Darwin Nutrin

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Darwin Nutrin

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 12, 2014 9:44

Včera mi přišlo do ruky tohle nové krmivo, co vy na to?

Nutrin Complete ČINČILA

VŠE V JEDNOM

Technologie výroby krmiva NUTRIN Complete, umožňuje zpracovat nespočet komponent do jedné, nutričně vyvážené granule, která respektuje specifické požadavky činčil a zároveň eliminuje selektivní výběr.

Krmení je jednoduché, přehledné, a vždy víte, že morče dostalo to, co potřebuje.

* Kompletní krmivo Nutrin Complete je vyváženým zdrojem veškerých potřebných živin, vitamínů a minerálů

* Příznivě působí na imunitní a detoxikační funkce organismu

* Tvar, textura a tvrdost granulí Nutrin Complete výrazně podporuje obrus zubů

* Krmivo Nutrin Complete má vysoký obsah vlákniny - 19%

* Lahodná chuť a vůně krmiva Nutrin Complete, je ovlivněna pouze přírodními složkami a obsahem mnoha druhů bylin jako heřmáneku, třezalky, jitrocelu, máty nebo přesličky

* Eliminace selektivního vybírání oblíbených kousků krmiva

* Krmivo Nutrin Complete významně přispívá ke zdravému vývoji zvířete

* Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny příznivě ovlivňují zdravý vzhled kůže a srsti

* Lehká stravitelnost krmiva Nutrin Complete díky jeho sofistikovanému obsahu a technologii zpracování

* Bez konzervantů a umělých barviv

VITALITY

Multikomplex 21 různých surovin krmiva NUTRIN Complete, nabízí široké spektrum látek v přirozené formě, které v kombinaci s 27 přidanými komponenty (vitamíny, minerály, aminokyseliny, lecitin, inulin) jsou základem pro zdravé fungování celého organismu.

PREBIOTIC

Rozpustná vláknina inulin (FOS) a jablečný pektin v krmivu NUTRIN Complete, brání rychlému trávení sacharidů a tuků. V tlustém střevu plní prebiotickou funkci, stimulují aktivitu bifidobakterií a upravují rovnováhu mikroflóry ve prospěch zdravějšího složení. Podporuje imunitní a detoxikační funkce organismu. Tyto faktory umocňuje vysoký obsah pivovarských kvasnic, významný přírodní zdroj celého spektra biologicky aktivních látek, které jsou mimo jiné přirozeným zdrojem MOS.

VLÁKNINA

19% obsah nezbytné vlákniny je dosažen díky kombinaci různých druhů rozpustné a nerozpustné vlákniny (lignocelulozová, jablečná, ovesná, inulin). Spolu se surovinami bohatými na vlákninu (vojtěška, cukrovarské řízky, výlisky z vína, slunečnicové slupky, pecičky z vína, jablečné výlisky), příznivě působení na správnou funkci a zdravý stav střev. Reguluje peristaltiku, usnadňuje průchod střevy a napomáhá posunu chlupů mimo tělo.

PÉČE O CHRUP

U činčil v zájmovém chovu, může docházet vlivem neadekvátní diety k častému problému přerůstání zubů. Vysoký obsah vlákniny, tvar, textura a tvrdost granulí NUTRIN Complete, nutí činčily hlodat a přežvykovat. Zuby se o sebe rovnoměrně otírají a dochází tak k pravidelné redukci jejich přirozeného přírůstku.

OBRANYSCHOPNOST

Obsah prebiotic, způsob zpracování, promyšlená kombinace surovin, různých druhů vlákniny a vitamínů, je prevencí správného fungování střev, jejichž zdraví je základem obranyschopnosti organismu.

