Klec nebo skříňoklec pro činčilu ( hluk ? )

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Christinna
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Pá Ún 04, 2011 1:10

Klec nebo skříňoklec pro činčilu ( hluk ? )

Příspěvekod Christinna » Pá Ún 04, 2011 1:33

Zdravím,
budu kupovat/vyrábět novou voliérku pro 2 činčily a chtěla bych znát vaše zkušenosti s obyčejnými klecovými nebo vyrobenými dřevěnými/skříňovými? Moc se mi totiž zalíbila tato http://tinyurl.com/67dl9rl ( ta patra a žebřík bych zrušila a nahradila velkou větví a dřevěnými poličkami, nízké dno bych asi taky vyměnila za jiné - to neřeším ) - rozměry jsou cca 100x65x140 ( dxšxv ). Hodně jsem si pročítala názory lidí, co tu klec koupili a všichni si ji moc vychvalují, že je velmi stabilní a neviklá se.
Mám u této klec strach hlavně o to, ať nedělá moc toho charakteristického "kovového" rámusu, jak tam budou v noci činčily skákat. Říkám si proto, jestli by nebyla lepší volbou ta dřevěná. I když tam zase můžou hryzat ty dřevěné hrany a tahat za pletivo. Navíc mi u té klecové vyhovuje, že má kolečka a je snadněji přenositelná.
Jednoduše bych raději koupila tu klecovou - vzhledově se mi líbí víc, ale zas ne za cenu toho, že bude x-krát hlučnější než dřevěná. Činčily totiž s námi budou v jednom pokoji. Sice nejsme žádné citlivky - už nám v noci po pokoji řádí ušák, k ránu nás budí papouch a cvrkají nám tu cvrčci :D ,ale neměl by ten hluk být nijak extrémní.
Takže kdo tu má činčily v kleci a má je v jednom pokoji, prosím o vaše zkušenosti :) Díky.

Disable adblock

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Pá Ún 04, 2011 7:44

No my mame činčilu v podobnej kovovej klietke v izbe, kde spime. Vobec nam to nevadi, este nikdy ma hluk ktory zvieratko robi nezobudil, pretože je fakt asi potichu :?: Teda urcite nie uplne, ale nejaky desivy ramus teda vazne nerobi...Myslim si ze je to hlavne tym, ze ma v klietke dost policiek, rur, hamaku, rebrik...a tieto veci zvuk jej skokov tlmia. Na druhej strane, ked ramus robit chce, tak ho robi :D Rano nas cielene budi zhadzovanim misky z najvyssieho poschodia :lol:

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Pá Ún 04, 2011 7:46

Tak já mám teď dvě holky v kleci. Rozměry má sice menší asi 90d,50s a 90v, ale už mi doma stojí skříň na předělávku, protože v té klecí je to opravdu randál a stejně je pro ně malá :) A okusovat asi budou všechno všude :D

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Pá Ún 04, 2011 8:06

to je pravda, hryzt bude vsade vsetko...je jedno ci su to policky v klietke alebo cela drevena skrina :D

Disable adblock

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Pá Ún 04, 2011 9:32

Já si nemohla vynachválit dřevěnou klec, když jsme ji postavili, mimo jiné i proto, že v té dočasné, pro králíka, hryzaly holky do mříží úplně zběsile a dělalo to opravdu strašnej rámus. Jinak mě ještě napadlo... není ta tebou vybraná klec nabarvená? Protože to by činčily určitě neměly, pokud to budou ohryzávat, mohlo by jim to způsobit zdravotní problémy... Já jim kvůli tomu nedala ani seník, co jsem si koupila, protože na internetu vypadal stříbrně (chromově) a když mi ho přivezli, tak jsem zjistila, že je celý černý, takže nabarvený :?. Pletivo máme pozinkované a můžu říct, že do něj nehryžou vůbec, jen se ho trochu přidržují, když šplhají z patra do patra :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Klec nebo skříňoklec pro činčilu ( hluk ? )

Příspěvekod Wulfina » Pá Ún 04, 2011 9:38

Ahojky, tak ti sama můžu potvrdit, že klec, jako taková je snad úplně k ničemu - hlučná bude určitě hlučnější než skříň a nepřistavíš k ní nic... Máme malou skříňoklec a nemůžem si jí vynachválit, navíc i izoluje - nefouká na ně, skříň izoluje od našeho člověčího hluku a naopak a myslím, že činči jsou spokojené, páč ve skříni naleznou tmavé kouty, kam se můžou schovat, navís ze skříně ti padá míň bordelu než z klece...
Teď budujeme skříňoklece a né malé.... Tak snad se jim budou líbit... :wink:

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Pá Ún 04, 2011 16:45

Klec je pěkná do bytu, ale asi není moc praktická na chov činčil. To bys je musela mít moooc hodné. Když začnou běhat, ber to, že váží od 0,5 až třeba 1 kg, no a když se tak trochu rozeběhnou, vše lítá. Je lepší uřčitě škříňová klec, i když vršek by mohl být řešen jako klec, ať mají výhled na všechny strany. Jinak skříň je dobrá, protože je bytelnější a pohltí trochu nárazy a hluk. Já to řešil tak, že jsem koupil klece, ty mám nad sebou, ta spodní je zasazená do takového rámu-skříňky, domácí výroba a vrchní klec není zakrytá, můžeš se podívat do galerie. Když bych si v současné době pořizoval nějakou tu činčilu, tak bych to řešil ještě asi jinak. Je důležité mít docela vysokou podlážku, aby hobliny nelítaly ven. V případě nějakého dotazu písni.

