Váha samce

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

roko20
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: So Led 30, 2010 20:43
Místo/Bydliště: mlada boleslav

Váha samce

Příspěvekod roko20 » So Ún 12, 2011 21:56

minlub napsal:Dobrý den,
nabízím kvůli obměně chovu samečka Standard Grey narozeného 5.7.2009. Vhodný do chovu i na mazlíka.
Sameček je mazlivý,rád se chová a běhá,přijde si pro mlsku. Nejvyšší dosažená váha 570g, momentální váha 540g.
K odběru ihned,doprava na domluvě.

Obrázek

Obrázek

vím že je to inzerce tak se omlovám ale samečka s vahou 540g bych doporučil jenom na mazlika ne do chovu

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Ún 12, 2011 22:12

Samec s váhou pod 500g nelze do chovu, samice pod 550g. Sameček má normálně váhu 570g to je dostatečné.

roko20
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: So Led 30, 2010 20:43
Místo/Bydliště: mlada boleslav

Příspěvekod roko20 » So Ún 12, 2011 22:17

Proč tak zhubnul???Sama doporučujete váhu 560g.žádám o přeložení na diskusi

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Ún 12, 2011 22:19

Kde jsem doporučovala váhu 560g u samce? Nikde. U samice 550g všude :wink:
Tohle je inzerát tak se laskavě vyjadřujte jinde. Zhubl protože jsem ho odstavila od samičky a už nabírá což není Váš problém.

Disable adblock

roko20
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: So Led 30, 2010 20:43
Místo/Bydliště: mlada boleslav

Příspěvekod roko20 » So Ún 12, 2011 22:28

myslite žeby vam ho nekdo uchovnil jenže na chinchila lanigera jste monča ,mužem se vratit na uchovnovani

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Ún 12, 2011 22:34

už toho mam vážně dost...roko, jsi tu už dost dlouho, aby si věděl, že inzerce není diskuze a že diskutovat tam nemáš !! A to že to je zakazané neznamena, že tam napíšeš a pak se doažaduješ přesunu :twisted:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Ún 12, 2011 22:34

teď nějak nechápu Vaše myšlenkové pochody ale budiž- uchovněný být klidně může,váhu má vhodnou do chovu, po kvalitních rodičích i vzhledově je chovný kus- kvůli prodeji činčily si ale nemusím zvát do chovu posuzovatele abych jí mohla prodat ne?

roko20
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: So Led 30, 2010 20:43
Místo/Bydliště: mlada boleslav

Příspěvekod roko20 » So Ún 12, 2011 22:37

pan michal w vam už nejake uchovnil myslite že by i ten samec prošel,pokud jste za zdraví a kvalitni chov,tak ho nabydněte na mazlička

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Ún 12, 2011 22:42

Myslím že by prošel :wink: jinak bych si nenechávala jeho odchov :wink: .
Navíc pokud jste tak dobře obeznámen s uchovněnými činčilami/uchovňováním tak víte že uchovněné mám koupené přímo od posuzovatele který mi je uchovnil v místě jeho chovu. Až bude možnost uchovním zbytek svého chovu ale kvůli tomu nyní nebudu platit cestovné- což máte vystudované určitě také :lol:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Ún 12, 2011 22:44

Roko, to že pro tebe je samec 540 g nevyhovující, neznamená, že je nevhodný do chovu. Já bych si ho též nezařadila do chovu, ale neznamená to, že s vahou 540 g je nevhodny do chovu. Každý at dělá podle svého. Pokud má sameček nad 500 g a samice nad 550, nevidim v tom problém.

PS: doufam, že uchovnění probíha jinak než se jen zvaží činčila ;-)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Ún 12, 2011 22:50

a pokud je tato diskuze mířená na to že nesouhlasím se seppem v tématu uchovnění tak je to zbytečné rozvádět na dvou místech,můžete mi to napsat do předešlé disuze na .eu :D

Nehodlám psát k samci který může jít do chovu pouze na mazlíka když to není pravda :wink: což nevylučuje to že si ho někdo na mazlíka koupí

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod michalw » So Ún 12, 2011 23:03

pan michal w vam už nejake uchovnil myslite že by i ten samec prošel,pokud jste za zdraví a kvalitni chov,tak ho nabydněte na mazlička


roko2O - Můžu otázku? Podle Vás co není v tuto chvíli uchovněno je mazlík??

To máme plnou republiku mazlíků.

1- systém uchovnění teprve začal
2- Né každý má zájem o uchovnění

A proto jsou všechno malzlíci???

