Brouky v Apetit

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Gabi
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Út Srp 14, 2012 12:09

Brouky v Apetit

Příspěvekod Gabi » Pá Zář 07, 2012 11:17

Dobrý den, vcera som kupila pelety Apetit,(sáčok 400g) a bolo plné chrobákov, cele som ich vyhodila, fuj. To sa mi stalo už druhý krát, tak chcem len upozorniť ked budete kupovat, treba to dobre obzriet ci tam nieco neleze.

Disable adblock

lucííík
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: So Zář 08, 2012 13:37
Místo/Bydliště: praha

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod lucííík » So Zář 08, 2012 19:24

To samé se mi stalo s papáníčkem pro morčátka. Tak to aspoň sežraly slepičky.

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod davidhr » So Zář 08, 2012 22:40

Také se mi to stalo, asi už 3x za sebou. Ale bylo to vždy z rozvažovaných pytlů z krámku pro zvířata. Nejprve jsem nemohl zjistit odkud se berou, pokaždé se mi jeden až dva promenádovali po kuchyni, až po čase jsem zjistil, že je to z granulí. Přebral jsem je, ale stejně třeba po pár dnech tam byli znovu. Už jsem se tam chtěl tam zeptat, ale raději jsem objednal jiný druh na netu a je pokoj.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod tarja666 » Ne Zář 09, 2012 12:11

přebírání je podle mě na nic. Mohou tam zůstat vajíčka, kterých si člověk nevšimne a za chvilku je to to samé.
Jinak nám se to ještě naštěstí nestalo...

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 09, 2012 14:17

Apetit peletky objednávám ve velkém a nikdy se mi nestalo, aby tam něco bylo (podle mě je to otázka skladování - byť už pytlíků ve zveráku nebo doma). Mám peletky zavřeny v "kontejnerech" na psí granule, vždy si do menší nádoby odsypávám krmivo tak na týden a všechno mám uzavřený a utěsněný.
Když kontejner otevřu, peletky vždy moc krásně a čerstvě voní :)

lucííík
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: So Zář 08, 2012 13:37
Místo/Bydliště: praha

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod lucííík » Ne Zář 09, 2012 18:07

Wulfina napsal:Apetit peletky objednávám ve velkém a nikdy se mi nestalo, aby tam něco bylo (podle mě je to otázka skladování - byť už pytlíků ve zveráku nebo doma). Mám peletky zavřeny v "kontejnerech" na psí granule, vždy si do menší nádoby odsypávám krmivo tak na týden a všechno mám uzavřený a utěsněný.
Když kontejner otevřu, peletky vždy moc krásně a čerstvě voní :)


To jo protože když jsem přišla domů ze zveráče, tak tam byla malinká dírka, ale až za chvíli jsem si toho všimla. =P~

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod LUCIA » Čt Zář 20, 2012 13:59

Ano, aj mne to ludia hovorili, ze sa s tym stretli. Kupili granule v chovprodukte a boli "napadnute" skodcami.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod saskie » Čt Zář 20, 2012 17:04

U rozvažovaných věcí je také dobré hlídat si trvanlivost, ale jak píše Wulf, bez dobrého skladování je sebedelší trvanlivost stejně vedlejší. No také už jsem si párkrát donesla krmení s broučkama nebo kde čím; je to teda už pár let, bylo to v králičím krmení od Darwina.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod Dantha » So Pro 01, 2012 0:21

Ve zverákách bývá poměrně často prolém se zamoleným krmením.... Hold molíkům se v obilí líbí a granulkma taky nepohrdnou. Pokud chcete zamoleným dál krmit a nevyhazovat tak peníze do koše, postačí dát krmení na pár dní do mrazáku. Vajíčka a hmyz se usmrtí a je to použitelné. Za sebe bych ale ani takto ošetřeným krmením zvířata nekrmila - většina zvířat z toho majá průjem (...poznatky z práce ve zverimexu :? ....) Pokud krmení donesete zpět s účtenkou, měli by vám ho vyměnit nebo vrátit peníze.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod Schecke » Ne Pro 23, 2012 9:07

