Podpořte na dálku Matýska

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod mates » Po Lis 19, 2012 12:26

Ahoj,

doufám, že nevložím nevhodné téma. Už jsem tady psala. Moje činčilka má šelest na srdíčku, léčím ji už 4 rokem. Nyní se to zase zhoršilo, máme další dočasné léky od doktora, které když nepomůžou, tak se mám připravit na odchod miláčka:( Dávám mu stravu stříkačkou, takové kašičky rozmíchané ve vodě. Je mu 9 let, je to asi krásný věk, ale nedokážu si představit, že už tu se mnou nebude.

Podpořte Matýska na dálku, ať tu ještě nějaký ten roček s námi je. :) Moc děkuju.

P. S. Jasmin - přeji hodně prohopsaných roků tvojí činčilce. Můžu ti doporučit ještě měnit pamlsek do kterého lék dáváš. A opravdu podávat i vitamin C na posílení srdíčka. Jak tady psaly ostatní není špatný nápad nechat si léky rozdrtit a natabletkovat v lékárně. Je to dražší 300 tablet mě stálo 700Kč, ale pokud by si lék do budoucna musela rozpouštět je to rozhodně snažší a pro činčilku jednoduší když jí je ouvej na strávení. Dokud je vše vpořádku - zůstaň u svého :) Jen píšu možnou variantu ke které jsem se musela přiklonit, protože Matýsek nepříjimá pevnou stravu. My budem bojovat >:*B

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod jasmin » Po Lis 19, 2012 18:07

Jezis, to mi je koc lito a drzim palce a myslim na nej.
Jak se to projevuje u vas?U nas tak, ze vydava, nekdy obcas pres den a vecer takove kuckave zvuky, ale uz se dvakrat stalo a me to strasne vydesilo, ze to po ranu delala porad nekolik hodin a byla schovana dole na dne voliery v takovem yotongovem domku.
Proc Matysek uz nechce sam jist?Jako vitamin C, zdroj davam denne sipek, co Ty?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod Wulfina » Po Lis 19, 2012 19:43

Držíme palce [-o<

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod mates » Po Lis 19, 2012 22:15

Děkujeme. Jo u nás se to projevuje stejně. Vydává takový kuckavý zvuky. Začalo to právě tím kuckáním, tak nám doktor zvedl dávku enap z ob den na každý den 1/5, ale pouze dočasně. První dny se to zlepšilo, ale pak se to vrátilo a ještě v horším, teď o víkendu sem ho dost sledovala byl to interval asi po hodině. Pomalinku přestával kousat mrkvičku, jablíčko už nechtěl vůbec, seno vůbec. Čeho se dotkne, tak hned kucká... a to ho většinou odradí aby to zkoušel znova a zaleze si do boudičky a tam si pokuckává.

Taky sem dávala šípek, nespapá ho. Takže dávám čtvrtku Celaskonu 100g od Zentivy jeto český výrobek a lékárník mi řekl, že tento Celaskon podléhá nejpřísnějším kritériím, ta se mu v pusince rozpustí a tolik ho nepotápí jako šípek.

A jak se daří vám? Co kustovnice, užívá si ji :)

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod jasmin » Po Lis 19, 2012 23:18

Tak to me teda uplne desis s tim kuckanim, ponevadz ona to dela take docela casto a asi po 2 mesicich byla zalezla a ty zvuky vydavala stale za sebou:-(.
Nerikal Ti doktor cim to je to kuckani, ze vydava ty zvuky?Kdyz ona, jakmile ma vybeh, tak lita, jako splasena a to take neni dobre, jenze ona to pomalu neumi to behani.
To me strasne mrzi, ze jste na tom ted takhle, snad se to zlepsi teda, moc vam to preju.
A z ceho ten selest vznika, nerikal?
Ach jo, tady jsou diky mnozitelum a zverimexum, kde nato kaslou, nezodpovednym chovatelum tak promorene chovy nemocemi a spatnou genetikou, ze to je fakt des.:-(

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod Lenca » Po Lis 19, 2012 23:26

Budeme myslet na Matýska,aby zažil ještě co nejvíce krásných a pokojných chvil.Je to silný kluk,když s takovým problémem dál bojuje šikula.Držíme tu všechny zbylé prstíčky. Určitě je v těch nejlepších rukou.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod jasmin » Út Lis 20, 2012 0:43

