Zdravá výživa

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Zdravá výživa

Příspěvekod Lenca » Ne Led 30, 2011 11:06

Potřebovala bych radu :( Hrozně mi padají vlasy, pleť nic moc a nemůžu přibrat, jsem unavená a nervozni,ale to si myslím,že tu velkou roli hraje stres před maturitou :? Když si začnu vyhledávat něco o zdravé stravě,vyskočí mi milion stránek o dietách nebo předražených zdravých jídlech, u kterých většinu potravin nebo bylinek nebo různých past ani neznám. Vím,že pokud sem napíšu,že nejím maso,tak mi začnete určitě psát at začnu jíst maso. Ryby jím a někdy i kuřecí. Potřebovala bych poradit nějaká jídla,která nasytí a zároveň jsou výživná a hlavně nejsou moc drahá,aby mě jen oběd nevyšel na 200 :D

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Led 30, 2011 11:23

Ono je to těžké, myslím, že pokud nejíš maso a ještě se k tomu špatně stravuješ, tak to má své nasledky. Bylo by lepší kontaktovat nějakého výživového poradce, aby ti udělal nějaký jídelníček.

já sem chtěla taky změnit způsob stravování a napsala jsem sem http://www.nutricare.cz/jidelnicek-online/ . jídelníček stojí 1 500 Kč a udělaji ti ho podle pokynu jak budeš chtit.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Led 30, 2011 11:54

Když jsem trpěla nechutenstvím a fakt jsem nejedla a chtěla jsem jíst. Tak jsem si každý den vařila pytlík rýže a prostě jsem ho snědla na posezení jako jedno jídlo. K tomu jsem samozřejmě jedla něco dalšího. Pořád lepší, než nejíst vůbec nic. Chce to se hodně nutit do jídla.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Ne Led 30, 2011 12:01

Já byla vegan třináct let a co hodně zasití a dodá vitaminy a tak je soja .Sice mi moc nechutnala ale jak se uzpraví se zeleninou tak je to dobrý.A jak dlouho už nejíš maso?A nezačínáš ubírat jídla aby jsi pak neměla problémy,protože u mě to bylo před pár roky taky to už nebudu atd a byla z toho anorexie aniž bych si to uvědomila.Jinak není nic špatného na tom že nejíš maso určitě k tomu máš důvod jájich mám hodně.A zkus si koupit dětské multivitamíny ty jsou taky dobrý třeba marťánci ty jím dlouho a je to super.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Led 30, 2011 12:12

Sojové maso zbožňuju, to jsem jedla pořád. Akorát nejsou k dostání ty bigsteaky od Bonavity. Nudličky mi nechutnají a tu drť, to nejím.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Ne Led 30, 2011 12:21

Maso nejím 5 let, ale poslední rok a pul ho občas jím. Soju mam ráda :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Led 30, 2011 12:43

Vegani a vegetariani co znam jedi misto masa houby.Pry nahradi chut masa a take hodne lusteniny.
Obcas si dej aspon tunaka, pokud Ti padaj vlasy, tak bys asi mela maso obcas dat.Ja myslim, ze nejlepsi je si dat maso aspon jednou tydne jen a dvakrat do mesice by to melo byt bud hovezi, nebo veprove kvuli zelezu.Jinak zelenina, lusteniny, houby, jako hliva.Z toho jde udelat vybornych jidel, i drzkovka, gulas a je strasne zdrava.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Ne Led 30, 2011 12:45

Já bych spíš asi potřebovala pár facek :D abych se vzpamatovala a začla jíst pořádný jídla.Na nic nemám chut. Já si třeba dám čokoládu,klidně celou,klidně spořádám 4 rohlíky se sýrem, zeleninový vývary jím,pečené koláče,buchty,všecko možný jo,ale pořádný teplý jídlo do mě nikdo nedostane :evil:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Led 30, 2011 12:49

Když nemáš chuť, kup si b-komplex, kup si glukopur, kup si v lékárně bonbony z hroznového cukru a mlsej. Glukopur zvyšuje chuť k jídlu.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Ne Led 30, 2011 12:57

Tak to zkusím :) děkuju

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá výživa

Příspěvekod Ladus » Ne Led 30, 2011 13:02

LenkaKarlovyVary napsal:Potřebovala bych radu :( Hrozně mi padají vlasy, pleť nic moc a nemůžu přibrat, jsem unavená a nervozni,ale to si myslím,že tu velkou roli hraje stres před maturitou :? Když si začnu vyhledávat něco o zdravé stravě,vyskočí mi milion stránek o dietách nebo předražených zdravých jídlech, u kterých většinu potravin nebo bylinek nebo různých past ani neznám. Vím,že pokud sem napíšu,že nejím maso,tak mi začnete určitě psát at začnu jíst maso. Ryby jím a někdy i kuřecí. Potřebovala bych poradit nějaká jídla,která nasytí a zároveň jsou výživná a hlavně nejsou moc drahá,aby mě jen oběd nevyšel na 200 :D


A stres z maturity neměj, zvládneš to levou zadní ;) Většinou se ti všichni budou snažit pomoct, uvidíš :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Led 30, 2011 13:07

