Granule

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Berďa
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Ne Ún 04, 2007 23:36
Místo/Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Granule

Příspěvekod Berďa » Po Ún 05, 2007 20:47

Chtěla bych poradit,které granule jsou osvědčené a mám kupovat.Je tak široký výběr,že se v tom začínám ztrácet.
Předem děkuji za rady a tipy. >:*B

Disable adblock

Avatar uživatele
Growin
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: Út Led 30, 2007 13:06
Místo/Bydliště: Praha 9

Příspěvekod Growin » Po Ún 05, 2007 20:50

No ja myslim, že se to tu už někde psalo a nejlepší jsou od vitakraftu, ale ten činčám moc nejede... :? Tak já jim to míchám ještě s jinejma a to snědí vše :lol: , ale musíš vyzkoušet sama jeký granule tvým činčilám chutnaj nejvíc...

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Po Ún 05, 2007 21:36

Já dávám normální (DARVIN´s) a míchám je někdy se směsí (VITAPOL). :wink: :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Ún 05, 2007 23:05

Domča napsal:Já dávám normální (DARVIN´s) a míchám je někdy se směsí (VITAPOL). :wink: :wink:

No tak co je, žeby tvrdé jádro zaspalo :roll: :lol: ?

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Ún 05, 2007 23:10

Hardcore říká no comment.
Co se stravy týče, tak nejsme zrovna vzorníci ;-)

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Ún 05, 2007 23:34

Tak jo, tak je to zase na mně :roll: :
Myslím že Darwins je OK, ale stejně bys mohla vyzkoušet Witte Molen, v Praze je snad seženeš a měli by být kvalitnější. Záleží ale co ti bude baštit.
S tou směsí bych přestal :evil:. Počítám že je tam plno věcí, které činčám škodí. Raději jim k čistým granulím a senu přidávej dobroty sama. Najdeš tu toho spousty, jen tak namátkou kočičky, sušenou kopřivu, pampelišku, mrkev, šípky a tak dále :wink: .

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Po Ún 05, 2007 23:47

jojo. taky doporučujeme granule witte molen a raději neriskovat směsi.. i když na nich kolikrát píšou, že mají nízký obsah tuků, najdeš tam např. slunečnicová semínka, která obsahují přibližně 50%oleje. také s cukernatým ovocem si hlavu nelámou.. na to pozor.

když si doma nasušíš mrkev, křížalky, občas přidáš vločku nebo kousek rozinky, činča ti poděkuje :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Ún 06, 2007 0:17

Ferdyšek granule nerad, ale Witte Molen mu ku podivu chutnají ;-)

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Út Ún 06, 2007 8:14

Taky dávám Witte Molen-Country, ale v Praze už jsem je neviděla, nějak je přestali prodávat, tak je objednávám odtud www.cerberus.cz , pak jsou dobré Tukan, Vitakraft, Darwins nebo Granum, ale z Granumu je třeba vyndat ty divné obarvené věco čehosi. Nebo ještě Sonnenland, ale typatří k tučnějším, takže je dávám jen občas...

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Út Ún 06, 2007 11:32

nám ze začátku WM moc nejely... :? ale teď je to u nás ještě větší hit než Vitacraft :P

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Út Ún 06, 2007 14:43

Moj mysiak papa granulky od Zdarskej,Apetit,Sonnenland....mame aj WM...ale tie este nekostoval...boli hned vypradane...... :D

SantatheLoTR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: Út Říj 03, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Puškinova 2661/20

Příspěvekod SantatheLoTR » Út Ún 06, 2007 14:53

Tak jo, tak je to zase na mně :
Myslím že Darwins je OK, ale stejně bys mohla vyzkoušet Witte Molen, v Praze je snad seženeš a měli by být kvalitnější. Záleží ale co ti bude baštit.
S tou směsí bych přestal . Počítám že je tam plno věcí, které činčám škodí. Raději jim k čistým granulím a senu přidávej dobroty sama. Najdeš tu toho spousty, jen tak namátkou kočičky, sušenou kopřivu, pampelišku, mrkev, šípky a tak dále .

Dík Prahu mám hned za rohem. Vite molen když jsou tak taky kupuju pak ale tejden žeru čočku :P :lol: . No hlavně že činče chutná. Ale jak se tu píše každá činča má jiný chutě. Já třeba dávám tukan, darwin, soneland, vitapol no prostě co mají. Ale většinou míchám nějaké lepší s darwinem.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Ún 06, 2007 22:55

SantatheLoTR napsal:Dík Prahu mám hned za rohem...

Praha byla míněna pro Domču :wink: .

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Stř Ún 07, 2007 18:31

No já jsem zkoušela několik výrobců a mým myšičkám nejvíc chutná GRANUM a Biosta. Zkoušeli jsme i Animu... ta celkem chutnala. Darwin mě hodně zklamal, protože se velmi rychle kazí a zapáchá. Navíc myšové ho neradi. Vitakraft... moc nejede, Sonnenland... no tak v tom jsem našla moly a že by 2x chutnal se říct nedalo. WM jsem nezkoušela.

... ještě jsem na něco zapoměla? hmmm určitě, ale právě si nemůžu vzpomenout na co...

