približný vek činčily

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

približný vek činčily

Příspěvekod abbow » Ne Ún 22, 2009 10:22

Ahojte, dal by sa nejako určiť približný vek činčily? Lebo predavačka nevedela, vedela iba že sú to ešte mlád'atá.

Disable adblock

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Ne Ún 22, 2009 11:30

Tak hodne zhruba podle vahy a samosrejme celkove velikosti, ale urcite to neni moc spolehlivy, kazda cincila je jina.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Ne Ún 22, 2009 11:52

V průměru je to deset až patnáct let, ale jsou případy,kdy činča žila 18 let a dokonce 22 let!
Tak je třeba na to taky myslet, že to není mazlíček na dva tři roky...
Ale jinak je to určitě daný váhou a tím jak se o ní staráš...
Jestli ji dáváš dostatek vitamínů a minerálů atd...:-)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: približný vek činčily

Příspěvekod martej » Ne Ún 22, 2009 13:22

abbow napsal:Ahojte, dal by sa nejako určiť približný vek činčily? Lebo predavačka nevedela, vedela iba že sú to ešte mlád'atá.


já bych řekla, že tomu tvýmu jsou 4 - 5 měsíců, víc ne:-) Kolik váží?

Disable adblock

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Ne Ún 22, 2009 17:54

tak naozaj neviem kolko váži, nemáme váho do kuchyne iba tu váhu na ludí, a tá neni moc presná ale však vyskúšam ho odvážiť =)

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Ne Ún 22, 2009 18:55

Kup digitalni vahu , ja jsem sehnal i s poštovnym do 600 kč :) .

Avatar uživatele
Bobanecek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: Stř Led 16, 2008 21:32
Místo/Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bobanecek » Ne Ún 22, 2009 21:47

Ja jsem kupoval digitalní váhu za 300Kc není to velka investice a vyplátí se aspon se muže sledovat váha činči jestli je vše v pořádku nebo jestli papa málo atd..

Avatar uživatele
Tereza V.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Stř Ún 04, 2009 22:58
Místo/Bydliště: Krupka,Ústecký kraj

Příspěvekod Tereza V. » Ne Ún 22, 2009 23:32

Vážení je ohledně sledování zdraví dobré,ale jak mám toho svého blázínka na tu váhu dostat,když v ruce vydrží sotva vteřinu a už upaluje...? :D

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chuck » Ne Ún 22, 2009 23:33

Ano!!! Za digitalni vahu se maximalne primlouvam. Je to vyborna vec. Veverka ma hned dve. A kdyz zrovna nevazite cincilu, muzete si navazit suroviny na susenky. :twisted:

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chuck » Ne Ún 22, 2009 23:41

Tereza V. napsal:Vážení je ohledně sledování zdraví dobré,ale jak mám toho svého blázínka na tu váhu dostat,když v ruce vydrží sotva vteřinu a už upaluje...? :D


To mas uplne jednoduchy. Staci kdyz na vaze bude stat necelou sekundu trochu klidne. Takze ho vemes nekdy, kdy je trosku klidnejsi a postavis ho tam. Ruce drzet kolem cincily, aby mela pocit, jako ze nikam nesmi. Veverka ma cvik, takze cince vazi kdykoliv. Budto nez se cinca vzpamatuje, ze ji nikdo nedrzi je zvazena nebo ji Veverka pri pokusu o utek posoupne zpatky na vahu. A to ma Veverka handicap v tom, ze jeji vaha na veverky ma silnou nerezovou plochu, ktera ty myse studi do tlapek, coz se jim nelibi.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Ne Ún 22, 2009 23:52

To já na váhu dostávám čika úplatkem:-D Jedna rozinka a na váze drží jako když ho tam namontujete:-D

Avatar uživatele
Tereza V.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Stř Ún 04, 2009 22:58
Místo/Bydliště: Krupka,Ústecký kraj

Příspěvekod Tereza V. » Ne Ún 22, 2009 23:54

Tak to schválně zkusím,ale už vidím,že sebere rozinku a zdrhne za roh :lol:

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chuck » Po Ún 23, 2009 0:16

V takovym pripade je potreba odecist vahu rozinky :lol:

Avatar uživatele
Tereza V.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Stř Ún 04, 2009 22:58
Místo/Bydliště: Krupka,Ústecký kraj

Příspěvekod Tereza V. » Po Ún 23, 2009 0:24

No vidíš,na to bych zapomněla,díky :wink: :lol:

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Pá Pro 30, 2011 20:08

Nevim zdali jsem zvolila spravne tema.ale mam otazku ohledne veku.kolika let se vam tak cincily dozivaji?vsude se pise az do 22let max.ale asi se dozivaji spis mene ne?co sem tak tady koujala par cincilek panicky opustilo uz tak kolem 8let.nechci vas trapit vzpominkami po zesnulych cincilkaxh.ale pokud by to nekomu nevadilo,tak kolika se vam tak fincila dozila?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Pro 30, 2011 20:14

Pokud by zde nebylo hodne promorenych chovu diky mnozitelum, nekterym zverimexum apod.vadnou genetikou a nemocemi casto s tim spojenymi, tak by nebyla vyjimka, jako u me kamaradky v USA, ktere se cincilky bezne dozivali kolem 20let.Myslim, ze mela i jednu 21letou.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Pro 30, 2011 20:53

Můj Ferdík se dožil krásných 12 let. Bohužel skonal po dlouhém a náročném boji s přerůstáním zubů a zánětem čelisti.