Zdravím, ti brouci se jmenují pilous černý:
http://cit.vfu.cz/vet-ekologie/rozdelen ... _cerny.htm
je to brouk běžně se vyskytující v obilovinách, protože je požírá, tady se dočtete, že je velmi odolný. Může se rozšířit i v domácnosti tak pozor! My jej přivezli domů s krmivem od hospodáře. V teple ihned ožili a začly vylézat z pytlů stovky broučků. Hned jsme vynesli pytle ven a našli si co naněj působí. Zakoupili jsme postřik - Biokill - určitě znáte. No a krmivo postříkali. Po jednom postřiku je možné krmivo po pár dnech zkrmit zvířaty. Po několika už asi raděj ne. Prý ho odpuzuje česnek. Každopádně výrobce by sice neměl napadené krmivo prodávat, ovšem ve skladech s velkou kvantitou obilí atd. se jej tak lehko nezbavíte, takže spíš chudák výrobce....

Chinchi22
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Út Črv 25, 2013 19:19

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod Chinchi22 » So Črv 29, 2013 19:50

Mne sa to stalo keď som kupovala Darwins pelety, v BB v chovprodukte v Tescu

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod Terezka » Čt Črc 04, 2013 22:15

Tak toho brouka jsem měla doma taky, přinesla jsem si ho s rýží. Balení bylo zakoupeno v Makru. Vzhledem k tomu, že byli jen v tom pytli a až po čase, asi byly larvy už v té rýži.

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod davidhr » Pá Srp 02, 2013 22:45

Jo jo, toho broučka už vidím pokolikáté. Ve zveráku jsem jim to říkal, oni na to, že nikdo nic neříkal a že oni se zatím s tím nesetkali. Musejí kecat, protože jsem koupil jen 1/2 kg a když jsem granule přebral, tak tam jich pár vyskákalo. Časem tam najdu pak další. Proto moc už Apetit nekupuju. Sháním Ovator, ten klukům šmakoval, ale v různých obchodech ho nemohu sehnat a velké množství taky nechci, dva toho moc nesnědí.

Avatar uživatele
Hanka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: Pá Ún 11, 2011 9:47
Místo/Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod Hanka » Čt Srp 15, 2013 11:38

já kupovala apetit pro činčily na váhu a taky samej mol! hnus!!! obchodníci to bůhví jak skladují a pak to tak dopadá...

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod Annik » Pá Srp 16, 2013 21:32

jojo moly a broučky jsem si domů taky párkrát donesla s prosem pro andulky (ty už teď nechováme), vždycky byla dírka v obalu a vždycky to byl takovej ten tvrdší igelit, v krmení pro činčilky jsem ho naštěstí nikdy neměla, WM má dobrý obal tak se do něj nedostanou a do papírového pytle ani krabice taky ne [-o<

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod Kobylatko » Út Srp 20, 2013 21:50

Hoj chtěla bych upozornit na granule Apetit ,maji asi nějaké divné složení mám je doma ani né 2 týdny a nějaký drobný a chytli plísen a to už se mi stalo potřetí.Takže kdo tím krmíte tak pozor nato.Brala sem je pro osmáky na namíchání do krmiva co si míchám ale už to asi prdím nebudu je už brát.Nejdřív brouci ted plísen,kam tim míří?za to chcou 45 kč? fuj.Takhle těžko budou mít odbyt.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod Wulfina » Út Srp 20, 2013 21:52

Hm, pěkný... a jsme zas u skladování a přebalování zboží... :(
U nás zatim ťuk, ťuk v pohodě...
Ty ten pytlík chňapni a mazej ho reklamovat... :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Brouky v Apetit

Příspěvekod Kobylatko » Út Srp 20, 2013 22:00

Já už to měla přesypaný :lol: v neprodyšné doze ale poletí,na hnuj nebo někam ke kytkám :lol: .Ale už sem viděla kolikrát že to měli plesnivý přímo v obchodě.Ze zveráče už nic neberu max tak mlsky pro hafany.A když potřebuju nákou směsku zajdu si do zemědělských potřeb :wink: maj to sice o pár kč držší ale ještě sem tam neměla problém :wink: .

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”