jogurt

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

jogurt

Příspěvekod Wulfina » Čt Črc 22, 2010 23:02

Lidičky,
každý ráno, dlabu bílej jogurt s musli. Čikin ke mně přiběhl, husl mi na ruku začal mi olizovat lžičku... pak si lehce namočil tlapku do jogurtu a jogurt z ní slízal... je to normální?? :-D Četla jsme, že se jogurt dává při zácpě, takže se z jogurtu maximálně pos... ? Neublíží mu to?

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črc 22, 2010 23:51

jagurt bych nedavala.... nepotřebují ho a dá se dát, když už nezbývá jina možnost. činčilaka hlidej a kdyby dostal průjem, tak mu kup u veterináře probiotika, aby se mu zase spravila mikroflora.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Pá Črc 23, 2010 12:25

jogurt se dává pokud má činča průjem nebo zácpu, takže raději si ho schovej kdyby byl někdy problém :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Črc 23, 2010 14:29

pokud dáš činčile na prujem jagurt, tak ji to ještě zhoršiš. Jagurt obsahuje laktozu a pokud mu třeba nedaš aktivii, tak moc bakterii, které blahodarně působi na střeva taky nema. Já osobně doporučuju mít doma v lékarničce probiotika.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: jogurt

Příspěvekod Wulfina » Pá Črc 23, 2010 16:15

děkuji :-)

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Pá Črc 23, 2010 18:02

Mě bylo řečeno, že to upravuje mikrofloru ve sřevech, takže to pomáhá i u průjmu a zácpě

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Pá Črc 23, 2010 18:22

verýk napsal:Mě bylo řečeno, že to upravuje mikrofloru ve sřevech, takže to pomáhá i u průjmu a zácpě


No, pouze při zácpě a pouze symbolicky. Při průjmu to není vhodné, mnohem lepší je koupit u veta probiotickou pastu na upravení střevní mikroflóry.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Črc 23, 2010 18:44

Když nebudu brát to, že v jagurtu je laktoza, tak myslim, že díky sterylizaci se tam moc bakterii neuchová. My když sme si ještě dělali svůj jagurt, tak vydržel nanejvejš dva dny a pak začal kysnout. Teď jagurt vydrží i 3 měsíce.

Lepší než pasta jsou probiotika přímo pro hlodavce, jmenujou se bio-lapis.

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Pá Črc 23, 2010 18:53

Martej napsal:Když nebudu brát to, že v jagurtu je laktoza, tak myslim, že díky sterylizaci se tam moc bakterii neuchová. My když sme si ještě dělali svůj jagurt, tak vydržel nanejvejš dva dny a pak začal kysnout. Teď jagurt vydrží i 3 měsíce.

Lepší než pasta jsou probiotika přímo pro hlodavce, jmenujou se bio-lapis.


Používáme Fibreplex :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Črc 23, 2010 20:35

Pacinka napsal:
Martej napsal:Když nebudu brát to, že v jagurtu je laktoza, tak myslim, že díky sterylizaci se tam moc bakterii neuchová. My když sme si ještě dělali svůj jagurt, tak vydržel nanejvejš dva dny a pak začal kysnout. Teď jagurt vydrží i 3 měsíce.

Lepší než pasta jsou probiotika přímo pro hlodavce, jmenujou se bio-lapis.


Používáme Fibreplex :wink:


na ten mě veterinář upozorňoval, že ho testovali na morčatech a ty po něm nadmuly a že by ho činčile rozhodně nedoporučil. Bio-lapis byl vytvořen přímo pro hlodavce, pokud vim.

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Pá Črc 23, 2010 20:42

Já taky používám fibreplex a jsem s ním naprosto spokojená.Čipce kdysi zachránil život.A občas ho použiju i teď,při náznaku zácpy nebo průjmu.Žádné nadýmání ani nic jiného se neprojevuje.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Črc 23, 2010 21:04

My používáme Probican pastu a nemůžu si stěžovat.Myšákům moc chutná :D

------------------------
přesunutí příspěvků do správné diskuze

Matty napsal:Na jedné stránce jsem se dočetla, že březí samice můžou trochu jogurtu. Myslím ale, že se podává jen při střevních potížích. Jsem teď trochu zmatená.

žanda napsal:Já bych ho určitě nedávala. Jednou jsem se o tom bavila s veterinářem a nedoporučoval mi jogurt a nic. Ani na střevní potíže. Činčily mají hodně křehkou střevní mikrofloru a a i jogirt jim může ublížit.
Pokud chceš samičce přilepšit, tak ji dej vápníkový kámen a to co vždycky.

lwici napsal:Souhlasím s Žandou... mikroorganismy v jogurtech jsou přizpůsobené pro lidské trávení nikoli pro činčilí. Pro hlodavce existuje spec. pasta s mikroflorou vhodná pro ně - říká se tomu probiotikum. To je k dostání u veterinářů.

florindela napsal:Ja zase viem ze cincili nevedia stravit laktozu- je to mliecny cukor ktory obsahuju skoro vsetky mlieka a mliecne vyrobky cize by som sa o to ani nepokusala

Alice napsal:
florindela napsal:Ja zase viem ze cincili nevedia stravit laktozu- je to mliecny cukor ktory obsahuju skoro vsetky mlieka a mliecne vyrobky cize by som sa o to ani nepokusala


Presne tak. Mlieko nedokazeme ani my ludia stravit a napriek tomu sa nim nalievame do sytosti a potom su z toho neprijemne nasledky. :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”