Lehká rýma

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

nikola.sedlarova
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Čt Zář 27, 2012 15:31

Lehká rýma

Příspěvekod nikola.sedlarova » Ne Srp 31, 2014 18:11

Ahuj prosím vás mám mrňouse jmenem Mikki je mu 8 teď poprve dostal rýmu jen lehkou moc mu z nosánku neteče ale vadí mu to jelikož se pořád otíra a funí u toho .. nechce se mi chodit k zvěrolékařovi pokud to není až moc nutné .. nechci aby se to přes cestu zhoršilo potřebovala bych přesně nějaký typ jak mu pomoc aby se toho zbavil .. pokud se to zhorší určitě zajdu k zvěrolekařovi ale nevypadá to tak strašně

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lehká rýma

Příspěvekod Dantha » Po Zář 01, 2014 10:47

Můžete zkusit bylinky + přidat vitamín C.

Nicméně dokud veterinář neprohlédne zvíře, tak není jasné, jestli je to jen rýma z nachlazení nebo už mu nemoc sedá na na plíce.
Nemusí to být nic vážného, ale může se stát, že když budete čekat s cestou k veterináři než se to zhorší, tak už se to pak taky nemusí dát tak dobře/lehce vyléčit.

Avatar uživatele
sllimer
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Ne Ún 22, 2015 21:06

Re: Lehká rýma

Příspěvekod sllimer » Ne Dub 05, 2015 17:20

Mam podobny dotaz co delat kdyz cincilka za den si 2-3 krat kychne. Mam to brat jako u lidi kdyz treba obcas slunce zasviti tak lidi kychaji. Nos ma suchý. Ptam se protoze jsem uplny zacatecnik.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lehká rýma

Příspěvekod Dantha » Po Dub 06, 2015 22:05

Jak je psáno výše... Vitamín C funguje výborně jako prevence, zkuste se podívat po multivitamínových kapkách pro hlodavce a přidávat je cca týden do vody. Při zhoršení doporučuji návštěvu veterináře. Pokud zvířátko kýchne 2-3x za den, nepřikládala bych tomu příliš váhu a zaměřila se na nějaký doplněk stravy s vitamíny. V případě akutního stavu jsou většinou zvířata apatická, posedávají "načepýřená", sedí schoulená, mají packy ulepené od hlenu, jak si otírejí čumáček, případně mají i čumáček ulepený, sýpají... V případě akutního stavu je nutná návštěva veterináře, který zvolí správnou léčbu, případně nasadí antibiotika.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”