Problémy se stoličkami

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Simona

Příspěvekod Simona » Čt Zář 01, 2005 19:53

Volala jsem tam,MVDr.Fialová mi řekla,že pokud by přetrvávaly problémy se stoličkami,že by to mohlo mít vliv na skus před.zubů.Otlaky byly od vroubků na stoličkách,ty už máme celkem obroušené,jen na jedné straně je malinký zánět.Coudík se snaží naštěstí teď kousat alespoň těmi stoličkami.Přední zuby by měly být dle paní doktorky vpořádku,možná o malinko delší,což je logické když s němi nekouše.Ale momentálně to není k úpravě.Uvidíme až doléčíme ten malinký zánět,jestli to bude mít vliv na před.zuby a činčilák je začne používat.Byla by to nejlepší varianta jak bezbolestně přirozeně zoubky upravit.Pokud ani to nebude důvod našich problémů,tak už nevím?

Disable adblock

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Zář 02, 2005 20:15

Simono, zajimalo by me, proc Ti pan doktor Fiala nedoporucil ten Betadine roztok? Co Ti na to rikal? Jestli to neni kvuli tomu, ze je to vlastne dezinfekce a samozrejme, ze by se mu to dostalo i do citliveho cinciliho zazivani a jater, tak asi proto?
Dej mu do klece kamen ze syporexu a patku tvrdeho ususeneho chleba.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Zář 02, 2005 20:18

Ja myslela, ze mel jen zanet od stolicek, otlaky, coz by ale nebylo normalni a neco na ne tlacilo. Bylo mi divne, ze nic nezbrusoval a ted ctu, ze brousil nejake vroubky?
Pokud by se to nelepsilo, zkusila bych uz toho zubare v Klanovicich, jak u nej byla Iva.

Simona

Příspěvekod Simona » Pá Zář 02, 2005 22:48

Ino,Coudy měl otlaky od stoliček.Nechápala jsem jak ty otlaky vznikly,až teď mi paní doktorka vysvětlila,že na stoličkách měl menší vroubky které dráždily dásně,ale tento stav při první návštěvě nebyl takový,aby nám zoubky brousili.Tím,že jsme zánět částečně vyléčili,Coudy začal jíst peletky a přirozenou cestou si tak tyto vroubky na stoličkách obrušuje on sám.Na Betadine jsem se zapoměla zeptat,řešili jsme ještě před.zuby a mokré bříško.Ve středu mají manželé Fialovi ordinaci jen od 17h.do 18h.a bylo tam docela dost lidí.Min.kámen,siporex i tvrdý chléb máme,nekouše teď předními zuby nic.I cesta k ZOO je pro Coudyho dost vyčerpávající,nevím,jak by zvládnul takovou dálku. :(

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » So Zář 03, 2005 8:38

Jak jsem tu už jednou psala, cesta Brno - Praha tam a zpět po D1 je z mého pohledu pro činčilku obrovské riziko. Když auto zkysne v xhodinové koloně, začne pražit sluníčko... Nechci to ani domýšlet.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » So Zář 03, 2005 10:52

ja jsem samozrejme nemyslela v tomhle teple, ale az se ochladi. Myslim ale, ze by si s tim Fialovi meli urcite poradit a pokud bude potreba zbrouseni, tak to urcite udelaji.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Zář 08, 2005 9:26

Mám problém, od úterka se Honzík nedotkl ani jedné peletky, jí jenom seno a občas kousne do větvičky. Mám strach, aby to nebyli stoličky. Pozoruji ho když baští seno a nepřijde mi, že by nějak víc přežvykoval ani nemá pod tlamičkou mokrou srst. Dávám mu tedy hodně sena a dnes jsem mu dala trochu směsi Stomaran, protože má pořád menší bobky. Když ho večer pustím tak je vzteklý, všechno kouše což dříve nedělal v takové intenzitě a když se k němu přiblížím rukou, tak začně vřískat a je podrážděný. Nevím co s ním je. Už jsem vyděšená z toho co tu čtu :cry:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Zář 08, 2005 9:49

