EDO - moj prvý krásny činčilák =)

Vložili jste do své fotogalerie nové fotky a chcete se o ně podělit i prostřednictvím diskuze?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Út Ún 17, 2009 14:04

:wink: uz vcera som zháňal na i-bazar.sk niaku skarú skriňu ktorú by som prerobil takze uz na tom makám, ak by ste mi chceli niekto pomôcť, ozvite sa mi sukromnou spravou alebo e-mailom,, bývam v dubnici nad váhom, =)

Disable adblock

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Út Ún 17, 2009 18:38

ak ste niekto citali moj prispevok ze sa mi edo nechce kupať, tak vám musím oznámiť že už sa ako tak kúpe,,,zašiel som do obchodu a kúpil tvrdší piesok lebo hento bolo ako múka, vložil som eda do piesku a vcera sa dva krat otočil,,, dnes asi tak 10 krát sa v tom zavrtel,, na zaciatok je to dobré takže som rád, dikes za rady =)

Avatar uživatele
dusinecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 408
Registrován: Po Zář 01, 2008 8:37
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dusinecka » Út Ún 17, 2009 19:29

tak to je dobre... :P

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Ún 17, 2009 21:34

Tak já si taky rejpnu - ale ne do abbow :wink: . Hodně z nás tady začínalo s malou klecí. Nazývat to týráním je hodně silná káva. Ideální to sice není, ale důležitější je, že hledá možnost nápravy. Klidně si tady lidé berou činče od velkochovatelů, možná taky doufají, že každý večer opustí těch 1200 činčil malé klece, ve kterých žijí a vyberou se hopsat po pokoji. A určitě tam každou činču čeká minimálně dvoumetrová klec.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Ún 17, 2009 22:37

Já nevim, ale mě tahle klec příjde hrozně nizka. V tý velkochovatelský se ta činčila normálně postaví a ma tam aspon jednu poličku.
Obrázek

neříkám, že nemohl udělat chybu. každej udělal za svou chovatelskou praxi hodně chyb. Ale mě jen nešlo do hlavy to pravděpodobně a tak sem mu napsla, že kdyby byla nadosmrti v týhle kleci, tak je to týraní. Na přechodnou dobu to sice neni idealní klec ani tak, ale da se nad tim zahmouřit oko ;-)

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Ún 17, 2009 23:29

To "možná ji zvětším" je potřeba chápat tak, že možná bude úplně nová.

Lidi dávejte si prosím bacha jak odepisujete těm, kteří sem zavítají prvně. Odpovědi typu "týrání" nebo "skus víc hledat" je akorát znechutí a víckrát se tady neobjeví. Je to stejné jako dostat na prvním rande facku, ikdyž může být míněna dobře :roll: .

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

klícka

Příspěvekod Jitka Řeháková » Stř Ún 18, 2009 14:51

Čičnča je moc pěkná, já sama jsem začínala s malou klíckou a postupně všechno dopilovávala. Určitě má k činčilce vřelý stav, hlavně ať se neodradí radymi po bitvě je každý generál. Hlavně ABBOW, zajisti si úpravu klícky co nejdřív - to je první bojovový úkol. Já Ti přeju spokojenou činčilku a hodně krásných spúolečných dní :lol: :lol: :lol: Nezapomeň ukázat jak sis poradil s úpravou, budeme se všichni moc těšit :lol:

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » So Bře 07, 2009 18:16


Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » So Bře 07, 2009 19:15

Téééééda ten je nádhernej :-)

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » So Bře 07, 2009 20:12

Moc pěkná činčilka. Ta fotečka s jablíčkem je kouzelná :D
Každý z nás nějak začínal, já taky nadělala spoustu chyb, časem se to spraví. :D , i ta klec. :D Myšáček vypadá spokojeně.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

činčilák

Příspěvekod Jitka Řeháková » Po Bře 09, 2009 7:47

chválím, je vidět, že má dobrou náladu, ať Vám je spolu hodně dlouho dobře. Hlídej ho :lol: darebu malého, :lol: jsou to hrozní průzkumníci. Pozor na okna, otevřené WC, no prostě horší než malé děti :lol:

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Ne Bře 22, 2009 16:40

kunkite si video ako moj edo rád papá hrozienka :D :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=PQPcedH5UOM

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Ne Bře 22, 2009 16:46

a takto vypadá klietka =) už len pletivo a je hotovo,, teda vlastne ešte senník,krmítko a napájačka,, =)
http://fotogalerie.cincila.com/displayimage.php?album=1507&pos=11

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Ne Bře 22, 2009 17:04

Ahoj, chválím činčiláčka, je krásný :) A koukám, že už mu zřizuješ velikou klec, super! :!: Pořídíš mu časem kamaráda nebo kamarádku? :D
Z předešlých reakcí si nic nedělej, každý nějak začínal. Já jsem svou první činčilku dostala před sedmnácti lety a info nebylo žádné... :?