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Ne Ún 13, 2011 7:37

Vůbec nechápu, proč se staráte o to aby Monča napsala jenom na mazlíka. Váhu má pěknou a je na každém jaké zvíře si dá do chovu....toto mi příjde, že chce vyvodit pouze hádku naprosto nesmyslně. Toť můj názor ( sama mám doma samce, který když je u samice má nad 600g, a když ho oddělím tak klesne i na 490g - ptostě nějací to špatně snáší :wink: )

roko20
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: So Led 30, 2010 20:43
Místo/Bydliště: mlada boleslav

Příspěvekod roko20 » Ne Ún 13, 2011 8:31

1.to co je mizi seppem a minlub-mončov ja se do toho nemicham
2když nam zaležina na kvalitnich činčilach tak proto neco delam
3.co bylo na chin .lan.chtel jsem neco jineho než kčemu došlo
4. když se udela vzornik mělo by se na nem trvat
5.proč asi jsou v zahraniči kvalitnejši a větši činčily
6.když chceme chovat činčily s vahov křečka, jen tak dal.
timto ja tu diskusi končim nema to zmysl když tady jde jen o vlastni zajmi.
verýk-nejde mi o vyvolani hadky
pokud mate činčily pod 550g je to vaš problem ,ja jsem vyřadil samce ktery neměl 560g.mne zaleži na činčilach.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Ún 13, 2011 9:40

1. momentálně to vypadá jinak

2. to že má samec váhu 570g neznamená že není kvalitní, kvalita nespočívá ve váze ale ve více faktorech- pokud vytahujete vzorník tak mi ukažte kde se píše že váha samce 570g není uchovnitelná. Hraniční váha pro chov je 500g tam už bych dávala na mazlíka :!: V tom případě většina chovů může skoro všechny samce pod 570g vyřadit ale to toho moc nezbyde :lol:
Samec pochází z kvalitního chovu, v chovu byl a do chovu dále může.

4. podle toho který vzorník máte na mysli? Je jich více. Pokud myslíte ZO ČSCH tak jste ho zřejmě nečetl: vzorník se týká vzhledu činčily, vy na samci vydíte podle fotky nějakou vadu? Váha je v dalších kritériiích výběru zvířete do chovu, takže pokud Vám to dělá práci to hledat dovolím si to zkopírovat:

EXTERIÉR
Kromě již v předchozích popsaných znacích, sleduje chovatel VÁHU zvířete (u samců 550 – 600 g ; u samic 650 – 750 g), která je kontrolou pro představu o velikosti zvířete. Pozor na přetučnělost zvířat!


5. zahraniční neznamená kvalitní, když je v ČR plno zahraničních činčil kde máte ty kvanta kvalitních potomků? I v zahraničí mají rypáky- kam myslíte že je dají? Některé na mazlíky a některé na vývoz do zahraničí :lol:

6. chtěla bych vidět křečka s váhou skoro 600g :?:

To si sáhněte do svědomí sám proč jste samce vyřadil z chovu, jestli pouze kvůli váze nebo tam bylo i něco jiného. Takže když rozebíráte ostatní určitě máte všechny samce s váhou 600-700g, že?

Dost mě mrzí jak se tu kategoricky vyjadřujete že chovu musí být tak velká váha- vůči ostatním chovatelům to není zrovna na místě a pochybuju že se jim to bude líbit. Víte kolik lidí má v chovu samce pod 570g? To ještě neznamená že je nekvalitní a musí ho vyřadit. Každý ať chová dle svého (pokud neporušuje základní pravidla), Žádný chov není TOP s obr činčilama a tato váha je u samce do chovu dobrá.

VERÝK děkuji :D

roko20
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: So Led 30, 2010 20:43
Místo/Bydliště: mlada boleslav

Příspěvekod roko20 » Ne Ún 13, 2011 9:52

je asi težko pochopit je je třeba šiřit kvalitni chov.
ja jsem to začal tak prosim o uzamčeni k ničemu to nevede

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Ún 13, 2011 9:58

spíš je těžké pochopit že váha neznamená kvalita, to by jsme na tom byli hodně špatně :lol: a to pominu to, že váha 570g u samce o které se tu bavíme opravdu není minimální
určitě nám odprezentujete svůj kvalitní chov :wink: když většina ho nemá že nechová obry
nějak Vám došli argumenty :wink: též prosím o uzamčení toto nemá smysl

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Ne Ún 13, 2011 10:41

Hádky o ničem já mam samce který měl 500g a mimina jsou po něm obrovská mohutná.Teď má jinou samici a má nad 600g a mimina pořád stejně velká tak nechápu proč by samec od Monči měl jít na mazlíka vždyť má super váhu.