LEHCE STRAVITELNÉ

Při procesu výroby krmiva NUTRIN Complete dochází vlivem teploty, tlaku a specifické mechanické energie k denaturaci proteinů, redukují se antinutriční faktory, zlepšuje se chuť a vůně, mění textura, zlepšuje se stravitelnost škrobů a rozpustnost vláknitých složek jejich rozvětvením. Živiny jsou přístupnější trávícím enzymům, zvyšuje se jejich stravitelnost, zlepšuje konverze krmiva a snižuje se zátěž organismu. V porovnání s krmnou směsí, jsou tak denní dávky nížší.

BYLINY

Součástí jedinečné receptury, je minimálně 5% bylin pěti druhů (heřmánek, třezalka, jitrocel, máta, přeslička). Nejen pro svoji chuť nebo aroma, ale především pro své dietetické vlastnosti a významné hladiny biologicky aktivních látek, které v rámci výsledného efektu krmiva, výrazně přispívají k posílení celkového zdraví a prospěchu zvířete.

KŮŽE A SRST

Nízká hladina tuků ze surovin, je doplněna řepkovým olejem s optimálním poměrem omega 6 a omega 3 mastných kyselin, které společně s lecitinem, vitamíny A, C, E, B-komplexu (niacin, biotin,B12) a stopovými prvky, podporují správné fungování pokožky, jako je intenzita dýchání kůže, její měkkost a ohebnost. Důležité faktory pro plynulý růst hustšího a kvalitnějšího osrstění.

ČISTOTA CHOVNÉHO PROSTŘEDÍ

Yucca Shidigera (0,1%) přídávaná do krmiva, obsahuje látky s deodoračními účinky, které váží metabolity čpavkové povahy, redukuje nepříjemný zápach z výkalů a pozitivně ovlivňuje životní prostředí.

BEZ KONZERVANTŮ

Při výrobě krmiva NUTRIN Complete, nebyly použity žádné konzervanty, stejně tak umělá barviva, živočišné složky nebo cukry. Barva je výsledkem kombinace surovin a jejich přírodních barviv ze skupin karotenů, betakyanů a dalších, které jsou významné svými antioxidačními účinky.

AKTIVNÍ VÝZKUM

Naše snaha, založená na aktivní spolupráci s chovateli, veterináři a výživovými specialisty, sledování moderních trendů nebo připomínky konečných zákazníků, se odráží v produkci lepších a lepších krmiv.

TESTOVANÝ VÝROBEK

Krmiva Nutrin byla postoupena dlouhodobému testování u zoologických zahrad a chovatelů.

MODERNÍ TECHNOLOGIE

Příprava jednotlivých surovin a samotná výroba granulí, probíhá na moderní technologické lince od firmy Bühler, jejímž srdcem je dvoušnekový extruder BCTG. Díky velkým možnostem konfigurací techniky a nastavení jednotlivých parametrů procesu, můžeme produkovat krmiva rozličných tvarů a vlastností přesně podle požadavků.

KONTROLA VÝROBY

Důsledná kontrola toku surovin od jejich příjmu až po jejich výstup ve formě úhledných granulí, je uplatňována v koordinaci se systémem HACCP. Výrobní podmínky, legislativní povinnosti nebo pravdivost deklarovaných znaků, je zároveň pod pravidelným dozorem orgánů MZE (ÚKZÚZ, SVSCR).

Krmný návod:

Krmivo Nutrin Complete Chinchilla, je určeno pro činčily. V případě, že toto krmivo podáváte poprvé, změna krmiv by měla proběhnout postupně.V praxi se jedná o pozvolné navyšování krmiva Nutrin na úkor krmiva původního. Nahrazování původního krmiva by mělo proběhnout postupně především z hlediska prevence zažívacích potíží a také proto, že činčily ne vždy nové krmivo okamžitě akceptují. Délka období se tak může lišit od několika dnů až po několik týdnů.

