jak dlouho má být sameček oddělen?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

jak dlouho má být sameček oddělen?

Příspěvekod Host » Po Črv 18, 2007 9:36

právě se nám narodila 2překrásná miminka:)jedno je černo bílé-strakaté a jedno bílé s černou hlavinkou(abych se pochlubila)
pravdou je že se nemohu dočíst kdy mám samce oddělit,či zda bude vzorný otec a bude se po celé kojení o rodinku starat???
To že už je samička znovu obskočná-s tím jsem se smířila.
Prosím pokud můžete-vaše zkušenost-má být sameček oddělen?nebo nechán jako otec?

Disable adblock

Host

Příspěvekod Host » Po Črv 18, 2007 9:48

chci tím říci,zda mám Bilba separovat od Přítulky a nebo je nechat starat se-mimča už jsou hodinku na světě a já spala tudíž hádám ,že se už stihli spářit.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črv 18, 2007 9:51

Pokud má samice dvě mladý, tak za tři měsíce by porod mohla zládnout. Ale nedoporučuju to. Nejlepší je ho oddělit, aby si mamina po miminech odpočinula. A kdy ho vrátit? No ja bych ho vrátila po mláďatech.

Host

Příspěvekod Host » Po Črv 18, 2007 9:54

Děkuji
tudíž budu doufat,že už jí neobskákal:)
Je tedy lepší,aby byl separé-nechci hned další špunty.
tak já se jdu kochat těmi maličkými pišišvory:)

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črv 18, 2007 9:56

Aponina napsal:Děkuji
tudíž budu doufat,že už jí neobskákal:)
Je tedy lepší,aby byl separé-nechci hned další špunty.
tak já se jdu kochat těmi maličkými pišišvory:)


Ono v tomhle de hlavně o zdraví činčilky. Lepší je ji nechat po mláďatech odpočinout. Když ji teď obskočil, tak po dvou láďatech to zvládne. Ale nechat ho u ní neustále není dobrej napad ;-)

Host

Příspěvekod Host » Po Črv 18, 2007 11:40

mno já vzala kloučka aby jí nebylo holce smutno,byla sama dva roky a vzala jsem si ji z lítosti-byla z děsných podmínek.Ani nevypadali,že by se nějak moc milovali a ono jo:)nevím zda to stihnul,ale hádám že ano,no byly čerstvoučký když jsem si jich všimla-tak třeba ne :) vůbec se holčička netvářila těhotně

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Črv 18, 2007 12:42

Samceka treba oddelit hned po porode...moze byt aktivny :wink: :D

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Črv 18, 2007 13:04

Jen jestli to psychicky zvládneš, mít samečka odděleného :roll: . Já jsem to teď zkusil a po 4 dnech jsem rezignoval :evil: . To byl děsný boj aby se dostal z druhé klece ven, od večera až do rána, jen jsem čekal kdy si ublíží. Ani kdyby měl v kleci krajtu by tak nevyváděl :twisted: . Tak jsem zvědav jak dopadneš ty.

Host

Příspěvekod Host » Po Črv 18, 2007 15:50

já to zvládnu dobře :D
otázka je jak to přežije on a jeho "chutě" :lol:
ale jestli jí stihl onásilnit zjistím za pár měsíců:))))

Peťka
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: So Pro 09, 2006 13:26

Příspěvekod Peťka » Čt Črv 28, 2007 11:38

No my jsme to vydrželi asi 2 týdny a pak jsme to vzdali. Byla to noc za nocí, kdy jsme byli nevyspaní. Dělali takový randál, že se to nedalo vydržet. Po dvou týdnech jsme je pustili k sobě. Maxik na ni nic nezkoušel tak se k sobě jen tulinkali a okusovali se. bylo to nádherné. Když je láska opravdová že?

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Čt Črv 28, 2007 11:59

tak to u nás je to zase všechno opačně, tudíš špatně :twisted: Miminkům jsou 3 týdny - rodiče jsou rozdělení. Poslední týden je pouštím spolu na výběh a děsně do sebe řežou a honí se jak praštěný. Bukša by chtěl asi zase děti :oops: A to jsem si myslela, že už jsou mimča v pohodě, aby mohli do klece k rodičům a ono zase ouha - budem opět zvykat. :arrow: táta sám a mamina s dětma taky sama, zatím... (už po dobu 3 týdnů)

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Črv 28, 2007 12:25

Peťka napsal:No my jsme to vydrželi asi 2 týdny a pak jsme to vzdali. Byla to noc za nocí, kdy jsme byli nevyspaní. Dělali takový randál, že se to nedalo vydržet. Po dvou týdnech jsme je pustili k sobě. Maxik na ni nic nezkoušel tak se k sobě jen tulinkali a okusovali se. bylo to nádherné. Když je láska opravdová že?

Tak to jsi vydržela dost :wink: . Já to vzdal na 4. den. Lojzík byl skoro celej čas na zadních a zakouslej do mříže lomcoval co to šlo. Vážně jsem měl strach že přijde o zuby :roll: .

De.n.ca
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Dub 22, 2007 15:22
Místo/Bydliště: Rajhradice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod De.n.ca » Čt Črv 28, 2007 12:52

Souhlasím s Styro. Já jsem po zjištění, že mám doma mrně oddělala samce - sice asi taky pozdě, ale tak měli jen jednoho prcka, takže druhý porod (který ji čeká asi tak za 3 týdny) snad zvládne. Ale samečkovi se vůbec nelíbilo, že je pryč od rodiny a hryzal do klece, byl zlý a začal i kousat, což nikdy nedělal :evil: . Tak jsem ho po třech dnech dala na zpět. Příště ho asi oddělám už pro jistotu dřív (i když ještě nebude mrně na světě) a pořídím si špunty do uší a budu tentokráte neoblomná :)

Peťka
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: So Pro 09, 2006 13:26

Příspěvekod Peťka » Pá Črv 29, 2007 8:42

No včera jsme prožívali opět pekelnou noc. Všechny tři činči dělaly takový kravál, že jsme je rozdělili a to bylo mnohem horší. Myslela jsem že svou klec rozmlátí a rozhryžou. Vůbec jsem nevěděla co s nimi. V 23:00 mi došla trpělivost, tak jsem vstala a dala je zpátky k sobě a ještě letěla na zahradu utrhnout pár čerstvých větviček aby se nějak zabavily. Říkala jsem si jestli ani to nepomůžu, tak balím deku a polštář a jdu spát do obyváku. No a větvičky zabraly. Díky bohu

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”