Granule

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Ún 27, 2011 12:07

Je fajn, že jsou různá krmiva, aspoň si každej může vybrat podle chuti :wink: , ale páníček aby se z toho zbláznil, než najde to nejlepší :lol:

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Ún 27, 2011 12:10

Jo a ještě myslim, že míchání pár typů granulí není vůbec špatný. Aspoň si může trochu vybrat a neomrzí ji to jedno, které má třeba nejraději.

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

Apetit Tabor

Příspěvekod krevetka » So Črc 30, 2011 19:22

Ahoj, potrebuju poradit ohledne granulek. Kupovala jsem Darwins peletky, ale pry to neni pro cinci nic moc dobryho a tak jsem koupila Vitacraft, ale to ta moje potvurka nechce, vyzere jen ovesny vlocky a nezajem, i kdyz jsem ji davala jen samotny peletky tak proste ne. :( Ted mi bylo porazeno krmivo Apetit, jen jsem to nikde u nas v Tábore nevidela, neporadi mi nekdo, kde v Tabore nebo blizkem okoli Apetit pro cicnu sehnat? Diky moc :lol:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Črc 30, 2011 19:25

Tak v Táboře nevím, hodně chovatelů posílá i granulky poštou jestli by ti nevyhovovalo to. Můžeš zkusit i jiné značky pokud seženeš- White mollen, Ovator, Versela Laga.... apetit není moc chválený kvůli nižším výživovým hodnotám.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črc 30, 2011 19:31

Zprvu jsem též dávala Darwina a činčám chutnal. Pak jsem též zjistila, že není zrovna ok. Zkoušela jsem i Vitakraftí pelety a přesně, nezájem. Jiné holčičky mi ho s chutí dlabou a tamty nikoli. Apetit není moc dobrý - výživově. Ten Oavator mi papají s chutí všichni. Do něj od Vitakraftu kuličky a Versele Lagu. Prípadně Bephar Care+. Ten Ovator lze koupit přes internet zde http://cincilka.cz/products/36-ovator-c ... l-1kg.aspx jsou zde i další kvalitní krmiva.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črc 30, 2011 19:33

Jo a do Tábora občas jezdím, mám tam tetu s babičkou. Tak bych někdy mohla něco přivézt, ať se vyhneme poštovnému :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Črc 30, 2011 19:37

saskie napsal:Zprvu jsem též dávala Darwina a činčám chutnal. Pak jsem též zjistila, že není zrovna ok. Zkoušela jsem i Vitakraftí pelety a přesně, nezájem. Jiné holčičky mi ho s chutí dlabou a tamty nikoli. Apetit není moc dobrý - výživově. Ten Oavator mi papají s chutí všichni. Do něj od Vitakraftu kuličky a Versele Lagu. Prípadně Bephar Care+. Ten Ovator lze koupit přes internet zde http://cincilka.cz/products/36-ovator-c ... l-1kg.aspx jsou zde i další kvalitní krmiva.


Tak u nás se do Ovatoru dali jen 3 z 10 činčil. Nasypala jsem to tak, abych viděla, kolik čeho zmizí.. (půl na půl) ovator jsem z misek vyhazovala...
Take my zůstanem u mixu zbýšov X apetit a bude...

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črc 30, 2011 19:45

Tak jasně, každej má jiné chutě, já zkoušela fakt spoustu granulí, patnáct určitě, no a už mám celkem jasno. Stejně mají činči chutě a jednou vyjedí Versele Lagu, jednou Vitakraftí kuličky, jednou Ovator. Dávám jim vše, ať si vyberou samy. A vím, že dáváš Apetit, ale u tebe s tim fakt nemám problém, protože vím, co všechno jim ještě dáváš. Rodicare Basic, Beaphar Care+, Vitakraftí kuličky.. Špatně skousávám ty, kteří dávají jenom Apetit, aby náhodou neutratili o pár korun víc za kvalitní krmivo.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Črc 30, 2011 19:49

No, tak nějak... :roll:

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » So Črc 30, 2011 20:22

to je jasný každá činčilka má jiný chutě.dřív jsem dávala darwin ale moc jim nechutnal.teď míchám ovator a apetit papaji mi to všechny činčilky a tasky přidávám vitakraftí kuličky :D

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

garnulky

Příspěvekod krevetka » Ne Črc 31, 2011 11:03

Ty jo, tam moc dekuju za rady, zitra vyrazim neco poshanet.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Ne Črc 31, 2011 19:57

Chtěla bych jen informovat že u Apetitu můžete objednat krmení pro činčily od Německé firmy Berkvel.Našim holkám chutná. :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Črc 31, 2011 19:58

Tak to je novinka. to určitě objednám. Nevíš nějaké složení, jestli jsou doporučované? a cena?

