zde vás informuji o změnách a aktualizacích na webu případně o všem, co se netýká přímo činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Chcete Black and White listinu ?

Nechci ani jednu listinu
13
45%
Chci obě listiny
8
28%
Jsem pouze pro White listinu
2
7%
Jsem pouze pro Black listinu
2
7%
Pokud bude ověření pravdivosti, jsem pro obě listiny
4
14%
 
Celkový počet hlasů: 29

Denebola
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: Po Ún 19, 2007 15:33
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Černá listina

Příspěvekod Denebola » Po Črv 16, 2008 19:47

Ahojky, párkrát jsem tu viděla několik upozornění na nějaké chovatele nebo lidi, se kterými byly špatné zkušenosti, jako dlužení peněz, činčily v příšerném stavu a tak. Nějakou dobu už mě napadá, jestli by se třeba nezaložilo něco jako "Černá listina", tedy seznam lidí a chovatelů, se kterými jsou vážné nebo opakované problémy. Napadlo mě to, když jsem viděla stránku o sklípkanech, kam chodí můj přítel:
http://www.spidy.goliathus.com/blacklist.php

Něco v tom smyslu jako téma s přídomkem "důležité", aby to bylo dobře vidět.

Mám však vážné obavy související s aktuálním trendem, že by toto téma bylo zneužíváno k nepodloženým pomluvám a urážkám apod. Tak by se to muselo asi moderátorsky regulovat a příspívaly by se fakt nějaké vážné nebo opakované případy. Mohly by se zapisovat i nějací hodně špatní veterináři nebo zverimexy (to by zas ale muselo být fakt opravdu vážné, jestli mi rozumíte). Zároveň by asi nemělo jít o diskuzi, ale vyloženě něco jako seznam. Seznam by měl asi spíše neoficiální ráz, proto to ani nenavrhuji do OSKCJ.

Tak si to zkuste třeba projít hlavou, je to jen takový můj návrh. :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črv 16, 2008 20:44

taky sem nad tim uvažovala, ale jak říkáš, v dnešní době by se tam dle mě dostal každý, kdo by se jen zprotivil. Třeba i ja- že sem vykupčák. Ale je to dobrý nápad, ale myslim, že by se to třeba mělo udělat tak, že někdo někoho navrhne do černé listiny a druzí by se k tomu měli vyjdřit, jestli maji taky takovou zkušenost. Protože kdyby to zavyselo na jednom člověku, tak někteří chovatele budou nepravdivě očernovani.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Črv 16, 2008 20:47

no jo ale to je zase pro a proti kdyz máš ruzny spolky

Kač
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Ne Lis 25, 2007 17:40
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod Kač » Po Črv 16, 2008 21:23

Já myslím, že je to dobrý nápad - třeba zveřejňovat negativní zkušenosti ze zahraničí, protože tam je každá rada dobrá... + taky negativní zkušenosti fatk vážné - nemocné činčily, špatná kvalita zvířat, křížení bílých mutací (hlásím Bibinku :lol:), nezaplacení peněz za činčilu.. atd.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črv 16, 2008 21:27

No jasny, taky by se mi to libilo, ale jak zabranit tomu, aby se tam nedostali solidni chovatele, protože je chce někdo pomluvit?

Avatar uživatele
zeee
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: Pá Črv 13, 2008 16:52
Místo/Bydliště: Dobřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zeee » Po Črv 16, 2008 21:27

to je dobrý nápad,alespon se pak ti hříšnici poučí (možná,doufejme) a budou se snažit chyby narpavit což by bylo skvělé,ale alespon by se vidělo který to je a abychom si na něj dali pozor :wink:

Kač
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Ne Lis 25, 2007 17:40
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod Kač » Po Črv 16, 2008 21:35

Do černé listiny by mohli příspěvky vkládat pouze moderátoři na základě nominace od ostatních uživatelů. Tak by tam nemohl kdokoliv dát nějaký nesmysl, který ho zrovna napadne..