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod petulinovo » Ne Ún 13, 2011 11:18

No jen pro úplnost - jeho babička má momentálně 830g/nečeká mladé/,děda měl ponejvíc 560g,oba krásně okatí,kulaté hlavičky.Maminka měla co vím taky takhle vysokou váhu,táta je taky macek..
Geneticky v pořádku,pokud dává pěkná mláďata a bude v kombinaci s velkou samicí,není co řešit.
Někdo tady zapomíná taky na ostatní faktory - váha je jen jednou z nich a u samců povětšinou zavádějící./alespoň mně samci váhově kolísají/

Víc než nějaké připomínky k uchovnění mě štve,jak každý píše do inzerce - ta je pak nepřehledná a k ničemu:o((

roko20
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: So Led 30, 2010 20:43
Místo/Bydliště: mlada boleslav

Příspěvekod roko20 » Ne Ún 13, 2011 11:29

Minlub-Mončo argumentu by bylo najme co radite a co delate ale s vama to nema smysl stejne musite mit posledni slovo.
Prosim o uzamčeni tejto diskuse.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Ún 13, 2011 11:35

tak tohle teď nechápu jako více Vašich příspěvků :(
já aspoň argumenty mám - logické a podložené,Vy zatím nic srozumitelného
o posledním slově by se dalo polemizovat když pokaždé odpovíte i když píšete že končíte :lol:

Avatar uživatele
holis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 771
Registrován: Ne Lis 04, 2007 16:42
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod holis » Ne Ún 13, 2011 14:20

petulinovo napsal:No jen pro úplnost - jeho babička má momentálně 830g/nečeká mladé/,děda měl ponejvíc 560g,oba krásně okatí,kulaté hlavičky.Maminka měla co vím taky takhle vysokou váhu,táta je taky macek..
Geneticky v pořádku,pokud dává pěkná mláďata a bude v kombinaci s velkou samicí,není co řešit.
Někdo tady zapomíná taky na ostatní faktory - váha je jen jednou z nich a u samců povětšinou zavádějící./alespoň mně samci váhově kolísají/

Víc než nějaké připomínky k uchovnění mě štve,jak každý píše do inzerce - ta je pak nepřehledná a k ničemu:o((


Peťo děkuji a můžu jen potvrdit ,že oba Maxíkovi rodiče měli velkou váhu ,matka normálně přes 700g a otec ten má pořád více jak 600g .

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Ún 13, 2011 14:38

Roko, jestli tě můžu poprosit, přečti si vše, co odesíláš. Tvé příspěvky nemají hlavu, ani patu a vždy si musím skládat každou větu zvlášť, abych pochopila, jaký byl význam tvé věty.
Teď bych se vyjádřila k tomu, jestli dávat 570 gramového samce do chovu. Nevím, jaký chov máš ty, jak chováš a jaké máš informace, ale upínat se pouze na váhu není dobré. Základem dobrého chovu je vybírat kvalitní jedince se známým původem. A proč se známým původem? Pokud víš, jaké má určité zvíře předky, můžeš odhadnout, jaké geny bude předávat, a jak bude zvíře v dospělosti vypadat. Pak se můžeš zaměřit na další faktory, jako je velikost zvířete, kvalita srsti a barvy, stavba těla, povaha.
Takže než do někoho začneš rýpat, že tohoto samce by si nedal do chovu, zjisti si informace. Napadat a povyšovat se nad ostatní umí každý, ale lidí s tolerancí a chutí pomáhat je pomálu. Pokud myslíš, že máš nějaké zkušenosti a informace, které by pomohly se zlepšením chovu v Čechách, sem s nimi, nikdo tě za ně neukousne a určitě si mezi chovateli uděláš lepší obrázek, než máš teď.

roko20
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: So Led 30, 2010 20:43
Místo/Bydliště: mlada boleslav

Příspěvekod roko20 » Ne Ún 13, 2011 15:39

ja jsem měl neco k zlepšeni chovu jenže chytra Minlub-Monča se do toho zamichala,jenže proti vam nikdo nic nemuže řic když to mate nejkvalitnejši a nakoupeny z nejkvalitnejšiho chovu lituji činčilařov ktery vam tak slepo duvěřuju .
no jo Minlub přebrala evydenci činčil co kdybi nahodov je nekomu nezaevydovala to si ji předse nemužeme rozhazet.
Co kuže o kterych se ted tolik bavyte nejradej by ste stahli kuži z toho kto to tam dal ale přitom většina z vas blizko spolupracuje z kožkarmi
ted mi mužeš uplne zablokovat přistup čičila.com nema to s vama smysl

Martina jste jedna ztich ktery spolupracuji z kožkarmi tak že mazličkari vemte si rady od tych co preferuji činčilu na limci

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Ne Ún 13, 2011 15:51

Jen bych chtěla napsat můj názor. Já osobně nikomu nikam nelezu. Ale nejde mi to se neozvat když mám sama doma samce pod 560g a dává krásný miminka ( velký ). Stima kožkařama máte bohužel částečně pravdu - já bych s nimi ani za nic nespolupracovala, jelikož mám na ně názor, který nikdy nezměnim :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”