2 samice + jeden samec

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Lucinda ABC
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Út Říj 11, 2011 17:55

2 samice + jeden samec

Příspěvekod Lucinda ABC » Stř Říj 12, 2011 15:28

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli můžou být pohromadě dvě samice a jeden samec. Pořídila jsem si malého samečka nyní je mu 7 měsíců a k němu starší samičku 3,5 roku (která již měla mladé). Oba si sedli a mají se rádi - pořád jsou spolu, koupou se spolu, jedí spolu... Přemýšlela jsem, že bych si pořídila ještě jednu samičku, ale bojím se, aby se pak ty dvě neprali. Máte s tím někdo zkušenost, můžete mi poradit, jak je to u vás? Díky.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Říj 12, 2011 15:56

Do zaběhlé rodiny a k tak staré samičce bych již žádnou jinou nepřidávala. mohlo by to zle zkončit.
Dobře se takto párují rodinky když jsou spolu samičky od mala a vyrůstají spolu. Či jsou zvyklé na společnost a ani jedna samce neznají.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Říj 13, 2011 8:04

není to pravidlem. Záleží hodně na povaze činčil a to se hned tak nepozná. Vždy to může skončit zle a je jedno jestli máme pár, rodinku a nebo činčilky stejného pohlaví. Pokud má člověk více jak jednu činčilku v kleci, tak musí počítat s tím, že se můžou poprat a proto by měl mít záložní klec. Jinak 3,5 roku samička se mi nezdá stará a klidně bych to zkusila, ale nová samička musí být starší jak 7 měsíců a musí mít více jak 550g a hlavně, samička druhá nesmí být těhotna, jinak by mohla tu novou zabít a proto pokud budeš pořizovat novou, musíš tuto oddělit a nechat ji 115 dnů bez samce, aby sis byla na 100 % jistá, že miminka nečeka :-))

Lucinda ABC
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Út Říj 11, 2011 17:55

Příspěvekod Lucinda ABC » Čt Říj 13, 2011 14:26

OK, díky. Asi to zkusím, když to nepůjde bude apoň důvod přidelat další voliérku, kde budu moct mít další páreček :D Nikdy bych nevěřila tomu, že mě takové mále mršky takhle dostanou :D nikdy mě málá zvířata moc nebrala - to spíš koně a velcí pesani.

Disable adblock

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 samice + jeden samec

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Bře 08, 2012 0:57

Prosím, poradíte mi? Máme v jedné kleci 2 samičky a 1 samečka. Myslíme si, že obě jsou těhotné a měly by rodit na začátku dubna. Máme je rozdělit? Nebo jen samečka? (klece máme 3, takže to není problém) Samozřejmě by se mi líbilo, pokud by mohli být všichni pohromadě, ale nevím, zda to bude možné. Asi bychom to měli hlídat a po porodu oddělit tak na 3 dny samečka, že? - můžeme ho dát pak zpět? Také by mě zajímalo, kokrát může být činčilka těhotná, aby ji to neublížilo? Děkuji za rady :-)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 samice + jeden samec

Příspěvekod minlub » Čt Bře 08, 2012 7:18

Pokud samičku z tojky oddělíš, už je neseznámíš. Jedině, že by jsi je oddělila před porodem každou zvlášť a pak znovu seznámila všechny najednou po odstavu miminek.
Nech je spolu a hlídej, když je trojka je potřeba zvýšená kontrola. Jedna může po porodu té druhé napadnout miminka nebo bude bránit své až porodí druhá. Stává se to málo, ale může.
Samečka bych neodělovala, když rodí obě poprvé. Až pokud by zabřezli hned po porodu. Bude jim pomáhat.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 samice + jeden samec

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Bře 08, 2012 10:03

Moc děkuji za radu. Jedna samička rodí poprvé, druhou jsme koupili starší, už 2 porody měla. Proto mě i zajímá, kolikrát může být činčilka těhotná, aby jí to moc neublížilo. Nechci, aby se jí něco stalo.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 samice + jeden samec

Příspěvekod minlub » Čt Bře 08, 2012 11:31

Těhotná může být kolikrát chce, když je v kondici. Neměla by zabřeznout vícekrát za sebou, některé si to neumí ohlídat. Já odděluji samečky před porodem pouze tehdy, když je samička březí podruhé za sebou.

nikola.sedlarova
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Čt Zář 27, 2012 15:31

Dvě samičky k samečkovi

Příspěvekod nikola.sedlarova » Čt Zář 27, 2012 15:33

Chtěla jsem se zeptat jestli můžu přidat samičku k už hotovému páru ..jestli nevadi že budou dvě ??

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: Dvě samičky k samečkovi

Příspěvekod Krista0671 » Čt Zář 27, 2012 16:08

Hned šoupnout určitě ne, ale seznamovat. Hlavně samičky. Já bych se bála, že se mi samice poperou. Ta co je v páru si bude bránit teritorium. Jinak 2 samičky se samcem se chovají ale musí se znát.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě samičky k samečkovi

Příspěvekod genca » Čt Zář 27, 2012 16:17

Musíš dát spolu ty dvě samice (po karanténě) a nechat je chvíli bydlet spolu, aby si zvykly na sebe. Potom k nim dát toho samečka... Tak by to nejspíš mohlo vyjít, záleží i na povaze těch samic, hlavně té, co je se samcem od začátku.

nikola.sedlarova
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Čt Zář 27, 2012 15:31

Re: Dvě samičky k samečkovi

Příspěvekod nikola.sedlarova » Čt Zář 27, 2012 18:33

No oni jsou spolu krátce kolem pul roku a už měli vrh ...je trošku víc bojácnější ,když ji chci vzít na ruky packama mě odmítá...našla jsem ji venku takže to je asi díki tomu jelikož utíkala zrovna před sekačkou na trávník..a chtěla bych utvořit větší skupinku ...mame ještě staršího a sním ho obvykle pouštím lítat po posteli a mají se k sobě hezky i když spolu nebydlí

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě samičky k samečkovi

Příspěvekod genca » Čt Zář 27, 2012 20:20

Na větší skupinu budeš potřebovat hodně velkou voliéru, aby si nelezli na nervy :wink: . Důležitý je, aby se snesly ty samice, jestli není moc dominantní, tak bych řekla, že to vyjde.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě samičky k samečkovi

Příspěvekod minlub » Pá Zář 28, 2012 10:00

Do zajetého pár bych už samičku nepřidávala. Samička u samečka může být březí a druhou ti nepřijme nebo jí napadane (bude bránit miminka). Musela bys je oddělit, počkat až bude jistota že stávající není březí a druhá je po karanténě, pak všechny seznámit.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”