Chtela jsem se zeptat jeste, zda je pro cincilu se selestem vhodne hodne pohybu vecer, nebo radeji klid?Vsimla jsem si, ze to dela spis po vybehu, ponevadz ona strasne rychle beha a skace, co vam rikal doktor?A z ceho ten selest vlastne vznika, genetika, stres?Stres to urcite zhorsuje a myslim, ze k tomu maji nastartovano i cincilky ve zverimexech, kde jsou dlouho v malych klecich, nebo dokonce akvarkach bez vybehu:-(.Diky absenci pohybu trpi i srdce.
Verim, ze to dobre dopadne, ikdyz to caste kuckani je opravdu desive, ja uz kvuli tomu nemuzu ani usnout poradne, ponevadz mam usi nastrazene.Urcite to ale ty nase zlaticka zvladnou, musi, ponevadz je milujeme.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod Jitka Řeháková » Út Lis 20, 2012 15:59

I já se připojuji a doufám, že Matýsek se bude držet. Sama vím ( jako my všichni co milujeme tyhle kožíšky) jak lpíme na každém dni, který s nimi můžeme prožívat. Roky přibývají každému a nemoci se nevyhýbají nikomu, pokud to půjde, užijte si ještě spolu plno pěkných dní :wink:

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod mates » Út Lis 20, 2012 23:57

Děkujeme, moc to potěší, když si přečtu zprávy tady :) Dnes mi Matýsek nepapal ani ze stříkačky, asi ho budu muset přinutit, ale čumáčkem čuchnul k senu a to se nestalo už dlouho...sleduju ho a dělají mi radost takový maličkosti jako je právě že čmuchne k senu. Pan doktor říkal, že se srdíčko zvětšuje a tím tlačí na jícen a dojde právě k tomu kuckání hlavně u jídla, ale i bez jídla. Taky, že jakoby polykají u toho vzduch, proto měl menší bobečky a občas tam byla vzduchová bublinka, ale uplně malá. Myslím, že pokud činčilka chce výběh, tak bych jí ho dala. Ty zvuky jsou taky po výběhu, protože srdíčko začně asi víc pumpovat a u nemocných se zvětší. Ale tohle je jen má teorie. Víš jako je to u lidí, když jsou kardiaci a mají zátěž zadýchají se...někdy kašlají apod. Matýskovi dávám léky před výběhem, aby se to stihlo dostat do krve.

Nevím z čeho vzniká, možná i nevhodnou stravou (olejnatý semínka a tak), některé se s tím narodí a pak se to rozvine, těžko říct, ale máš pravdu. Některé zverimexy tomu dávají pěkný základ. Jsou tam natlačený tři a více činčilek v mini akvárku.. tohle nemůžu vidět, škoda slov na ně!

Uši mám nastražené taky :) ale když budete chodit na pravidelné kontroly podstivě, tak na klinice v Brně pan doktor Hauptman, Jekl a paní doktorka Mináriková rozhodně poznají jestli se něco děje. Jo, jo milujeme ty naše kožíšky >:*B >:*B jsou úžasní :roll:

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod mates » Stř Lis 21, 2012 9:21

Tak dneska ráno to byl velký boj, abych do něj dostala léky. Vůbec je nechce ani rozmíchaný v kašičce, jak je ucítí, tak ohrne nosánek. Musely jsme ho chytit a stříkačkou to do něj vpravit, nevíte jestli to pro něj není nebezpečný, nebo nějaký traumatický, když to takhle děláme? Máte tip třeba na štávičku, která by mu mohla chutnat?

Ale pozitivní je, že jsem v seníčku dnes našla uťapkaný seno, takže si vlezl do seníčku a obylo pár lístečků :) >:*B

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod Jitka Řeháková » Stř Lis 21, 2012 13:25

My máme problému "pouze"kvartální se zubama. Já potom dávám léčení když je nutné v dětské přesnídávce jablíčkové, kupuji Hippo, tu má Amy nejraději a tam i léčení přijme.

