vitamín D

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Črv 30, 2011 12:47

Ivanka napsal:hm, celkem slušný je tím pádem Vitakraft - tak proto mi na něj místo jezení jen čůrají :lol:


tak tos mě pobavila :lol:

Jinak za Lietavcovou jdu nakonec dnes večír, Monty dneska tou nemocnou packou tak divně kroutil, že na to nemám nervy.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 30, 2011 18:46

A jak je na tom Versale Laga?Koupila jsem kompletni krmivo pro cincily i osmaky, takove valecky zelene, obsahuji i yuccu, ale slozeni tam zdne neni:-(

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Črc 01, 2011 17:56

Takže, pár info ze včerejška u pani doktorky. Ukázala jsem jí takovou tabulku, kterou jsem si udělala na to déčko, kde jsem sehnala, byl i Ca a P. Stojí si tvrdě za tim, co říkala. A já jí věřim. Bavili jsme se pak třeba o tom vápníků, že mě překvapuje, že v kuličkách pro mimi ho je jen 0,8. K tomu mi řekla, že má za sebou třeba případ, kdy jedna ("zkušená") chovatelka krmila jak měla, ale k tomu pejskovi přidávala vápník, s čímž Lietavcová nesouhlasila a vymlouvala jí to. Pejsek skončil tak, že se mu u krku udělaly boule, právě z přebytku toho Ca. Zkrátka výsledek je, že mladý toho vápníku nesmí mít zas extra, že to může zastavit růst a nebo se to usazovat takhle příšerně třeba do výstupků. (Možná jste to věděli, já koukala jak vrána.) Zpět k vit.D, jak zahlídla číslo 2000mj./kg, což má apetit, skoro se vyděsila a řekla, že to je fakt moc. Těch 1500mj. mi ještě schválila, což má třeba ten Versele laga complete. U Versele zase tvrdě odmítla VL nature a to pro poměr Ca a P, kde obsah Ca 0,65 je fakt alarmující. (U complete je to ok.) Koukla na ovator a tam byla nadšená z poměru Ca a P. Říkala, že je až moc dobrej :lol: , ačkoli D uvádějí jako 1600I.E. No řekla jsem jí, že já míchám Ovator, VL complete, trošičku Beapharu care+ a Vitakraftí kuličky (ty maj něco malinko nad 800mj.) a ona mi říkala, že dobrý, super.
Pak jsem si vzpomněla, že dávám i trošičku darwina, ten má brutálně toho D3 a ještě mám taky trošku VL nature i re balanc, ale už nic z tohohle nekoupim. Zůstanu u těch Vitakraftů, Ovatoru, VL comlete a B. care+ a myslim, že budu moct bejt v klidu, že krmim tim nejlepšim, co jde.
Jo a úplně mi vypadl Supreme, ty maj ty čísla úplně ok a asi to bude taky dobrý krmivo, už pracuju na spolupráci s firmou a objednávce, takže pak dám vědět, jak mi to činči dlabou, ale slyšela jsem, že to maj rádi. No je to taky dražší krmivo, ale mít to jako takový doplněk jako třeba ten Beaphar care+, nebo ten VL complete, ten taky neni nejlevnější, myslim, že činči pak aspoň maj něco na výběr z talíře a nejsou odsouzený úplně na jednu věc pořád, zas tak drahý to neni a šmudlinky mi to baštěj obojí rády, ale když maj obojí (jako víc krmení najednou).
A ještě se mi podařilo se u ní prokecnout, že mám ve výstabě netovej obchod zaměřenej výhradně na činči (a právě tam nechci mít nic špatného či nekvalitního) a k tomu mi hned sama řekla, že ještě zaměstná svou kamarádku a zapracujou na tom, že ty krmení pořádně prozkoumaj, což mě úplně rozsekalo, to vám teda povim. Uplně sama řekla, že to udělá, že snad za měsíc to bude stačit :shock: :lol: :lol:
Tak jsem jí radši neříkala, že jsem tak týden do pořádnýho spuštění :oops: Já Lietavcovou prostě miluju (Míša nežárlí :D ), jo a od tý doby, co s ní nedělá ta příšerná sestra, za ní chodim fakt šíleně ráda. (Ale nebojte, nevymýšlím si pseudonemoce u činč, abych měla důvod :lol: .)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Črc 01, 2011 17:58

Jo a koho by zajímal Montík, pořádně jsme ho zrengenovali a nic závratnýho tam nemá, mělo by se to časem spravit samo (kdyby tak zůstával víc v klidu, ale vysvětlete tohle čnčile :? )

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Pá Črc 01, 2011 19:04

Super aspoň ovátor prošel.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Črc 01, 2011 20:24

ajtik napsal:Super aspoň ovátor prošel.

:lol: No ale mixovala bych to s vitakraftem :wink:

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Pá Črc 01, 2011 20:33

Ten nežerou oni mají rády jen nezdravé granulky :wink:

MatejG

Příspěvekod MatejG » Ne Črc 03, 2011 15:47

saskie napsal:
ajtik napsal:Tady jsem našla složení Tukanu
http://www.zravamrska.cz/?porovnani-krmiva,51

Dík za tabulku, nicméně skoro nic tam neni. Tak nevim, co tím chtěl autor říct :roll: Jediný, co jsem z toho pochopila je, že Witte Mollen má strašně málo vlákniny. Já ho ještě nedávala, ale myslela jsem, že neni špatný, no teď nevim.


