Český činčilí klub

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Český činčilí klub

Příspěvekod Schecke » Pá Ún 14, 2014 20:23

Dobrý den. Dnes jsem se dozvěděla, že se v ZO ČSCH rozhodli, že nebudou uznávat registraci chovatelským stanicím pokud jsou registrované i v našem Českém činčilím klubu. Když jsem se kdysi ptala já osobně tak mi bylo potvrzeno, že to lze. Nyní už to nelze z nepochopitelného důvodu. Proto bych to ráda ohlásila chovatelským stanicím, které jsou dosud přihlášené u obou organizací, aby se tedy rozhodli pro tu která jim více vyhovuje, než je ZO ČSCH od nich vyloučí za to, že jsou přihlášené i v našem klubu. My s tím samozřejmě problém nemáme, ale pokud ZO ČSCH ano, pak se s tím nedá nic dělat.

Tímto bych ráda upozornila všechny chovatele ze ZO ČSCH, že dokud se tato organizace bude takto chovat neboli zakazovat členům být přihlášení i u nás, neuznávat naše oficiální průkazy původu, připojovat k nim nesmyslné další dokumenty a registrační čísla a neustále pomlouvat náš klub a jeho posuzování na výstavách, mají chovatelé ZO ČSCH ZÁKAZ vystavování na našich výstavách.
Pokud se chovatelům ZO ČSCH náš Český činčilí klub nelíbí, nenutíme je se vůbec jakkoliv o náš klub zajímat. Stačí, že přemlouvají naše chovatele, aby přestoupili k nim. My jsme se snažili spolupracovat, ale nenecháme se potápět a tak od nynějška budeme brát ZO ČSCH jako konkurenci i když je nám to líto, protože my jsme se takto k této organizaci nikdy nechovali a vše jejich jsme vždy uznávali.

Přeji všem tamním chovatelům mnoho zdraví a spokojenosti.

S pozdravem
Betty Benešová
předseda Českého činčilího klubu

ps: toto není diskutabilní téma. Pouze připomínka. Na názory nebudu odpovídat. Děkuji.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod minlub » So Ún 15, 2014 17:41

Betty, toto je sekce služby týkající se činčil, která slouží k prezentaci dané služby. Ne k informování členů klubu či k nepodloženým stížnostem na konkurenci, které jsi slyšela z druhé ruky.
Pokud chceš tuto sekci využívat, prezentuj zde svou službu a stížnosti, interní věci klubu atd. si sděluj na fóru ČČK.
děkujeme

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod Schecke » So Ún 15, 2014 20:24

Moniko, chápu, že ti to jako konkurenci vadí, ale je to důležitá informace i pro vaše chovatele, proto to píšu sem. Není to stížnost ani interní informace, ale všeobecná a důležitá informace pro všechny chovatele obou klubů(organizací).

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod minlub » So Ún 15, 2014 20:52

Promiň Betty že tě zklamu, ale nevadí mi to. Je to tvůj klub a tvoje pravidla, můžeš si je stanovit jak uznáš za vhodné. O tvém zákazu členům ZO vystavovat na tvých výstavách víme již od podzimu a s nikým z vedení ZO jsi nemluvila, abys měla takovéto domněnky cos uvedla podložené.
Pokud je to tedy důležitá informace pro všechny, bylo by serióznější, kdyby sis odpustila ty pomluvy a uvedla to zde jako informaci. Předně je to sekce o službách a informacích o nich, ne drbárna.

Disable adblock

Avatar uživatele
Hanka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: Pá Ún 11, 2011 9:47
Místo/Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod Hanka » So Ún 15, 2014 21:13

Na webových stránkách jsem si všimla, že jedna CHS má registraci u ZO a také u ČČK... Bylo mi to divné, protože vím, jak jsem na tom byla já. Nejdříve jsem CHS zaregistrovala u ZO, poté jsem se seznámila i s jinýma organizacema a poslala jsem si žádost k ČČK. Napsala jsem to p. Monice a ona mi obratem odpověděla, že to není možné a moje registrace u nich bude zrušena. Vše proběhlo v klidu a pohodě, nikdo na nikoho nebyl naštvaný... Proto mě teď zaráží, že vím o CHS, která je registrovaná pod oběma organizacemi. Mi bylo napsáno, že to není možné. Ale samozřejmě je to už nějaký čas a možná se stanovy změnily.
Samozřejmě já jsem spokojená, že jsem u jednoho klubu... nemusím být všude :D. Takže za mě spokojenost. Vše se bez problému a rychle vyřešilo.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod minlub » So Ún 15, 2014 21:32

