Vaření

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Vaření

Příspěvekod Kobylatko » Čt Ún 14, 2013 15:42

Tak holky pochlubte se,vaříte ?Já jen občas a to spíš jen polívky ale né z pytlíku hezky podle vlastní chuti a pořádně si s nima vyhraju :D .Vaření zatím přenechávám tatínkovi od přítele,je ševkuchař.Jak třeba poznáte že máte uvařené vajíčko?Já ho vyndám z vody na lžičku a musí okamžitě oschnout a je 100% uvařený :D .

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaření

Příspěvekod Terezka » Čt Ún 14, 2013 20:41

Tak já vařím normálně. Nesnáším instatní srágory a hotová jídla. Potrpím si na domácí nešizené. Je tedy pravda, že českou klasiku úplně neovládám jako třeba poctivou svíčkovou, roštěnou, guláše, ale s receptem dávám asi všechno. Ráda peču sladký, koláče, dorty, muffiny. Čemu se vyhýbám, tak složitějším úpravám kvalitního masa, nerada bych to zkazila :).

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaření

Příspěvekod tarja666 » Čt Ún 14, 2013 23:12

tak já jsem teda děsnej antivařič. Né, že bych to neuměla, zatím si nikdo nestěžoval, ale nebaví mě, jak u toho člověk stráví 350let a pak se to za 5 minut "sežere". A ještě je z toho akurát halda špinavého nádobí. Bydlím na privátě, takže to musím umýt hned, protože pak na nás spolubydlové hází významné pohledy a to mi dycky zkazí chuť. Mám ráda pohodku po jídle :)
Navíc na to ani nemám čas, když strávím půl dne ve škole a pak abych ještě něco vařila #-o nic pro mě...
Takže já se živím těma kravinkama ze sáčku a chleba na oběd u mě taky docela fičí :lol:
Nejhorší je, že už jsem i nějak přestala stíhat chodit do menzy, takže můj jídelníček je poslední dobou opravdu děs běs...
Ooobčas se ale stane, že mě přeci jen chytne vařící nálada a něco tak splácám :D tak třeba to chce ještě chvilku času a jednoho dne mě to začne bavit. :lol:
Svíčkovou a podobné specialitky jsem zatím nezkoušela, ale ráda bych se to jednoho dne naučila, jelikož to je moje nejoblíbenější jídlo :x

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Vaření

Příspěvekod chovamcoumim » Pá Ún 15, 2013 13:11

tak to já vařím by se dalo říct od desíti sice složitější jídla českou klasiku později,ale baví mě to a ráda experimentuji s chutěma a ráda peču,baví mě to zatím.Dost let jsem byla vegan ale vařila jsem normálně masitá jídla jen je nezkoušela a rodinka se dost divila že to chudná dobře :lol: Teď už maso jím a skoro vše,s přibývajícími roky mi už saláty a ovoce k životu moc nestačí :D

Disable adblock

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Vaření

Příspěvekod Kobylatko » Pá Ún 15, 2013 13:51

Též mě to moc nebaví ale třeba se to časem poddá :D .Taky většinou vařím ty jednodušší,polívky,obalený a přírodní řízky,smažený sýr...a taková ta klasika na složitější si netroufám mám strach že bych to skazila :lol: .A pak pečení to mě baví až na krizové chvilky kdy je toho moc a máte chut s tím praštit :lol: .

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Vaření

Příspěvekod Lenca » Pá Ún 15, 2013 16:46

Já radši peču než vařím, je mi ještě máálo (21 :D ) ale vařit jsem musela tak nějak pravidelně od 17, mama se od nás odstěhovala..Maso jsem nejedla,ted rok jedla,ted ho zase nejim :D ale vařila jsem ho pro tatu a ted pro přitele. Co jako fakt neumím je svičkova,jednou jsem ji vyzkoušela a chutnalo to jen jako smetanova omačka se zeleninou,od svičkove to mělo daleko,ale jinak to pry bylo dobry :lol: ale muj jidelniček se vetsinou sklada z rohliků se syrem #-o ..A přitele vyženu do menzy na teply jidlo.Přes zkouškovy temeř nevařim,když je čas,tak vařim no. Všem chutna,ale mně ne :D přijde mi vždcky to jidlo chutově uplně stejne,jako delala vždycky mama :D dam sousto do pusy a bleee,to chutna jak od mámy :lol: a včichni okolo mě bagrujou,ale ja nemužu :lol:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaření

Příspěvekod Wulfina » Pá Ún 15, 2013 19:50

Vařim, peču, ale nebaví mě to... :lol:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Vaření

Příspěvekod Lenca » Pá Ún 15, 2013 20:37

mně nebavi mýt to nádobí po vaření, fakt vopruz :D

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaření

Příspěvekod tuta » Pá Ún 15, 2013 21:58

A já dneska vařila rajskou. Synátor mlaskal a já s mužem jsme dělali rajská blééé ale taky jsme ji snědli... A v neděli asi budu vařit koprmajdu (blééé) ale snad si klouček pochutná... Nějak poslední dobou nechce jíst :roll: už potřebuje každý den něco jinýho, zítra mu k tý rajdě dám trošku květáku a brokolice z mrazáku a to by bylo aby zase nemlaskal...