Tím chtěl autor porovnat určité hodnoty krmiv, primárně jsem jí dělal kvůli vláknině.
Zapsal jsem tam údaje, které poskytují výrobci (tzn. každý jinak), proto se to zdá neúplné :wink:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Črc 03, 2011 20:16

Jé, tak to je vtipný, já myslela autor spíš ajtik, jakože tam toho moc o tom tukanu nebylo. Taková tabulka by byla výborná, ale dala bych tam hromadu jiných značek a navíc tam fakt těch údajů dost chybí, ale když to výrobci sami neudávaj, to se pak tabulka dělá blbě. No jestli byla primárně na vláknnu, tak u mě byla plně využita, protože jak už jsem psala, já se z ní poučila ohledně vlákniny wite molen :D takže dík :wink:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Ne Črc 03, 2011 21:39

Nevíš, jak je na tom Biostan? Tý mojí mlsný koze zachutnal,jak jsem si přivezla ochutnávku ze srazíku.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Ne Črc 03, 2011 21:44

Biostan 2000 takže špatně.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Ne Črc 03, 2011 21:49

aachjo,ale aspon že jsem ho ještě neobjednala. A to ji jakžtakž chutná apetit,taky špatny :D Tak zkusim ovator a pokud nezachutna,tak už nevim :lol: to mě fakt překvapují ty krmiva,pořad nějaké nové info

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Ne Črc 03, 2011 21:57

Mě to taky vyrazilo dech možná by stálo za to kontaktovat výrobce

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Črc 03, 2011 22:00

u Apetitu tomu věřím,už dost dlouho čtu na něj nedobré závěry a ze zkušenosti můžu říct že opravdu výživný není
co dávám mix Apetitu s Ovatorem krásně přibrali i ti co jsou starší :wink: aspoň že ten vyšel dobře :D

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Ne Črc 03, 2011 22:17

To jo nevím čím bych krmila tu mou smečku :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Črc 03, 2011 22:25

senem a vodou :lol:

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Po Črc 04, 2011 12:19

tak to nevim to by mě brzy sežraly :wink: Já teď budu zkoušet ještě německý Berkvel

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

strava

Příspěvekod RENÁTA » Út Črc 05, 2011 17:32

taky jsem koupila na doporučení krmivo supreme prý je nejlepší a novinka- říkala paní prodavačka a jsem ráda,že prošlo testem ,ale musím říct ,že všechny činčilky ho nemusí vyberou jen apetit ,tak snad jim časem začne chutnat - cenově je sice dost drahé 350g za 79kč,ale zas když se smíchá s jiným není to hrůza jen jsem se chtěla zeptat jestli je ho lepší míchat s jiným nebo ne co by jste dělali vy?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Črc 05, 2011 17:40

já míchám Ovator s Apetitem a jsem spokojená,cenově dostupné i pro více činčilek :D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Črc 06, 2011 9:02

Já míchám Ovator, Vitakraft, Versele Laga, Beaphar. Na Ovator nedám dopustit, je to základ. Od Vitakraftu mimi kuličky i dospělácký všem činčám, pellets mi dlabou jen dvě holky, ale jsou na něj zvyklé a maj ho rádi, tak jim ho dávám, ale zas jim nedávám (zatím) Ovator. Od VL complete a trošilinku nature nebo re balanc. Mimochodem v nature je i banán, kterej mi Chylíková řekla, že v žádnym případě (dávaj tam cukr), leda, že jim malinko nasušim sama. Mnou sušenej nechtěly. O tom banánu jsem mluvila s výrobcema, do VL je (všechno) sušej při spešl podmínkách, aby to mělo vitamíny a žádnej další cukr tam neni. A supreme koupim, čekám na odpověď dodavatele. Osobně od něj očekávám, že by to mohlo být na způsob VL complete. Já bych to mixovala s ovatorem. Já bych všechno mixovala :lol: Uvidim, až mi dorazí. A Beaphar Care+ je taková chutná mňamka, ale zdravá!, je to kompletní krmivo, přidávám ho ke krmení.
Jinak pytle s Ovatorem mi na Prahu 1 dorazej krajem příštího tejdne, ráda prodám dál libovolné množství.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Stř Črc 06, 2011 12:01

Já bych brala witte mollen ale 25kg to mít nebudeš.?

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Črc 06, 2011 12:21

Prosimtě já ten Witte Molen chtěla prodávat, vlastně o tom pořád uvažuju, maj dobrej písek a o granulích píšete dobře, já je zatim nezkoušela, no ale co jsem četla obsah vlákniny, už jsem na vážkách a nechce se mi do toho, protože je nepovažuji za dobré - kvalitní. Takže zatim pytel od Molenu moc nevidim :|

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Črc 06, 2011 12:26

držte se prosím tématu

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”