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Črv 16, 2008 21:40

Jednou vytvoříte seznam a ocitnete se zrovna vy na jiné černé listině a to vám může zabránit v přístupu k nové krvi nebo zajímavým mutacím. Zlo plodí zlo, to chcete?
EDIT: Po uplynulém dni mi přišlo, že už se tam někteří z tohoto fóra ocitli.
Naposledy upravil(a) Terezka dne Po Črv 16, 2008 21:40, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Črv 16, 2008 21:40

tak to bych tam byla hned nemam velky cincily :lol: :lol:

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Po Črv 16, 2008 21:43

Asi tak nejak :D :lol: , ja se svoji hermelinou :P

Kač
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Ne Lis 25, 2007 17:40
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod Kač » Po Črv 16, 2008 21:47

tady prece nejde o to, kdo ma jak velký činčily, ale o vážné problémy. Např. si někdo přiveze činčilu ze zahraničí a zjistí, že činčila má kokcidiozu - tak dá upozornění na černou listinu - POZOR u chovatele xy je možnost, že má v chovu nemocná zvířata.. atd.
Určitě tam nebude - Pozor Kamila má malé činčily.. :lol:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Črv 16, 2008 21:49

ale to muze bejt 1 zvire ze 100 nemocny ale to byl priklad :D:D:D

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Po Črv 16, 2008 21:55

Kač napsal:tady prece nejde o to, kdo ma jak velký činčily, ale o vážné problémy. Např. si někdo přiveze činčilu ze zahraničí a zjistí, že činčila má kokcidiozu - tak dá upozornění na černou listinu - POZOR u chovatele xy je možnost, že má v chovu nemocná zvířata.. atd.
Určitě tam nebude - Pozor Kamila má malé činčily.. :lol:


- Si zapomnela na me :D ja mam "Dwarftky" :lol: . Ja nevim , myslim ze tadyta listina by vyvolala dalsi a dalsi hadky a tahanice kvuli tomu , kdo tam byt muze a nemusi a za jakych okolnosti a opet by tu byli "krouzky proti krouzkum." ...

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Črv 16, 2008 21:57

a kdyby tam nekdo napsal nekoho nahodou od tud tak by to byly dalsi hadky a dalsi hadky stejne je tu hodne pozamykanych temat

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Po Črv 16, 2008 23:07

Terezka napsal:Jednou vytvoříte seznam a ocitnete se zrovna vy na jiné černé listině a to vám může zabránit v přístupu k nové krvi nebo zajímavým mutacím. Zlo plodí zlo, to chcete?
EDIT: Po uplynulém dni mi přišlo, že už se tam někteří z tohoto fóra ocitli.


Souhlasím s Terezkou. Nebude s toho nic dobrého.

Neodebírání mláďat nebo neplacení smluvené částky si musí pohlídat každý sám. Stačí na to obyčejná záloha a kupní smlouva. Pokud někdo koupí zvíře, které neviděl je to jeho problém. Pokud mi při předání bude podstrčeno něco jiného nebo jiná kvalita, než o které jsem jednal... nemusím odebrat.

Listina není zapotřebí. Budou na ni všichni, protože jak už víme ten nenávidí toho a ta za tuhle.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Črv 17, 2008 10:26

souhlasim. opravdu by to vedlo k horké krvi. Myslim, že pokud někdo bude mít tak hrozně špatné zkušenosti s tim a tim chovatelem, tak to na forum napíše, tak nebo tak. Černá listina by jen zapříčinila to, že by lidé co si v dnešní době chtěji rejpnout a pomlouvat, tak si vymyslí bachorku a je to.

Denebola
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: Po Ún 19, 2007 15:33
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denebola » Út Črv 17, 2008 22:23

No jo, máte pravdu, když nad tím přemýšlím. Asi by to nebylo dobré, dělalo by to spoustu problémů.

