Vánoce a pečení

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Vánoce a pečení

Příspěvekod Kobylatko » Čt Pro 06, 2012 16:38

Hojky tak co vy též už pečete a chystáte na Vánoce .My už to rozjíždíme je toho strašně moc a od každýho druhu musí být minimálně 500 ks a sou i taci co chcou třeba 50 větrníku jenom pro sebe :lol: hruza ,to budu chodit spát až zas ve 2 ráno :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Lenca » So Pro 08, 2012 14:43

toliiik?! :shock: já včera pekla linecký,rohlíčky,pracny a moje tradice-perníčky,zatím mám 1,5kg a jeste budu přidělávat,protože mi nezbylo těsto na kapry a zvonky :D a taky protože přítel nutně musel zdobit taky a udělal je pěkně ošklivy,tak ty nemužu nikomu dat :lol: ty mě baví zdobit, každý rok si na trzích koupím nějaká nová krásná vykrajovátka :D letos jsem si přikoupila kočičku,slona,kostelíček a hrdličku :) segra mi udělala nepečený salámek a nejaké kuličky obalené kokosem.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Lenca » So Pro 08, 2012 14:49

jinak máme stromeček už od 22. listopadu :D protože jsme si ho koupili a potřebovali jsme zjistit,jestli máme dost ozdob nebo musíme přikoupit a když už jsem si dala tu práci ho postavit a ozdobit,tak jsem řekla,že ho balit nebudu a že už tu zustane :D kocorovi se moc líbí,furt si pinká do ozdob,tak čekám kdy poletí dolu ten stromek.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Kobylatko » So Pro 08, 2012 19:12

Jjj je toho hafo :D vykrajovátka ani nepočítám bo jich je hafo náš pantáta je sbíral :lol: .Též mám linecky,ovoné košíčky a ještě se budou dělat rumové kuličky,pařížské rohlíčky,marcipánové kuličky v čokoládě,mocca oválky,vanilkové rohlíčky..... atd je toho strašně moc.A stromek máme dycki přesně na Vánoce bo většinou není čas :D a ozdoby se tam kolikrát ani nevlezou potvory :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Lenca » So Pro 08, 2012 20:02

tyjo,taky bych takhle tvořila :) nevýhoda,že mám v prosinci samý testy a v lednu zkouškový,takže si ty vánoce nikdy moc neužiju :( my vždy měli stromeček až 23. pozdě večer,jako malý jsme se na štědrý den vzbudili a máma nám řekla,že nám Ježíšek přinesl v noci stromeček :D a večer že nám pod něj přinese dárky a tak se to nějak dodržuje doted,že je stromeček až takhle 23. , my si ho vyjimečně ozdobili takhle brzo,příští rok ho vytáhnem později :)
Tak kdyžbys měla nějaký typ na fakt dobré cukroví,tak se poděl :) a né moc složitý,at to zvládnu :lol:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Kobylatko » So Pro 08, 2012 20:53

Jjj určitě něco napíšu :wink: .Též mě to baví ale někdy už je toho moc něco se dělá třeba narychlo a to je kolikrát onervy :lol: .Ale nejvic me asi bavi zdobení stromečku :lol: .

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Lenca » Ne Pro 09, 2012 11:29

mám strašně dobrý recept na linecný, nevím,jestli ho znáte,ale fakt to těsto je krásně voňavé a fakt mi chutná:

1/2 kg hl mouky
25 dkg moučkového cukru
1 a půl tuku máslového,Hera a podobně
4 vanilkové pudinky
2vejce + 1 žloutek
1/2 prašek do pečiva

já teda dala cukru jen 20dkg, 25 mi přijde dost a tuk jen 1 :D a i tak je dobré,když jsem si ho předělala.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Wulfina » Po Pro 10, 2012 10:38

Nepečuuu [-X

Maximálně dělám vosí úly (bez rumu) a marcipán :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Reňaaa » Út Pro 11, 2012 9:19

Taky nic moc nepeču, peče mamka a ta mi vždycky něco dá :) Jinak Kobylatko, obdivuji tě :D

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Kobylatko » Út Pro 11, 2012 11:42

Díky moc.Letos je toho málo ale loni toho bylo od každého druhu skoro 2000 kusu což byl mazec.
Jinak naše linecký:
280 hl.mouky
180 stely
80 cukr moučky
citronová kura (nastrouhat)
2 žloutky
Na mocca oválky je těsto stejné akorát přidáme 1 polívkovou lžičku kávy,vykrajujeme oválkem,slepuje se krémen :).Mužu napsat recept na košíčky i černé trubičky kdo by chtěl :).

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Lenca » Út Pro 11, 2012 12:11

ty mocca oválky mě zajimaj,ty bych chtěla udělat,akorát nevím,jak udělat krem?? ty košíčky bych chtěla udělat,ale na to je potřeba takova ta formička košíčkova vid :( nemam formičky :D co jsou černe trubičky?

A proč probůh tolik kusů?? :shock:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Kobylatko » Út Pro 11, 2012 14:24

lidi sou mlsní :D.Jjj na košíčky je potřeba ta kovová formička.Krém je máslový děláme podobný http://www.toprecepty.cz/recept/16290-maslovy-krem/.Černé tribičky vypadají takhle,z těsta vykrajíš radýlkem čtverečky namotaš na malou trubičku http://www.ceske-tradice.cz/cz/katalog/ ... -kremrole- upeče se a pak se mačí v čokoládě celá nebo jen konce jak kdo chce :D a nakonec naplníš krémem .