Členy ZO mohou být jen nečlenové jiné organizace zaměřené na činčily- netýká se členů registru CHS. Takto to v ZO ČSCH bylo a je stále, beze změny. Nevidíme smysl v tom, aby někdo byl pod více organizacemi. Člen jakékoliv organizace má povinnost u dané organizace registrovat činčily a organizace mu přiděluje vlastní písmeno CHS, které pak uvádí v registračním čísle činčily. Tudíž by daná CHS musela registrovat pod jedním kódem u jedné organizace a pod jiným kódem u jiné, což by způsobilo chaos v registraci činčil. V registru CHS může být i člen jiných organizací, kód CHS a registrační čísla od jeho organizace respektujeme.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod Schecke » So Ún 15, 2014 21:51

To je hodně nesmyslné. Já nechápu jak můžete registrovat činčily členů a nečlenů, kteří mohou být zaregistrovaní i u nás. Pokud jsou CHS zaregistrované u obou organizací, tak získají číslo pro činčilu jen od jedné organizace. Pokud ale jsou zaregistovaní u nás jako členové a u vás jako nečlenové, pak dostanou číslo od nás i od vás. Podle mne byjste neměli registrovat činčily nečlenů, protože nemůžete vědět jestli jejich činčily nemají číslo od nás.

Příklad: Jedna CHS která byla zaregistrovaná jako člen u nás i u vás (dokud to nevadilo) mi poslala k registraci činčily. Dvě z nich měli rodokmen od ZO, kde měli reg. čísla, tak jsem jim napsala, že je zaregistrovat nemohu protože už čísla mají.

Ale....když vám pošle nečelen činčily k registaraci aniž by vám poslali naše PP, protože nevíte, že je u nás zaregistrovaný, pak činčily zaregistrujete a hups, činčily mají dvě čísla. Jedno s kódem CHS od nás jedno bez kódu od vás.....
To mi trochu přijde jako chaos.

A vysvětlím i to proč být pod více organizacemi. Některé organizace neuznávají konkurenční organizace. Být zaregistrovaný u obou organizací znamená moci vystavovat se svými zvířaty u obou organizací. Například u koček toto běžně funguje.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod minlub » So Ún 15, 2014 22:06

Betty, jak jsem již psala, nemyslím, že tohle patří do této sekce, proto tady s tebou nic nebudu řešit. Evidentně jsi to nepochopila a neuznala za vhodné se zeptat přímo. Což bys jako předseda veřejného klubu než začneš někoho hanit mohla udělat. Doporučím pročíst naše www a pokud máš dotaz, můžeš mi napsat (soukromě) a vysvětlím. Mimo jiné, pokud ti tvůj člen nepřizná registraci nové činčily u jiné organizace, taktéž zaregistruješ již registrovanou činčilu!

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod Schecke » So Ún 15, 2014 22:14

Moniko, chápu, že to nechceš řešit :) a ukaž mi prosím kde v tomto příspěvku koho haním? Děkuji. Jinak dotazy nemám, všemu rozumím. Těžko mi někdo nepřizná registrovanou činčilu, když mi členové posílají buďto PP k registraci, nebo registrují nové činčily u kterých se VŽDY ptám jestli k činčile dostali nějaký dokumnet nebo číslo. Díky za pochopení a neshledanou.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod minlub » So Ún 15, 2014 22:30

Betty, viz tvůj příspěvek z: sob úno 15, 2014 21:51. Asi to není pochopitelné, ale nejsi jediná, koho napadlo se při registraci dotazovat zda má činčila nějaké doklady, číslo apod. a prověřovat to kde se dá. I přesto se mi stalo, že po mě chtěli registrovat již evidovanou činčilu, což jsem věděla např. díky Martiny evidenci. Nemusí jít o to, že číslo někdo zatají, ale nemusí dostat veškeré info nebo chce činčile přidělit jeho vlastní kód a myslí, že to nebude vadit.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod Schecke » So Ún 15, 2014 22:50

na to mám tedy dotaz: A jak to prosím děláte Moniko u vašich zaregistrovaných cizinců? Ti totiž mají určitě i vlastní evidence, nebo u vás nemají povinnost registrovat?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod minlub » Ne Ún 16, 2014 8:32

Psala jsi, že všemu rozumíš. Děláme to stejně jako když přijde nějaká činčila a má PP třeba od tebe. Respektujeme jejich evidenci a číslo činčily, které je pro nás jako rodné číslo a je neměnné.
Mě by zajímalo, jak řešíš ty takového člena, který je členem jinde. Má zde registrované všechny činčily a odchovy bude registrovat podle pravidel dané organizace- př. u nás bys měla MB001/13. Tví členové mají povinnost evidovat činčily v chovu, tj. i odchovy a přidělovat jim kód dle vašich zvyklostí, tedy u tebe př. MB13/0001. Budeš takovému členovi registrovat činčily do odchovů pod naším kódem?
Můžeš mi ukázat činčilu, které by jsme přidělili nějaké registrační číslo a ona ho již měla? Nebo alespoň něčím podložit to, cos tu psala?