Avatar uživatele
Ilona
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Pro 02, 2004 9:09
Místo/Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ilona » Stř Led 18, 2012 21:23

Naší Barče je 7,4 roku a asi se projevuje stárnutí. Začala čůrat na nejrůznějších místech v kleci, málo jí, plstnatí jí kožíšek a více spí. Večer jí lákáme z klece, dřív už sama čekala u dvířek. Trochu jí přerostly zuby, tak má uslintanou náprsenku. Má dostatek čerstvých větví a novou vápníkovou kostku, tak to snad dobře dopadne. K veterinářce zatím nechci, protože v létě prodělala otravu a léčbu nesla psychicky dost špatně. Váha kolísá, ale výrazně nehubne. Když má náladu, je velmi společenská. Jak se chovali vaše myšky, když překročily 7. rok a kolika se dožily? Taky jsem nenašla starší činčilku než byl Ferdík.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Led 18, 2012 21:27

Zkoušela jsi jí dát b-komplex? Mohlo by jí to trochu oživit a dodat chuť k jídlu. Náhodou klidná myška je fajn :). Mlaďochům je 3,5 roku a pořád hlodaj, skáčou, běhají a dělají rámus :lol: .

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Stř Led 18, 2012 21:28

Pokud má činčila přerostlé zuby a slintá, tak byste měli okamžitě navštívit veterináře, který zubům rozumí, tudíž buď do Brna nebo do Prahy.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Led 18, 2012 21:31

Ilono promiň, ale jestli vidíš, že má tvoje činčila přerostlý zuby, nežere a hubne, tak je nejvyšší čas ji vzít k veterináři, jinak se za chvíli nenažere vůbec a bude pozdě. Už ta oslintaná náprsenka je příznakem, že ji trápí zuby. Takže ji vem a upalujte k veterináři :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Led 19, 2012 0:10

Souhlasim a jsem zdesena, ze jste to neresili hned, tady jde totiz o cas a to doslova.
Ten jeji vek neni hodne, dozivaji se klidne, kdyz jsou zdrave a dobra genetika i 17let a vice.
Ona ma ale evidentni problem a pokud uz slinta, tak jde o cas a je potreba odborna prohlidka a pravdepodobne zakrok.Doporucuji Ti ale pouze a nebudu sama odbornika, ktery se tim zabyva a to je v Praze a Brne.Praha Dr.Lietavcova Hurka, telefon:251614378, Brno MVD.r Jekl, Hauptman:541562368,732615647
Zakrok je potreba udelat hned po zjisteni problemu i odbornou prohlidku, ponevadz pak zacnou nejen prerustat stolicky a to zadna kostka nezachrani, ale i koreny a to je konecna.Kdyz prerustaji stolicky a vcas se nezkoriguji, zranuji dasen a cincila strasne trpi a tim se ji rozrostou i koreny a prorostou az k oku, do dutiny lebecni.Kdyz se to podchyti vcas, tak ty zakroky udrzovaci nejsou potreba tak casto, jako potom, kdyz se to necha byt dele.Nehlede nato, ze cincila muze umrit, jde to pak strasne rychle,pridaji se diky tomu zazivaci problemy, ucpani strev a dalsi.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Čt Led 19, 2012 3:42

My budem slavit 2.2. desáté narozeniny našeho nejstaršího :) má krásné datum narození 2.2.2002 :lol:
Vzhledem k tomu, že než jsem objevila tohle fórum, krmila jsem činčily směskama a jako pamlsky měli oříšky :cry: :cry: :cry: , jsem ráda, že se těch desíti dožije a že je zatím v pořádku... Tak nějak doufám, že to na něm třeba nezanechalo následky... I na ostatních, samozřejmě, ale on je nejstarší, tudíž tím trpěl nejdýl...

Avatar uživatele
Ilona
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Pro 02, 2004 9:09
Místo/Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ilona » Čt Led 19, 2012 6:29

Děkuji všem za reakci a rady. Zuby a váhu sleduji, ona opravdu jí, i když méně. Kdyby začala hubnout, řešíme to hned. Vážení ji nevadí, někdy má víc, jindy méně. Mám štěstí, že mám výbornou paní doktorku, která jí vždycky pomůže, ale ta naše myška se jí hrozně bojí. Nakonec spolu žijeme více než 7 let, takže jí rozhodně nenechám zemřít hlady. Už jsme si spolu dost prožily, např. dokrmování injekční stříkačkou. Jasmin, ty příznaky, co popisuješ jsou téměř hororové, snad se nám to i v budoucnu vyhne a Barča se dožije, alespoň desítky.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Led 19, 2012 8:19

To co ti napsala jasmin neni zadna katastroficka scena,ale holy fakt. Ted ma jeste cincila sanci,ze zakrok prezije.az ti prestane jist,bude pozde.nebude mit silu a nez si toho vsimnes,muze ubehnout taky nejaky cas.nehlede na to,ze se ji musi spatne jist a bolet jo to.a vymlouvat se na to, ze se boji veterinare tuneni na miste. Kdyz bude mit dite zkazeny zub,bude se mu spatne jist, tak snim taky nikam nepujdete,protoze jeste trochu ji a boji se doktora?:)ted je jeste sance,ze cincilu zachranite a pokud budete dal cekat, jeji sance rapidne zmensite.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”