Otáčení domečku

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

Otáčení domečku

Příspěvekod krevetka » Po Říj 24, 2011 20:39

AHOJ, chci se poradit , jestli se mi cincilka nezblaznila :lol: posledni dobou cincilacek v noci hrozne vyvadi - neustale si obraci svuj domecek v kleci bud na bok nebo uplne na strechu , vleze si do nej ve 3 rano a tak do 3:15 v nem skace, coz dela hroznej rachot a kdyz ho otoci dela rachot vesele dal hlodanim, hrabanim podestylky atd. Nevite nekdo co by to mohlo znamenat? Pohybu ma myslim dost, kazdy den je pustenej minimalne hodinku po pokoji. diky moc za odpovedi

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Říj 24, 2011 20:45

To bude tím, že je to hlodavec :lol: .
U nás je momentálně taky peklo, ve tři v noci z myší máma šílí.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Říj 24, 2011 20:53

jo to je normální, v kurzu je to, co dělá největší hluk :D

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Po Říj 24, 2011 20:57

To máš ještě fajn, moje otočí domeček, dám ho zpátky a do pěti minut ho má zase vzhůru nohama. Nejhorší je, že si takto obrací i misku a pak je bez žrádla :(

Disable adblock

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

Příspěvekod krevetka » Po Říj 24, 2011 21:01

JJ to taky zname, jenze ma smulu, ze ja otoceni domecku zjistim az rano, takze pak uz je vdecnej ze si ma kam zalezt na spani :-) a ze do misticky dostane znovu dlabanec, po ranu je zvyklej dostavat lzicku ovesnejch vlocek a kdyz mi rano trva dlouho vstat po budiku tak skace po polickach a piska na mne :lol:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Po Říj 24, 2011 21:09

u nás je v kurzu k lesu vchodem k Ivanovi zády,domeček otoči vchodem ke zdi kleci a stěnou k mřížím,asi at jí níkdo nevidí :lol: .A jak je tak Kikina sama tak vymejšlí další lumpárný,dostane ruličku a vynese ji do nejvyššího bodu klece tam ju rozcupuje a vyhrabe to přez mříž ven :twisted: a aby se mi to líp uklízelo tak to promícha s trochou sena,hoblin a bobku :lol: .Asi ju o víkendu posadíme k míchačce :P .

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

Příspěvekod krevetka » Po Říj 24, 2011 21:24

ano ano to je taky nas styl, ke zdi vchod at na nej nikdo nekouka kdyz chce spat, abych ho neokukovali :D koukam, ze nas cincilacek neni v techle presunech sam :wink:

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Út Říj 25, 2011 8:14

U nás Čipka zase ucpe vchod a okna roličkama od toaleťáku,dřívkama a větvičkama.Popřípadě vytahá seno ze seníku a udělá si z něj závěs přes vchod a okna.Teď taky dělá větší kravál než jindy.Nosí větvičky sem a tam a jezdí s nima po mřížích.Naštěstí misky má příšroubovaný.A hlodá a hlodá.Ty dvě kuličky neslyším,jsou v jiném pokoji,ale dcera taky nadává,že celou noc pracují.Asi mají noční. :lol:

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

stěhování domečku

Příspěvekod RENÁTA » Út Říj 25, 2011 8:42

u nás je to samé stěhování domečku,ale naše Sára to tělá tak ,že si vleze do něj a zády ho nazdvihne a otáčí vchod ke stěně je jak želva( my máme ten větší pro králíky)je to sranda ji pozorovat a taky závěsný seníček je každé ráno na zemi nechápu co mi tím chce naznačit :D

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Út Říj 25, 2011 8:49

tak to my mame z domku pomalu prolezacku,dycky ho otoci na strechu a ze spoda uz je tak okousanej ze i kdyz ho vratim zpatky tak je jak chaloupka na muří nožce :D
a spí preventivně na střeše anebo nacvaklí v rohu na stojáka :wink:

lucy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: Po Srp 08, 2011 16:54

Příspěvekod lucy » Út Říj 25, 2011 9:23

naše činčilky taky přetáčej domek a když se má spát tak seníkem bouchaj o mříže že to prostě nejde..a když si přetočej misku tak maj smůlu že se nedostanou na zrádlo-nemaj to dělat...

