Strava - vaše otazky a zkušenosti

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Ún 21, 2008 15:30

Plačková Kamila napsal:v tyhle směsce jsou jen slunečnice ořechy kokos a možna trochu tech barevnejch nevi čeho :D

Z toho asi vážně moc použít nepůjde :? .

Disable adblock

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Čt Ún 21, 2008 15:54

no vypadá to opravdu hrůzostrašně, musela bych se v tom hrabat celý den abych vůbec něco vybrala, samý nezdravý věci, tak to radši půjdu vyměnit za granulky ať mu nezkracuju život:)

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Čt Ún 21, 2008 16:56

Peťulinka napsal:no vypadá to opravdu hrůzostrašně, musela bych se v tom hrabat celý den abych vůbec něco vybrala, samý nezdravý věci, tak to radši půjdu vyměnit za granulky ať mu nezkracuju život:)


ale nezapomeň na granulky přejít postupně.. přimíchej je do směsky a postupně dávej víc granulí než směsky.. až ji vynecháš úplně.. vyhneš se tím trávícím problémům.. a pro činčilku to bude taky snadnější.. :wink:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Ún 21, 2008 17:17

ona granulkama krmí tuhle směsku prej koupila po prvé:)

Disable adblock

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Čt Ún 21, 2008 17:26

Peťulinka napsal:...měla bych kupovat i granule nebo stačí tyto směsky? zatím jsem kupovala pouze směsky, tak jestli jsou granule taky potřeba....díky:)


no nevím.. podle tohoto krmí směskama.. :wink:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Ún 21, 2008 17:44

mě psala že krmí granulema :lol: takl ja se v tom nevyznám :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Čt Ún 21, 2008 17:55

tak abyste se nehádali tak to uvedu na pravou míru :D
krmím granulema ale koupila jsem poprvé směsku, kterou jsem taky hned šla vyměnit za další granulky...myslela jsem že to první byla taky směska ale po bližším prozkoumání to byly granule s příměsí lupínků a takových zelených a červených granulí:)

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Ún 21, 2008 21:46

Peťulinka napsal:...granule s příměsí lupínků a takových zelených a červených granulí:)

To bych tipoval na WM Country, tím určitě nic nezkazíš :wink: .

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Pá Ún 22, 2008 8:29

STYRO napsal:
Peťulinka napsal:...granule s příměsí lupínků a takových zelených a červených granulí:)

To bych tipoval na WM Country, tím určitě nic nezkazíš :wink: .


tu první značku nevím, jelikož sáček už nemám ale teď jsem koupila granum a zdá se že je spokojený:) když mu budu dávat střídavě i nějaké pamlsky tak si myslím že směska vůbec není třeba:)

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Pá Ún 22, 2008 11:35

Peťulinka napsal:tak abyste se nehádali tak to uvedu na pravou míru :D
krmím granulema ale koupila jsem poprvé směsku, kterou jsem taky hned šla vyměnit za další granulky...myslela jsem že to první byla taky směska ale po bližším prozkoumání to byly granule s příměsí lupínků a takových zelených a červených granulí:)


my sme se nehádaly :lol: :lol: :lol:

Host

ako inak strava

Příspěvekod Host » So Črv 21, 2008 19:44

chcem sa opitat na stravu pre cincili. Kupila som si samceka farby pink white a krmim ho jednou zmeskou zo zverimexu ale najprv som granule z nej oddelila od toho ostatneho.. su v tom rozne sipky, ovsene vlocky, nejake to obilie ale aj susena kukurica, slnecnicove semienka, a akesi podivne granule zelenej a cervenej farby. potom su tam aj kusky dreva a trosku sena. Myslite si ze je vhodne aby som ho touto zmesou aj nadalej krmila? Doteraz ho krmim iba granulami a obcas mu tam primiesam aj nieco z toho ostatneho hlavne sipky ma rad. mozem nadalej pokracovat? :?:

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » So Črv 21, 2008 20:40

Domci16 napsal:chcem sa opitat na stravu pre cincili. Kupila som si samceka farby pink white a krmim ho jednou zmeskou zo zverimexu ale najprv som granule z nej oddelila od toho ostatneho.. su v tom rozne sipky, ovsene vlocky, nejake to obilie ale aj susena kukurica, slnecnicove semienka, a akesi podivne granule zelenej a cervenej farby. potom su tam aj kusky dreva a trosku sena. Myslite si ze je vhodne aby som ho touto zmesou aj nadalej krmila? Doteraz ho krmim iba granulami a obcas mu tam primiesam aj nieco z toho ostatneho hlavne sipky ma rad. mozem nadalej pokracovat? :?:


Myslim , ze obycejne granule jsou daleko levnejsi nez smeska , ze ktere pouzijes par granuli. A klukovi to urcite taky udela lip , buh vi co do toho davaji , cim to barvi apodob. , Lide odtud maji dobre zkusenosti s granulema od Vitakraftu - Pellets , Witte Molen . Nebo si muzes objednat granule u chovatele. A sipky si staci natrhat a ususit.Zbytecne bych neutracel tolik penez a neriskoval zdravi cincily. Uz i ta slunesnicova seminka apd. podle me neznaci nic dobreho;).

