Seno

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Katerina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: So Bře 05, 2011 17:43
Místo/Bydliště: Pardubice

Seno

Příspěvekod Katerina » So Bře 05, 2011 22:02

Mám menší problém ...koupila jsem si seno a zjistila jsem dýl že je celý prolezlí molami . Tak jsem to vyhodila..ale od tý doby se jich nemůžu zbavit.. nemáte nějaký nápad jak na to? Nebo nevíte co dát do sena aby se tam nevyrojily?

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Seno

Příspěvekod Wulfina » Ne Bře 06, 2011 8:27

Ahojky, kup takovej ten polštářek na potravinové moli od Raidu, pak činčilu přestěhuj do přepravky a dej ji třeba na chodbu a zavři za ní dveře, kup od Raidu sprej a létající hmyz a celou místnost vystříkej, klec vykliď a ve vaně jí umej, omyj větve, domek... všechno dřevo pak nech vyšušit na topení... až to budeš všechno mít, tak místnost, kterou si vystříkala nech dobře vyvětrat a vše vrať do normálu :wink:

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Ne Bře 06, 2011 9:03

Hlavne treba zistit z kadial idu, z kadial vylietavaju.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Bře 24, 2011 5:49

Moli jsou pořádný prevíti. Už je to ouki??

Disable adblock

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Bře 24, 2011 13:26

nám se doma osvědčily lepící papírky na moly, on je právě, jak už bylo napsáno, problém spíš zjistit, odkud lítají a kde se množí :roll:

Cimo
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Pá Dub 22, 2011 11:58
Místo/Bydliště: Slovenská Republika

Příspěvekod Cimo » Út Kvě 03, 2011 9:54

prosim vas som len zaciatocnik ale chcem sa spitat ci davate cincilkam nejake presne davky jedla v urcenych hodinach alebo maju mat vy myske a sennicku jedlo stale... dakujem za odpovede :oops:

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Út Kvě 03, 2011 10:21

Dospělým činčilkám dávám granulky i seno k dispozici neomezeně. Mláďata se občas mají sklony přežírat, ale je to opravdu málokdy.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Kvě 03, 2011 10:24

Granulky dávám aby měli vždy plnou misku- večer nasypu,ráno když není dám znova.
Seno když mají neomezeně mám zkušenost že ho pak spíš roztahají a počůrají- pak je nechám 1-2 dny bez sena a příště ho vyberou všechno :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Kvě 03, 2011 10:50

dopourčují se 3 polévkové lžíce granulí a hrst sena. Já mam velké misky a granule jim nechávám neomezeně a seno dávám dvakrát - třikrát denně po malém množství, protože když jim ho dám najednou, roztahají ho po kleci a počuraj :-(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Kvě 03, 2011 10:56

Seno by meli mit kazdy den dostatek, je to prevence proti prerustani stolicek a korenu,taktez granulky pro cincily a ty davam neomezene, nedavkuju, ponevadz obycejnyma granulema se cincila vetsinou precpavat nebude, ale ji je, jen kdyz ma hlad.Ale do misky je davam vecer a asi odhadem vrchovatou polevkovou lzici pro jedniu cincilku.A pak uz jen same vhodne mlsky a obcas, jako kustovice cinska-goji jeden kousek dvakrat do tydne, susene bylinky obcas trocha,denne sipek suseny,obden platek krizalky jablka,denne kousek susene karotky-taktez vyborna prevence proti prerustani korenu, ale karotku dobre oplachnout vodou a oskrabat,nakrajet na kolecka a dat ususit.Zadne orechy nikdy, ani slunecnicova semena,zadne smesky, byt jsou nabizene specilane pro cincily v obchodech.Jako zdrava alternativa smesky davam cincile ke granulim kulicky 2-4 od Vitacraftu denne Vitacraft Adult vitaminove kulicky zelene pro cincily,krmim granulema White Mollen Country-Line pro cincily.V tematu stravy vhodne urcite najdes jeste hodne veci, ktere obcas muzou, ale obecne plati, mene znamena vice u cicnil

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Kvě 03, 2011 11:07

Činči se buděj několikrát denně, aby šly schramstnout nějakou tu granulku (obzvlášť těhotné a kojicí maminky), takže rozhorně by měly mít možnost baštit, kdy maj chuť, ale večer jim misku umejt a dát nové. Je děsně sladký, když Daleík rozespalej sedí u misky a dlabe. Když mě vidí, dělá jako že chce ven, ale spí u toho :lol: , takže musim zmizet a do dvou minut už chrupká v pelíšku :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Kvě 03, 2011 11:16