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Út Říj 25, 2011 9:36

No jo nemají to dělat, ale když já ji obrátím a ona ji stokrát obrátí vzhůru nohama. Asi to vyřeším normálně násypníkem na granule, protože i misku, kterou má zavěšenou na pletivu klece mi shodí a ještě s ní mlátí o klec :D

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Út Říj 25, 2011 10:45

My máme misku kameninovou takovou tu velkou těžkou pro králíky tak ju nechává napokoji,seníček taky kolikrát skončil ve spodní kleci nacpaný v koupaci kouli :lol: tak je přišroubovaný,a ted si oblíbila likvidovat vybavení klece desky,poličky,větve atd.. A do té koupací koule cpe naprosto vše co v kleci najde větve,menší kamínky,seno,hobliny a nacucky rozkousanou roličku.To je pak sranda to přesívat :lol: :D .Tak mě napadlo jestli to nebude úplňkem že to dělají všecky tak zaráz :wink: by měl někdy v brzké době být.

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

otáčení domečku

Příspěvekod RENÁTA » Út Říj 25, 2011 10:45

no a já jim chtěla koupit taky závěsné misky - zřejmě by to nemělo smysl jak tak koukám byly by asi taky dole :D

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

otáčení domečku

Příspěvekod RENÁTA » Út Říj 25, 2011 10:50

že by ten úplněk měl vliv i na činče? na mě to vliv má nemůžu večer zabrat už dva dny a je to tak vždycky ,tak je budu sledovat jestli jim to řádění vychází taky na úplněk a uvivíme- možné je všechno :D

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Út Říj 25, 2011 10:58

možné to je bo náš hafan veje od večera do rána,osmáci též dělají neskutečny bordel-hrajou na mříže a co jsme měli koně tak to byl v ohradě hotový hurikán,příští rok si chci koupit vlastního konišaka to bude něco :lol: tamti byli sestry mého přítele.A přítel je tak šíleně šikovný a děla činčilkám ruzné upravy klece :wink:

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

otáčení domečku

Příspěvekod RENÁTA » Út Říj 25, 2011 11:05

tak to máte doma veselo :D nezávidím :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Říj 25, 2011 12:04

mám vysledováno, že při úplňku jsou velice, velice aktivní :lol:

Avatar uživatele
Schelbinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Út Říj 30, 2007 17:03
Místo/Bydliště: Bdín;okr.Rakovník

Příspěvekod Schelbinka » Út Říj 25, 2011 14:21

U nás se také chroupe nejvíce okolo 3.hodiny ráno. Také bych řekla, že největší bordílek dělájí při úplňku :D

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

Příspěvekod krevetka » Út Říj 25, 2011 15:41

Tak to me tesi ze neni nas cincilacek sam takovej rostak :D

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Út Říj 25, 2011 16:15

tak u nás je v taky v kurzu otáčení domku, a když se nepodaří otočit, tak aspoň přesunout na druhý konec klece :D rádi stehují taky záchodek a jeden činčilák nám každej den převrací misku. aktivita je největší večer, přibližně tak do 1h v noci, pak si dají chvilku pohov a nanovo začínají kolem 4-5 ráno :D jestli se zvyšuje aktivita při úplňku, tak to jsem nevysledovala, jelikož vůbec nevím, kdy úplněk je a kdy ne :D

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Říj 25, 2011 17:28

Závěsná přišroubovací miska? k ničemu :lol: vlastně jo,k něčemu jo, dělat vetší rámus a lomcovbat s ní,dokud ten šroubek nepovolí! :lol: seník? musi byt přidrátovaný , no o domku nemluvě. Taky jejich prioritou je jezdit zubama po mřižich podel klece a zase zpatky,bomba zvuk! :lol:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Říj 25, 2011 17:30

tarja666 napsal:tak u nás je v taky v kurzu otáčení domku, a když se nepodaří otočit, tak aspoň přesunout na druhý konec klece :D rádi stehují taky záchodek a jeden činčilák nám každej den převrací misku. aktivita je největší večer, přibližně tak do 1h v noci, pak si dají chvilku pohov a nanovo začínají kolem 4-5 ráno :D jestli se zvyšuje aktivita při úplňku, tak to jsem nevysledovala, jelikož vůbec nevím, kdy úplněk je a kdy ne :D


proč ti moji si nedavaji pohov?! :D :D

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Út Říj 25, 2011 17:39

seníček máme taky přišroubovanej a danej tak, aby do něj nelezli...předtím jsme ho měli jen tak zavěšenej a byli tak pečený vařený, ale hlavně ty krkolomné způsoby, jak do něj lezly...nemohla jsem se na to koukat...ted je tesne pod polickou je to v pohodě :D

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

otáčení domečku

Příspěvekod RENÁTA » Út Říj 25, 2011 22:13

tak to si ještě teda užijem :D naši řádí od 23hod. pak je chvíli klid a začnou tak kolem 2hod.ráno a končí až když jim dám jídlo před odchodem do práce asi kolem půl 5 ráno mají výdrž ,ale teď je to maras už dva dny si tahají dřívka na kousání na nejvyšší poličku a pak je hážou dolů no to je pak něco asi si říkají když nespíme my ,tak nebudete ani vy :D

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”