Host

Příspěvekod Host » Pá Srp 01, 2008 22:47

Měl bych otazečku.Smim svym osmakum davat smes obsabujici cukr :?:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » So Srp 02, 2008 9:43

spulda1 napsal:Měl bych otazečku.Smim svym osmakum davat smes obsabujici cukr :?:


Co takto zajst na forum o osmakoch? Tu si na zlej adrese. :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Srp 02, 2008 11:08


Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » So Srp 02, 2008 11:50

hehe, to je snad provokace... Osmáci přece mají sklony k cukrovce, nejlepší je jim dávat směs zrní, nebo vojtěškové granule...
M.

Host

Příspěvekod Host » So Srp 02, 2008 13:37

dik

Smejkop
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: Po Říj 06, 2008 7:56
Místo/Bydliště: Lipt.Mikuláš

Příspěvekod Smejkop » Po Říj 06, 2008 10:27

moja cincilka strasne malo papá a bojim sa ze jej nechutia granule, seno pekne zje ale granule malo co mam urobit?
kolko piesku na kupanie cincilam davate??

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

granule

Příspěvekod Jitka Řeháková » Po Říj 06, 2008 12:13

ono je seno moc důležité, granule jsou takovým doplňkem. Hlavně, že baší seno, toho dávej hodně a třeba časem ochutná i granule. Já jsem so domluvila tady na Foru o dodávce granulí, ty myšákovi jedou. Dodává mi je ajtik Pečky, napiš si. Písek má ve skleněné kouli, pokrytý spodek aby se mohl rotovat, ale aby zase moc nevyházel. Prostě přiměřeně. Ani mi do něho nebobkuje, to si nechává na koutečky v pokoji když někam zaleze a je tam dýl, tak tam nechá hromádku až 10 kousků.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Říj 06, 2008 20:48

Smejkop napsal:moja cincilka strasne malo papá a bojim sa ze jej nechutia granule, seno pekne zje ale granule malo co mam urobit?
kolko piesku na kupanie cincilam davate??


Ake granule jej davas?

Smejkop
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: Po Říj 06, 2008 7:56
Místo/Bydliště: Lipt.Mikuláš

Příspěvekod Smejkop » Út Říj 07, 2008 7:31

ahojte prosim poradte mi.. neviem uz co mam dat mojej cincilke papkat, on nic nechce a dokonca ani vecer sa neprebudza vecer saliet sa, cely den spi a v noci ked pridem tak aj vtedy

Smejkop
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: Po Říj 06, 2008 7:56
Místo/Bydliště: Lipt.Mikuláš

Příspěvekod Smejkop » Út Říj 07, 2008 7:33

davaam mu vitacraft

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Říj 07, 2008 20:59

Smejkop napsal:davaam mu vitacraft

Granule Vitakraft odmieta veľa činčíl, asi sú až príliš zdravé :roll: . Doporučujem vyskúšať Apetit CH, Witte Molen (Country) alebo Žďárska. Sú aj iné, tieto mám odskúšané ja. Pokiaľ nezoženieš a budeš chcieť poslať balíkom, napíš LUCII :wink: .

Host

Potrava pro činčiláky a činčilky

Příspěvekod Host » Ne Pro 28, 2008 11:35

Všem bych doporučil granule pro činčily a seno.Tohle jim bohatě stačí,POZOR:jenom jednou denně ty granule.Hlavně jim prosím vás nedávejte:mandle,speciální potravu pro hlodavce např.křeček,potkan atd... myslím tím ty směse pro ty hlodavce kde jsou ty různé bonbony atd... No jinak třeba 2x do měsíce rozinku nebo šípek. :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrava pro činčiláky a činčilky

Příspěvekod martej » Ne Pro 28, 2008 12:26

meguška napsal:Všem bych doporučil granule pro činčily a seno.Tohle jim bohatě stačí,POZOR:jenom jednou denně ty granule.Hlavně jim prosím vás nedávejte:mandle,speciální potravu pro hlodavce např.křeček,potkan atd... myslím tím ty směse pro ty hlodavce kde jsou ty různé bonbony atd... No jinak třeba 2x do měsíce rozinku nebo šípek. :)


a s jakými granulami máš dobré zkušenosti ;-) Všichni tu už vědí, že směsy jsou pro činčily nevhodne ;-)

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”