jednodenní mimina se mezi sebou perou

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

jednodenní mimina se mezi sebou perou

Příspěvekod Veverka » So Srp 17, 2013 15:24

Mojí samičce se dnes dopoledne narodily tři pěkná mimiša. :D Porod proběhl normálně, činčilata vypadají zdravě. Jakmile se však narodilo třetí mládě, začal veliký boj o cecíky. I teď jak to píšu slyším z klece jejich nespokojené "poštěkávání". Připadá mi, že jejich mamina má asi funkční jen jeden pár cecíků. Mám je radši hned začít dokrmovat a nebo se jim do toho zatím nemám zbytečně míchat? (nejlepší mlíčko je určitě to od jejich maminy).
Mám tu teď k dispozici jenom Sunar. V jakém poměru ho mám když tak namíchat s heřmánkovým čajem a kolik mililitrů mám zhruba činčilátku dát v jedné dávce?
Samička určitě mlíčko má - dvě mláďata se vždycky přicucnou a to třetí nešťastně pobíhá po kleci a případně začne být agresívní. Taky mám strach, aby si vzájemně neubližovaly (fakt nemám zájem o nějaké to ukousnuté ouško nebo prstík...).

Disable adblock

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: jednodenní mimina se mezi sebou perou

Příspěvekod chovamcoumim » So Srp 17, 2013 15:30

U nás je to tak vždycky jak máme dvojčátka až čtyřčátka.No sunar nevím,ale nejlepší je kočičí mlíčko my používáme od beaphar,a do toho odvar z fenyklového čaje proti nadýmání,ale myslím že není třeba zatím krmit,hold se narodilo později tak ta první už obsadila ta nej místa,ale mělo by se to srovnat :lol:

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

Re: jednodenní mimina se mezi sebou perou

Příspěvekod Veverka » So Srp 17, 2013 16:50

Jupíííí, zašla jsem se na činčilata podívat a už jsou přicucnuté k mamině všechny tři najednou. :-D Sláva!
Tak to bylo opravdu jenom tím, že ty dříve narozené obsadily nejvýhodnější pozice.
Tolik mláďat nejednou ještě moje samička nikdy předtím neměla. Tak mne to znejistělo, jestli je bude schopná uživit.
Teď vidím, že je všechno na dobré cestě a už můžu mít z miminek jenom radost.
Musím samičku pochválit, že mi už podvakráte umožnila celý porod pozorovat - oba dva vrhy mládat co zatím měla rodila vždycky v sobotu po deváté hodině ranní. Takže jsem tím pádem zrovna ani nespala a nebo "nezařezávala" někde v práci. Podezřívám ji, že má v kleci schovaný kalendář a někde pod srstí nosí hodinky.
P.S.
Před měsícem se mi zdál sen, že se samičce narodily tři mláďata. A ejhle, ona je to skutečnost.
Myslím, myslím že si zajdu na Živnostenský úřad pro živnostenský list a budu podnikat v oblasti věštecké :D
Schopnosti evidentně mám :wink:

P.P.S.
Teď mám fakt radost z těch nových zdravých mláďat a že samička porod dobře zvládla.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: jednodenní mimina se mezi sebou perou

Příspěvekod chovamcoumim » So Srp 17, 2013 17:36

Tak to je super,mi většinou samičky rodí brzo ráno,ale většinou jsem vzhůru tak o nic nepříjdu jen někdy je to překvapení,jen denně vážit,první dny nemusí přibírat i trochu můžou zhubnout,ale pokud budou čilá tak to bude ok.Tak moc gratuluji ať dělají samou radost prďolky malé :D

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”