Christinna
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Pá Ún 04, 2011 1:10

Příspěvekod Christinna » Pá Ún 04, 2011 20:08

Díky za všechny odpovědi. Vyrobím tedy nakonec tu skříňoklec, protože opravdu potřebuji, aby dělaly co nejméně hluku.
Davidhr díky, kdyžtak se ozvu, jinak jsem se koukala do galerky, zajímavé řešení těch klecí :-)

Ivissek1985
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: Út Led 26, 2010 13:07
Místo/Bydliště: Volanice

Příspěvekod Ivissek1985 » Pá Ún 04, 2011 20:25

Já si nedokážu představit spát v pokoji s činčilkou :-) já je mám na chodbě z chodby mám zavřené dveře v noci do obýváku a z obýváku za hor je ložnice...do ložnice si nezavíráme..v zimě se ložnice přetápí :-( a kolikrát se jdu podívat co vyvádí jak mě to budí a to mám skříňoklec a voliéru.A je to slyšet,natož je mít v pokoji.

Christinna
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Pá Ún 04, 2011 1:10

Příspěvekod Christinna » So Ún 05, 2011 14:39

My naštěstí s ní nebudeme muset spát každý den. Jde o to, jestli bude rušit spolubydlícího, který tu je asi na 3 dny v týdnu a přespává právě v obýváku, kde budou činčilky. Pokud ano, poputuj k nám.. a pokud to nebudeme moct vydržet ani my, tak hold povalí do koupelny..ještě že ji máme tak prostornou :D

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » So Ún 05, 2011 15:31

No, na koupelnu zase pozor... tam bývá vlhkost a činčily by z toho mohly chytat plísně :wink:

Christinna
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Pá Ún 04, 2011 1:10

Příspěvekod Christinna » So Ún 05, 2011 19:03

Ano, jsem si toho vědoma. Ale jak jsem už řekla - máme opravdu dost velkou koupelnu a pokud se někdo sprchuje, tak max. do 11 večer. Činčila by se přesouvala až tak kolem 2-4 ráno, spolubydla dřív spát nechodí. A prádlo se tam taky nesuší ( max ručníky, ale ty jsou na žebříku - takže prakticky za dvě hodiny suché ). Já myslím, že by to mělo být v pohodě, kdybychom je tam fakt potřebovali občas přesunout. S vlhkostí jsem měla problémy v naší koupelně doma, to byla taková ta klasická paneláková, drželo se to tam hodně :)
Každopádně činčily budou zatím na patře v obýváku a uvidíme. Teď mě ještě napadla jedna věc - je tu někdo, kdo má činčily v patře ? Vypadá to takto http://imb.lide.cz/big/4ccca2e55d99a74412500100.jpg?year=2010&month=10&day=3022&id=97659930 a činčily by byly právě na tom patře u stěny za zábradlím. Zábradlí samozřejmě opletím celé, aby nevyskočily ven, ale jak se schody? Ty celé zakrýt nemůžu, uvažovala jsem, že na ně položím koberec, aby jim to neklouzalo, kdyby chtěly seběhnout dolů. Ale bojím se, ať mi pak z nějakého schodu třeba neskočí dolů ti blázni ( i když zas pod nimi je z jejich poloviny skříňka, takže by asi přistáli na ni ). Mají na to činčily odhad? Třeba ten můj činčilák se dost rozhoduje jestli skočí ze stolu nebo to vezme přes židli, ale stejně jsem na vážkách.

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » So Ún 05, 2011 19:33

Hmm, tak to bych pokud možno neriskovala. Třeba Esmík docela dlouho přeměřuje, než se odváží skočit (i když občas po pokoji taky lítá jak trubka a naráží do věcí), ale Esk je naprostý trdlo, ta by se na těch schodech zmrzačila hned...

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Ún 05, 2011 20:56

Přesně, vyměřujou, když maj čas, ale když jim rupne, běžej hlava nehlava. Jinak nevim, jestli mám ňáký ukázkový činčily, ale když si vzpomenu na pískomily, to byl neuvěřitelnej rambajs, v porovnání s nima jsou činčily svatý.