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod Schecke » Ne Ún 16, 2014 13:21

No ty sama jsi mi psala, že do našeho PP není možno vepsat vše co potřebujete, tak k našemu PP přiřazujete ještě nějaký dokument opratřený číslem. Takže vycházím z toho co jsi mi sama řekla.
A to nemluvím o podobnosti vašeho registračního čísla s naším. ZO ho změnilo na nápadně podobné tomu našemu údajně prý kvůli velikosti tetovacích kleští. A co se třeba nejdříve zeptat? Lidi nemusí pochopit proč máme ta čísla stejná jen spřeházená...
Ale to už neřeším a ani se mi nechce řešit toto. My registrujeme pouze činčily, které doposud žádné číslo nedostaly. To se dá lehce zjistit z vaší či cizí evidence.
Ráda bych tě upozornila, že dále v diskuzi nebudu pokračovat. Nemám nejmenší důvod se tady hádat o problémech ZO. Měj se hezky.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod minlub » Ne Ún 16, 2014 14:35

Ano a taktéž jsem ti několikrát psala a vysvětlovala, že činčile žádné číslo neměníme, nepřidáváme, nepřeregistrováváme. Číslo co má jí zůstává, jen jí vystavíme registrační list, že prošla kontrolou rodokmenu a mutace a v listě jsou kolonky na zaznamenání toho, co potřebujeme- uchovnění, vystavení, značkování, jiné poznámky atd. Tento registrační list si většina chovatelů tiskne z druhé strany rodokmenu a v tomto listě je uvedeno reg. číslo činčily, které dostala od chovatele.
To samé je i uvedeno na www ZO http://www.zocsch-cincily.eu/domains/zo ... &Itemid=40
Nevím, jak jasněji to napsat. Vycházíš z toho, cos nepochopila.
Pokud v kódu CHS budou figurovat čísla a písmena, kódy budou vždy podobné, ať tu bude kolik chce organizací. Bohužel kytičky a ptáčky neumíme tetovat a registrovat.
Vznesla jsi dotaz, tak ti odpovídám, nemám v plánu diskutovat. Ty jsi mi radši neodpověděla. Doporučila bych ale přestat urážet lidi okolo jen kvůli tomu, že jsi něco slyšela aniž by sis to ověřila.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod Schecke » So Bře 01, 2014 11:33

Taky jsem se chtěla, zeptat, že pokud tedy členům zakazujete být zaregistrovaní v našem klubu načež je ze ZO "vyhazujete", proč to nemáte zapsáno ve stanovách? To vám asi takto dlouho procházet nebude, je to diskriminace. My samozřejmě schvalujeme členy registrované i u vás.
Pokud na to budete chtít použít omluvu, že my si zase nepřejeme vaše členy na výstavě, tak je na to lehká odpověď. Naše výstava je klubová, tedy na ní mají být přítomni všichni chovatelé registrovaní v klubu a ostatní mohou vystavovat pouze pokud to jako klub schválíme.

jo a pokud jde o to tetování...tetovat ptáčky možná neumíte, ale mohli jste si alespoň vymyslet vlastní znaménko jako třeba: MB14-01 nebo MB14*01 nebo MB14>01 a ne MB14/01
Ono se toho dá vymyslet víc než jen obrátit naše registrační čísla a udělat z toho svoje. Ale já jsem ráda, alespoň se v tom lidi lépe vyznají, když to máme tak podobné. Ale o tom nemá smysl diskutovat.
Spíš popřemýšlejte jak napíšete do stanov to, že diskriminujete naše členy aby vám to prošlo na ministerstvu...

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod Schecke » So Bře 01, 2014 17:39

a pokud jde o ty pomluvy, které jsou jen fejkovní tak co mi řeknete na toto:
Napsala to chovatelka nově i činčil ze ZO naší chovatelce, když si od naší chovatelky chtěla koupit samečka:
Aha, to ale asi nechápe pojmy. Oficiální PP je vydáván oficiální organizací pod svazem ČSCH. Což Váš klub není, je to pouze OBČANSKÉ ZDRUŽENÍ, nikoli organizace, viz. zkratka o.s., vedené pod MV. Oficiální PP vydává CHS, což je oficiální chov. stanice, s chovem a označování CHS může začít až poté, co získá certifikát od svazu chovatelů. Což je ČSCH a to pod sebou žádné o.s. nemá. Můžete si to vyhledat kdekoliv. To, že je někde založeno o.s. chovateli, kteří nejsou pod ČSCH a potvrzují si a akceptují papíry mezi sebou neznamená, že jsou oficiálně platné a uznatelné všemi organizacemi pod ČSCH. Chovám také králíky a mám CHS již dlouho a toto mám opravdu dobře zjištěné. Což to je pasé, děkuji za zprávu nemusím se rozhodovat a samečka si nezamlouvám. Děkuji. M.

