Krmení stríkačkou

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Kyčínek
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Čt Bře 20, 2014 21:11

Krmení stríkačkou

Příspěvekod Kyčínek » Pá Bře 21, 2014 20:31

Ahoj všem, má prosím někdo zkušenost s tím, že činčilka po zkracování zubů nežrala? Už jsou to dva týdny a pořád krmíme stříkačkou :( . Děkuji za všechny rady a zkušenosti.

Disable adblock

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Re: Krmení stríkačkou

Příspěvekod davidhr » Ne Bře 30, 2014 22:29

Nějaké zkušenosti jsou. S Cipískem jsme jezdili přes 2 roky na zkracování zubů z HK až do Prahy a pak bylo následné krmení. Horší bylo, že moc nechtěl jíst, takže to bylo trochu s nátlakem. Když jsme dali ochutnat jídlo ze stříkačky Míšovi, tak ten by spolkl snad i tu stříkačku.
Ještě záleží jak mu to zkrátili. Jednou jsme je nechali zkrátit jinde a byl problém a až v Praze mu to srovnali a bylo líp.
Vždy po zkrácení se krmilo asi tak 5 - 7 dní a pak se nechal, musela se kontrolovat váha, a časem se sám vždy rozjedl. Někdy dostával něco i proti bolesti, dávali jsme mu i Tantum Verde, protože při broušení mu i trochu papulu škrábli, tak aby se to hojilo a neměl bolesti. Záleží, jestli to dobře srovnali, aby neměl nerovnoměrně zuby zbroušené a pak by se mu špatně jedlo.
Zkusit dát sušené jablko, jestli si ho vezme a zkusí jíst, nebo nějakou jinou mňamku. Koukat, jestli si třeba vezme seno, atd.


Vrátit se na “Strava”