Ivissek1985
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: Út Led 26, 2010 13:07
Místo/Bydliště: Volanice

Příspěvekod Ivissek1985 » So Ún 05, 2011 21:11

Někde jsem četla že činčilky nedokáží odhadnout vzdálenost....proto se nedoporučují drastické zásahy do jejich obydlí (poličky) a ti moji by byly taky schopní všeho když jim hrábne kolikrát nadávám.... ,,ty jsi ale blbec,, když je činčilák skoro sebevrah a sáče z nejvyšší police najednou na druhou stranu kde nic není :roll:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Ún 05, 2011 21:15

stačí když otevřeš dveře skříňoklece a máš jí výš.oni skočí a chtělí se odrazit od pletiva a skáčou do prázdna.
naši jsou zvyklý že jakmile otevřu tak zalezou na poličky a jsou v klidu,ale nové činčilky musím dávat do nižžších klecí jinak by letěli z vysoka :cry:

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » So Ún 05, 2011 23:04

Do patra bych je nedal. Vše bylo napsáno výše. Já mám v ložnici už skoro třetím rokem dva páry a nemohu říci že bych byl v noci buzen. Spíše naopak jsem nervózní když je moc ticho.

Christinna
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Pá Ún 04, 2011 1:10

Příspěvekod Christinna » Ne Ún 06, 2011 9:45

Já si to právě myslela, že moc odhad na tu výšku nemají. Někdy sice dost přemýšlí kam skočit ale občas jsou jak střelení :D No i kdybychom je měli v ložnici, tak stejně budou na tom patře ( ten pokoj je právě za těmi dveřmi na něm ). Každopádně klec bude zatím v obýváku dole, než to vyřeším. A kdyby byla nahoře v patře, tak bude umístěna úplně u stěny po oknem a to je k zábradlí ještě dobré tři metry, takže nemají šanci se z ní odrazit tak daleko - navíc budu při pouštění otevírat pouze spodní dvířka. Na fotce to asi není tak dobře vidět. Na schody už mám tedy raději koupený koberec po celé jejich šíři a zábradlí celé opletím. Takže nebudou mít kudy spadnout trdlošci jedni :-)

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Ne Ún 06, 2011 10:00

Kdybyste je měli v ložnici za dveřmi, tak by to bylo v pohodě- dveře by se zavřely a veverky by se vůbec ke schodům nedostaly. Že máš koberec na schody ještě neznamená, že si na nich nemůžou pořádně namlátit, řekla bych :wink:

Christinna
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Pá Ún 04, 2011 1:10

Příspěvekod Christinna » Ne Ún 06, 2011 10:34

Zkusíme a uvidíme. Zpočátku můžu sedět na schodech a hlídat je, co budou zkoušet na nich vyvést, možná ty odrazy od stěny by mohly být pro ně nebezpečné :) Ale fakt si nemyslím, že to bude taková hrůza, když je ze všech stran zabezpečím. Pokud by se chovali jak sebevrazi, nechám je samozřejmě dole - i když z tama se na ty schody taky můžou pokoušet vyšplhat :-). V pokoji je pouštět sice můžeme, to bych určitě raději, ale vzhledem k tomu, že tady pořád někdo chodí, musím počítat s možností, že hold můžou proklouznout. Kvůli tomu ani neuvažuji nad nějakou "brankou" před zábradlím, která by je chránila od schodů, protože oni jsou fakt šikovní a proklouznou všude, když chtějí :D
Zrovna jsem se koukala na pár videí, http://www.youtube.com/watch?v=ZxI9307DAq4 ,celkem sranda na to koukat, jak je rychlá :)

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Ne Ún 06, 2011 10:45

Šikovná :D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Ún 06, 2011 11:44

V baráku, kde máme byt, jsou točitý schody a já si vždycky říkám, jak by se asi líbily činčilám. Že asi jo. Po shlédnutí toho videa konečně vidim, jak si to dávaj. Ačkoli na těch nerovnejch by to vypadalo trochu jinak. Problém bych viděla v tom, aby nemohly spadnout/skočit z boku, to by byl průšvih. Ale jinak, dobrá zábava, snad, ale pořád na ně koukat..

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Ne Ún 06, 2011 13:52

Už jsem trochu změnil klece. Klece jsou pořád nad sebou, jen jsem u té skříňky udělal strop, na který jsem dal tu druhou klec, pak jsem je propojil dohromady(vyřízl díry a udělal z prkének průlez), takže to nají jak prolézačku.
Dne se mi snad povede dát fotku, tak se můžeš pak podívat.

Ivissek1985
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: Út Led 26, 2010 13:07
Místo/Bydliště: Volanice

Příspěvekod Ivissek1985 » Ne Ún 06, 2011 14:25

Hezký video :-) nevypadá to vůbec nebezpečně...ale zajímalo by mě jak jim to jde dolů :-)

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Ne Ún 06, 2011 14:28

Ivissek1985 napsal:Hezký video :-) nevypadá to vůbec nebezpečně...ale zajímalo by mě jak jim to jde dolů :-)

Jo, přesně :wink: :D

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”