činčilka po porodu

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Janís
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Srp 26, 2009 12:14

činčilka po porodu

Příspěvekod Janís » So Zář 12, 2009 12:22

Ahoj, potřebovala bych poradit, jak se starat o činčilku, která porodila. Včera mi nečekaně porodila činčilka 2 miminka a já nevim, jak se o ni a o ty malý mam starat. Stačí jí jen granulky, seno a voda? Nebo potřebuje ještě něco navíc?

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Zář 12, 2009 13:32

miminka i maminku zvaž. Mamince kup sepiovou kost, tu ji rozlamej a můžeš ji přilepšit vločkama a sušeným kočičim mlíčkem. Po třech dnech by ti miminka měli začít přibírat. Pokud miminka mají pod 40g, musíš začít dokrmovat dříve, než se samiče natáhne mlíčko.

Avatar uživatele
Janís
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Srp 26, 2009 12:14

Příspěvekod Janís » So Zář 12, 2009 14:41

Já mam tu činčilku teprve týden. Koupila jsem si páreček a samička už byla těhotná, ale já o tom nevěděla. A včera jsem zjistila, že porodila 2 miminka. Vyndala jsem jí písek, protože jsem se tu dočetla, že se nesmí samička 2 týdny po porodu koupat. A neni divný, že začala po porodu víc jíst než před porodem?

Avatar uživatele
dusinecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 408
Registrován: Po Zář 01, 2008 8:37
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dusinecka » So Zář 12, 2009 17:44

Proc by to bylo divny? vzdyt potrebuje prisun energije, aby ty drobky zvladla a taky na dostatek mlika. jen drobky kazdej den zvaz a jestli budou pribirat, tak nic nedelej. jen se raduj ze je mas :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
Janís
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Srp 26, 2009 12:14

Příspěvekod Janís » So Zář 12, 2009 21:36

Maličký jsem zvážila. Jedno váží 46 g, ale to druhý je menší a váží jen 33 g. Maminka váží 586 g - je ta váha v pořádku?. Mám to menší začít dokrmovat anebo mam počkat, jestli začne přibírat?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Zář 13, 2009 0:33

miminku bych dala napapat. maminka ma asi v pořádku vahu :-) bude teď určitě hubnout. Hlídej, aby činčilka už nekrvacela. pokud ti bude dále krvácet, tak budeš muset zajet k veterináři. Miminka viděj a nebo mají slepená očíčka?

Avatar uživatele
Janís
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Srp 26, 2009 12:14

Příspěvekod Janís » Ne Zář 13, 2009 12:18

Miminka obě vidí a to větší je hodně živý a zvědavý, občas vyleze za mámou, která se jde najíst. Ale to druhý je pořád zalezlý v domečku. Čím mam to malé začít dokrmovat? Koukala jsem na maminku a má zadeček trošičku špinavý od krve, ale už je zaschlá - je to v pořátku? A myslim, že už nekrvácí, že ta krev tam bude asi od porodu. V kleci ani v domečku nejsou žádný stopy po krvi.

Avatar uživatele
Janís
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Srp 26, 2009 12:14

Příspěvekod Janís » Ne Zář 13, 2009 21:27

Tak maličký už přibrali, menší už má 37 g a větší má 47 g. Zatim to malý nedokrmuji. Vypadá to, že maminka má mlíčka dost a že si je vykrmí sama. Děkuji moc za rady.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”