okousaný nábytek

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

okousaný nábytek

Příspěvekod Veverka » Čt Led 09, 2014 19:55

máte někdo typ na účinné protičinčilí opatření ohledně jejich sklonu okusovat nábytek při výběhu?
Jeden můj známý mi radil potřít inkriminované hrany skříní česnekem (zatím jsem to ještě nevyzkoušela :) )
Činčilky jsou děsně rychlé a ikdyž je při výběhu hlídám, stejně mne občas přelstí a zahlodají si .... :roll:
Sem se s tím sice už smířila, ale třeba někdo máte nějaký tajný osvědčený recept jak na ty malé potvůrky vyzrát :D

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: okousaný nábytek

Příspěvekod Wulfina » Pá Led 10, 2014 10:57

Tento způsob snad neexistuje... :D
Česnek bych fakt nedávala. Jediné co, tak vše obalit kartónem, víc nic...

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: okousaný nábytek

Příspěvekod Kobylatko » Pá Led 10, 2014 14:42

Tak tak neexistuje :D i když vše zabezpečís tak je neuhlídáš otočíš se i jen na vteřinku a už vymejšlí lumpárny a vcucnou se snad všude.Pod jednou klecí mám podstavec a mezi ním a zdí je díra cca o půměru normálního hrnku na čaj možná o trochu menší,otočím se a činčila nikde půl hodiny sem ju hledala a nic pak se dáma uráčila vylízt z pod tý klece a já čuměla že se vcucla takovou mini dírou pod tu klec :D .A z důvodů ožíraní mám u činč starší nábytek který už se nikam nehodí zakomponovat :D .

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: okousaný nábytek

Příspěvekod Lenca » Pá Led 10, 2014 15:21

Ono ani ty kartóny nejsou moc spolehlivý,o to víc je zajímá,co ukrýváme za tím kartónem a musej se za něj nutně dostat :D a česnek, hmm, supr osvěžovač vzduchu teda :D a k tomu vcucávání, nám se činča vcucla do 5cm díry pod poličkou, nekecam,prostě si lehla,natáhla nohy a všechno co mohla a zaplula tam,ale to ji bylo asi 5měsíců.ale i tak.

Disable adblock

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: okousaný nábytek

Příspěvekod Zrzka » Ne Led 12, 2014 20:00

Já tedy mám už místnost jen pro činčilky, ale dokud jsem tam měla ještě pracovnu, tak žádné zakrývání nepomohlo. Ti všetečněší se dostali, kam chtěli.
A co píše Lenča s to dírou - mám truhlu a ta je postavena na krajních deskách, dno je cca 5 cm od země a kluci se mi tam s oblibou schovávají - prostě se rozplácnou a je to :-)

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: okousaný nábytek

Příspěvekod Dantha » Čt Led 16, 2014 0:25

Asi jediná účinná ochrana nábytku je činčily nechat zavřené v klecích a nepoštět. Tahle metoda funguje téměř na 100% :D Pokud ale pouštíte, tak se moc okusování nedá předejít, snad jen mít oči na stopkách a velkou zásobu papírových kupiček, které se po nich dají házet a zajímají je víc jak nábytek - tedy aspoň na chvíli.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: okousaný nábytek

Příspěvekod Lenca » Čt Led 16, 2014 10:36

Nejhorší je jejich adaptace na výhružky :D kšc platilo na začatlku, už dávno neplatí. Následovalo tlesknutí, už taky neplatí.Potom házení věcí, například utěrku, nechala si utěrku hozenou přes sebe a kousala dál, nezájem.Dostala ruličkou, nic, papírové koule, ty po mě div neházeli zpět. Poté cuknutí sebou a dělání že se zvedam, už dáávno zjistili,že se nezvednu :D Potom počkali až se zvednu, to miluju nejvíc.A ted jsme ve fázi,kdy udělam kšc,tlesk, papírová koule,vyhožuju, že se ale zvedam!...Musím se zvednout, jdu až k nim a oni mi ještě vynadaj,že jim to nedovolim. Když je odeženu rukou, začnou kousat,čurat,vztekat se,skakat do výšky a prostě když to chtěj kousat,tak jim do toho nebudu kecat! A nejlíp by si představovali ňamku jako mou omluvu.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: okousaný nábytek

Příspěvekod Kobylatko » Čt Led 16, 2014 11:26

Lenca : Přesněěěě :lol: .A ještě na tebe čumí co si to jako dovoluješ :lol: .Ted sem třošku přehodila klece v činčilárně aby klece s činčama byli v jedné řadě a klec Rokyny sem postavila na krásně voňavé trámky at neleží uplně na zemi a je tam snadný přístup bo byla předtím na stolku a za další at se pod tu klec můžou schovávat při výběhu a kdyby chtěli at ty trámky můžou kousat a co myslíte?prdí na to a když si myslí že se nedívám ožírají Rokyninu klec :D .A aby toho nebylo málo tak ta jedna potvora hup na stolek s tama na klec Rokyny na ní je položená klasická klec tak šup na ní a z tama na jejich skříňovku cca 2m vysokou a za tou klecí je škvíra ani né 5 cm tak se tam vcucla prolezla na druhou stranu a tam se ráčila vcucnou po hlavě dolů mezi jejich klec a klec další činčily a pak se hrozně divila že se tam zasekla a nemohla vylízt tam ani zpátky,chvili se tam vrtěla a než já si stihla donýst náký šťourátko tak se naštěstí dostala ven.Chvilku čuměla pak dělala jako že utěče,utekla a už už se tam zase chtěla se vcucávat :lol: můra jedna tak sem tam strčila destičku a dáma se urazila tak šla na druhý stůl a pozhazovala všecky napáječky :lol: .Si kolikrát říkám jestli čerti nejsou činčily :D .

Avatar uživatele
KARBURAToR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Ne Led 13, 2013 22:30
Místo/Bydliště: Opava

Re: okousaný nábytek

Příspěvekod KARBURAToR » Po Bře 17, 2014 12:39

Nám pomáhal ocet... ale po pár týdnech jsme to vzdali, protože se pak v tom pokoji nedalo dýchat :lol: Jinak jsme na tom s přítelkyní podobně jako Lenca... došli jsme do fáze, kdy se opravdu musíme zvednout, aby činčilák utekl :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”