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Ún 07, 2007 21:27

U nás vítězí Apetit CH následován WM. Vitakraft zůstává v misce jako rezerva, kdybych náhodou netrefil domů Obrázek

SantatheLoTR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: Út Říj 03, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Puškinova 2661/20

Příspěvekod SantatheLoTR » Čt Ún 08, 2007 7:10

No já jsem zkoušela několik výrobců a mým myšičkám nejvíc chutná GRANUM a Biosta. Zkoušeli jsme i Animu... ta celkem chutnala. Darwin mě hodně zklamal, protože se velmi rychle kazí a zapáchá. Navíc myšové ho neradi. Vitakraft... moc nejede, Sonnenland... no tak v tom jsem našla moly a že by 2x chutnal se říct nedalo. WM jsem nezkoušela.

Hm to je divné. Moly??? a zapáchající granule??? To může být taky skladováním. my s takovýma věcma nemáme problémy. Ale GRANUM to by mu taky šlo. :lol:

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Ún 08, 2007 7:25

SantatheLoTR napsal:
No já jsem zkoušela několik výrobců a mým myšičkám nejvíc chutná GRANUM a Biosta. Zkoušeli jsme i Animu... ta celkem chutnala. Darwin mě hodně zklamal, protože se velmi rychle kazí a zapáchá. Navíc myšové ho neradi. Vitakraft... moc nejede, Sonnenland... no tak v tom jsem našla moly a že by 2x chutnal se říct nedalo. WM jsem nezkoušela.

Hm to je divné. Moly??? a zapáchající granule??? To může být taky skladováním. my s takovýma věcma nemáme problémy. Ale GRANUM to by mu taky šlo. :lol:


Jde o to, ze uz to takhle Lwici koupila -- uz jsem to taky parkrat zazil a nejen s granulema pro cincily. Je to predevsim z tech papirovych krabic - uz kupuji jen zalisovane a peclive koukam na datum baleni..

Jinak doma se tomu da predejit skladovanim v uzaviratelne nadobe s minimalnim pristupem vzduchu. Mam na to skvelou uzaviratelnou nadobu.

Zatim jsem "odzkousel" Sonneland - Anima -Darwin ... vzdy posleni davku namixuji s novou, takze prechod na nove granule neni tak "hrozny" a zatim se zda, ze namisto hlodavce mam vsezravce :roll:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Ún 08, 2007 7:59

Já si koupila granule Avicentra v pytlíku s hnusnýma moučnýma červama.
To jsem si je totiž já blbec neprohlídla, zjistila jsem to až cestou autem domu.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Ún 08, 2007 8:06

Terezka napsal:Já si koupila granule Avicentra v pytlíku s hnusnýma moučnýma červama.
To jsem si je totiž já blbec neprohlídla, zjistila jsem to až cestou autem domu.


Pokud si to nerozbalila a nezahodila uctenku, tak ses mela vratit a reklamovat zbozi.. Prave z tohodle duvodu, ted kupuji uz jen granule zalisovane v pruhlednem obalu.. je sice mozne, ze uz jsou tam larvy od vyrobce, ale je to mensi pravdepodobnost, nez, ze jsou tam nakladeny az spatnym skladovanim v danem obchode..

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Ún 08, 2007 8:12

Účtenku jsem neměla, ale řekla jsem si 17 korun, vem to čert, nasypu to ptáčkům ven.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Ún 08, 2007 8:18

Terezka napsal:Účtenku jsem neměla, ale řekla jsem si 17 korun, vem to čert, nasypu to ptáčkům ven.


-- jo to je taky reseni :) Jinak moucni cervici to bylo pro Burunduka pochoutka - neco jako krizala pro cincilu :)

SantatheLoTR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: Út Říj 03, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Puškinova 2661/20

Příspěvekod SantatheLoTR » Čt Ún 08, 2007 8:45

Pokud si to nerozbalila a nezahodila uctenku, tak ses mela vratit a reklamovat zbozi.. Prave z tohodle duvodu, ted kupuji uz jen granule zalisovane v pruhlednem obalu.. je sice mozne, ze uz jsou tam larvy od vyrobce, ale je to mensi pravdepodobnost, nez, ze jsou tam nakladeny az spatnym skladovanim v danem obchode..

Já myslím, že granum jsou na tom dobře, ale ještě nikdy se mi nic podobnýho nestalo a to už kupuju krmení pro zvířátka léta. No nic datum sice kontroluju, ale zjevně je potřeba kontrolovat i obsah to se nedá nic dělat. Tak dík za upozornění. Obchodníci jsou hajzli takhle oblbovat nevinná zvířátka. ŽE se nestydí :cry: :cry: :evil:

SantatheLoTR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: Út Říj 03, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Puškinova 2661/20

Příspěvekod SantatheLoTR » Čt Ún 08, 2007 8:48

Já si koupila granule Avicentra v pytlíku s hnusnýma moučnýma červama.
To jsem si je totiž já blbec neprohlídla, zjistila jsem to až cestou autem domu.

Moučný červi mají, ale hodně vitamínů :lol: Ale je to hnus

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Ún 08, 2007 8:51

Po zjištění přítomnosti červů a vajíček jsem objevila 4 mikroskopické dírky v obalu, takže tam tudy se tam dostali.
Pro burunduka by to jistě pochoutka byla, ale činča sdílí trochu jiný názor.

SantatheLoTR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: Út Říj 03, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Puškinova 2661/20

Příspěvekod SantatheLoTR » Čt Ún 08, 2007 8:56

Jednou by mi ptrodali takovej klump. Tak bych tam vlítl a dostal cholerickej záchvat a nejspíš bych jim to hodil na hlavu. No kdyby se to stalo jednou tak to pochopim.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”