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Ne Bře 22, 2009 17:08

budem mu kopovať cincilku ale neviem ci samceka alebo samicku,, sa bojim ze ked budem mat samicku tak budu mat mlade a ked ich bude vela tak ich budem musieť dokrmovať,,,,a ja musim chodiť do ksoly takze dokrmovanie by nebolo možné =(

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Ne Bře 22, 2009 17:29

Tak mu pořiď kamaráda, nebude mu pak smutno :D A ty nebudeš muset řešit prcky...
Rada nad zlato: nevím, odkud broučka máš - zda od chovatele nebo ze zverimexu (tam totiž jsou schopni prodat samičku jako zaručeného samečka a když nemáš srovnání, můžeš žít v mylném dojmu, že máš opravdu samečka) - je dobré to vědět jistě, abys pak nekoupil opravdu samečka a pak jsi najednou nezjistil, že jich v kleci přibylo :D
To jen tak mimo..napadlo mě to, občas se to stává..

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Ne Bře 22, 2009 18:04

abbow napsal:budem mu kopovať cincilku ale neviem ci samceka alebo samicku,, sa bojim ze ked budem mat samicku tak budu mat mlade a ked ich bude vela tak ich budem musieť dokrmovať,,,,a ja musim chodiť do ksoly takze dokrmovanie by nebolo možné =(


Ja bych byl schopny se ze školy na 14 dni ulejt , abych mohl dokrmovat miminka každe dve hodiny , je to samozřejmě risk , pokud chceš chovat činčilky a mit miminka , ale pokud jich samička nema vic jak 4 , tak si myslim , že je to většinou v pohodě . Jsou i samice , kteři odkoji 4 miminka a všechny přežiji .

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Ne Bře 22, 2009 18:16

a odkiaľ zoberiem ospravedlnenku? ja chcem samičku,,, ale tak ,,,, však ešte uvidím :?

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Ne Bře 22, 2009 18:23

Moji rodiče s timhle problem nemaji no , maj pochopeni . Ja mam těch samiček vic , tak až začnou rodit , asi se do školy dlouuuuuho nepodivam :D . A teď teda doufam , že to nečtě Silva . :oops:

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Bře 22, 2009 21:49

TO SI PIŠ, ŽE TO SILVA ČTE! :D :D :D
Když jsem potřebovala na veterinu a musela být v práci, tak tam šly děti - důvod byl: rodinné důvody. Ještě řekni, že to není pravda - přece činča je člen rodiny :D Nebo to taky fungovalo tak, že dcera činču na veterinu donesla a já tam došla později. Na Palackého jsou sice nejlepší, ale pracovní doba je 8 - 15 hodin, potom je příplatek za pohotovost - 600,- a to teda nejde praktikovat moc často.
Jesse - kterou školu studuješ? :D Na činčile.com vím už o třech lidech, které jsem učila :D

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Ne Bře 22, 2009 22:03

Rodinný důvody jsou přetrvavajici klasika , ony i učitelky občas radi :" pokud nechcete jít v pondělí do školy , když vám v úterý začínaj týdenní prázdniny , tak jedině rodinné důvody " :lol: . U nás ve škole jsou i horší případy , ale to tu radši ani nebudu řikat , nebo na nás někdo pošle inspekci :lol: .

Přesně tak , u nas jsou všechny činčilky členy rodiny :lol: , ještě že mam tak extra chapajici rodiče , kteři by mě kvuli miminkum nechali měsic a půl doma :) .

Silvi , ja budu studovat SNAD příští rok gympl , ty nové "tři přihlášky" jsou hrozný , sem si myslel , jak budu mit se dvouma dvojkama vystaráno , a najednou se nás tam hlásí 250 .

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Út Bře 24, 2009 15:07

som neskutočne "nasratý", pobehal som celé mesto a nikde, ale nikde nemajú pletivo, vsetky zahradkarstva,chov, obchody a stavebné , ale nikde ! jedine mi odporucali mesto vzdialene 5km, ale tam zase predavaju len cele 20m pásy, a to ja nechcem,, uz som zúfalý =(

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Bře 24, 2009 15:43

Když jsem sháněla pletivo, tak to taky vypadalo zoufale. V Baumaxu měli jen celé role a jejich cena šplhala k tisícovce. No a přijdu do Obi a tam to prodávají na metry :) takže pohoda....stejně jsem to blbě změřila a měla jsem to krátký a musela nastavovat.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Bře 25, 2009 14:38

abbow napsal:som neskutočne "nasratý", pobehal som celé mesto a nikde, ale nikde nemajú pletivo, vsetky zahradkarstva,chov, obchody a stavebné , ale nikde ! jedine mi odporucali mesto vzdialene 5km, ale tam zase predavaju len cele 20m pásy, a to ja nechcem,, uz som zúfalý =(

Skús googlovať. Ja som si na nete našiel firmu, ktorá dodáva pozinkované zvárané pletivo 19x19 mm a spýtal som sa ich na lokálneho distribútora. Dali mi kontakt priamo v meste, bohužial už je to tak dávno že si to nepamätám. Ale robia sa z neho klietky pre veľké papagáje, je z drôtu cca 2mm, tenšie pletivo prekusnú. Meter stál asi 160Sk.

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Stř Bře 25, 2009 15:05

ja neviem co je to Obi, to co tu vsetci pisete, to je nieco ako baumax?

Disable adblock


Vrátit se na “Galerie”