Krmná dávka by se od začátku měla řídit doporučenou denní dávkou krmiva Nutrin Complete Chinchilla, tedy 4 - 6 g na 100 g tělesné hmotnosti. Denní množství je vhodné rozdělit a podávat ráno a večer. Vždy zajistěte neomezený přístup k senu a čerstvé vodě. V případě, že činčila pravidelně nekonzumuje vše nebo není pozorován úbytek sena, je vhodné denní dávku snížit. Spestření ve formě zeleného krmiva, čerstvého ovoce, zeleniny a ohryzu je možné. Veškeré změny, týkající se krmné dávky, by měly být prováděny s ohledem na tělesnou hmotnost, kondici a zdravotní stav jedince.

Složení:

Vojtěška, pšenice, lignocelulosová vláknina, kukuřice, pivovarské kvasnice, sojový protein, ovesná vláknina, petržel, monokalciumfosfát, sůl, jablečná vláknina, heřmánek, jitrocel, třezalka, přeslička, máta, řepkový olej, lysin (0,6%), lecitin (0,5%), vápenec, cukrovarské řízky, výlisky z vína, slunečnicové slupky, methionin (0,2%), inulin (0,2%), pecičky z vína, yucca shidigera (0,1%), jablečné výlisky,

vitamín A 10000 m.j., vitamín D3 1100 m.j., vitamín C 200 mg, cholinchlorid 200 mg, Mn (oxid manganatý) 90 mg, Fe 70 (monohydrýt síranu železnatého) mg, Zn (oxid zinečnatý) 50 mg, vitamín E 40 mg, niacinamid 20 mg, vitamín B2 15 mg, vitamín B6 15 mg, vitamín B5 10 mg, Cu (pentahydrát síranu měďnatého) 8 mg, vitamín B1 5 mg, vitamín K3 0,9 mg, I (jodičnan vápenatý) 0,5 mg, Co (heptahydrát síranu kobaltnatého) 0,3 mg, Se (selenomethionin) 0,3 mg, biotin 0,25 mg, vitamín B12 0,025 mg.

Analytické složky:

Hrubý protein 15%, hrubá vláknina 19%, škroby 20%, hrubé oleje a tuky 3%, obsah anorganických látek 7%, K 1,1%, Ca 0,9%, P 0,6%, Na 0,3%, Mg 0,2%

http://nutrin-complete.com/en/chinchila

>:*B

Mě se to v celku líbí :-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Darwin Nutrin

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 12, 2014 17:52

A další novinka je Brit Animals - Chinchilla

Kompletní krmivo pro činčily s plným obsahem esenciálních vitamínů, minerálů a výživných látek.

Obsahuje lněné semínko, juku schidigera a je bez přidaného cukru. Podporuje lesklou srst, zdravé trávení, chrup a silnou imunitu.

Složení:
vojtěška, pšenice, ječmen, sušená jablka, byliny (kopřiva, pampeliška, jitrocel), pšeničné klíčky, šípky, lněné semínko, mannanoligosacharidy (75 mg/ kg), fruktooligosacharidy (50 mg/kg), extrakt z juky schidigera (45 mg/kg).

Analytické složky:
hrubý protein 16,0 %, hrubý tuk 3,0 %, hrubá vláknina 16,0 %, hrubý popel 6,8 %, vlhkost 10,0 %, vápník 0,7 %, fosfor 0,4 %, sodík 0,05 %.

Nutriční aditiva v 1 kg:
vitamín A 10 200 m.j., vitamín D3 1 250 m.j., vitamín E (alfatokoferol) 70 mg, vitamín C 80 mg, vitamín K 0,1 mg, vitamín B1 1 mg, vitamín B2 2 mg, vitamín B3 6 mg, vitamín B5 3,5 mg, vitamín B6 1 mg, vitamín B9 0,12 mg, vitamín B12 0,02 mg, biotin 1 mg, cholin chlorid 200 mg, zinek 72 mg, železo 40 mg, mangan 54 mg, měď 10 mg, jód 1,8 mg, selen 0,21 mg.