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod mates » Čt Lis 22, 2012 10:13

Děkuju za tip na výživu hned sem ji koupila, no moc se na ni netváří ale stejně ho přeperem. Zase jsem do něj ráno nemohla nic dostat. Volala sem doktorovi a doporučil mi čerstvé jablíčko do kašičky, nikdy čerstvé jablíčko neměl tak mu koupím to nejhezčí co bude na trhu :)

dnes ráno jsme ho zase drželi a smíchala jsem vodu s výživou a léky a stříkli do pusinky, no a pak se lumpík olizoval, ale víc nechtěl. Zalezla jsem si nim do postele, schoulil se u mě a na chvilku usnul, rozhodně to nebylo tak divoký jako včera. Každopádně hubne, protože se snaží do sebe vpravit jen lístečky pampelišky, stříkačky odmítá už je začal nenávidět, snědl kousek rozinky, ale tu taky odmítá ale hlavně nechce tu výživově hodnotnou kaši, tak mi dnes večer držte palce at pochodím s jablíčkovou příchutí >:*B

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 22, 2012 10:33

Drzim place moc Matyskovi, snad se chyti zase.A zkousela jsi tu goji?Ja ji nariznu podelne a tel lek tam dam, pak prstama sroluju ve valecek.Tim do sebe i s chemickym lekem dostane take hodne vitaminu potrebnych z te goji, je hodne zdrava, ikdyz seto i s ni nema prehanet a nedavat denne, ale pokud jsou zdravotni problemy, tak proste bohuzel i denne, neda se u vas nic delat.Osobne si myslim, ze je dalako lepsi ho nestresovat strikackou a celou procedurou, to bohuzel take muze zhorsit ty problemy, stres s tim spojeny, ale kdyz je moznost to udelat takto a jednoduse.Sbasti goji s lekem a hned spi dal.
Asi ji nebudou moc poustet, ponevadz fakt lita, jak splasena, volieru ma velkou.A hlavne by ji opravdu nesly davat leky strikackou, ponevadz zaleze do domku nahore a tahat ji odtamtud bych musela proti jeji vuli, snyzi se stejne uteci a bohuzel se k tomu domku tezko dostavame, ponevadz je oteviraci pouze jedna polovina dvirek.Takze ji nahanet, kdyz uz by byla venku, museli by nato byt dva, nebo ji tahat rukama z domku by ji akorat ublizilo.V te goji je to fakt nenahraditelne.Nekdy ji dam k tomu jeste, aby to mela jakoby zapite tekutinou kousek cerstveho jablicka a vecer jedno seminko ostropesrce, ponevadz leky jsou zahul na jatra.
Tady by pomohla dobra terapie kyneziologa, ktery se zabyva zviraty.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Lis 23, 2012 10:38

Já jsem měla taky nemocného činčiláčka, bylomu 5 let a sjezdili jsme kde co. Jenom jsem nevěděla o fóru a výborných vetech pro činčily. Taky nebaštil, šel s váhou dolů. Já jsem si ho po návratu z práce brala pod bundu a hřál se u mně, bylo nám spolu dobře. Matýskovi přeju aby zabral, myslím na vás [-o<

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod mates » Pá Lis 23, 2012 11:02

:) :) děkujeme určitě nám to pomáhá, dělám to podobně. Vlezeme si spolu pod peřinu a dělám mu tam takový tunýlky >:*B a když už je unavenej tak se ke mě přitulí a chvilku spinká. Je pak pěkně teplounkej a má stažený ouška dozadu, takovej spokojenej. Zkoušela jsem postrouhat to jablíčko do kaše a nechce ji. Samotné jablíčko si dá kousek i se pro něj s chutí natáhl, ale ráno nechce většinou vůbec nic, tak jsme dnes zase vzali stříkačku s výživou a nakrmili jsme ho, pak ho pomazlím, aby z toho neměl takový stres. Uvidím jak na tom bude zase dneska, ale měl o 5g méně.

V pondělí půjdeme znova na veterinu jestli se nic nezlepší volala sem doktorovi a říkal, že se na něj ještě podívá. Jsem strašně ráda, že nás neodbydou tím, že už se nedá nic dělat. Jasmin souhlasím, že jsou na to potřeba dva na takový krmení. Přítel Matýska drží a já mu otevřu tlamičku, je to rychlovka, to by jeden nezvládl, vůbec si neumím představit, kdybych na to byla sama.

Dnes jsem koukala do misky a asi snědl pár zelených granulek, ale váha se mu směrem nahoru nepohla. Ostropeřec jsem koupila, ale nechci do něj sypat uplně všechno, tak ještě počkám tak dva dny jak na tom bude. Bojujem a bojovat budeme, udělám všechno co bude v mých silách, aby mu bylo zase dobře.

