Počet činčilek

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Vendysek
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Po Říj 03, 2011 20:29

Počet činčilek

Příspěvekod Vendysek » Po Říj 24, 2011 21:07

Zdravím, mám dotaz. Všude čtu, že bych neměla mít jen jednu činčilku, ale dvě, aby jim nebylo smutno. Je to tak? Má někdo zkušenost s tím, že měl celý život jen jednu činčilku a nic se nestalo? Koupila jsem si knížku a tam píší, že jim kamarád nemusí sednout a pak třeba musím k nim hledat nové kamarády, ale zdá se mi to nereálné, žiju v bytě, tak se tomu nemohu tak ve velkém přizpůsobit. Mám samečka, věnuji se mu, necháváme ho pouštět po bytě, kupuju mu hračky, aby měl zábavu, má domeček, vše co potřebuje a taky i klec akorát, pro dvě by tam asi už bylo i málo místa. Samozřejmě je pro mě nejdůležitější, aby byl spokojený a zdravý, protože se okamžitě stal naším miláčkem :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Říj 24, 2011 21:13

Nemusí mít kamaráda povinně, jen je to pro ně lepší, že nejsou sami když ty jsi pryč. Pokud nemáš podmínky pro dalšího (druhou klec na karanténu a v případě že by si nesedli), nepořizuj dalšího. Jen se mu hodně věnuj :D

Vendysek
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Po Říj 03, 2011 20:29

Příspěvekod Vendysek » Po Říj 24, 2011 21:18

Chodím do práce na 3 směnný provoz a přítel taky, ale i tak se mu věnujeme co se dá. Uědomuju si, že mu je třeba někdy smutno, tak mu dopřejeme hračky, dobré pápání, seno, prostě co se dá, tak to snad bude stačit a bude spokojeně žít dlouho.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Říj 24, 2011 21:19

Určitě, druhý činčiláček není podmínkou, jen jim pak není tak smutno a více se zabaví. Pokud nemáš k dispozici provizorně místo na druhou klec, nepořizovala bych ho.

Disable adblock

Vendysek
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Po Říj 03, 2011 20:29

Příspěvekod Vendysek » Po Říj 24, 2011 21:32

Moc děkuju za odpověď.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Říj 24, 2011 21:34

není zač, ať dělá činčilka jen radost :wink:

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Út Říj 25, 2011 8:23

Měla jsem rok a půl Čipku,když jsem ji pořídila kamarádky.Ale bohužel je nesnese.Pokud je jen cítí,utočí a dost brutálně i na nás.Takže je s náma v obýváku a holky mají svůj činčilí pokoj.Ale vyžaduje neustálou pozornost.V noci volá,takže musím vstát a podrbkat ji.Večer sedím u klece a povídám si s ní,ona mi sedí na ruce a poslouchá.Pokud mám nějákou jinou práci a nemůžu u ní sedět,tak se dokáže pěkně naštvat a vyhazuje bobky a podestýlku z klece.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”