Milá paní M. asi neví, že ZO ČSCH je občanské sdružení stejně jako ČČK.
důkaz:
DIČ: CZ00443204 Právnická osoba
Obchodní firma / název:
Český svaz chovatelů, občanské sdružení
Sídlo: Maškova 1646/3
PRAHA 8 - KOBYLISY
182 00 PRAHA 82

takže bych byla ráda kdyby chovatelé ZO přestali o našem klubu a oficiálnosti PP lhát. Děkuji.

Avatar uživatele
Hanka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: Pá Ún 11, 2011 9:47
Místo/Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod Hanka » So Bře 01, 2014 21:04

Omlouvám se adminům za opětovné vložení textu, ale byla jsem o to požádána p. M. Toto je původní text, který jsem obdržela v emailu.

Aha, to ale asi nechápe pojmy. Oficiální PP je vydáván oficiální organizací pod svazem ČSCH. Což Váš klub není, je to pouze OBČANSKÉHO ZDRUŽENÍ, nikoli organizace, viz. zkratka o.s., vedené pod MV. Oficiální PP vydává CHS, což je oficiální chov. stanice, s chovem a označování CHS může začít až poté, co získá certifikát od svazu chovatelů. Což je ČSCH a to pod sebou žádné o.s. nemá. Můžete si to vyhledat kdekoliv. To, že je někde založeno o.s. chovateli, kteří nejsou pod ČSCH a potvrzují si a akceptují papíry mezi sebou neznamená, že jsou oficiálně platné a uznatelné všemi organizacemi pod ČSCH. Chovám králíky a mám CHS již dlouho a toto mám opravdu dobře zjištěné. Což to je pasé, děkuji za zprávu nemusím se rozhodovat a obrátím se s rezervací k majiteli samečka EDE. Děkuji M.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod ajtik » Ne Bře 02, 2014 11:08

Chtěla bych to tu trochu osvětlit.Chovatelka o které zde píšete není členem naší organizace pouze o tom uvažuje.Již jsem ji vysvětlila že PP je v naší organizaci akceptováno a činčila zaregistrována v registru 3 http://www.zocsch-cincily.eu/domains/zo ... &Itemid=40 což znamenáže její číslo z ČČK je zachováno.Tak jako akceptujeme čísla od chovatelů v registru sdružení činčila LAnigera a Evidence činčil.Nemám víc co dodat.

Avatar uživatele
Hanka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: Pá Ún 11, 2011 9:47
Místo/Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod Hanka » Ne Bře 02, 2014 11:20

Děkuji za vysvětlení. Paní to musel vysvětlit zřejmě někdo ze ZO. Paní nebylo nijak uškozeno, protože nebylo uveřejněno její jméno, proto jakékoliv stížnosti jsou bezpředmětné. Naopak já byla osočována, bylo mi vyhrožováno, byli mi podané klamné informace a byla jsem vyzvána se veřejně omluvit. Nechci nikomu dělat potíže, ani nechci aby se mi někdo omlouval...
Pouze pokud můžu požádat členy ZO, aby se zamysleli, zda mezi sebe přijmou někoho, kdo neumí jednat sám za sebe, řeší konflikty přes 3. stranu, vyhrožuje stížnostmi a ohání se nesprávnými informacemi.
Ještě jednou děkuji

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Český činčilí klub

Příspěvekod minlub » Ne Bře 02, 2014 11:56

Betty, úmyslně jsi upravila znění emailu, neuvedla veškeré informace a zveřejňuješ soukromou korespondenci jiných osob bez jejich svolení. Hanka paní sdělila, že sameček je zamluven a odjíždí do nového domova, čehož se zřejmě týká tebou upravená věta. To, že paní není členem naší ZO sis mohla zjistit na www. Paní poslala upozornění na ZO na tvé chování a obtěžování a bylo jí vše soukromě vysvětleno. Zamyslela bych se, jestli je to seriózní chování předsedy organizace. Několikrát jsem tě upozorňovala, že to sem nepatří a takové věci si máš vyřizovat přes email. Téma zamykám a dořešíme po poradě s ostatními moderátory.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”