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Vaření

Příspěvekod Kobylatko » Pá Ún 15, 2013 22:05

Tak u nás se ted furt dělá kuřecí a už je to taky mazec chtělo by to nákou upravu ale aby to jedli všeci bo ten chce to,ten zas tohle další tamhleto :lol: .Jo no to nadobí je zatrest nechce se ti další den taky né a pak to udělat musíš bo se to furt množí už sme říkali že pořídíme papírový tacky a pak s nima rovnou do popelnice :lol: .

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Vaření

Příspěvekod Lenca » So Ún 16, 2013 8:17

Naší mámě jednoho dne ruply nervy a rozhodla se,že už vařit nebude :lol: (vydrželo ji to jeden den) my jsme koukali,jako cože to neni obed?co budeme jist? Ona totiž denně vařila 3 jídla - tátovi maso, mně bez masa, brachovi bez lepku...takže se ji ani moc nedivim,že ji to přestalo bavit a ještě já nechtěla dva dny za sebou stejny jídlo, bracha taky ne a tata to snědl za jeden den, takže vařila každy den :D strašna představa!

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaření

Příspěvekod Wulfina » So Ún 16, 2013 8:48

Třeba dneska vyrábim klasický těstovinový salát s kuřecím masem a buchtu s karamelovým krémem... nic složitého, ale dobrýho :)

Avatar uživatele
KARBURAToR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Ne Led 13, 2013 22:30
Místo/Bydliště: Opava

Re: Vaření

Příspěvekod KARBURAToR » Stř Kvě 01, 2013 22:29

Sice nejsem holka, ale rád se zapojím do diskuze :) Mě vaření baví a nebojím se říct, že to umím :lol: Svíčková je asi stejně složitá, jako řízek. Fakt na tom nic není...
A pokud se s tím nechce nikomu drbat, tak se dá koupit mražená zeleninová směs na svíčkovou. Není to sice jako čerstvá zelenina, ale urychlí to přípravu nejméně o půl hodiny :)
Ještě do omáčky přidávám trochu chilli, protože miluju tu kombinaci jemné smetanové chuti a pálivého chilli :)
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 8629_n.jpg

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaření

Příspěvekod Wulfina » Čt Kvě 02, 2013 11:50

Heleď, můžu ti v klidu říct, že Péťa (můj skoro choť) vaří líp než já a baví ho to a to o 100% než mě :D
Vy chlapcí, když chcete, tak prostě umíte :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaření

Příspěvekod Terezka » Čt Kvě 02, 2013 22:36

Chlapi totiž vaří, protože chtějí :-). Ženský bohužel většinou vařit musí, tak je to spíš povinnost než zábava. Taky ráda vařim, spíš tedy objevuji nová jídla. Ale to proto, že nemusím vařit denně.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Re: Vaření

Příspěvekod silva » Ne Kvě 19, 2013 18:04

Teď jsem na tom tak, že vařím podle hledisek: rychlé, finančně přijatelné a nejlépe z jednoho hrnce, ať si každý nabere kdy chce. Takže to ve všední dny vypadá asi takhle: rizoto, francouzské brambory, těstoviny s čímkoliv, mexické fazole, čočka a oblíbené polévky špenátová a mléčná kyselajda (jako koprovka, ale bez kopru). V době maturit víc nedám :D .

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Vaření

Příspěvekod Kobylatko » Po Srp 26, 2013 18:33

Čauky chtěla bych se zeptat jak čistíte nebo jak vyčistit keramickou kovičku na čaj a kávu bo po čase se to v tom hrdle usadí a já pořád přemýšlím jak to z tama dostat.Normálně to čístívám vařící vodou a kyselinou citronovou a pak špejlí a drátenkou to tam štourám :lol: .Tak bych se chtěla zeptat jestli to jde nějak jednodušeji :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaření

Příspěvekod Wulfina » Po Srp 26, 2013 19:05

Nečistím, koupím novou...
Začala jsem používat skleněné džbány :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Vaření

Příspěvekod Kobylatko » Po Srp 26, 2013 19:21

No to je taky džbán ale keramický akorát ten sosák se blbě čistí .Varnou konvici též kupujem novo když už ta stará vyčištit nejde . :D

Avatar uživatele
KARBURAToR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Ne Led 13, 2013 22:30
Místo/Bydliště: Opava

Re: Vaření

Příspěvekod KARBURAToR » Út Srp 27, 2013 20:23

Wulfina napsal:Nečistím, koupím novou...



Postupoval bych stejně... než se s tím sr*t, tak radši obětuji pár korun :lol:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaření

Příspěvekod Wulfina » Út Srp 27, 2013 22:54

Přesně tak :lol:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Vaření

Příspěvekod Kobylatko » Po Zář 23, 2013 16:33

Tak sem si předchvilkou udělala utopence bo mám pořád chuť na něco dobrýho :D :lol: .

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaření

Příspěvekod Wulfina » Po Zář 23, 2013 17:22

No, já se nedávno pokusila o punčák... :D
Myslim, že se povedl, jen byl s vanilkovým aroma a rumem, a byl celožlutý, protože v tej naší pr** sehnat punčové aroma a barvivo prostě nelze :D :D

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Vaření

Příspěvekod Kobylatko » Po Zář 23, 2013 17:40

též děláme z rumu,vanil.aroma a místo barviva stačí červená marmeláda rybíz nebo lesní směs nebo tam strčit obojí :D a je to červený :wink:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Vaření

Příspěvekod Lenca » Po Zář 23, 2013 18:28

Jak se dela puncak prosim? :) to nutne musim mit :)

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”