Berkel - granule pro činčily

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Zaznamenali jste v posledních měsících, že by činčily toto krmivo (Berkel) přebírali a drobili?

Ano
4
57%
Ne
3
43%
 
Celkový počet hlasů: 7

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod žanda » Út Črv 04, 2013 21:15

Chtěla bych se zeptat těch chovatelů, co krmí svoje činčilky granulema značky Berkel Futter Chinchilla Gold dovozce Apetit.
Mám takový problém. Objednala jsem tyto granule v dubnu 2013 a přijeli granule v novém obalu. Max spotřeb říjen 2013. Nepozastavlila jsem se nad tím, dokud jsem je nedala svým činčilkám. Postupně mi ho všechny začali drobit. Vybírají z něj chutnější části a to co jim nechutná vyhodí. Dříve to nedělali. Obecně toto krmivo bylo u nich na prvním místě před jinýma značkama. Podle pytle je receptura nezměněna...

Ráda bych zjistila, jestli mám tuto zkušenost pouze já?

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod ajtik » Stř Črv 05, 2013 12:08

Prostě ho teď nežerou :(

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod tarja666 » Stř Črv 05, 2013 18:37

já jsem si ničeho nevšimla, ale je možné, že mám ještě starou várku. Objednávala jsem dříve než v dubnu...
Teď by mi měly přijít, tak doufám, že budou v pohodě :?

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod ajtik » Stř Črv 05, 2013 19:10

Já jsem slyšela že výrobce změnil majitele takže je možné že receptura je jiná.

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod žanda » Stř Črv 05, 2013 19:26

na obalu je receptura stejná, ale je znatelné jak těm činčilkám nechutná :( A já sem tak trochu nešťastná,...
Jani, máš modrej nebo ještě žlutej pytel?

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod tarja666 » Stř Črv 05, 2013 19:44

tak to nevím, já objednávám více značek po 5ti kilech, takže jsem to neměla v původním pytli... ale žádného drobení jsem si nevšimla a myšky nepřebírají, takže to asi opravdu bude ta starší várka.
Ale teda štve mě to, protože jsem si zrovna tentokrát objednala 10kg, tak musím písnout, jestli to už je na cestě nebo jde ještě změnit. Tak snad to teda ještě neposlali [-o<

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod žanda » Stř Črv 05, 2013 19:59

Já tě nechci odrazovat od nákupu téhle značky, jen chci zjistit, jestli je špatná jen jedna šarže nebo jestli se pokazili úplně. Chceme jim i napsat co se děje... Pokud změnili rcepturu, třeba se po dopisech od spotřebitelů zamyslí a vrátí se k původnímu...

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod ajtik » Stř Črv 05, 2013 20:38

No nevím zda uspěješ pochybuji že si německý výrobce nechá diktovat je to fabrika která dělá mraky krmení je možné že byla špatná vojtěška vím od českých výrobců že když přijdou míň kvalitní vojtěškové úsušky že se granule drolí.Zkontrolovala jsi složení v němčině či české.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod žanda » Stř Črv 05, 2013 20:42

hm, taky možnost, ale pak by to byla špatná jen nějaká šarže,.. kéž by.. Ale zase, tyhle se v ruce nedrobí, jen ty činčily je vybírají...
Kontrolovala jsem české.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod ajtik » Stř Črv 05, 2013 20:45

ono stačí aby jinak voněla a jim už to nechutná zkontroluj německé složení nemuseli o změně informovat apetit

Avatar uživatele
Žravá Mrška
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: So Dub 20, 2013 20:44
Místo/Bydliště: Luštěnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod Žravá Mrška » Pá Črv 14, 2013 11:58

ani naše myšky už ho nebaštěj jako dřív, proto jsme psali přímo výrobci, naši komunikaci vám tedy zprostředkuji.(původně vedena v angličtině, pro vás přeloženo googlem, takže překlad omluvte :wink: )

Byl jsem nákup zboží od České partnera Chovprodej se nachází v CZ-58301 Chotěboř. Moje nabídka v mém eshopu je zvláště krmivo pro činčily. Musíte vědět, já a moje přítelkyně je také chovatelé, máme cca. 25 činčily.

Mám několik fakt na vás:
V době, kdy váš zdroj pro bradě měl bílo-žluté Paperbag byl zdroj velmi dobrá a OK. Také naši zákazníci byli velmi spokojeni.
V poslední době jste odesláno bradu-krmivo v bílo-modrém paperbag, přísady jsou stále stejné jako krmivo od bílé-žluté paperbag, které jsme obdrželi dříve, ale je tu jeden důležitý rozdíl, je to jiná chuť. Jelikož nabízíme Berkel z nových tašek na naše činčily, takže se nechtěli jíst tento nový. Začali jsme diskutuje o tom na Facebooku mezi chovateli brady / Naši zákazníci a tam bylo také mnoho překvapení (negativní) reakce na tuto novou dávku vašeho zdroje. Jejich brady také nechtějí nové Berkel zásilku z bílo-modrém sáčku.