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod mates » Pá Lis 23, 2012 11:37

Přečetla jsem si příspěvek ve foru strava od Lucky. Dokrmovala též a musela to do činčiláčka doslova nacpat, takže dnes večer, jestli ho neuvidím u misky nebo u sena tak mu aspon 10ml kašičky dám prostě do pusinky a o víkendu ho nakrmím několikrát denně. Co myslíte? Mám to tak udělat? Do ted sem hledala alternativy, vůbec mu nebránila v pamlscích, jsem ráda za každý kousínek co sní, ale je mi jasný že to nemá žádnou výživovou hodnotu. Nevím proč se mu ta kaše zprotivila, první dva dny ji jedl, ale pak už ji nechtěl. Jmenuje se Recover, je na ní takový malý králíček, mají ji v ordinaci na veterině v Brně. Zkusím koupit ještě nemléčnou osmizrnou kaši, třeba mu bude vonět líp :)

Jak moc činčilka hubne když nejí? Od pondělka náš Matýsek snědl 1 rozinku, pár granulek zelené stravy, asi 3cm velké kousky jakblíčka (3Ks), lístečky pampelišky, 1ml dětské výživy. Váhu měl na začátku týdne 548g, teď měl ráno 530g a večer mívá +- o 3-5gramu více.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod Kobylatko » Pá Lis 23, 2012 16:41

Též přeji i s našema 3ma činčilíma holkama brzké uzdravení a velkou chut k jídlu at je z Matýska pořádný myšák =D> :D .Možná by šlo zkusit dát do napáječky do vody jablečný ocet upravuje to travení a chut k jídlu :wink: .Ted mě napadlo ,možná by i šlo jablíčko,bylinky,granulky a co má rád rozmixovat nebo podrtit a třeba by si dal >:*B

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod jasmin » Pá Lis 23, 2012 21:07

Tak jestli nechce tu vyzivovou kasi, tak zkuste tu osmizrnnou nemlecnou Nominu, osladit glukopurem trosku.A Rodicare jste zkouseli?
Moc na vas myslim porad a na Matyska.Ten ostropestrec bych se nebala dat jedno seminko aspon obden, ponevadz bere vice leku a je to zatez na jatra a i ledviny a ostropestrec ma skvele cistici ucinky pro jatra.
Chtela bych timto znova upozornit vsechny cincilare, ze opravdu ten selest je u cincil stejne rozsirenym problemem, jako zuby akoreny, ma ho tez asi 80% cincil.Nemusi mit vubec zadne priznaky, takze si toho nemusite dlouho vsimnout, ale staci, kdyz je cincilka casto unavena po vybehu vecer a pak lezi.Unava je castym priznakem, stejne, jako to kuckani.Cincila vydava takove zvuky divne, jako kdyby neco vdechla do nosu, neco mezi psikanim, kuckanim a skytanim.Muze to udelat parkrat za den, nebo take casteji a to uz je vaznejsi.Cincile tohle muze zhorsit, nebo dokonce nastartovat sebemensi stres, zmena, dokonce i zmena mistnosti a domaciho prostredi, oddeleni od partnera, nebo caste porody samic bez odpocinku a do vyssiho veku.Muzou mit selest uz mladata, hodne to ale byva ve vyssim veku znatelne.
Nic nezkazite, ba naopak na tom, kdyz svou cincilku nechate jednou za rok preventivne vysetrit a poslechnout ji srdicko.V Brne na Palackeho veterine maji nejmodernejsi pristroj na zjisteni techto problemu, ktery snima srdce primo, takze to odhadne naprosto presne.Bohuzel, pokud se u cincilky selest objevi a prokaze, musi byt uz stale na leku, lecich, dle stavu, bez toho by nevydrzela.