Samozrejme, ze musej mit k dispozici granule a seno i pres den.:-)Ja jen vzdy vecer vyhodim zbytky, nekdy i po dvou az trech dnech, vymeju a dam nove.Mam to vychytane tak, ze vecer nasypu vzdy tolik, aby vydrzelo krmeni zase az do druheho dne dovecera.Nekdy ale vydrzi i 3dny:-)

Cimo
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Pá Dub 22, 2011 11:58
Místo/Bydliště: Slovenská Republika

Příspěvekod Cimo » Út Kvě 03, 2011 21:51

velmi moc vam vsetkym dakujem za rady :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Kvě 03, 2011 22:28

jasmin napsal:Seno by meli mit kazdy den dostatek, je to prevence proti prerustani stolicek a korenu

Dávám dostatek, ale už mam odkoukaný jak která klec to seno žere a rači dam třikrát denně trochu, než vrchovatě jednou a stejně to nesežerou :-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Kvě 03, 2011 22:55

Ja taky nedavam vrchovate:-), ale tak, aby kazdy den mela.Seno je take potrebne na spravnou funkci zazivani.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Pro 05, 2011 10:53

Včera jsem koupila seno s mátou peprnou od firmy Limara. Jenom mě zajímá jestli nebude vadit ta máta, má léčivé účinky atd., ale jestli nebude vadit, že budou tohle seno s mátou dostavat každý den. Přece čeho je moc...

Seno jinak krásně voní, vypadá dobře, myšákům chutnalo. Od tehle firmy kupuji často seno, naposled s kopřivou a taky mělo úspěch. :)


Jinak omlouvám se, že tady píšu, ale nechtěla jsem kvůli jedné otázce zakládat téma.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Pro 05, 2011 10:55

Já myslím, že by to v ničem vadit nemělo.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Pro 05, 2011 22:37

nevadi.Kdyztak muzes koupit jeste klasicke obycejne a michat napul:-)

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Po Pro 12, 2011 10:02

Ja dávám seno denně,ale jen trochu,aby ho vyjedli,jak dostávali více tak bylo počůrané a roztahané po celé dně.a granulek mají plná korýtka,jak vyjí dostanou další,ale myslím že se nepřežírají :D

Avatar uživatele
nikolpn
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: Ne Led 01, 2012 21:48
Místo/Bydliště: Kraslice

Příspěvekod nikolpn » Po Led 30, 2012 22:17

Chci se zeptat máte někdo zkušenost s tím alpským senem od vitakraftu??

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Led 30, 2012 22:53

Jo, to beru a je vyborny.Ale zalezi na tom, kde a jak ho skladuji, koupila jsem jednou nekde ve zveraci a doma zjistila, ze bylo divne citit a proste zatuchle, ponevadz bylo zrejme dlouho a spatne skladovano asi ve vlhku.Jelikoz jsme ho brali nekde ve strednich cechach po ceste, uz je to dlouho, tak jsem ho vyhodila.Bohuzel neni zrovna nejlevnejsi:-(, jinak bych jim ho sla vratit.

Avatar uživatele
nikolpn
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: Ne Led 01, 2012 21:48
Místo/Bydliště: Kraslice

Příspěvekod nikolpn » Út Led 31, 2012 17:08

No dávali jsme jim pana MALINU ale oni to nechtějí asi už jsou rozmlsaný.... :D ale to od vitakraftu jim teda chutná :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Led 31, 2012 18:12

No u nás jel pan Malina,ale potom jsem přes Wulfi dostala pytel sena od koní a to jim teda jede! mam ho už od listopadu a vždycky se na čerstvé večer těší a hned se do něj pustí.Je uplně žluté a velká stébla a krásně voní.Zatím neomrzelo,jako všechny ostatní.ikdyž ten vitakraft jsem nezkoušela, je na mě moc drahé :oops:

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Příspěvekod veronika32 » Út Led 31, 2012 18:45

ahoj alpske seno od vitakraftu nekupuj,je to hnus,doporucuju vita verde s pampeliskou,mtou koprivami.nebo taky neture diner od vitakraftu.

Avatar uživatele
nikolpn
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: Ne Led 01, 2012 21:48
Místo/Bydliště: Kraslice

Příspěvekod nikolpn » Út Led 31, 2012 23:00

To vitaverde jsme dávali taky a taky jim chutnalo,ale ted jsme chtěli vyzkoušet ten vitakraft..a proč je to hnus?

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”