Nevím, jak státní maturity, ale normální maturita je fraška.
Když ses učila poctivě celé 4 roky, tak tě podrží a pomůžou.
Když jsem byla na potítku na matice, přišla ke mně učitelka a řekla mi, že to mám blbě a ať tam napíšu to a to ... Na literatuře jsem měla totální okno a stejně jsem dostala za 3 :). Pohoda.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Ne Led 30, 2011 13:10

Tak já se třeba o svaťáku naučila 20 otátek ze 120 a další dny tj. Po,Út a St jsem se učila až do noci ten zbytek. Maturovala jsem ve čtvrtek a měla jsem za 4. Fakt podrží :D Ale bylo to šílené období a bála jsem se strašně. Zbytečně.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Ne Led 30, 2011 13:12

Děkuju za povzbuzení :) já se nebojím třeba biologie,to nám učitelka řekla,že mame obrazky,některý dokonce popsaný,i komentáře,popisky tam jsou a porota bude poslouchat a učitelky budou dělat hloupý,slepý když to budem číst :lol: já se spíš bojím zeměpisu,kdy se ředitel baví tim,že studenti u něj neudělaj maturitu,aby jim dokázal,jak sou hrozně hloupí a nikdo nemůže být chytrej jako je on sám.Pak se učím zeměpis,stresuju se a nejím :?

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Led 30, 2011 13:13

Já jsem si našla tehdy přítele, maturita mě nezajímala, neučila jsem se.
Otázky jsem se učila poslední víkend na konci svaťáku, na řadu jsem šla v pondělí odpoledne a pohoda :). Mat-Čj-Nj-Bi a všechno za 3. I na příjmačky na vejšku bylo víc učení než na maturitu.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Ne Led 30, 2011 13:14

V zeměpisu toho hodně tzv "okecáš" :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Ne Led 30, 2011 13:15

Státní maturity se nebojím,to je fakt tak strašně stupidní :D jak jsme dělali tu generálku,abysme věděli jak to bude,tak test z čj smě měli za 20 min hotový.Je to směšný,i normální testy máme těžší,než bylo todle.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Led 30, 2011 14:09

Hlavne jez i maso ted, mas asi ubytek zeleza a to neni dobre.Aspon jednou tydne si maso dej a teple jidlo, vyhybej se akorat chemii v jidle tem eckum skodlivym, konzervantum a umelym barvivum.Kup si i aloe vera a pij ho a hlavne aspon jednou denne teple jidlo k obedu.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Led 30, 2011 14:14

Kdo neji maso kvuli zviratkum a ani mlecne vyrobky nechce z tohoto duvodu, chapu, ale da se najit vhodna alternativa, jakou jsem si nasla ja.Kupovat mlecne vyrobky bud primo z domaciho chovu, vejce atd., nebo bio, ale opravdu porverene, abyste neplatili jen znacku bio a i maso se uz da sehnat z domaciho chovu, nebo z takovych, kde nedochazi k tyrani zvirat.
DAVEJTE SI VELKY POZOR PRI KOUPI POTRAVIN NA KODY UVEDENE NA OBALU.bOHUZEL, IKDYZ NA BALICKU MASA JE NAPSANO, ZE JE OD NAS A CESKY, TAK MUZE BYT U NAS POUZE ZPRACOVANE A MUZE POCHAZET TO MASO I Z CINY A ASIE:-(, KURATA, VEPROVE ATD.DOKONCE BALICKOVANE MASO, JATRA Z VODNAN JSEM DLE KODU ZTRNULA, ZE TAM BYLO POUZE ZPRACOVANE ASI A DLE KODU MASO POCHAZI ODJINUD.DAVEJTE PREDNOST NASIM CHOVUM A PODPORUJTE JE, VSECHNY NASE VYROBKY MAJI KOD TEN CARKOVY ZACINAJICI NA 859
ZACINAJICI 600 JE PRY CINA.!

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Led 30, 2011 14:30


jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Led 30, 2011 14:45

Aha, ja nevedela, ze nemuzu psat velkyma pismenama, chtela jsem to jen zduraznit:-)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá výživa

Příspěvekod Wulfina » Ne Led 30, 2011 16:41

Ahojky, tak na vlasy jsou dobrá dýňová semena, lněné semínko (stačí si z toho denně udělat salát, nebo to jíst jen tak) :wink:
A pokud nejsi alergická na med, tak dopřej vlasům medovou masku. Med (jednu polévkovou lžíci smíchej s trochou oleje (olivový, slunečnicový) Maska musí být spíše řitší a hlavně né moc lepící- nejlépe s mandlovým olejem a než si umeješ hlavu, tak masku nanes na hlavu - aspoň 10 min působit :wink: pak to normálně umej šamponem :wink:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Ne Led 30, 2011 17:42

Aha,dobře,hned zítra vyzkouším :wink: děkuju,já slyšela o žloutku s olejem

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Led 30, 2011 18:39

jesteze neni leto, to by na Tebe utocily vcely a vosy venku:-)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Ne Led 30, 2011 18:48

No to by bylo něco pro mě :D ja mam z vos panickou hruzu,zažila sem si dost a už to nechci nikdy víc :D

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”