Problémy se zuby

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod chovamcoumim » Út Dub 10, 2012 17:44

](*,)

Napomenutí za porušení pravidla č.1 viewtopic.php?f=4&t=4317

Disable adblock

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod chovamcoumim » Út Dub 10, 2012 21:51

Jako za co jak někdo píše nesmysly to nic že,ale pravda je kde?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod minlub » Út Dub 10, 2012 21:54

Tím myslíš co?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod martej » Út Dub 10, 2012 22:02

chovamcoumim napsal:Jako za co jak někdo píše nesmysly to nic že,ale pravda je kde?


Nesmějí se psát příspěvky jen se smajlikama, není to buzerace, ale jde o to, že ten příspěvek nemá vypovídající hodnotu pro nikoho a každý příspěvek zaplňuje místo na servu a tak aby se šetřilo místem, nesmějí se psát příspěvky ,,bezeslov" :-)

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod jasmin » Út Dub 10, 2012 22:37

S tim yotongem jsem to slysela take, rikala nam to tenkrat jina chovatelka v cizine, kde jsem s cincilama zacinala a brala si mladatka.
Ze ho nedoporucuje, at ji nedavam tu bilou kostku, ale vhodne vetvicky, sepiovku a pak pozdeji az mi poradila ta znama, ze vyborna prevence proti prerustani korenu a zubu je ta susena karotka, denne jeden kousek aspon.A ze ten yotong jim prilis zbrusuje predni zuby a pak muzou zacit problemy s prerustanim zadnich.
Ty problemy zubni se projevuji opravdu nejcasteji kolem 2roku, ale nejsou ani pry vyjimky 4mesicni cincilky a bohuzel, ani starsi.Miminku to postihlo az po 6 roce, ale tady bych usuzovala, ze to bylo castyma porodama a byla zhuntovana z nich, berou ziviny apod.Zachranila jsem ji v 6 letech od kozesinoveho chovatele tenkrat.V pozdejsim veku se tedy objevuji take a muze to byt i vekem pozdnim, pricin je hodne.Pokud je to ale geneticky problem, objevi se to do 2let.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod Reňaaa » Út Dub 10, 2012 22:43

Ytong mám v kleci celkem dlouho a žádné problémy jsem nepostřehla :shock:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod jasmin » Út Dub 10, 2012 22:58

Ja, abych se priznala, tak ho tam mam tez, ale nemam z nej dobry pocit.Kdyz vidim, ze ho delsi dobu chce hlodat, tak ji dam vetev.Mam ho tam uz nekolik let, jako tunel udelanej, tak je mi zase lito ho vyhodit

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod minlub » Stř Dub 11, 2012 7:39

lustici napsal:Od známé chovatelky jsem byla odrazována od používání ytog tvárnic, rý jsou příliš tvrdé a činčilám o to rychleji rostou řezáky, proto používám sépiové kosti (přírodní zdroj)

A důvod? Protože hlodají tvrdé rychleji jim rostou řezáky?

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod lustici » Stř Dub 11, 2012 13:35

Jako důvod uváděla, že čím víc tvrdé hlodají, tím rychleji jim hlodáky rostou, aby stíhaly dorůstat,
proto doporučovala sépiové kosti, které jsou oproti ytongu měkké, ale dostačující k obrušování zubů
a navíc je to přírodní materiál.
Větvičky taky dobré, ale pokud nejsou zaschlé, tak s kůry mají občas činči průjem :(

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod Reňaaa » Stř Dub 11, 2012 13:45

S tím ytongem mi to příjde jako dobrá blbost...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod minlub » Stř Dub 11, 2012 13:55

Reňaaa napsal:S tím ytongem mi to příjde jako dobrá blbost...

taky se mi to moc nezdá

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod martej » Stř Dub 11, 2012 13:59

Taky myslím, že v tom až takový rozdíl nebude - já úplně nevím z jakého dřeva mám poličky, ale jsou rozhodně tvrdší jak ytong, do kterého uděláte rejhu jedna dvě a nikdy problémy s přerůstáním neměli. Spíš bych viděla chybu v tom,když mají jen ten ytong a nic víc.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod minlub » Stř Dub 11, 2012 14:02

Souhlasím, to zní mnohem logičtěji.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod lustici » Stř Dub 11, 2012 14:23

...jak jsem koupila, tak prodávám...
prostě jsem na ytong byla upozorněna :)

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod chovamcoumim » Stř Dub 11, 2012 16:33

To je to taky se mi to o tom ytongu nezdá,proto jsem dávala toho smajlíka :shock:

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod Dora » Pá Dub 13, 2012 10:49

Mě teda Ytong vaní z uplně jiného důvodu než je tvrdost.Podle mě zuby rostou furt stejně rychle at se zbrušují více nebo ne, v tom problém nebude.Spíše preferuji přírodní materiály, měla bych strach ze směsí a chemických lepidel, který se při výrobě Ytongu používají.Je to přece jen stavební materiál a tudíž nemůže být řeč o nějaké nezavadnosti po požití.Ale každý má jiný názor.

pufinka
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: Čt Kvě 03, 2012 22:37

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod pufinka » Čt Kvě 03, 2012 22:57

neviete mi poradit co mam robit ked mi veterinar povedal ze zubky nevedel obrusit? pufinka bola v narkoze a nepodarilo sa to.Ja neviem da sa to urobit alebo len nasa ma taku malu papulku?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod minlub » Čt Kvě 03, 2012 23:01

Pokud to veterinář nezvládl, tak bohužel činčilkám nerozumí a neví jak. Je potřeba s ní jít někam jinam. Od kuď jsi?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod jasmin » Ne Črv 03, 2012 10:49