Veroniku, ujišťuji Tě, že kdyby měl nemoscé zoubky, nekousal by a už vůbec na vzteky :lol:
Nekoupila jsi třeba jinou značku granulek - docela to vypadá, že mu nejedou. Nebo by to mohla být lehká zácpa - co kousek čerstvého jablíčka, dal by si?
Problém se zoubky a zánět v tlamičce se dá poznat i tak, že si činčilka do tlamičky sahá a papání jí viditelně dělá problém. To co popisuješ mi na zoubky nepřipadá, spíš to co jsem již napsala nebo třeba lehký stres. Je horko, mohlo by to být i tím.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Zář 08, 2005 10:12

Má pořád ty samé granule Sonnenland a mohl se po nich utlouct, no a pak z ničeho nic přestal papat, začal být dost podrážděný a pak ta zácpa.
Asi na něj leze puberta :? Nechci tu nijak plašit, jen jsem tu pročítala ty problémy se zoubky a tvůj návod a dostala jsem strach... Poslední dobou je toho nějak moc.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Zář 08, 2005 10:49

Jestli můžeš, průběžně ho važ a váho si zapisuj. Kdyby hubnul, je to problém. Ale fakt si nemyslím, že by to byly zoubky, spíš zácpa nebo jiná chuť. Granulky Sonnenland jsou teď trošku jiné než dřív, třeba je to tím.
Držím palečky, ať to nic není :lol:

Simona

Příspěvekod Simona » Čt Zář 08, 2005 11:22

Taky si myslím Veroniko,že můžeš být v klidu,tedy co se týká zoubků.Opravdu to vypadá spíše na tu činčilí pubertu.Může se tak chovat klidně i činčilí holka.Touhy dokáží ale věcí :P :oops: Když je činčilí kluk sám, a jsou dny kdy se mu třeba nemůžeš věnovat tak, jak je zvyklý,může být nevrlý :evil: Coudík mi tohle taky dělával právě v dny,kdy jsem měla honičku a nemohla ho denně pustit ven.Pak když jsem ho pustila,okusoval všechno,zalezl mi vždycky naschvál někam kam neměl atd.Činčilí kluci se lépe ochočí,ale jsou většinou na paničce poměrně dost závislý.Máme teď problémy se zoubky a začalo to tak,že hlavně přestal všechno okusovat a přestal úplně jíst seno :cry: Malou zácpu měl také,dávám denně jablíčko. :PMůže být podrážděný i z té zácpy,i na člověka tyhle problémy působí negativně.Mohl si při běhání po bytě ukousnout kousek něčeho,co zácpu způsobilo.Taky držíme pacičky,ať je vše vpořádku :P

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Zář 08, 2005 12:59

Snad to nic nebude, dneska zkusím koupit jiné granulky a koupim mu jablíčko. Je fakt, že jsme nebyli týden doma a byl tam chudák sám, tak to asi na něj nějak dolehlo.
A jak je Coudíkovi?? Držím palce ať je zase brzy zdravá myška!!!

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Zář 08, 2005 13:23

Asi zkusím kupit granule Tukan a uvidíme, třeba mu vážně Sonnenland přestal chutnat. DOufám, že to bude ono. Ve složení Tukana je,že obsahuje vojtěškovou moučku a někde se tu psalo,že by činča toto neměla kvůli vysokému obsahu bílkovin. Co myslíte?? Krmíte s nima někdo??