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod mates » Pá Lis 23, 2012 22:49

Tak máme večeři za sebou, bohužel nedobrovolně. Přišla jsem domů a váha ukázala 525g. To je ještě méně než ráno, tak jsme zahájili krmení bez dotazů :roll: . Dostal 10ml kaše Rodicare, ale budu mu to střídat s tím Recoverem. A léky jsem mu umíchala do osmizrnné od Nestlé, dnes jsem ji po Brně sháněla jak splašená.. Mufínek můj, byl celej upatlanej až se mu chloupečky slepily u pusinky a pod krčkem. Bude to boj, ale mám v plánu ho krmit 3krát až 4krát denně aby neztrácel živiny a sílu, kdyby řekl doktor, že musí jít na nějaký zákrok. V pondělí tam zase jdeme.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod jasmin » Pá Lis 23, 2012 23:07

Ach jo, drzim palce.Nejhorsi je, ze tohle je pro nej take stres, jenze to proste jinak nejde:-(.
Tak se drzte.

Avatar uživatele
s.kate
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: So Lis 03, 2012 8:16

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod s.kate » Ne Lis 25, 2012 8:33

Ahoj naše doktorka nám doporučila dávat léky do ananasového džusu samozřejmě jen trošku a nějaký ten kvalitnější prý jim to chutná a také nám nedoporučovala léky mísit s dokrmovací kašičkou jelikož si tu kaši spojí s něčím nepěkným a pak ji nebudou chtít. Jinak ta osmizrná kaše je super naše činčilka se po ní může utlouct:).....přejeme brzké zlepšení a držíme palečky =D>

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod mates » Po Lis 26, 2012 12:14

Právě v tom jsme asi udělali chybu a teď nechce žádný druh kaše :( Takže každé mu dáváme za celý den celkem 30ml kaše, ale nedobrovolně. Zkusím tu šťávu, už mě totiž nenapadají jiný možnosti. Dokonce jsme mu z kaše dělali takový měkký kuličky aby je snědl nazvali jsme to vánoční cukroví :D , ani si toho nevšiml, myslím, že se mu pach té kaše zprotivil.

Byli jsme u veterináře zabrousili Matýskovi zoubky a doktor nám opět řekl, že dokrmovat i přes odpor. Třeba začně jíst jak bude mít zoubky zabroušený, včera večer strkal šňupáček do granulí, ale příšlo mi že to dělá proto aby nešel na stříkačku :D něco jako dívej já jím :D říkal, že šelest se mu rozšířila na celé srdíčko, ale žaludek má vpořádku, bývá prý i to, že mají žaludek plný vzduchu jak se zalykají. Na léčbě se nic nezměnilo, je teď v našich lidských rukách mu usnadnit jeho cestičku, ale tak aby se netrápil...pozitivní myšlenky pomáhají, děkujeme všem :)

Jo ještě jsme dostali takovou tabletku "štěstí" navozuje pocit pohody a zklidnění možná by to mohlo pomoc aby z nás neměl trauma. Jsme se smáli s přítelem, že dostane endorfiny v tabletce a bude nás pusinkovat :lol:

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod mates » Út Lis 27, 2012 12:56

Ještě jak Matýska pořád držíme při krmení mu trošku vypadávají chloupky, vypadá to jakoby srst ztrácela kvalitu. Myslíte, že by pomohl Fungistop přidávat do písku, který používáme běžně? Kupujeme Sandy.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod minlub » Út Lis 27, 2012 17:59

Fungistop je jen proti plísni, na horší kožíšek bohužel nepomůže. Je to důsledkem krmení, nemá potřebné minerály a vitamíny. Zkusila bych mu dávat trochu lněného semínka http://www.eliscinobchudek.eu/pamlsky-p ... -500g-i58/

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podpořte na dálku Matýska

Příspěvekod mates » Čt Lis 29, 2012 9:26

papááá :D :D jupíííí, jupííí. Včera večer snědl pár kousků granulek, kustovnici [-o< [-o< přibral 5gramů od pondělí, to je velký úspěch. Ještě mu příkrmy budeme dávat přesto, že s námi bojuje, snížili jsme dávku o 5ml, aby brousil zoubky pevnou stravou, uplně tvrdý kusy ale neukousne jen si je vezme a pak zahodí. Vybírá si menší kousky, který snáz ukousne a požvýká, včera snědl i mrkev to už se nestalo tak měsíc.

V očkách mu začínám vidět ten správný lesk, je vidět, že se zlepšuje [-o<
Ostropestřec budeme dávat ob den 1 semínko pak udělám pauzu, už si ho vzal i sám a lněné semínko jsme mu včera dali poprvé. Nebudem to přehánět, když bude přibírat tak se srst začne určitě zlepšovat. Jéé tak dnešní vážení bylo zatím to nejlepší za celou dobu :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”