Nejí seno

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Sabinne
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Kvě 22, 2011 8:59

Nejí seno

Příspěvekod Sabinne » Čt Zář 22, 2011 17:22

Ahoj,mám činčilku samičku 5 měsíců a je velmi vybíravá v jídle...asi ji krmili jen směskama a je zvyklá na pamlsky,ale dávám jí jen granule a seno. Teď jí málo sena. Koupila jsem druhé jestli to nebude značkou,ale ani to druhé jí moc nešmakuje...vždycky sní jen několik stébel a pak to seno podupe...nevím,jestli mám zkusit další druh...nebo co mám dělat? Poraďte prosím :)

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Zář 22, 2011 17:25

Ahoj, jaké značky dáváš?

Sabinne
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Kvě 22, 2011 8:59

Příspěvekod Sabinne » Čt Zář 22, 2011 17:28

saskie napsal:Ahoj, jaké značky dáváš?

Před tím jsem dala Apetit,nechtěla ho a tak jsem koupila jiné,neznačkové. Je tam napsané CHOV-SERVIS Náměšť nad Ostravou. A připadá mi,že víc voní než to Apetit a je jak domácí seno.

Sabinne
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Kvě 22, 2011 8:59

Příspěvekod Sabinne » Čt Zář 22, 2011 17:29

Teda ne Apetit,ale Tukan,promiň.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Zář 22, 2011 17:45

Já dávám Pan Malina a JR Farm s ostropestřem. Vždycky, když dám do seníčku, jdou ho trochu zbaštit, ale pak už na něj většinou také dlabou. Ale když seno voní a vůbec činčilku nezajímá, tak nevím no, seno potřebuje kvůli zažívání a zoubkům. Možná bych ještě zkusila jiné, ale pokud ji seno opravdu vůbec nebude zajímat (stejně ho dávej, trošičku asi sní, i když ji nevidíš), dávala bych též granule complete od Verele Laga. A cokoli s vysokým obsahem vlákniny, třeba sušené rostlinky. Pokud jí bavěj větvičky a cokoli na hlodání, tak zoubky snad také nepřerostou.

Sabinne
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Kvě 22, 2011 8:59

Příspěvekod Sabinne » Čt Zář 22, 2011 17:57

Jojo,Verse laga complete teď právě dojedla :)...koupím jí je znova.Jo,s hlodáním fakt problémy nemáme...:D už asi po 4 jí přivazuju žebřík z dřívek,který je pověšený na šnůrkách,ale vždycky ho rozkouše...asi ho tam nechce a teď už jsem sí ten žebřík nechala rozsypaný,protože to nemá cenu a ona stejně okusuje ty paličky z něj. Má taky minerální kámen a když ji pustím,zkouší hryzat skoro všecko,co potká...:D Musím na ni dávat pozor...:)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Zář 22, 2011 18:14

Tak to je jí hej :D
A to, že něco likvidují, myslím, že to není, že to tam nechtěj, naopak jim to přijde zjímavé :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Zář 22, 2011 18:21

Bohužel seno je na prevenci přerůstání stoliček- na ty jakékoliv věci na okus či granulky nepomůžou. Seno určitě dávej, aspoň trochu si vezme, střídej jí různé druhy bylinek a dej jí sušenou mrkev- ta jí nutí žvýkat a používat právě stoličky. Nejlépe sušenou doma :wink:

lucy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: Po Srp 08, 2011 16:54

Příspěvekod lucy » Čt Zář 22, 2011 18:24

Tak to mi nemáme problém se senem, ale s granulema,moc jim nechutnaj...

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Zář 22, 2011 20:54

Tak lepší je, když baští seno a nejedou jí granule než naopak. A mrkev určitě.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Zář 22, 2011 22:15

Seno je nejen na prevenci prerustani stolicek, ale hlavne proti prerustani korenu zubu, coz je u cincil nejhorsi problem a neresitelny pak.
Ja pouzivam znacku Malina, Vitacraft, nebo Gimborn, stridam je.Urcite si zvykne na seno, neboj.A Saskie ma v obchudku prima krmeni, kde jsou i stebla a koreny karotky atd., coz je velmi dulezite, jako prebence prerustani korenu a stolicek tez.Dalsi vyborna vec proti prerustani korenu a stolicek je nasusit kousky karotky v troube ted uz a denne davat jeden kousek.Nuti ji to zvykat, jako zvykacku a je to super prevence proti prerustani hlavne korenu zubu, pokud to neni dane spatnou genetikou, coz byva vetsinou ale spojene i se zuby.