Jak už jsem psal, vím, že máte stejný recept složkách podle označení na obalu, ale musím se vás zeptat:

Použili jste nějaké nové technologii výroby? Myslím, že vzhledem k reakci ostatních lidí, můžete dostali nové pressmachine nebo nějaký vlasů, prostě nějakou novou technologii, která by mohla změnit chuť této nové šarže v novém obalu.

Já nevím, kde by mohl být problém, proč činčily nechtějí tuto novou várku.
Mohl byste popsat nějaké detaily se mnou? Český distributor říká, že ingredience jsou stejné, ok to je fakt, ale myslím, že oni nejsou známy žádné další podrobnosti. To je důvod, proč se tě zeptám teď.


Velice vám děkuji za vaši laskavou pomoc a odpovědi,

Matej Gumulak
zravamrska.eu - eshop České rep..

Odpověď:

Dobré ráno, pane. / Mrs. Gumulak, děkuji za Váš e-mail.

Nechceme změnily náš procesu-technologie. Vyrábíme všechny Chinchilla krmit v naší továrně zde v Coesfeld.Recept a směs poměry se nemění po dobu několika let. , Z důvodů reklamních-technických používáme pro všechny Berkel produktů sjednocené tašky.Obsah se nemění. Používáme pouze pečlivě vybrané suroviny a testovány se známým původu. Ale všechny ingredience jsou přírodní produkty a chuť a vůně se liší někdy tak, že někteří Činčily cítit.


Kind Regards
Peter Strietholt

Z čehož tedy vyplívá, že prostě suroviny voní jinak a inčilám to nechutná, složení je stejné, bohužel je to docela problém a i my doufáme, že příští šarže bude už v pořádku, každopádně výrobce o naši nespokojenosti ví, víces tím zatím udělat nemůžeme :(

Za nás můžu snad jen doporučit zkusit Berkela namíchat třeba s Garvem, to docela dost voní, Berkel jím nauichnul a naše myšky ho začali žrát trochu líp než samotné [-o<

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod ajtik » Pá Črv 14, 2013 13:17

Mě ho vyberou ze všeho mršky mlsný :)

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod tarja666 » Pá Črv 14, 2013 14:05

tak mi už dorazil berkel, který jsem obejdnávala a zatím jsem si nevšimla, že by se drobil nebo ho myšky nechtěly. Spíš mi tak teď začal zůstávat apetit :lol:

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod Annik » Pá Črv 14, 2013 15:06

mno on se sám o sobě nedrolí, ale činči ho kouskujou, mě to teda začali během jednoho týdne dělat všichni :evil: teď ho maj namíchanej Garvem a je to lepší, ale někteří si teda vybíraj jenom garvo, no ale tak zase žerou, to je důležitý, Jani prosimtě mrkni na datum spotřeby, díky :wink:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod tarja666 » Pá Črv 14, 2013 16:33

Tak datum spotřeby je do 19.12.2013 a prý je to také z onoho modrého pytle.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod žanda » Ne Črv 16, 2013 18:01

Já s tím novým (který přebírají) Berkelem krmim už 2 měsíce - a je pravda že po téhle době se to už lepší. V myskách zůstává méně. Snad další objednané granulky budou už OK, ještě to jednou zkusím. :) A proředím je garvem nebo WM :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod minlub » Ne Črv 16, 2013 21:21

Mě ho vůbec nedrobí, ale pozoruji, že ho baští méně a misky nejsou tak prázdné jako vždy. MIxuju ho s NG. Ale váhy jsou stabilní, dorost roste dobře.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod ajtik » Ne Črv 16, 2013 21:35

Garvo u nás tež boduje

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod Annik » Pá Črv 21, 2013 15:59

tarja666 napsal:Tak datum spotřeby je do 19.12.2013 a prý je to také z onoho modrého pytle.

tak my tu máme se spotřebou do října a listopadu, tak doufám že další várky už budou v pohodě, alespoň podle toho co píšeš by měli být, asi se "nepovedli" jenom tyhle dvě šarže

a jsem taky moc ráda že Garvo v Pečkách chutná :wink:

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Berkel - granule pro činčily

Příspěvekod Schecke » So Črv 29, 2013 7:14

u nás se to dělo taky. Granule zůstávaly najednou v miskách co se změnil obal. Podle mne začali odebírat suroviny na výrobu granulí od někoho jiného(levnějšího a méně kvalitního), ale činčilky si přece zvykají na jiné krmení tím, že jej zamícháte do starého, tedy pokud jsou granule v základu stejné, činčily si bez průjmu tak do týdne navyknou na nové složení a začnou zase jíst normálně. Tedy asi není co řešit, holt si zvyknou na "nové" asi méně kvalitnější složení.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”