Pokud jsi ze Slovenska, zajed do Brna s ni na Veterinarni Fakultu Palackeho k MVD.r Jeklovi.Je to velky odbornik pres cincily a tyto problemy, to same take Hauptman.Jinde, jak popisujes ji akorat jeste vice muzou ublizit a nemusi to ani prezit, coz takovych pripadu uz bylo dost.Navic cincila potrebuje specilani inhalacni narkosu isufloran, kterou v Brne maji, jina ji muze zabit a je rizikova na srdicko.
Ze Slovenska tam jezdi hodne lidi i nekteri z cele republiky.
Tady mas telefon a v pondeli tam zavolej kdyztak a obejdnej se k nemu, aby tam byl.A nejspis asi bude mit po tomto nepdarenem zakroku co opravovat.:541562368
pohotovost:731878484
Pokud to je spatne a neji, je treba jednat co nejdrive.Kdyz vyuzijes sluzby pohotovosti o vikendu, tak tam maji moznost odborne hospitalizace s vyzivama, je nutne, aby do sebe neco dostala,jinak to do pondelka musis ji krmit sama.Nemlecna kase osmizrnna Nomina oslazena Glukopurem, nebo jeste lepsi naprosto prirodnim sladidlem z rostliny Stevie, staci jedna kapka, nema zadne skodlive ucinky a neni skodliva.Nebo rozdrtit granule a zredit stavou z jablicka, ale nejlepsi je instatni krmeni v prasku primo pro ne pri tehcto problemech, ze ktereho udelas kasi-Rodicare,sezenes u veta, nebo ve veterinarni lekarne, nekteri cincilari zde ho maji i v nabidce myslim.

cincilaak
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Pá Črc 09, 2010 18:15

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod cincilaak » Stř Zář 19, 2012 10:20

Ahoj, mám otázku ohledně rychlosti růstu zubů.... mám činčiláka už 4.den na osmizrnný kaši, sám kvůli poranění tlamy ještě nežere. Horozí už po takovýhle chvíli přerůstání zubů?

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod chovamcoumim » Stř Zář 19, 2012 13:10

Ne tak brzo ne,ale do týdne by měl už něco málo jíst sám,aspoň já mám takovou zkušenost s činčama.

Avatar uživatele
aaki
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: Čt Lis 16, 2006 10:17
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod aaki » Út Ún 19, 2013 9:38

mojej činčile začali prerastať korene na stoličkách. prejavilo sa to tak, že prestala jesť čokoľvek. nechcela jesť ani nič makké. navštívila som moju úžasnú veterinárku - pani Salajovú v Bratislavewww.bennett.sk. až na veterine sa zistilo, že problém je omnoho závažnejší. veterinárka si činču prispala a kompletne ju zrontgenovala. zistila, že má zanesené pľúca, zväčšené srdce a keďže nepapala, narušenú črevnú flóru, čo jej spôsobilo plynatosť. toto všetko tlačilo na bránicu a srdce tlačilo na hlavnú tepnu. činča mala veľmi nízky tlak a veterinárka jej nemohla odobrať krv. okamžite jej nasadila probiotiká, injekcie na rozbehnutie trávenia a lieky na srdce. pravidelne jej pichám injekciu proti bolesti zubov. činča bola veľmi chudá a objavili sa kozí záda (kozí chrbát). pozor! to nebolo od jater (pečene). bolo to spôsobené tlakom srdiečka na pľúca. činčilku som musela začať kŕmiť kašou namiešanou z granúl a rodicaru (rodicare). nechcela to jesť, čiže som ju musela zabaliť do uteráku, aby sa nehýbala, a kŕmila som ju injekčnou striekačkou. teraz pekne papá z lyžičky, lebo už si na tú chuť zvykla. do zmesi granúl a rodicaru jej primiešavam B vitamín, vápnik, lieky na srdce, probiotiká a spočiatku aj hroznový cukor. granule už nepapá, čiže jej dávam zmes sušených listov. na obrus zubov som jej dala kartón a zošity. nič iné totiž nedokáže hlodať. pekne pribrala a kozí záda sa tiež vytratili. je čiperná a spokojná :-)

Avatar uživatele
aaki
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: Čt Lis 16, 2006 10:17
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod aaki » Út Ún 19, 2013 9:40

a ešte pripájam kontakt na činčilárku Lucku Lučeničovú, ktorá mi dodáva krmivo - rodicare, zmesky listov, atd. má všetko: lucia.lucenicova@gmail.com

misa.vod
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: Čt Lis 27, 2008 20:54
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod misa.vod » Pá Ún 22, 2013 14:02

Tak už i my musíme bohužel řešit zoubky :( včera jsem si všimla u jedné samičky, že dlouho přežvykuje jídlo, pacičkou si občas přejela po pusince a jednu stranu na bradičce má mokrou. Nějaké doporučení na veterináře, který by jí pomohl na Praze východ či v Praze?
Zajímalo by mě, kolik mě to bude přibližně stát.
Dalším problémem je, že samička je asi rok se samečkou, nýbrž tedy to vypadá, že březí není. Ale kdyby byla, hrozí nějaké riziko?
Všem děkuji

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod Terezka » Pá Ún 22, 2013 14:23

V Praze doporučuju doktorku Lietavcovou nebo Chylíkovou. Lokalita je bohužel Hůrka a Bílá Hora. Zákrok se muže vyšplhat ke 2 tisícům korun. Kontroly samozřejmě méně, do 500.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”