určení barevné mutace u mikrošů - bílého a šedého

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

určení barevné mutace u mikrošů - bílého a šedého

Příspěvekod Veverka » Stř Srp 21, 2013 21:33

Mláďátka se narodily samečkovi standartovi a bílé samičce. Samička má barvu v podstatě jako to bílé mládě, akorát je víc bílá (ikdyž sem tam šedý chloupek by se též našel :) ), má černé oči, tmavé uši, tmavý kroužek u kořene ocasu.
To bílé mládě je white mosaic a nebo něco jiného? Mám v tom trochu chaos - poté co jsem si dneska prohlížela fotky mutací na internetu.
To tmavší mládě mám považovat za standarta a nebo je to mutace white silver? - když je to kříženec standarta s bílou samicí.
Taky by mne zajímalo jestli se to šedé mládě též nebude moct křížit s bílou činčilou? A až do kterého "kolene" by to platilo?

A co vlastně znamená ta zkratka AVC jak to píšou v inzerátech?

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: určení barevné mutace u mikrošů - bílého a šedého

Příspěvekod minlub » Čt Srp 22, 2013 10:13

První miminko je Standard grey, druhé White silver mosaic. White mosaic by bylo, pokud by mělo jasně ohraničený flek.
Letální faktor může být pouze tehdy, pokud dáš na sebe své bílé činčily. Takže miminko po bílém a standard rodiči, pokud je Standard, může k bílé mutaci (to samé platí u mutace Velvet).
Zkratka AVC (VC, AVT, VT) je označení pro nosiče genu recesivní mutace violet. Tj. pokud je jeden z rodičů violet.

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

Re: určení barevné mutace u mikrošů - bílého a šedého

Příspěvekod Veverka » Čt Srp 22, 2013 10:45

děkujii za odpověď

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”