http://www.britanimals.cz/

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Darwin Nutrin

Příspěvekod Annik » Ne Črv 15, 2014 9:41

Wulfi díky za novinky, krmiva vypadají na první pohled docela slušně. Ovšem po bližším prostudování mám pár výhrad. Obě krmiva mají příliš málo vit. A - 10000m.j. (Garvo 16200, WM 30000, Berkel 30000), obě krmiva mají také špatný poměr vápníku a fosforu, ten by měl být okolo 2:1, tady je 0,9% Ca a k tomu 0,6% P (Ca by mělo být min. 1,2%) a u druhého krmiva Ca 0,7% a P 0,4%, což už je příznivější poměr, ale stále ne ideální, i když to splňují málokterá krmiva bohužel (Garvo Ca 1,32% a P 0,49%, WM Ca 2,9% a P 0,9%, Berkel je na tom už hůře Ca 1% a P 0,7%)
U Nutrinu taky pozor na mátu, snižuje tvorbu mléka. V Rakouských Paradise je jen s olejem z máty, který tuto vlastnost již nemá ;) Dalo by se to rozebírat ještě dál, ale tohle jsou takové první znaky, hned po obsahu vlákniny a tuků, podle kterých se dá posoudit kvalita krmiva ;)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Darwin Nutrin

Příspěvekod Wulfina » Ne Črv 15, 2014 21:34

Tak rozebírej :)
Já se vyznám v psích mňaminách, ty činčilí nechávám na prodejcích :)
Jojo o mátě vim - tu mi dobrovolně ani nechtěj... :roll: Radši meduňu...

Disable adblock

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Darwin Nutrin

Příspěvekod Jitka Řeháková » Ne Črc 27, 2014 10:57

Ahojte, jsem tak trochu v koncích s granulema pro moji činčilku Amy ( háčky na stoličkách ), zdálo se mi, že po Vitakraftu menu pro mrňata jsme vydrželi déle, ale ouha, přestali je vyrábět. Pokud byste někdo měl v nabídce best for kids, brala bych všemi deseti. Jinak to nové krmivo Nutrin mi baští oba dva, ona doplňkově ke kuličkám, Žolin baští Nutrin s chutí :lol: , pro holčičku bych radši best for kids, takže kdybyste věděli o nějaké zdroji, děkuji předem =D>

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Darwin Nutrin

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 27, 2014 19:53

Zdroje vyschly... :?

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Darwin Nutrin

Příspěvekod ajtik » Po Črc 28, 2014 12:25

jedině koupit v německu

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Darwin Nutrin

Příspěvekod Wulfina » Po Črc 28, 2014 19:09

V německu prej tady bude padla... :?:

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Darwin Nutrin

Příspěvekod ajtik » Po Črc 28, 2014 19:29

konec je jen tady

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Darwin Nutrin

Příspěvekod LUCIA » Po Črc 28, 2014 19:37

Koniec je i na SR.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Darwin Nutrin

Příspěvekod minlub » Út Črc 29, 2014 8:20

Končí všude, v Německu možná ještě někde najdete doprodej, ale už nebudou.

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

co dávat miminům místo Vitakraftích kuliček?

Příspěvekod Veverka » Út Črc 29, 2014 19:52

Já jsem činčilátkům vždycky kupovala Vitakraft pro mláďata - tak vůbec nejsem ráda, že se kuličky přestaly vyrábět. Čím doporučujete krmit činčilí mimina místo Vitakraftích kuliček - co je dle Vašeho názoru momentálně na trhu pro ně nejvhodnější?

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Darwin Nutrin

Příspěvekod Jitka Řeháková » Čt Črc 31, 2014 13:37

JO Jo, baby :lol: raďte, já budu taky za jakoukoli radu vděčná.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Darwin Nutrin

Příspěvekod minlub » Čt Črc 31, 2014 13:52

Jitko, písněte mi SZ, jestli chcete, pošlu Vám krabičku best for kids ....

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”