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Kobylatko » Út Pro 11, 2012 14:26

Černé trubičky :D

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Lenca » Út Pro 11, 2012 14:42

jé to je krasný ty trubičky :) hold ani ty kovové ruličky nemám :D ale už se mi chladí těsto na ty mocca oválky :) ale teda krém z 10 vajec je teda mazec :D to udělám poloviční dávku :) děkuju za typ,aspon to bude veselejší na stole :)

Loni mi o svátcích utekl v noci Alfons a totálně všecky kousky cukroví na stole okousal raubíř jeden :evil: .Tak byl pak dlouuuho bez mlsek,dostaval jen ostropestřec :D

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Kobylatko » Út Pro 11, 2012 14:54

jj neni zač :D.to linecký též mužeš naplnit krémem a pulku namočit do čokolády :wink: .Ale přítel má rači linecký z marmeládou :lol: a indiany ty sou dycki hned pryč :lol: .No nám to tu zas luxuje naše jezevčice Nastěna pak příjde Beník a vydíra krém a piškot mizera :lol: ,no ještěže činčilíny nezdrhají z kleci a nekradou cukroví :lol: .

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Wulfina » Út Pro 11, 2012 16:55

Ty brďo :shock:
=D> šikovná holka!

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Lenca » Ne Pro 16, 2012 12:55

dneska jsem udělala rafaelo :) nebylo to vubec naročny a příteli chutná,že jsem to musela rychle skovat na balkoně :D
Obrázek

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod saskie » Po Pro 17, 2012 23:52

Teda nádhera :shock: :D
Jsem letos zatím neupekla ani pracinku :( a chroustám zoo dekorativní oplatky :| (co se dávají třeba na poháry). Miluju totiž čistou oplatku, trubičky ale všechny plní. Ale takové vánoční cukroví, ideálně na které jsem zvyklá z domova, to by byla bašta ](*,) No zatím nic. Kmitám kolem nového obchůdku nebo kolem bytu nebo lítám s činčilama na veterinu, teď fakt až moc často :cry:
Chtěla jsem upéct pár věcí dříve, než se pustím do cukroví, protože mám nově elektrickou troubu a celý život jsem pracovala jen s plynovou, a docela jsem toho napekla dost. Tak jsem cukroví, které je celkem piplačka, nechtěla zkazit hned špatným upečením. Peče samozřejmě úplně jinak, i když se dá jen ze spoda, než plynová #-o .

Jinak cukroví mi naštěstí činčily nenašli, pokud si vybavuji, ale štrůdl, ten by Dale snědl klidně celý :lol:

Jo a stela nebo hera na linecké? Jako na těsto na nějaký koláč (koláč z lineckého) ano. Ale na linecké slepované? Tam by to chtělo máslo, aby to byla opravdu mňamka. Nebo alespoň část :-s Ale třeba když se tam dá ten pudink, tak je to úplně jiné, já pudink nedávala :-k

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Lenca » Út Pro 18, 2012 7:56

Jíťo když přijedeš ve čtvrtek k Wulfině, tak ti přivezu třeba krabici cukroví :P to zní lákavě ne? A nebo tě mužu nalakat ještě na maličkatustku k Vánocům :P

Jinak s máslem linecké bude rozhodně lepší,ale zase cena másla 30,-, cena tuku 10,- ...tak asi tak...

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod saskie » Út Pro 18, 2012 14:13

Jj, vím, kolik stojí máslo. Ale raději udělám lineckých jen polovinu, než je dělat ze stely. Hera už také podržila, ale na pečení je nejlepší. Raději naliju do obyčejného koláče kvalitní olej, než tam dát horší tuk než heru. Jsem se nějak rozepsala..

Ten čtvrtek, já vím, Wulfi byla také přesvědčivá, ale už mám pevnou otevírací dobu a objednávky k vyzvednutí, takže by to bylo neprofesionáljní narychlo zavřít. A Michal sice bude mít dovolenou, ale pojede nejspíš s kamarádama na hory :roll:

A dárečky mám také..

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Kobylatko » Út Pro 18, 2012 16:29

Hojky tak to já za peču ostošest včera až do 11 večer a to mám před sebou ještě indiány,větrníky,jahodové srdíčka a naplnit listové trubičky.Na linecky je lepší stela líp se s tím těstem pracuje hera je taková matlavá moc jemná na to.No já zas na činči vubec nemám čas minulý týden byli venku tak 2x na hoďku :( .Už se těším na pátek to už bude klid :D ,

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Kobylatko » Út Pro 18, 2012 16:39

Lenca :to rafaelo je nadherný =D> :wink: to bych chtěla zkusit příští rok do kolekcí.Děláme něco podobného ale rumové kuličky pak se máčí v čokoládě nebo v kokosu.Ale nejvíc u nás frčí indián,linecký a punčový řez ten dělám skoro pořád ted bo příteli a kámošovi moc chutná :D .

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod tuta » Út Pro 18, 2012 20:11

téda holky to je nádhera... Já zkusila letos linecký s tím pudingem - no není to špatný, ale mám ráda obyč. linecký toto je jak sušenky a to mi nejede :( Ale ostatní mlaskaj takže to nevadí. Malej se mi naučil pouštět holky tak teď běhaj skoro každej den... Přeji pěkný vánoce a spoustu rozinkových dobrůtek pro naše mazlíky

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Wulfina » Út Pro 18, 2012 20:12

Linecký jenom s čokoškou (nelepit, ale polomáčet) :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Vánoce a pečení

Příspěvekod Lenca » Út Pro 18, 2012 20:15

dobrý nápad,právě jsem udělala plech lineckyho a nějak je to tlusty :oops: ,tak kdybych to slepila,tak by to byla vežička :D tak je budu polomáčet :)

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”