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Ne Črc 31, 2011 20:02

Cena by měla být jako Ovátor a složení nevím minulou etiketu už nemám a nové bude tento týden.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Črc 31, 2011 20:03

Tak super, objednám si, díky za tip :D

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Srp 01, 2011 19:55

Berkell Futer chinchilla gold :wink: zevraj konkurencia Ovatoru :)

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Po Srp 01, 2011 19:57

Přesně tak :wink:

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

peletky

Příspěvekod krevetka » Po Srp 15, 2011 16:26

Ahoj, tak jsem dneska cincilackovi koupila novy peletky Versele-laga Chinchila complete tak doufam , ze ji budou chutnat a bude hezky bastit, ne jako vitakrafty ktery proste nechce jenom darwina :( Koukala jsem ve zverimexu, ze maji od teto firmy jeste Prestige Premium Chinchilla Nature , ale to je smes granulek a jeste dalsich veci a tak mamstrach aby cinca nevybrala jen neco a pak ji nechybely ziviny . potom tam byly takovy vesti peletky take od teto firmy, ale zarazilo me ze je to pro cicnci a osmaky dohromady - Chinchilla & Degu Pro . mate nekdo zkusenosti? A co Supreme Science Selective Chinchilla s jitrocelem a petrzeli?A od Cunipic - smes granuli a jeste neceho? diky moc za reakce

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Srp 15, 2011 19:57

Doufám, že ten Versele Laga Complete baštit budou, je kvalitní. Chinchilla a degu pro ale moc dobré není. Ale činči mi ho (naštěstí :lol: ) stejně vůbec nechtěly. A Vitakraft, že nebaští pelety, to se stává, ale kuličky také ne? Ty u nás teda jedou dost. Supreme Science Selective Chinchilla je výborný, co do kvality každopádně a naše činči ho baštěj. Cunipic neznám, koukla jsem na něj a nikdy bych ho nekoupila - má tam dost kukuřice, ta pro činči neni moc vhodná. Prestige Premium Chinchilla Nature, myslíš toto: Chinchilla Nature? Jediné další Nature od Versele Laga je Chinchilla Nature ReBalance, pak tedy ještě mlsky - Snack Nature, těch je několik, ale ty jsou do 25% denní dávky krmiva. Ten Nature a Nature ReBalance jsou fajn, ale za kompletní krmivo bych je tedy určitě nebrala. Já to přimíchávám do ostatních granulí a já i činči jsme spokojení :)

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Srp 15, 2011 20:04

Preco si myslis ze VL chinchilla a degu PRO nie su dobre?

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

Příspěvekod krevetka » Po Srp 15, 2011 21:02

Nejak se mi nezda ta kombinace pro 2 druhy zviratek :?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Srp 15, 2011 21:40

krevetka napsal:Nejak se mi nezda ta kombinace pro 2 druhy zviratek :?


Dyť Degu a činčila jsou bratranci...

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Srp 15, 2011 21:50

Tam bych také neviděla velký problém, ne, že by činči mohli všechno, co můžou činči, ale naopak to nejspíš platí (ale odborník na osmáky nejsem). Ten Pro má poměrně velký obsah vitamínu D. Ale hlavně neznám činčiláře, kterýmu by próčko činči baštily :lol: Zkrátka ty ostatní vyjmenové jsou daleko lepší (Supreme, Complete).

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Srp 15, 2011 21:52

Jsem to napsala špatně :lol: :oops: , prosím o úpravu - že činči nemůžou vše, co můžou osmáci.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Srp 15, 2011 21:53

Tam bych také neviděla velký problém, ne, že by činči mohli všechno, co můžou osmáci, ale naopak to nejspíš platí (ale odborník na osmáky nejsem). Ten Pro má poměrně velký obsah vitamínu D. Ale hlavně neznám činčiláře, kterýmu by próčko činči baštily Zkrátka ty ostatní vyjmenové jsou daleko lepší (Supreme, Complete).

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”