Ale tak co, byl to jen návrh :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Črv 18, 2008 20:36

určitě je to dobrej napad, ale muselo by se prosimyslet, jak by se to udělalo, aby to někdo nemohl zneužit a brát to jako prostředek shozeni jinych. ;-)

Avatar uživatele
Nellynka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: Út Ún 02, 2010 9:19
Místo/Bydliště: Brno-Venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Nellynka » Pá Říj 08, 2010 21:48

Muselo by se to udělat např. aby měl přístup k psaní do tématu jen jeden nebo určená skupina lidí .. a kdo by chtěl někoho přidat musel by to dělat přes SZ a osoba k tomu pověřená by to tam napsala ..... :roll: jinak by v tom byl podle mě chaos :lol:

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » So Říj 09, 2010 14:59

a jak zajistíme, že určená osoba (třeba z osobních sympatií nebo, budu-li extrémista, za úplatek) označeného chovatele do seznamu opravdu zapíše? a jak vůbec chcete vybrat nestrannou a spolehlivou osobu, která se bude o seznam starat???
navíc mám opravdu obavy, že se na seznamu nakonec octne snad každý, a to třeba opravdu jen kvůli osobním nesympatiím s chovem činčil nesouvisejícími :( internet je dost anonymní, mnohá fakta nejde ověřit a myslím, že zneužívání blacklistu pak přímo láká :?
já bych jej raději nezaváděla...pokud budu mít konkrétní negativní zkušenost s nějakým chovatelem, obrátím se pro vyřešení potíží přímo na něj a pokud nebude pozitivně reagovat, svůj problém tu zveřejním pod konkrétním tématem, ale aby na sebe lidi vzájemně "bonzovali" a lynčovali se, to mi nepřijde jako úplně dobrá metoda
co takhle spíš zavést list "osobní spokojenosti"?
(my např. naše klienty ve firmě také po dokončení obchodu žádáme, pokud oni sami z nás mají dobrý pocit, aby nás doporučili svým známým a přátelům dál - není nic lepšího, než pozitivní doporučení na základě osobní zkušenosti ) :wink: - a už rovnou hlásím Janču z Prahy - mám od ní prcka ebonka ze čtyřčátek, dovezla mi ho až do bytu do Brna a relativně ve zdraví se těší ze svého 5.roku života :)

Avatar uživatele
Nellynka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: Út Ún 02, 2010 9:19
Místo/Bydliště: Brno-Venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Nellynka » So Říj 09, 2010 16:17

njn ,má to své pro i proti .... ale jako nápad je to dobrý ... nerada bych koupila např nemocnou činčilku nebo tak něco

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » So Říj 09, 2010 19:40

ja bych napsala i duvod proc tam cloveka pisu a at se k tomu druha strana vyjadri tomu kdo to bude zapisovat do soukromych zprav...a oni by vyhodnotili co si o tom mysli pripadne prizpevek smazat....

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Pro 05, 2011 9:32

Pořád jste nezměnili názor na black list a white list? Problém je v tom, že se všichni na tom black listu vidíte už teď. Pokud máte čisté svědomí, čeho se bojíte? Jinde na fórech to funguje v pořádku, žádné pomluvy nebo nesympatie, prostě jméno uživatele a jeden argument, kde byl problém. A nebo co začít white listem? Téma, kam budete psát, jak jste byli spokojení při obchodu s nějakým uživatelem.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Pro 05, 2011 10:28

Myslím, že to dobrý nápad není. Viz problém s Farmou Bobina. Lidi nevědí, kde je hranice mezi mám s tímto chovatelem zkušenost takovou či makovou a pravdou, kterou si odvodili od třetích osob, které vymysleli pomluvu. Toto téma jsme nechali odemknuté, dokud nezačali lidi jen házet špínu na ostatní. Takže myslím, že Black List by skončil naprosto stejně a to zamknutím.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Pro 05, 2011 10:59

Zakládat individuální téma je kvůli každému uživateli zbytečné a vyloženě zavání průserem. Ale mít jedno téma pro všechny obchody je něco jiného. Stručná Informace o průběhu obchodu nebo domluvy. Když se stanoví pravidla, která budou moderátory vynucována, tak tu můžeme mít objektivní hodnocení. Proč to nezkusit s tím white listem. Dobré zkušenosti s dobrým jednáním by neměly zůstat někde pohřbené. Proč jinde to fungovat může a tady ne? Ono je to teda skladbou uživatelů, fórum, kde jsou převážně muži se chová v globalu úplně jinak. Ale proč to nezkusit. Pochvala je přece dobrá reklama.

Disable adblock


Vrátit se na “Informace”