Avatar uživatele
Schelbinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Út Říj 30, 2007 17:03
Místo/Bydliště: Bdín;okr.Rakovník

seno

Příspěvekod Schelbinka » Pá Zář 23, 2011 8:41

Mám štěstí, že mám teď domací seno. Dříve jsem ho také kupovala a vůbec jim nechutnalo :( Teď když jim dám domácí jen se po něm zapráší :D Granulky taky moc nemusíme, ale jak kdy, protože někdy je snědí všechny a jindy jich sní jen půlku...

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Pá Zář 23, 2011 10:25

Zkus značku sena Pan Malina, po tý se u nás vždycky zapráší. Taky bych zkusila dávat jí toho sena míň a třeba během dne přidat. Mě se ten systém osvědčil na seně i na granulích.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Pá Zář 23, 2011 10:29

my bereme seno od koní,když jim dám čerstvé,snědí během dne tak půlku seníčku,ale pak už několik dní se toho ani nedotknou,netušíte proč? :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Pá Zář 23, 2011 13:03

moji sní jen seno pan malina a jihočeské šumavské.Dávám jen trošičku ačasteji,jinak to jen vytahají.

Avatar uživatele
Jerryno
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: Pá Srp 05, 2011 13:54
Místo/Bydliště: Okr.Nove Mesto nad Váhom

Příspěvekod Jerryno » Pá Zář 23, 2011 16:05

tak tej mojej som raz dala seno a ani raz sa ho nedotkla.Vadí to?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Zář 23, 2011 23:11

Pokud neji seno, tak to vadi, ponevadz je potreba kvuli spravnemu traveni a zazivani a hlavne take na prevenci prerustani stolicek a korenu zubu.Davej ji denne platek ususene karotky, aby byla nucena zvykat, kdyz seno moc neji, ale cincilky seno miluji, zalezi asi na znacce.Nam se osvedcilo od Maliny, Vitacraft, Gimborn

Avatar uživatele
Jerryno
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: Pá Srp 05, 2011 13:54
Místo/Bydliště: Okr.Nove Mesto nad Váhom

Příspěvekod Jerryno » So Zář 24, 2011 8:02

dík

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

seno

Příspěvekod Jitka Řeháková » Po Zář 26, 2011 10:13

Amy je ze zveráče, sena měla málo a nebo žádné - to je zlé, jak je již psáno, seno je třeba v každém případě pro zuby. Po roce po pořízení Amy jsem musela na broušení zubů na Hůrku, následně ještě na jednu. Amy dávám seno (Žoli bez problému ) a zatím bobkuje normálně, žere jak divá, určitě jí pomohla jednak tta korekce a jednak to že baší seno. Dávám jim do sena sušené bylinky Darwin, takže ho provoní a tím, že je hledají, zkousnou i seno. Fakt je důležité :wink:

Avatar uživatele
Jerryno
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: Pá Srp 05, 2011 13:54
Místo/Bydliště: Okr.Nove Mesto nad Váhom

Příspěvekod Jerryno » Út Zář 27, 2011 15:18

díky za rady.Lebo to prvé seno čo som jej dala bolo od jednej mojej babky a tá ho mala v stodole alebo čo je to A to sa jej nelúbilo.A teraz som jej dala seno od druhej babky a tá ho mala v takej búdke kde bolo sucho a teplo.A to jej baští.Tak neviem prečo sa jej to prvé nepáčilo.Či je to tým že to druhe bolo v tom teple a suchu a má lepšiu chuť.Neviem :roll: .Ale hlavné je že jej chutí.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Zář 27, 2011 16:30

Mají rádi hodně suché, aspoň se to píše :D Každoádně nikdy ne nedosušené či navlhlé. Ale to dá rozum, že jo.

Avatar uživatele
Jerryno
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: Pá Srp 05, 2011 13:54
Místo/Bydliště: Okr.Nove Mesto nad Váhom

Příspěvekod Jerryno » Út Zář 27, 2011 16:40

jo jo.Lebo moja babka to mala v tej búde aj niekolko rokov takže sa velmi dobre vysušilo.Pretože ho nepoužívala lebo už nemajú zajace a druhá od ktorej jej to nechutilo tak tý maju zajace takze vzdy maju nove tak toto viac suche jej smakuje viac.No vlastne uplne lebo toho prveho sa ani nedotkla.

Avatar uživatele
KUBA
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: Stř Ún 16, 2011 23:14
Místo/Bydliště: SKALICA- Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KUBA » Út Zář 27, 2011 19:51

Ani mne v lete moc nejdli seno,ale už ako sa schladilo seno mizne ostošesť. A to mám stále to isté.

Avatar uživatele
Jerryno
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: Pá Srp 05, 2011 13:54
Místo/Bydliště: Okr.Nove Mesto nad Váhom

Příspěvekod Jerryno » Stř Zář 28, 2011 16:15

Aj u mňa.Už ziedla štvrtinu.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”