Versele Laga Nature Re-balance + Witte Molen?

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Eva
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Pro 01, 2011 14:14
Místo/Bydliště: Praha

Versele Laga Nature Re-balance + Witte Molen?

Příspěvekod Eva » Ne Pro 04, 2011 14:23

Činčiloun mi vůbec nežere Ovator, plánovala jsem přechod na Witte Molen a přimíchat VL Nature Re-balance. Složení mají oboje docela pěkné. Nějaké návrhy a výtky? Činčoun je mladej klučík malinko přes půl roku. Dál občas dostává bylinky a směs od JR Farm nějaké květy, vojtěškové granule a šípky a svatojánský chléb.

Přidávám odkaz na Nature Re-balance http://www.versele-laga.com/Nutri/Nutri ... &pro=20693
a Witte Molen http://zravamrska.cz/?104,witte-molen-n ... ncila-800g

Disable adblock

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Ne Pro 04, 2011 15:19

Myslim, ze je to v pohode co vsetko davas az na VL Nature Re-balance. To krmivo by som nedavala ako hlavne ku granuliam. Ked, tak davat ako pamlsok. Teraz presne neviem ci to obsahuje i banany. Tie radsej nedavat.

Eva
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Pro 01, 2011 14:14
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod Eva » Ne Pro 04, 2011 15:22

Právě jsem měla v plánu přejít na Witte Molen a Versele laga rebalance, vůči tukům a vláknině mi jako mňamky na přimíchání ke granulím nepřišly špatné. Banán by tam teoreticky být neměl.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Pro 04, 2011 17:29

Zkus ten Vitacraft Emotion Beauty, byl tady na nej odkaz.Je to vlastne takova zdrava smeska.

Disable adblock

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Příspěvekod lara » Ne Pro 04, 2011 20:28

mám stejný problém s jednou z mých činčilek, všichni baští bez problému ovator až na jednu ... u ní sem vyhrála se supreme selective po tom se může utlouct .-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Pro 04, 2011 20:51

Je potreba zkouset, vsechny nejsou stejne.Jen je potreba byt nekompromisni u tech nezdravych smesek, kteryma byli krmene ve zveraku a pak doma odmitaji granule a zdravou stravu.Tady se nemuze polevit v zajmu zdravi a zivota cincily.Nastesti jsou uz k sehnani zdrave nahrady smesek,kteryma se da cincila oblbnout, jako ten Vitacraft Emotion Beauty, White Mollen, JR-Farm, Versale Laga,Vitacraft cocteil, jako doplnek ke granulim par kousku jen, apod.

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Ne Pro 04, 2011 21:56

Ten VL rebalance jsem teď nedávno koupila. Není v něm žádný banán ani nic takového. Jsou tam granule, šípky a nějaké sušené trávy. Činči to milujou, přidávám to do vitakraftu a myslím, že je to v pohodě.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Pro 04, 2011 22:38

Jo, take to tak delame:-), ze michame granule nejake se zdravyma smeskama

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Pro 05, 2011 7:13

Versele Laga Re-balance je urcite fajn, ale jak uz tu padlo, nedavala bych ho vic jak padesat procent denni davky krmiva. Pro pul rocni cincu bych davala i Vitakraft best for kids (kulicky). A jestli cincilak basti hodne sena tak WM nebude spatne, ale jestli mu moc nedava, tak bych to zvazila, WM nema moc vlakniny. A banany, ktere VL dava do Nature nejsou jako banany v jinych krmivech, tyto jsou ciste banany, zadny cukr ci olej navic. Jednou za cas by to nemel byt takovy problem, ale z toho plyne nedavat ty Nature ve velkem mnozstvi, spis jako doplnek:)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Pro 05, 2011 10:49

banán je sám o sobě hodně tučný a cukernaty, takže opravdu vhodny není, ale myslim, že ho tam zas tak nebude - ani není uvedený ve složení krmiva a hlavně by ty granule stály podstatně více :)

Jinak já osobně si myslim, že směsky ač zdravé by neměli tvořit velkou část denní dávky krmiva. Měli by stále sloužit jako zdravé pamlsky, nebo v přípádě, kdy činčilu přeučujeme na správnou stravu či v rekonvalescenci.

Eva
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Pro 01, 2011 14:14
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod Eva » Po Pro 05, 2011 17:01

jasmin napsal:Je potreba zkouset, vsechny nejsou stejne.Jen je potreba byt nekompromisni u tech nezdravych smesek, kteryma byli krmene ve zveraku a pak doma odmitaji granule a zdravou stravu.Tady se nemuze polevit v zajmu zdravi a zivota cincily.Nastesti jsou uz k sehnani zdrave nahrady smesek,kteryma se da cincila oblbnout, jako ten Vitacraft Emotion Beauty, White Mollen, JR-Farm, Versale Laga,Vitacraft cocteil, jako doplnek ke granulim par kousku jen, apod.


Kupodivu tenhle je od kamarádky, kde byl jen na nicmoc zelených granulích (složení asi moc neproživala) a domácím kvalitním senu. Asi mu nic jiného nezbývalo. Po přestěhování ke mně se mu náramně zpravila srst a přibral :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Pro 05, 2011 22:36

To je dobre.Souhlasim s Martej, co se tyce tech zdravych smesek.Nemely by tvorit zaklad denni, ale jen pri preucovani u cincil krmenych nevhodne smeskama, nebo v rekonvalescenci a pouze pridavat trochu ke granulim, coz je zakladni krmeni.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Pro 08, 2011 11:25

Jednak se omlouvám za mizerně napsaný minulý příspěvek (psala jsem ho na mobilu, byla jsem teď týden bez pc), kdyby šel upravit, byla bych ráda. A k těm banánům, vím, že nejsou zrovna vhodné, ale to rozinka a podobně také ne. S výrobci jsem to řešila, že mě tam ty banány zarazily, ale měly by být alespoň úplně čisté. A rozhodně to není na velké krmení, přesně souhlasím, jak píšete - jen přidávat. Ale proti tomu přidávání nic nemám, to mi přijde fajn.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”