Simona

Příspěvekod Simona » Čt Zář 08, 2005 20:09

Tak to je jasná zpráva,jak jste nebyli týden doma :( Když jedeme na dovolenou stará se mi o zvířátka mamka.Přesto,že jim snese modré z nebe, Coudík se jen tak "oblbnout "nenechá :wink: Slečně křečkové i andulce Adélce stačí,když si pěkně nacpou bříška a chvilka šišlání u klece.Coudík ještě týden,co už jsme doma,trucuje.Málo baští,neškemrá o podrbání,je takový jiný.Sleduje a oťukává situaci a když po tom týdnu zjistí,že už nikam nejedeme,je zase ve své kůži :P Když jsme se vrátili z dovolené poprvé,myslela jsem,že je Coudy vážně nemocný :( Honzíkovi se prostě stýskalo,z toho může být i ta zácpa :( Coudíkovi je 3,5 spíš 4 roky,mám to pod čarou špatně napsané.Máme ho ze zverimexu,tak to nevím přesně.Píši to teď proto,že těch dovolených máme za sebou už několik a vždy je to stejné.
Jinak je na tom Coudík stejně,předními zoubky nic nekouše :( Mám obavy,jak to dopadne.Za palečky děkujeme,docela je potřebujeme.A ať už Honzík netrucuje :P

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Zář 09, 2005 8:31

A p. doktorovi už jsi to říkala, že Coudík nemůže kousat? Kdyby s tím dál nehodlal nic dělat určitě bych změnila veterináře. Někdo tu psal i o jiných v Brně. Doufám, že bude tvoje myšička v pořádku!!
Včera jsem Honzíkovi koupila jiné granulky, nějaké úplně nové. Značka Country od White Molen a k tomu Sonnenland (Ivo je opravdu nějaký jiný, granule jsou nějaké světlejší) a zobnul si pár granulí, které strašně dlouho přežvykoval, zatím tedy neslintá,srs pod čumáčkem je ok. Nevim jestli mu taky nechutnají nebo má opravdu něco s těmi zoubky. Seno papá a dneska jsem mu dala kousek tvrdého chleba to tedy taky snědl, ale zdá se mi nějaký vyčerpaný. Nevím co s ním mám dělat. Zácpa také ještě nezmizela.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Zář 09, 2005 8:40

A co ovoce, dostal čerstvé ovoce? Teď je teplo, to zácpě ještě napomůže. Zkusila bych jablíčko a hroznové víno, aby si dal do sosáčku :lol:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Zář 09, 2005 8:51

Včera jsem mu dala kousek vína a to si pošušňával dneska půjdu koupit jablíčka. Snad to nic není a jak psala Simona je to z toho jak byl týden sám doma. Tohle ještě nikdy neudělal, tak mi nahnal strach!!

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Zář 09, 2005 9:39

To bude dobré, uvidíš. Dá si jablíčka a bude si pomlaskávat. Ještě ho podrbej za ouškem a bude jako rybička :lol:
Lumpíkovi se taky stýskalo. V době, kdy to byl největší rarach jsem byla dva týdny pryč a když jsem se vrátila, nehnul se ode mne na krok. :lol:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Zář 09, 2005 9:42

Tak já budu trpělivě vyčkávat a doufat, že začne papat. Myslíš, že pro zatím stačí když papá seno?? Občas uzobne granule. Aby pak neměl nějaké potíže z hladovění.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Zář 09, 2005 9:53

Seno mi doporučil veterinář při jaterní dietě, takže pokud ho papá, nemělo by to být na škodu. Hlavně aby nějak výrazně nehubnul, jinak si myslím, že seno je důležité a že je moc dobře, že ho myšáček papá :lol: Třeba sám cítí, že si tím spraví trávení.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Zář 09, 2005 9:56

Díky moc, trochu si mě uklidnila, tak snad to bude dobrý.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Zář 09, 2005 10:10

Věřím že ano, ale chce to myšáka pozorovat - kdyby náhodou.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Zář 09, 2005 10:29

Dneska ho zvážim, to bude zase boj. Máme blbou váhu. Je to taková vysoká miska nebo jak bych to nazvala a do ní ho musim nacpat. Chudák je z toho vždycky celej vyděšenej.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Zář 09, 2005 10:36

Mám digitální váhu, na kterou dávám misku. Myšáka tam dávám zadníma nožičkama napřed a pak mu dám dlaně nad hlavu, aby nemohl vyskočit. Oba kluci už si docela zvykli, tu malou chvilku to vydrží a pak peláší pryč :lol:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Zář 09, 2005 10:40

No přesně tak to dělám taky. Pak všude lítaj chlupy a je na mě naštvaný :roll:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”